Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σταματησε τελειως και 22 mm στον σταθμο του meteo... Βεβαια μετα τις 21:00 εχει καταγραψει 3mm...Ισως να ηταν τοπικο αλλα εδω που μενω σε καμια περιπτωση δεν εχει ριξει μονο 3 mm απο τις 21:00 μεχρι τωρα...Υπολογιζω σε περιπου 40-50 mm συνολικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξεκίνησε βροχόπτωση στο πλατύ 

έντονη βροχή 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλως τα δεχτηκατε αντε κ στα δικα μας...ψιλοβροχο επι ωρες αλλα μη μετρησιμο Ζωγραφου δεν κατεγραψε υετο ουτε ο ΕΜΠ ουτε ο Γιωργης...

Ομως οι δρομοι μουσκεψαν κ επεσε αισθητα η Τ στους 11.5 τωρα με.φουλ.υγρασια...

Κατι τελευταια κουτσουρα θα τα βγαλουν τα λεφτα τους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 βαθμοί η ελάχιστη στην Ν. Αγχίαλο,7 στον Βόλο. 

 

Έβρεξε το βράδυ στην Παρεκκλησιά, αυτή την ώρα έχουμε μια αραιή συννεφιά και αρκετή σκόνη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραία μέρα σήμερα με ήλιο και τις πρώτες αναπτύξεις να κάνουν την εμφάνισή τους στην Λάρισα στα γύρω βουνά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και Χαλκίδα ωραία ηλιόλουστη μέρα σήμερα με θερμοκρασία στους 13 βαθμούς αυτή τη στιγμή.

Web Cam History Image - 1

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όμβροι απο εδώ και από εκεί. Βόρεια μας τώρα

 

IMG_20200330_162509.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 21/3/2020 at 6:39 ΜΜ, freeze είπε:

Μόλις σήμερα μπήκαμε στην άνοιξη ... Δεν νομίζω τα δέντρα να έχουν πρόβλημα πόσο μάλλον όταν οι θερμ. το μεσημέρι πλησιάζουν τους 20 βαθμους .... 

;;; εγώ ξέρω ότι κλιματικά η άνοιξη στην Ελλάδα σα μέσος όρος μπαίνει 6-10 Μαρτίου και διαρκεί έως και 6-10 Ιουνίου. Άλλωστε η σημερινή ημερομηνία κλιματικά ισούται περίπου με τα μέσα Νοεμβρίου (απλά το αναφέρω σα στατιστικό στοιχείο). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θερμοκρασιακή διακύμανση από 7oC έως 21οC με έντονη ηλιοφάνεια από το πρωί. Τώρα που είναι 19.20 (με την κανονική ώρα 18.20) είμαστε στους 18οC εδώ στην Πολίχνη. Ωστόσο αύριο θα ξεκινήσει η συννεφιά ενώ την Τετάρτη θα πάμε σε όψιμη ψυχρή εισβολή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

;;; εγώ ξέρω ότι κλιματικά η άνοιξη στην Ελλάδα σα μέσος όρος μπαίνει 6-10 Μαρτίου και διαρκεί έως και 6-10 Ιουνίου. Άλλωστε η σημερινή ημερομηνία κλιματικά ισούται περίπου με τα μέσα Νοεμβρίου (απλά το αναφέρω σα στατιστικό στοιχείο). 

Φιλε μου η Ανοιξη για το βορειο ημισφαίριο ξεκινάει με την εαρινή ισημερία χονδρικά κάπου στις 20-22 Μαρτίου (παίζει αυτό) και τελειώνει με το θερινό ηλιοστάσιο ..... τώρα βαση μετεωρολογικών στατιστικών της χώρας δεν ξέρω αλλά σαν ορισμός είναι αυτό που σου γράφω

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, freeze είπε:

Φιλε μου η Ανοιξη για το βορειο ημισφαίριο ξεκινάει με την εαρινή ισημερία χονδρικά κάπου στις 20-22 (παίζει αυτό) και τελειώνει με το θερινό ηλιοστάσιο ..... τώρα βαση μετεωρολογικών στατιστικών της χώρας δεν ξέρω αλλά σαν ορισμός είναι αυτό που σου γράφω

Εγώ εννοώ κλιματικά. Το ψυχρότερο 3μηνο βάσει Τ εδώ που ζω εγώ είναι 6-10 Δεκεμβρίου - 6-10 Μαρτίου. Αντίστοιχα τυχαίνει το θερμότερο 3μηνο να είναι 6-10 Ιουνίου - 6-10 Σεπτεμβρίου. Ε κάπως έτσι βγαίνει το 6-10 Μαρτίου - 6-10 Ιουνίου να αντιστοιχεί κλιματικά στην άνοιξη και αντίστοιχα 6-10 Σεπτεμβρίου - 6-10 Δεκεμβρίου να αντιστοιχεί κλιματικά στο φθινόπωρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρυοοοοοο αναστροφικο μεν αλλα κρυο το πρωι 6.5 βαθμους εγραφε το αμαξι στον κηπο το πρωι ενω στη διαδρομη ειδα και 3.5 αρακι Κοκκινοπουλου κ υποψια παχνης στα.χορτα μες.στην Πανεπιστημιπυπολη...

7 βαθμοι ελαχιστη στο μπαλκονι

Μολις βγει ο ηλιος ομως δειχνει οτι ειναι 30 Μαρτιου...

17.5 μεγιστη με αισθηση καλοκαιρι .... ως 18.5 - 19 στα νοτια και δυτικα....

Τωρα συννεφια εχει καλυψει το Δυτικο οριζοντα κ η Τ πεφτει γρηγορα κ κατακορυφα....

14 βαθμοι ηδη....

Μια καταπληκτικη Ανοιξη με.τα 2.της προσωπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...