Jump to content
xirolivado

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 1-2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Τι για κλάματα; Στρωμένο βλέπω μες το δρόμο; Αλεξάνδρεια είσαι και Απρίλιος μήνας. Δεν είσαι στο Ιρκούτσκ.

Δεν μένω Αλεξάνδρεια κοντά στην Αλεξάνδρεια μένω κάπου 8χλμ μακριά και απλά είδα 2ωρη χιονόπτωση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Δεν μένω Αλεξάνδρεια κοντά στην Αλεξάνδρεια μένω κάπου 8χλμ μακριά και απλά είδα 2ωρη χιονόπτωση 

Και που ειδες χιονοπτωση στις 2 Απριλιου θαυμα ειναι...Μην τα θελουμε και ολα δικα μας...Σε αλλες περιοχες δεν εκανε τιποτα

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... και λίγη Ήπειρος .... μην ξεχνιόμαστε .....

.... αρχής γενομένης από .... Αετομηλίτσα h 1450 m ....

405640532_0204.thumb.jpg.5aa30f4562782efb1a67345b5a1f6ea7.jpg

 ..... Πάδες Κόνιτσας .... Λάκκα Αώου με την ωραιότερη θέα στην Ήπειρο.... h 1140 m ....

461731670_02042020.thumb.jpg.9f339332d4aab078c4ff9de93c66c324.jpg

.... Φραγκάδες Ζαγορίου h 960 m .....με θέα σε Μιτσικέλι και Λάκμο .....

2098324691_0204.thumb.jpg.e561af06494f803d8de912aaa7191595.jpg

.... και τέλος .... Μικρό Πάπιγκο h 980 m .... και Πύργοι Αστράκας από 1800 m και άνω ....

1872288089_02042020jpg.thumb.jpg.47b7436517ebdd185881475d9d13bc3e.jpg

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

  Θεοδωριανα 5,4 βαθμοί τώρα.. -2 το πρωι. 

Τα Τζουμέρκα γεμάτα χιόνι από τα 1400 μέτρα. Ότι πρεπει για να τρέξουν λίγο τα ποταμια μετά από τη φετινή ξηρασία. 

theodoriana1 (13).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυτό που στο Μακρυχώρι ημαθίας έριξε περισσότερο χιόνι από την Αετομηλίτσα και την Σαμαρίνα, είναι όλα τα λεφτά !!! χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η Ηπειρος όπως και η ορεινή Πελ/σος για να χιονιστούν καλά θέλουν Ιόνιο και λίγο ψύχος, στυλ 2005..... Συστήματα που συνήθως επηρέαζαν τις περιοχές αυτές τον Φλεβάρη.... Τα τελευταία χρόνια όμως τπτ .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, xirolivado είπε:

Π.Σκυλιτσι Ημαθίας 2/4/2020

IMG_20200402_095856.jpg

Ω φιλε τελειο εκει διπλα ειναι το χωριο μου το καλοχωρι δεν ξερω αν το ξερεις... Αν δεν ειχαμε απαγορευση θα ειχα ερθει...

Επεξεργάστηκε από Stelios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

η Ηπειρος όπως και η ορεινή Πελ/σος για να χιονιστούν καλά θέλουν Ιόνιο και λίγο ψύχος, στυλ 2005..... Συστήματα που συνήθως επηρέαζαν τις περιοχές αυτές τον Φλεβάρη.... Τα τελευταία χρόνια όμως τπτ .... 

ακόμα 2 χρόνια υπομονή, του χρόνου τελευταίος χειμώνας που θα είμαι στα Γιάννενα, οπότε από το 2021-22022 η Ήπειρος θα ξαναμπεί σε σωστούς ρυθμούς🤣

 

 

Πολύ ωραίο το σχήμα του χαμηλού, μου φαίνεται πολύ συμμετρικό, ίσως μιλάμε για υποτυπώδες Medicane

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπος πραγματικά....καιρός χωρίς απαγορεύσεις και προαπαιτούμενα!!

Φαντάζομαι μια ίδια κακοκαιρία τον Γενάρη, θα μιλάγαμε για ιστορικά θαψίματα ακόμη και της Θεσσαλονίκης, με εκατοντάδες αποκλεισμούς πέριξ!!!

Σκόρπιες σκέψεις, από το μπαλκονάκι μου, με ήλιο, αέρα και κρύο....δεν άντεξα πολύ και μπήκα ξανά μέσα στο κελλάκι μου.....ξημέρωσα σήμερα, παρεούλα με τον χιονιά της βόρειας Ελλάδος και της αγαπημένης Μακεδονίας μας....μέγιστη η χαρά....σ ευχαριστώ Θεέ μου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Stelios είπε:

Ω φιλε τελειο εκει διπλα ειναι το χωριο μου το καλοχωρι δεν ξερω αν το ξερεις... Αν δεν ειχαμε απαγορευση θα ειχα ερθει...

