Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 3-7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9.0mm εδώ για την ώρα όπου συνεχίζει να βρέχει ποτιστικά. (2-3mm/hr)

Σπέτσες Αργολίδα πριν λίγο είχαν καλές ραγδαιοτητες.Αναμενουμε και εμείς αργοτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σφοδρή χιονόπτωση για λίγη ώρα και συνεχίζει να χιονίζει.....πάνω από 10cm ήδη στη Λάσπη ('Αγιος Νικόλαος).....χιονίζει και στρώνει και στη Χόχλια πλέον!!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: υπαίθριες δραστηριότητες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30mm κορινθος,30mm χαλκιδα και στην Αργολιδα απο χθες το βραδυ εχει ριξει καλο νερο..Και στη μεση το κεντρο..Του δινω λιγες ωρες ακομα..Η θα ξεσπασει η κοντοζυγωνουν τα καντηλια....Και τελος το σπορ..Θα πρεπε ηδη να βρεχει..Αλλα εχει σταματησει τελειως..Μεγιστη ραγδαιοτητα ημερας 2mm/h στο γκαζι..Καμια κακοκαιρια για την ωρα στην αθηνα...Ο καιρος και η Αθηνα εξακολουθουν να γλεντανε και χωρις σαλιο προγνωστες και μοντελα..Λιγες ωρες ακομα...Κανονισε π...καιρε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ToΛογικά έχει παιχτεί εγκλωβισμός στα πεδινά της Στερεάς,δεν γίνεται η Λαμία να έχει 6c me +2στα 850hpa.Πάντως τα ορεινά της κεντρικής Στερεάς πάνε για τρελό χιόνι αυτό το 3ημερο,Οίτη Βαρδούσια, Βελούχι,Παρνασσός θα έχουν την τιμητική τους άνω των 1400 μετρων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι στιγμής το gfs πάει καλά. Στον συνολικό υετό μας έχει στα 10-20 και έχουν πέσει 12. Αργά τη νύχτα δείχνει πανικό. Για να δούμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζεται το πότισμα εδώ στα Μελίσσια....ήσυχα κι όμορφα....χιλιοστά θα έχω τα μεσάνυχτα, βαριέμαι να κατέβω αυλή.....7,9οC η ελάχιστη σήμερα....11,1οc τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά! Άλλη μια μέρα με βαριά συννεφιπα μουντό και βροχερό καιρό εδώ στην περιοχή....15,2 χιλιοστά ως τώρα και ψιλοβρέχει συνέχεια ...τα ξημερώματα είχαμε ποιο έντονη ποτιστική βροχή...στα 94,4 χιλιοστά ο μήνας ....

με τη θερμοκρασία αυτή τη στιγμή στους 9,8...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

ToΛογικά έχει παιχτεί εγκλωβισμός στα πεδινά της Στερεάς,δεν γίνεται η Λαμία να έχει 6c me +2στα 850hpa.Πάντως τα ορεινά της κεντρικής Στερεάς πάνε για τρελό χιόνι αυτό το 3ημερο,Οίτη Βαρδούσια, Βελούχι,Παρνασσός θα έχουν την τιμητική τους άνω των 1400 μετρων

σίγουρα κτ έχει παιχτεί και όχι μόνο για ορεινά Στερεάς αλλά και για Μακεδονία δυτική..... Το τσοοτύλι στα 840μ μόλις στην Κοζάνη έβαλε 5-6 εκ χιόνι, ο Πεντάλοφος στα 1050μ έχει βάλει 10εκ ! Αυτά δεν προβλέπονταν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

30mm κορινθος,30mm χαλκιδα και στην Αργολιδα απο χθες το βραδυ εχει ριξει καλο νερο..Και στη μεση το κεντρο..Του δινω λιγες ωρες ακομα..Η θα ξεσπασει η κοντοζυγωνουν τα καντηλια....Και τελος το σπορ..Θα πρεπε ηδη να βρεχει..Αλλα εχει σταματησει τελειως..Μεγιστη ραγδαιοτητα ημερας 2mm/h στο γκαζι..Καμια κακοκαιρια για την ωρα στην αθηνα...Ο καιρος και η Αθηνα εξακολουθουν να γλεντανε και χωρις σαλιο προγνωστες και μοντελα..Λιγες ωρες ακομα...Κανονισε π...καιρε...

