Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Απριλίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χειμώνας κ στην Χαλκίδα με 11.5c ελάχιστη, βαριά συννεφιά και μέτρια βροχή την νύχτα που άφησε 2 χιλιοστά!

Χθες βράδυ η σόμπα πελετ άναψε ξανά... καθιστώντας την χθεσινή μέρα την όψιμοτερη μέρα θέρμανσης από τότε που έχω την σόμπα και πιστέψτε με ήταν απαραίτητη!

7E5CBBAA-D852-4CEE-8F96-66B0E2C671A8.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5.8c και συνεχομενη ψιλη ποτιστικη βροχη(δεν εχει σταματησει από χτες).τοχει ασπρισει από τα 1100 υψ στα γυρω βουνα.κατι κανει και ο αγ.αθανασιος παρα την κακη του θεση(το χειροτερο μερος στον νομο σε αυτό το υψομετρο καθως προστατευεται από τον βορα από την πιπεριτσα(1998υψ)αλλα τρωει και ολη την υγρασία από την λιμνη βεγοριτιδα που είναι από κατω.κατι ξεραν αυτοι που το εχτισαν😁μα και αυτοι ρε παιδι μου βαλαν την καμερα να βλέπουμε το πλακοστρωτο?(αντε να το στρωσει με τις ζεστες που προηγηθηκανχαχα)βαλε να δειχνει σκεπες-δεντρα να τα βλέπουμε χιονισμένα τωρα!

https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/ellada/makedonia/pella/agios-athanasios.html

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, Γιάννης Μυλωνάς είπε:

Έλα ρε Γιώργη.....Τόσο αέρα; Εδω δεν κουνιέται φύλλο... Περίεργο. 

Ναι Γιάννη πολύ αέρα... Και όχι τόσο οι ριπες που είναι στα 55 χλμ/ωρα αλλά η διαρκής ασταμάτητη ένταση του

 

Για σήμερα σύμφωνα με το σταθμο μου 

Screenshot_20200422-100732.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά και καλό Νοέμβρη .... χαχα ποιο Νοέμβρη θα νου πείτε ο φετινός ήταν πολύ ποιο ζεστός από ότι σήμερα ...βαριά συννεφιά και ψιλόβροχο εδώ στο Μακροχωρι και στην ευρύτερη περιοχή εννοείται όλο το ξημέρωμα αλλά και τώρα .... με μόλις 8,7 βαθμούς θερμοκρασία ...αλλά 6,4 χιλιοστά για σήμερα στα 15 η κακοκαιρία από χτες....στα 165 χιλιοστά ο μήνας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ριχνει πατσαβουρακια στο σελι(χωριο)φαινονται στην καμερα

https://www.meteology.gr/weathercams/kamera-selioy/

και η κουτσουφλιανη στα ορεινα σύνορα ναουσσας-εδεσσας

http://www.forecastweather.gr/agios-pavlos-nasousas/

ασπρο και το διπλανο χωριο το ανω γραμματικο εδεσσας

αυτό το nasousas δεν μπορουν να το διορθωσουν οι υπεύθυνοι?αμαν γιατι γραφω μπλε?????

 

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομακτικός αέρας.... Καταγραφεί 0.6mm ο σταθμός μου τα τελευταία λεπτά  από το κούνημα και ας τον έχω στερεωσει με τον καλύτερο τρόπο.... Σταθερός άνεμος 50-55 χλμ εδώ και 5-6 λεπτά.... Ασταμάτητο κυριολεκτικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειναι αδιανοητες οι ριπες του ΒΒα ανεμου...πραγματικα ευτυχως υπαρχει κ ο στςθμος του Γιωργη κ εχω μετρο συγκρισης...

12.3 βαθμους με τα χιλια ζορια παρα τη λαμπρη λιακαδα...αισθηση χαλαρα 2-3 βαθμους κατω κ ριπες 55 χλμ την ωρα συνεχεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4,3mm βροχής στην μεταμεσονύκτια έκφρασή του, στέλνοντας τα μοντέλα σε καραντίνα!!!

7,3οC η ελάχιστη θερμοκρασία, με τον βοριά να σφυρίζει....χειμώνας....

Χριστός Ανέστη και....καλά Χριστούγεννα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και φυσικά το Σέλι, τάχει σπάσει φέτος....
Ξανά στα λευκά!!! 22/4/2020....χιονοπτωση με  -1οC....το χωριο δεν ειχε ρευμα απο της 1:30 μετα τα μεσανυχτα μεχρι και το πρωί, που η βλαβη αποκατασταθηκε!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/ellada/makedonia/pella/agios-athanasios.html

Eκανε μια πασπαλα στον αγ.αθανασιο αν και μου φαίνεται τώρα σαν χιονονερο

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ στην Λάρισα απλή συννεφιά.. Μόλις 1.6 χιλιοστά τα οποία έπεσαν εχθές. Από τότε δεν έχει ρίξει ούτε ψιχάλα.. Άντε να έρθουν οι καταιγίδες, βαρέθηκα τις μετριότητες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

να μην χιοννίζει από Νοέμβρη μέχρι Φεβρουάριο στο βουνό και να ξεσκίζεται Απρίλη μήνα και μάλιστα ξημερώματα 22 Απριλίου....

Σε χαλάει;;; Δηλαδή θα προτιμούσες να χιονίσει Οκτώβρη η Νοέμβρη;;; Παρά Απρίλη;;;

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1.8mm αφησε η νυχτερινη βροχη στο βουνο και 1.2mm στην πολη.Συνεχιζεται ο 5αρης ΒΒΑ ανεμος σε μια ψυχρη μερα για τα μεσα προς τελη Απριλη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Σε χαλάει;;; Δηλαδή θα προτιμούσες να χιονίσει Οκτώβρη η Νοέμβρη;;; Παρά Απρίλη;;;

Καλύτερα τα πρώιμα χιόνια παρά τα όψιμα. Γιατί τα πρώιμα είναι πολύ πιο πιθανό να μεινουν σε σχέση με τα όψιμα.. Οκτώβριο ίσως όχι, αλλά σίγουρα Νοέβριο τα χιόνια στα βουνά από τα 1000-1500 και πάνω τα θέλω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...