Jump to content
xirolivado

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 1-2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Που στα Γρεβενά φίλε; έχει εκεί τώρα 6,8 ; ακόμα;

Ναι Σωτηρη μεχριν πριν μιση ωρα ειχαμε 8,4.. αλλα εγω δε περιμενα τιποτα θα ειχε φυγει ο υετος κανει μπαμ...επισης μεχρι τις 12 θα χει ανοιξει σε ολη τη δυτικη μακεδονια κι ασε τον ευρωπαιο να δινει μεχρι τις 6 το πρωι υετους...για φλωρινα δε ξερω εχει αλλο θεο

Και οι 6,8 μολις εγιναν 5,4

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαλτε καμερα καστοριας τωρα που σταματησε να δειτε τι ομοδφη ειναι πασπαλισμενη.. σαν πινακας

https://www.meteology.gr/weathercams/kamera-kastorias/

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, elkithro είπε:

Αρχιζω και κατι μυριζω.....σαν μουφα να ειναι.

Γιατι σταματησε;;;..εδω παντως εχει σταματησει η βροχη εδω και μια ωρα και βλεπω γαλαζιο ουρανο στα δυτικα μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

δυνάμωσε ξαφνικά ο αέρας ξαφνικά δεν ξέρω όμως την κατεύθυνση έχει ελπίζω βδ 

χαχαχααχ μακαρι φιλε ...
Χαριλαου επεσε πολυ γρηγορα η θερμοκρασια μαλλον επειδη παμε προς το βραδυ ...
Ακομα Α-ΒΑ και 7.6 θερμορκασια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχως ειμαι στην δουλεια γα@΅το κατω στον καμπο!!πριν 40 λεπτα μιλησα με το σπιτι και μου ειπαν οτι ηδη κανα μισαωρο το ειχε γυρισει σε καθαρο χιονι αλλα δεν εστρωνε.χοντρο πυκνο μου ειπαν.1.3-1.5 ηταν η θερμοκρασια.τωρα δεν ξερω θα ξαναπαρω πιο μετα τηλ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... περιέργως το Τσοτύλι στα 840 m ακόμη .... άχιονο ....

943081387_0104.thumb.jpg.fd13b0e1f0bcbcc4c3e2f0b74d67dc53.jpg

μου έκανε και εμένα εντύπωση ! Και όχι μόνο,,, και ο Πεντάλοφος κοζάνης στα 1,050μ άχιονος, τη στιγμή που το Μηλοχώρι στα 700μ μόλις, είναι κατάλευκο !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill snow είπε:

δυστυχως ειμαι στην δουλεια γα@΅το κατω στον καμπο!!πριν 40 λεπτα μιλησα με το σπιτι και μου ειπαν οτι ηδη κανα μισαωρο το ειχε γυρισει σε καθαρο χιονι αλλα δεν εστρωνε.χοντρο πυκνο μου ειπαν.1.3-1.5 ηταν η θερμοκρασια.τωρα δεν ξερω θα ξαναπαρω πιο μετα τηλ.

Στην έδεσα χιόνι???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... 128 m για την ακρίβεια ....🙂

150μ.ο το κέντρο Ελιας-Βενιζελου-Μητροπολεος,

170μ στο ρολόι 360μ τα ψηλά του Πανοράματος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill snow είπε:

ναι χονρο χοντρο μου ειπαν και οι λοφοι γυρω γυρω κατασπροι.

ωραία οπότε κοίταω μονο λάμπα σιγά σιγά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Στην έδεσα χιόνι???

Η Έδεσσα ήταν σιγουράκι....300 μέτρα υψόμετρο και με αέρα να έρχεται από νομό Φλώρινας....δεδομένο ήταν....το θέμα εκεί είναι η ποσότητα...αν το καταφέρει και στρώσει που εγώ το θεωρώ σχεδόν σίγουρο αρχικά και μετά θα δούμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φτασαμε τα 51.8mm στη Κατερινη με τα φαινομενα (βροχη και αερας) να εχουν ενταθει εκ νεου μετα απο μια προσκαιρη υφεση που ειχαμε νωριτερα...θερμοκρασια στους 8.3 βαθμους, δε λεει να πεσει προς το παρον...χιονοπτωσεις απο τα 800 μετρα και ανω αυτη τη στιγμη στον νομο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Η Έδεσσα ήταν σιγουράκι....300 μέτρα υψόμετρο και με αέρα να έρχεται από νομό Φλώρινας....δεδομένο ήταν....το θέμα εκεί είναι η ποσότητα...αν το καταφέρει και στρώσει που εγώ το θεωρώ σχεδόν σίγουρο αρχικά και μετά θα δούμε....

