Jump to content
Spyros Snowstorm

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχα επέστρεψα μετά από μέρες στο σχολιασμό χαρτών.. σταμάτησα να βλέπω μοντέλα για μερικές μέρες, κοιτάω τώρα και βλέπω αυτά που βλέπετε και εσεις!

Είχα επικεντρωθεί στο σταθμό και τη σχολή, ίσως να κάνε καλό τελικά αυτό...🤣..!

btw αυτοί οι χάρτες μου τραβούν και πάλι τη προσοχή! Και να επανήλθε η κανονικότητα έστω και καθυστερημένα για χειμώνα, γίνεται να χιονίσει μια φορά πρωταπριλιά!? 25η Μαρτιου Αθήνα το 'χω ακούσει πως έχουν δει χιονόπτωση!! Και για πρωταπριλιά θυμάμαι κάτι χάρτες.. τώρα πρόπερσυ ήταν? δε θυμάμαι ακριβώς.. αλλά κάντο ρε καιρέ καμιά φορά.. ξεχνώ και τις καταιγίδες για λίγο δε πειράζει... τρελαίνομαι......

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βρωμοαικον.. απλά. ρε τι στο καλό πρέπει να γίνει για να το βελτιώσει το χαμηλό της Κύπρου

 

ίδιος με πριν ο τζίφος, κάποιος έχει κάτι λάθος

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτοι χάρτες για τέλη Μαρτίου,.,..πραγματικά στην χειρότερη στιγμή αν συμβούν έστω και τα μισά....και ημερομηνιακά αλλά κυρίως λόγο υγείας με τον ιό....αλλά φυσικά και για λόγους καταστροφών στο φυτικό κεφάλαιο........ας ελπίσουμε μέχρι τότε να έχουν παρθεί τα κατάλληλα μέτρα ώστε να μην είναι τόσο εύκολη η διάδοση του ιού ή έστω να μείνει σε λογικά πλαίσια.........είναι η μόνη φορά στη ζωή μου που εύχομαι να μην βγουν αυτοί οι χάρτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Χαχαχα επέστρεψα μετά από μέρες στο σχολιασμό χαρτών.. σταμάτησα να βλέπω μοντέλα για μερικές μέρες, κοιτάω τώρα και βλέπω αυτά που βλέπετε και εσεις!

Είχα επικεντρωθεί στο σταθμό και τη σχολή, ίσως να κάνε καλό τελικά αυτό...🤣..!

btw αυτοί οι χάρτες μου τραβούν και πάλι τη προσοχή! Και να επανήλθε η κανονικότητα έστω και καθυστερημένα για χειμώνα, γίνεται να χιονίσει μια φορά πρωταπριλιά!? 25η Μαρτιου Αθήνα το 'χω ακούσει πως έχουν δει χιονόπτωση!! Και για πρωταπριλιά θυμάμαι κάτι χάρτες.. τώρα πρόπερσυ ήταν? δε θυμάμαι ακριβώς.. αλλά κάντο ρε καιρέ καμιά φορά.. ξεχνώ και τις καταιγίδες για λίγο δε πειράζει... τρελαίνομαι......

...ξημερώματα 24ης Μαρτίου του 2003 είχε βάλει 2-3 cm χιόνι στο Χαλάνδρι (h 216 m) που μένω...

archives-2003-3-24-0-0.png.92284ecf6be3e388bbf6392e7f15fc14.png

archives-2003-3-24-0-1.png.bb11b77e7147579d74c3a489546a1e29.pngarchives-2003-3-24-0-2.png.b13cebe79828895b47e96eb42850e423.pngarchivesnh-2003-3-24-0-1.thumb.png.8c45f60496d50f7708ca9e0cdfa55331.png

