Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτη αναφορά απ' τον νεο μου μετεωρολογικό σταθμό davis vantage vue, που ξεκίνησε τη λειτουργία του σήμερα 7-3-2020 στις 14:00 περίπου του μεσημέρι χαχαχα......

17.8 βαθμούς έχουμε αυτή τη στιγμή με τον ήλιο να γελά............ 58% υγρασία .... ελπίζουμε σε βροχή τις επόμενες ημέρες για να καταγράψω τα πρώτα μου χιλιοστά με davis !!😋 Και το καλό είναι πως δεν έχει πέσει χιλιοστό μέχρι στιγμής (καλό δεν είναι αλλά για το σταθμό είναι χαχα!) οπότε θα πιάσω όλο το μήνα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατακλυσμό μου αναφέρουν στη βορια κερκυρα και πλημμυρικα φαινόμενα.... 

Πανω απο 70mm ο Παντοκρατορας με καταιγιδα

11mm στον Ποταμό Κέρκυρας δίπλα στην πόλη με βροχή αυτήν την ωρα

Ζωγραφου μέγιστη 19.4 με βαριά συννεφια ως το μεσημέρι και μετά λιακάδα και αέρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ εκφυλιστηκε τόσο πολυ πολυ η κακοκαιρία που ακόμα στην Ήπειρο δεν έχει βρέξει!!!! 

Προς 3 μερες έδιναν 100μμ για σήμερα. 

Απίστευτο!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Winterlove είπε:

Πρώτη αναφορά απ' τον νεο μου μετεωρολογικό σταθμό davis vantage vue, που ξεκίνησε τη λειτουργία του σήμερα 7-3-2020 στις 14:00 περίπου του μεσημέρι χαχαχα......

17.8 βαθμούς έχουμε αυτή τη στιγμή με τον ήλιο να γελά............ 58% υγρασία .... ελπίζουμε σε βροχή τις επόμενες ημέρες για να καταγράψω τα πρώτα μου χιλιοστά με davis !!😋 Και το καλό είναι πως δεν έχει πέσει χιλιοστό μέχρι στιγμής (καλό δεν είναι αλλά για το σταθμό είναι χαχα!) οπότε θα πιάσω όλο το μήνα!!

Καλες μετρησεις και καλες αναφορες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Εντωμεταξύ εκφυλιστηκε τόσο πολυ πολυ η κακοκαιρία που ακόμα στην Ήπειρο δεν έχει βρέξει!!!! 

Προς 3 μερες έδιναν 100μμ για σήμερα. 

Απίστευτο!!! 

Αναμενομενο ηταν φιλε..Οσο περισσοτερο θα χαλουσε η σημερινη διαταραχη τοσο θα εφτιαχνε αυτη της δευτερας...Και αυτο διαφαινοταν σταδιακα απο προχθες οτι θα συνεβαινε...

Τωρα εαν στραβωσει και η διαταραχη της δευτερας και πεσουν πολυ λιγοτερα,αυτο ειναι αλλο θεμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Καλες μετρησεις και καλες αναφορες!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Σάκη😉! Να 'σαι καλά.. πιστέυω θα τα πάμε καλά με τον νέο μου σταθμό! Ξεκινήσαμε καλά! 15.9 μου δίνει τώρα, 71% υγρασία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αερα έβγαλε τώρα αρκετό με ριπές στα 40 με 50 km/h ... Το απόγευμα είχε κιτρινιλα στην ατμόσφαιρα μάλλον από μεταφορα σκόνης του σάπιου νοτια .... Στους 16 C τώρα...

Μέγιστη έγραψα 20,7 C 

Κάτω Πυλαία 20,3 

Νοεσις 19,1

Θέρμη κοντά αεροδρόμιο 19,7

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, freeze είπε:

Αερα έβγαλε τώρα αρκετό με ριπές στα 40 με 50 km/h ... Το απόγευμα είχε κιτρινιλα στην ατμόσφαιρα μάλλον από μεταφορα σκόνης του σάπιου νοτια .... Στους 16 C τώρα...