Μετά τις 19.00 ο χαμος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι εγω πιστευω οτι το κυριως πιατο για λεκανοπεδιο ειναι αργα το απογευμα ολη τη νυχτα αυριο κ μεθαυριο...

Μεχρι στιγμης ψιχουλα 0.6 μμ χθες και 5.2 μμ σημερα με.πολυωρο ψιλοβροχο...

Κατα τα λοιπα βεβαια τελεια αισθηση χειμωνιατικη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μπραβο ρε Αγγελε..Μια χαρα..Εγω εδω εχω παρει τα τρια μου..Κυριολεκτικα και μεταφορικα..3mm για την ωρα...Χαμενη μερα τελειως..Ελπιζω να μας αποζημιωσει το απογευμα αργα και το βραδυ..Γιατι αλλιως κομμενο το αθλημα..

Τι να πω ρε φίλε! & εγώ από πρωί κοιτάζω τον σταθμό και απορώ... πίστη και ο πανικός έρχεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους!!

Στα 4.8 mm για την ώρα σήμερα και 6.2 mm storm total..

13.4 βαθμοί, υγρασία 81% και ο αέρας έρχεται από βορειοανατολικά...... ατμόσφαιρα αναμονής και θέλω να 'μαι αισιόδοξος πως κάτι πραγματικά καλό ψήνεται για απόψε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, kouvanos είπε:

Κι εγω πιστευω οτι το κυριως πιατο για λεκανοπεδιο ειναι αργα το απογευμα ολη τη νυχτα αυριο κ μεθαυριο...

Μεχρι στιγμης ψιχουλα 0.6 μμ χθες και 5.2 μμ σημερα με.πολυωρο ψιλοβροχο...

Κατα τα λοιπα βεβαια τελεια αισθηση χειμωνιατικη 

Ότι κάνει απόψε φίλε μου... αύριο γυρίζει σταδιακα βοριάς κ περιορίζεται ο υετος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μηχανισμός και η λειτουργία του ΒΒΑ ανέμου στην Ευρυτανία, αποτυπώνει τις εντυπωσιακές τοπικότητες…..

Στο Καρπενήσι χιονόνερο με κάποιες νιφάδες ενδιάμεσα και στη λάσπη σε μικρή απόσταση, αλλά στο άνοιγμα του ΒΒΑ προσήνεμου, σφοδρή χιονόπτωση κατά διαστήματα και σχεδόν πάει για 15 ποντάκια…..όπως και στη Χόχλια επίσης που πάει κοντά με τη Λάσπη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... στουπίζει Φυλακτή Καρδίτσας  h 1150 m (Λίμνη Πλαστήρα) ....

https://www.fylakti.com/index.php/kameres-live/plateia-fylaktis-live

μια μικρή διόρθωση 1000-1050 είναι η Φυλακτή. .... Το 1,150μ δεν ξέρω πώς το έχουν βάλει ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μπραβο ρε Αγγελε..Μια χαρα..Εγω εδω εχω παρει τα τρια μου..Κυριολεκτικα και μεταφορικα..3mm για την ωρα...Χαμενη μερα τελειως..Ελπιζω να μας αποζημιωσει το απογευμα αργα και το βραδυ..Γιατι αλλιως κομμενο το αθλημα..

Αν ηταν ετσι οι Θεσσαλονικεις θα επρεπε να αποχαιρειτησουν το αθλημα εδω και ποσους μηνες...Τους προηγουμενους μηνες πριν τον Μαρτιο στο 50% των κακοκαιριων επεφτε το 1/8 απο οσα μας εταζαν και στο αλλο 50% επεφτε στην καλυτερη περιπτωση το 1/3...Δεν επεφταν ποτε οσα μας εταζαν...Το πιο ακραιο ηταν μια κακοκαιρια τον Οκτωβρη η τον Νοεμβριο που μας εδιναν 75 mm και τελικα ειχαν πεσει 2.8 mm!!! Απο τις αρχες Μαρτιου πεφτουν οσα μας ταζουν η και παραπανω...Σαν να μας κυνηγουσε μια καταρα πριν τον Μαρτιο...Το βραδυ θα σε αποζημιωσει!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...