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Απίστευτοι χάρτες για τέλη Μαρτίου,.,..πραγματικά στην χειρότερη στιγμή αν συμβούν έστω και τα μισά....και ημερομηνιακά αλλά κυρίως λόγο υγείας με τον ιό....αλλά φυσικά και για λόγους καταστροφών στο φυτικό κεφάλαιο........ας ελπίσουμε μέχρι τότε να έχουν παρθεί τα κατάλληλα μέτρα ώστε να μην είναι τόσο εύκολη η διάδοση του ιού ή έστω να μείνει σε λογικά πλαίσια.........είναι η μόνη φορά στη ζωή μου που εύχομαι να μην βγουν αυτοί οι χάρτες

... φίλε δεν θα βγουν ... το ξέρεις ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αλλαγές στο 18αρι, εξαφανιζόλ η ψυχρή εισβολή στις 18/3

 

το  θέμα είναι ότι ήδη σταματήσαμε να μιλάμε για χαμηλά. Πάλι για ξερόκρυο πάει η φάση,..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν το μεταξύ μέρα με τη μέρα τρέξιμο με τρέξιμο οι προβλεπόμενοι δυτικοί- ζωνικοι  άνεμοι  στη στρατόσφαιρα για μετά τις 15-20 του μήνα όλο και πέφτουν ποιο πολύ σαν τάση προς το παρόν τίποτα παραπάνω ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχώς ο ευρωπαίος απομάκρυνε τις πιθανότητες κατάβασης ψύχους στη χώρα μας για το επόμενο 10ήμερο και βάλε....αντικυκλώνες και ξεραίλα....στο βάθος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ευτυχώς;

Μονο κακο θα κανει αυτη την εποχη: γεωργικη καταστροφη, εξαπλωση κορονοιου, εαν χιονισει κινδυνευεις να πεσεις απο τη σκαλα γιατι θα τρεχεις να βγαλεις φωτο τρεχοντας πριν το λιωσει, θα πεις το ψωμι ψωμακι αν παγωσουν τα σταρια και πολλα αλλα. Καθε πραγμα στον καιρο του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ευτυχώς;

Τέλη Μαρτίου -10 και βάλε στα 850 δεν έχει ουσία αξία αίσθηση πλέον είναι που είναι υπό διάλυση η οικονομία μας ειδικά τώρα με τον συγκεκριμένο ιο αν διαλυθεί και ο αγροτικός τομέας άντε γεια ... ούτως η άλλως τουρισμός φέτος θα είναι αισθητά μειωμένος με όλα αυτά .... ας τα κάνει Δεκέμβρη και Γενάρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα... έτσι κι αλλιώς, δύσκολο ήταν τέτοια εποχή να βγει καλή "χειμωνιάτικου" τύπου καταβασιά.. το 'χουμε ξαναδεί το έργο και το πιθανότερο είναι να το ξαναδούμε, οπότε δε νομίζω πως συντρέχει λόγος ανυσηχίας ακόμη +του ότι βρισκόμαστε μέρες μακριά με ότι αυτό συνεπάγεται..😉! (ποτέ δε ξέρεις αλλά ξέρεις πιθανότατα!)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, weatherlover 64 είπε:

εαν χιονισει κινδυνευεις να πεσεις απο τη σκαλα

χαχαχα για αυτό δε ξέρω🤣 αλλά σε όλα τα υπόλοιπα όμως θα συμφωνήσω! Άλλωστε μέρες τώρα έχουμε μπει σε πιο ανοιξιάτικο κλίμα και στη περιοχή μου έχουν ανθίσει αμυγδαλιές.... οι έξυπνες αμυγδαλιές! Ποιος ο λόγος να αποσυντονιστούμε τώρα που μπει σε ανοιξιάτικους ρυθμούς;;

Υ.Γ. Υπενθυμίζω πως ο μόνος στόχος τώρα είναι να ζεστάνει και να 'ρθουνε οι καταιγίδες😋 κι αυτό δεν αλλάζει εύκολα.. που δε νομίζω να επηρεάζουν και την εξάπλωση του ιου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