Ε ναι αφού μέχρι το 1973 λεγόταν Νέο Σκυλιτσι, και τσιπούρα πίνουμε εκεί και φίλους πολλούς έχουμε.

Άσχετα αν άδειασε το χωριό σου και φύγανε όλοι Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, menidi είπε:

Θεωρώ οτι η ορεινή Πελ/σος χωρίζεται σε 2 περιοχές αναφορικά με τα χιόνια. Στη Δυτική (προσήνεμη στο Ιόνιο) και την Ανατολική (προσήνεμη στο Αιγαίο). Επίσης υπάρχει και το κεντρικό κομμάτι (Μαίναλο κτλ δλδ περίπου η περιοχή του 111 μέχρι το Πάος), όπου μπορεί να παίξει μπάλα και με τα δύο. 

Η Δυτική περιοχή, χιονίζεται σαφώς πιο δύσκολα απο την ανατολική, γιατί επηρεάζεται απο Ιόνιο.

Πχ Η Δίβρη δεν συγκρίνεται με Τρίπολη. Τα λέω αυτά ως Ηλείος, και ταξιδεύοντας συχνά τη διαδρομή 111 και γενικότερα το εχω ψάξει το ζήτημα.  Αν και εσύ μου φαίνεσαι πιο καλά ενημερωμένος. χαχαα

πολύ σωστός. Η Ηλεία είναι καθαρά με Δυτικό καιρό... Η Αρκαδία είναι κομμένη στα 2, αλλά το Μαίναλο παίζει μπάλα κυρίως με Δυτικό καιρό. Ο Πάρνωνας με Α καιρό καθαρά, Αιγαίου....

Η Τρίπολη είναι ντεμί κατάσταση, παίζει μπάλα και με τους 2 καιρούς, αλλά με καιρό Ιονίου θέλει περισσότερο ψύχος .... 

Γενικά όμως, με καιρό Ιονίου, το μεγαλύτερο μέρος της ορεινής Πελ/σου ( Ηλείας, Αχαία, Μεσσηνία, Λακωνία κ  Αρκαδία πλην Παρνωνα και ορεινή Κορινθία ) χιονίζεται καλά και με μεγάλες ποσότητες χιονιού.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απο την Βεροια χιονισε απο 9 εως 12 το βραδυ πολυ δυνατα κατα διαστηματα κ αφησε 5 με 7 ποντους μετα το γυρισε σε βροχη περιμενα να χιονιζει μεχρι το πρωι αλλα κ αυτο μας γεμισε τις μπαταριες .Ξηρολιβαδο 45 ποντους εβαλε πολυ πραμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

πολύ σωστός. Η Ηλεία είναι καθαρά με Δυτικό καιρό... Η Αρκαδία είναι κομμένη στα 2, αλλά το Μαίναλο παίζει μπάλα κυρίως με Δυτικό καιρό. Ο Πάρνωνας με Α καιρό καθαρά, Αιγαίου....

Η Τρίπολη είναι ντεμί κατάσταση, παίζει μπάλα και με τους 2 καιρούς, αλλά με καιρό Ιονίου θέλει περισσότερο ψύχος .... 

Γενικά όμως, με καιρό Ιονίου, το μεγαλύτερο μέρος της ορεινής Πελ/σου ( Ηλείας, Αχαία, Μεσσηνία, Λακωνία κ  Αρκαδία πλην Παρνωνα και ορεινή Κορινθία ) χιονίζεται καλά και με μεγάλες ποσότητες χιονιού.... 

Εγώ που είμαι 8 χιλιόμετρα δυτικά της 111,   λίγα χιλιόμετρα νοτιότερα του Παος, όταν έχει Ανατολικό καιρό βλέπω Σουδενα να πνίγονται στο χιόνι και εγώ θέλω αντιηλιακό ...αυτά βιώνεις όταν είσαι στο μεταίχμιο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να αναφέρουμε κάπου εδώ και τα πολύ μεγάλα ύψη βροχής που έπεσαν σε πολλές περιοχές. Στο Άγιο Όρος έχουμε τοπικά 100 χιλιοστά μέσα σέ 1 μέρα, ενώ και το νησί της Σαμοθράκης έχει καταγράψει πάνω από 80 χιλιοστά ημερήσιου. Ας ελπίσουμε να μην υπάρξουν προβλήματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

ακόμα 2 χρόνια υπομονή, του χρόνου τελευταίος χειμώνας που θα είμαι στα Γιάννενα, οπότε από το 2021-22022 η Ήπειρος θα ξαναμπεί σε σωστούς ρυθμούς🤣

Χαχαχαχαχαχα!!!!Α ρε Μιχαηλ!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...