Μέγιστη έγραψα 20,7 C 

Κάτω Πυλαία 20,3 

Νοεσις 19,1

Θέρμη κοντά αεροδρόμιο 19,7

 

Ελάχιστη το πρωί κατέγραψες 8; Και μέγιστη 20; Από τη Μίκρα τα στοιχεία; Ρωτάω γιατί εδώ Πολίχνη είχα 7 ελάχιστη και 20 μέγιστη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

X/K Παρνασσού, σήμερα 7/3....και με το χιόνι που αναμένεται την ερχόμενη εβδομάδα και μετά, δεν το βλέπω να κλείνει πριν το Πάσχα!!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, χιόνι, φύση και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: χιόνι, ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, φύση και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, βουνό, ουρανός, χιόνι, φύση και υπαίθριες δραστηριότητες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Ελάχιστη το πρωί κατέγραψες 8; Και μέγιστη 20; Από τη Μίκρα τα στοιχεία; Ρωτάω γιατί εδώ Πολίχνη είχα 7 ελάχιστη και 20 μέγιστη.

Ελάχιστη είχα 9 σήμερα με 20,7 .... Τα στοιχεία είναι από τον σταθμό μου ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτοξευση σημερα με τον ΝΝΔ οι θερμοκρασιες και οι υγρασιες...

9.5 ελαχιστη το πρωι...20.1 μεγιστη κ ακομα.τετοια ωρα 17.5.ολοκληρους βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 15.3 η θερμοκρασία εδώ τώρα...... ο σταθμός μου είναι πλεον στο weathercloud: https://app.weathercloud.net/d9463606596#profile

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 η μέγιστη σήμερα στην Καλαμπάκα...... Τις πρώτες 7 ημέρες του Μαρτίου ο μέσος όρος θερμοκρασίας είναι 2 βαθμοί πάνω από το ρεκόρ θερμοκρασίας Μαρτίου (2008) .....

άντε και εις ανώτερα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18,6 η μέγιστη κι εδώ Μακροχωρι ... σίγουρα κι εδώ είμαστε για πρώτο 7ημερο σε τιμές πολύ πάνω από τον μέσο όρο ίσως και ρεκόρ δεν κάνω τον κόπο να δω είναι δεδομένο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, meteora είπε:

20 η μέγιστη σήμερα στην Καλαμπάκα...... Τις πρώτες 7 ημέρες του Μαρτίου ο μέσος όρος θερμοκρασίας είναι 2 βαθμοί πάνω από το ρεκόρ θερμοκρασίας Μαρτίου (2008) .....

άντε και εις ανώτερα.....

Το προηγούμενο ΣΚΔ που ήμουν πάνω στα υπέροχα μέρη σας έβρασα... Φαντάσου ότι έγραψα 15βαθμους την Κυριακή στη Λίμνη Πλαστηρα στα 1050μ

23-24 Τρίκαλα Καλαμπάκα κτλ την καθαρά Δευτέρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχω βάλει καθόλου θέρμανση(φυσικό αέριο) περίπου για μια εβδομάδα και το σπίτι έχει από 20.3 - 21.1 αυτήν την ώρα...... 

Πραγματικά απιστευτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασιλιτσα βρεχει με 3,1 βαθμους στα 1850 μετρα.Για να δουμε ποτε θα το γυρισει σε χιονι.

vasilitsa.thumb.jpg.83855f9ad1ea6d62c339633c24c23b8a.jpg

 

vasilitsa1.thumb.jpg.e19c893bf21a251119246ec96d31b462.jpg

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Βασιλιτσα βρεχει με 3,1 βαθμους στα 1850 μετρα.Για να δουμε ποτε θα το γυρισει σε χιονι.

vasilitsa.thumb.jpg.83855f9ad1ea6d62c339633c24c23b8a.jpg

 

vasilitsa1.thumb.jpg.e19c893bf21a251119246ec96d31b462.jpg

... όταν τελειώσουν τα φαινόμενα ...☹️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω αηδια...απροβλεπτο βεβαια και εντελως απροσδοκητο ψεκαδες ΛΑΣΠΗΣ αυτη τη ατιγμη ζωγραφου...

Θερμοκρασια 16.4 !!!! Ημαρτον

Εχει μαζευτει εντυπωσιακα υπερβολικη σκονη στη Δυτικη πλαγια του Υμηττου οπως βλεπω απτο μπαλκονι κ γενικα η ατμοσφαιρα ειναι.θολη....ενα 24ωρο.με.ΝΝΔ.ανεμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα..Νωρις νωρις αν και κυριακη..Επρεπε να στολισω μπαλκονι..😋.Βαρυς ουρανος..Βρεγμενοι δρομοι αφου κατα διαστηματα ψιχαλιζει η βρεχει για λιγο ασθενως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...