χαχαχα για αυτό δε ξέρω🤣 αλλά σε όλα τα υπόλοιπα όμως θα συμφωνήσω! Άλλωστε μέρες τώρα έχουμε μπει σε πιο ανοιξιάτικο κλίμα και στη περιοχή μου έχουν ανθίσει αμυγδαλιές.... οι έξυπνες αμυγδαλιές! Ποιος ο λόγος να αποσυντονιστούμε τώρα που μπει σε ανοιξιάτικους ρυθμούς;;

Υ.Γ. Υπενθυμίζω πως ο μόνος στόχος τώρα είναι να ζεστάνει και να 'ρθουνε οι καταιγίδες😋 κι αυτό δεν αλλάζει εύκολα.. που δε νομίζω να επηρεάζουν και την εξάπλωση του ιου!

Την πατησα και έσπασα την μύτη μου τον Απρίλιο που χιόνισε, έκανα γρήγορα γρήγορα γιατί το χιονι ελιωνε πιο γρήγορα από το βούτυρο στο τηγανι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Τέλη Μαρτίου -10 και βάλε στα 850 δεν έχει ουσία αξία αίσθηση πλέον είναι που είναι υπό διάλυση η οικονομία μας ειδικά τώρα με τον συγκεκριμένο ιο αν διαλυθεί και ο αγροτικός τομέας άντε γεια ... ούτως η άλλως τουρισμός φέτος θα είναι αισθητά μειωμένος με όλα αυτά .... ας τα κάνει Δεκέμβρη και Γενάρη 

Τα -10 ήταν σε ελάχιστα σενάρια. Ας κρατηθεί ο μέσος όρος όσο πιο κοντά στο μηδέν γίνεται να έχουμε δηλαδή 10-12 στην επιφάνεια, μια χαρά είναι. Για ζέστες έχουμε 5 μήνες γεμάτους με 30αρια+..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, weatherlover 64 είπε:

Την πατησα και έσπασα την μύτη μου τον Απρίλιο που χιόνισε, έκανα γρήγορα γρήγορα γιατί το χιονι ελιωνε πιο γρήγορα από το βούτυρο στο τηγανι

στον Τηλέμαχο μπήκε μια νιφάδα στο μάτι μου και στη Ζηνοβία έφαγα το δαχτυλάκι μου.. τίποτα χειρότερο...

γενικα προσπαθώ να είμαι προσεκτικός..!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε θα γίνει τίποτα! Το πολύ να έχουμε λίγο κρύο για την εποχή απλά! Όπως τώρα καλή ώρα! Μέχρι στιγμής τουλάχιστον δε λένε κάτι τα μοντέλα στο weather.com μέχρι 19/03!!! 12-14 μέγιστες Τ δίνουν τα μοντέλα για 16-19/03. Κι επίσης για μετά τις 16/03 αποκλείω τις βροχές!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τετοια εποχη θεωρω οτι τα εντονα κρυα ειναι αχρειαστα...Καθε πραγμα στον καιρο του παιδες..Βροχες και παλι βροχες..Αλλωστε υπαρχουν περιοχες που τις χρειαζονται ακομα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Τετοια εποχη θεωρω οτι τα εντονα κρυα ειναι αχρειαστα...Καθε πραγμα στον καιρο του παιδες..Βροχες και παλι βροχες..Αλλωστε υπαρχουν περιοχες που τις χρειαζονται ακομα..

Πες τα ρε Σακη ειμαι με 21 χιλιοστα ετησιο στα γρεβενα αν ειναι δυνατον...ασε που σημερα πιασαμε δουλεια και στην οικοδομη και ανοιξαν οι δουλειες αν κια δε πιατευα οτι θα ανοιξουν τωρα λογω ιου....ενα κρυο μας ελειπε τωρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα στραβά φέτος. Τίποτα δέν πηγε καλά καιρικά....Αν έρθουν και οι ψυχρές μάζες τώρα.... Έδεσε το γλυκό.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...