Λογικά εκεί στο μακροχώρι πιο πολλές πιθανότητες δεν έχει?? γιατί σε αυτήν την κακοκαιρία δεν νομίζω να βοηθάει πολύ ο βαρδαρης ....

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια δυο ψιχαλισματάκια σήμερα, αυτό....7,3οC η ελάχιστη....10,5οC τώρα.....

Τα κέρατά του ρίχνει στη Φλώρινα τώρα.....πάει για μισό μέτρο ως αύριο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Η Έδεσσα ήταν σιγουράκι....300 μέτρα υψόμετρο και με αέρα να έρχεται από νομό Φλώρινας....δεδομένο ήταν....το θέμα εκεί είναι η ποσότητα...αν το καταφέρει και στρώσει που εγώ το θεωρώ σχεδόν σίγουρο αρχικά και μετά θα δούμε....

σωτο τωρα μιλησα με την γυναικα μου μου λεει ειναι λιγο κατω απο τον 1 βαθμο πιο λιγο δηλαδη απο πριν που εριχνε πατσαβουρες αλλα ριχνει χιονονερο με χοντρες νιφαδες αναμεσα!μαλλον το σημειο δροσου θα φταιει!θα δουμε,

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ναι Σωτηρη μεχριν πριν μιση ωρα ειχαμε 8,4.. αλλα εγω δε περιμενα τιποτα θα ειχε φυγει ο υετος κανει μπαμ...επισης μεχρι τις 12 θα χει ανοιξει σε ολη τη δυτικη μακεδονια κι ασε τον ευρωπαιο να δινει μεχρι τις 6 το πρωι υετους...για φλωρινα δε ξερω εχει αλλο θεο

Και οι 6,8 μολις εγιναν 5,4

οριακά είστε αν και πιστεύω θα το δείτε εν τέλει ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Λογικά εκεί στο μακροχώρι πιο πολλές πιθανότητες δεν έχει?? γιατί σε αυτήν την κακοκαιρία δεν νομίζω να βοηθάει πολύ ο βαρδαρης ....

Επιτέλους ψιλοξεκόλλησε και η θερμοκρασία και από 5,7 πέσαμε στους 5,2 εδώ στο Μακροχώρι.....

όχι Θανάση δεν έχουμε περισσότερες πιθανότητες .....είναι πολύ δύσκολο να χιονίσει πεδινά...έτσι απλά να δούμε να ρίχνει νιφάδες μέσα στη βροχή ναι μπορεί και σε έκπληξη μόνο να ρίξει υγρό χιόνι χωρίς στρώσιμο...δεν έχει να κάνει σε εμάς στον κάμπο η γεωγραφική τοποθεσία τόσο όσο το αν όντως θα έχει πολύ έντονα φαινόμενα και αν όντως πέσει η θερμοκρασία έστω στους 2 που λεει...μόνο τότε θα γίνουν όλα αυτά...αν δεν έχει ένταση στα φαινόμενα δεν πρόκειται να πέσουμε κάτω από τους 4-5....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.meteology.gr/weathercams/kamera-filota/

φιλώτας Φλώρινας, 560μ δίπλα στο Αμύνταιο, μια αξιοπρεπή πασπάλα μολις των 5 εκατοστών, εντύπωση μού κάνει, και Τ -0,2  τωρα ....Τη στιγμή που η φΛΏΡΙΝΑ έχει χαλαρά ένα 15ποντο ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρετζικι πλεον ειμαστε στους 4,4 και 96% υγρασια οποτε λογικα θα χουμε και υψηλο dp...επιτελους βλεπω και το κεντρο να παιρνει την κατηφορα σιγα σιγα στους 7.4...οσο πιο χαμηλα πεσουμε μεχρι να μπει ο βαρδαρης τοσο καλυτερα θα ειμαστε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...