Jump to content
Spyros Snowstorm

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

αν εδραιωθεί το σενάριο ου τζίφου, και βελτιωθούν παίος/ούκμο ναι

και εδώ θα έιχα πιθανότητες???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

και εδώ θα έιχα πιθανότητες???

ναι, στην βόρεια χώρα γενικότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η μίρλα πια..  Γιάννη τον θέλω, έτσι τον θέλω κ όποτε τον θέλω.. άσε που αυτοί που τελείωναν τον χειμώνα τον φλεβάρη τώρα το παίζουν τρελίτσα ταχα μου ταχα μου πως τώρα είναι λάθος εποχή.. πλάκα με κάνετε έτσι? μετεωρολογικα και στατιστικα (Για αθηνα) χειμώνα και με το γράμμα του νόμου εχουμε ως 21/3. 
Το λοιπόν, διαφωνία μοντέλων. Δεν μας απασχολεί εμάς.. Γέροντες σοφοί πλέον! Μακάρι να συνεχίσει ο τζιφέουλας και να ξανάχουμε καλούδια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει χιονισει στα γρεβενα τα τελευταια 20 χρονια 5 6 φορες το μαρτιο και αυτα ψευτοχιονα αν ειναι κ χειμωνας μεχρι τις 21/3 τοτε ας ξεκινησει και απο τις 10 νοεμβρη.....ο χειμωνας θελτε δε θελετε τα τελευταια χρονια ειναι απο 20 δεκεμβρη μεχρι βαρια 20 φλεβαρη τα αλλα ειναι απλα επιστημονικα

Και μακαρι να βγει κ ευρωπαιος εννοειται

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μας τα χαλάει το αικον για κυριακοδευτέρα.. λογικά θα τουμπιάσει και ο τζίφος δυστυχώς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουμπιάζει φυσικά όχι αρκετά, αλλά τζίφος είναι αυτός. Οπότε Κυριακή Δευτέρα θα υπάρξει αρχικά πέρασμα βροχών μέτριας έντασης από τα κεντροβόρεια, πτώση της θερμοκρασίας μέχρι -3 στα 850 χοντρικά και ισχυροί άνεμοι [εδώ στα Γιάννενα θα πετάξουμε..] Δυστυχώς το κρύο παραμένει, αλλά χάνουμε φαινόμενα με την ανατολίκευση..

 

πάντως για την συνέχεια τόσο ο ευρωπαίος όσο και το ούκμο σε ψυχρή κατάβαση θα οδηγούσαν. και μάλιστα μεγάλη. [στην ευρώπη]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα κέντρο βόρεια ορεινά θα έχουν καλό χιόνι μέχρι χαμηλά για λίγες ώρες.. Περτουλι μπορει και μισό μετρό.

Ήπειρο μόνο κάποιες βροχουλες στην αρχή, μετά ήλιος με ανατολικό. 

Ευτυχώς βλέπω το κρυο εκφυλιζεται για Αττική σιγά σιγά.. Ευχομαι να το εξαφανίσει τελείως. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βάσει διατάξεων το ουκμο είναι το καλύτερο σενάριο για την Παρασκευη για εδώ. 

 

Ο τζιφος συνεχίζει τα τρελά του για τα μέσα-τελη του μήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

από τα πιο τρελά χιονόνειρα πάει να βγάλει, καμήλα τρελή!! για να δούμε την συνέχεια!!!gfs-1-342.png?12

άρχισε να παίρνει πρέφα και ο μέσος; όρος, πολύ περισσότερο, πολύ πιο νωρις

gens-21-1-252.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...προσωπική μου άποψη ,που ίσως δεν ενδιαφέρει και κανένα , ότι δεν θα κάνει τίποτα extreme για την εποχή ... και εύχομαι ολόψυχα ... να΄ναι έτσι ... για το καλό όλων ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O τζιφος ειναι το 100 κρουσμα στην Ελλαδα..Κολλησε κορονοιο...Αλλωστε ανηκε στις ευπαθεις ομαδες των μοντελων..Αναμενομενο λοιπον..Εδω και δυο χρονια ειχε σοβαρα προβληματα προγνωσης...😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Αττική. 

Καλο τρέξιμο, μετά από το κρυο ανεβαίνει παλι. 

graphe_ens3_pdy8.gif

... μια χαρά είναι ... να μπούμε ομαλά στην Άνοιξη ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

... μια χαρά είναι ... να μπούμε ομαλά στην Άνοιξη ...

Έχουν ανθίσει τα παντα , είναι κρίμα να καταστρέφουν. Ας βρέχει που και που και όλα καλά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, billipiros12 είπε:

Έχουν ανθίσει τα παντα , είναι κρίμα να καταστρέφουν. Ας βρέχει που και που και όλα καλά. 

... έτσι ακριβώς ... άλλωστε είναι και άκρως εγωιστικό να θέλουμε κάτι extreme σε λάθος εποχή.... δεν είμαστε μόνοι σ'αυτόν τον πλανήτη ... 💮🌻🥀 .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, THUNDERSNOW1965 είπε:

... έτσι ακριβώς ... άλλωστε είναι και άκρως εγωιστικό να θέλουμε κάτι extreme σε λάθος εποχή.... δεν είμαστε μόνοι σ'αυτόν τον πλανήτη ... 💮🌻🥀 .... 

Αυτό πολλοι αγγελε δεν το σκέφτονται.  Τους νοιάζει μόνο ο εαυτός τους.

Τέλος παντως. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, billipiros12 είπε:

Αυτό πολλοι αγγελε δεν το σκέφτονται.  Τους νοιάζει μόνο ο εαυτός τους.

Τέλος παντως. 

... γι'αυτό τελικά πέρνουν αυτό που ''θέλουν'' ... μένουν μόνοι ....☹️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Αυτό πολλοι αγγελε δεν το σκέφτονται.  Τους νοιάζει μόνο ο εαυτός τους.

Τέλος παντως. 

 

33 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

... έτσι ακριβώς ... άλλωστε είναι και άκρως εγωιστικό να θέλουμε κάτι extreme σε λάθος εποχή.... δεν είμαστε μόνοι σ'αυτόν τον πλανήτη ... 💮🌻🥀 .... 

Υπο αυτην την λογικη δεν θα πρεπει να εχουμε παγετο και χιονια σε πεδινα σε καμια περιοχη...Επισης δεν θα πρεπει να εχουμε ισχυρες βροχες/καταιγιδες...Δεν καταλαβαινω που ειναι το extreme...Ειναι απολυτα φυσιολογικα τα χιονια στα πεδινα ακομα και Μαρτιο μηνα , ο μεσος ορος της 30ετιας 1981 - 2010 στην Θεσσαλονικη αυτες τις ημερομηνειες που διανυουμε ειναι 0 με 1 βαθμοι στα 850...Επισης εχει χιονισει ακομα και 9 Απριλιου Θεσσαλονικη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

 

Υπο αυτην την λογικη δεν θα πρεπει να εχουμε παγετο και χιονια σε πεδινα σε καμια περιοχη...Επισης δεν θα πρεπει να εχουμε ισχυρες βροχες/καταιγιδες...Δεν καταλαβαινω που ειναι το extreme...Ειναι απολυτα φυσιολογικα τα χιονια στα πεδινα ακομα και Μαρτιο μηνα , ο μεσος ορος της 30ετιας 1981 - 2010 στην Θεσσαλονικη αυτες τις ημερομηνειες που διανυουμε ειναι 0 με 1 βαθμοι στα 850...Επισης εχει χιονισει ακομα και 9 Απριλιου Θεσσαλονικη...

Δεν μου λένε κάτι στα στοιχεία σου. 

Μια απλη καταιγίδα δεν κάνει ιδιαίτερη ζημιά στις καλλιέργειες άρα καμια σχεση με τον παγετο. 

Το βασικό είναι ένα και το ξέρουν όλοι, ο παγετος τέλη ΜαρτίουΜαρτίου στα πεδινα μόνο ζημιές θα επιφέρει... 

Τώρα εάν εσένα δεν σε νοιάζει διότι δεν έχεις δέντρα η άλλες καλλιέργειες είναι δικό σου θέμα..

Εμένα επειδή έχω όμως με νοιάζει. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Δεν μου λένε κάτι στα στοιχεία σου. 

Η καταιγίδα δεν κάνει ιδιαίτερη ζημιά στις καλλιέργειες άρα καμια σχεση με τον παγετο. 

Το βασικό είναι ένα και το ξέρουν όλοι, ο παγετος τέλη Μαρτίου μόνο ζημιές θα επιφέρει... 

Τώρα εάν εσένα δεν σε νοιάζει διότι δεν έχεις δέντρα η άλλες καλλιέργειες είναι δικό σου θέμα..

Εμένα επειδή έχω όμως με νοιάζει. 

Κανατε λογο για extreme πραγματα το -3 μεσα Μαρτιου...Δεν εδω διαβασει καποιο μηνυμα ομως που να "γκρινιαζει" για το +13 στα 850 που θα φτασουμε τις επομενες ημερες , +13 απο τα κλιματικα αλλα εχω διαβασει για το -3 που αντιστοιχει σε -3 απο τα κλιματικα...Οι καταιγιδες παντως μπορει να σκοτωσουν κοσμο ( μικρη πιθανοτητα βεβαια) , μπορει να προκαλεσουν φωτια σε δασος και να προκαλεσουν σοβαρες ζημιες στο δικτυο της ΔΕΗ αλλα και σε σπιτια...Τελος παντων...Παγετο δεν νομιζω οτι υπαρχει πιθανοτητα να κανει παγετο στα πεδινα και αν κανει λογικα θα ειναι στα βορεια...Αν επιτρεπεται που εχεις τις καλλιεργειες;

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Κανατε λογο για extreme πραγματα το -3 μεσα Μαρτιου...Δεν εδω διαβασει καποιο μηνυμα ομως που να "γκρινιαζει" για το +13 στα 850 που θα φτασουμε τις επομενες ημερες , +13 απο τα κλιματικα αλλα εχω διαβασει για το -3 που αντιστοιχει σε -3 απο τα κλιματικα...Οι καταιγιδες παντως μπορει να σκοτωσουν κοσμο ( μικρη πιθανοτητα βεβαια) , μπορει να προκαλεσουν φωτια σε δασος και να προκαλεσουν σοβαρες ζημιες στο δικτυο της ΔΕΗ αλλα και σε σπιτια...Τελος παντων...Παγετο δεν νομιζω οτι υπαρχει πιθανοτητα να κανει στα πεδινα και αν κανει λογικα θα ειναι στα βορεια...Αν επιτρεπεται που εχεις τις καλλιεργειες;

Μακαρι Χρήστο να έρθει απλά ένα -3 για λίγο. Θέλω απλά φυσιολογικοτητα, κάτι που μάλλον δεν θα γίνει ποτε. 

Μια απλή καταιγίδα δεν θα προκαλεσει τίποτα το αρνητικο. 

Καλλιέργειες εχω στον κάμπο της Άρτας.. Αλλά εχω και εδώ δέντρα που δεν θέλω να χαλάσει την ανθοφορία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...