Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 3-7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ ξανάρχισε σε μέτριους και ήπιους τόνους, λίγο πριν.....αλλά βλέπω και η Πάρνηθα βάζει άκοπα χιονάκι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, ssalonikios said:

92mm μέχρι σήμερα (από 1η του μήνα), η T δε πέφτει κάτω από 6 και δεν ανεβαίνει πάνω από 8.5 και η υγρασία όλη μέρα πάνω από 80%, Σκωτία γίναμε... 

Εχεις σταθμο; ειναι online;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονιζει στην Παρνηθα πανω απο τα 1200μ για πολλοστη φορα φετος.Να σημειωθει οτι υπαρχουν ακομα χιονουρες ορατες απο κατω οι οποιες εχουν επιβιωσει για 3,5 μηνες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Δυο εικόνες από την Φλώρινα....4/4.....

 

Florina4Apr1.jpg

Florina4Apr2.jpg

... Νυμφαίο Φλώρινας ....στην πρώτη foto στο βάθος φαίνεται η Νίκειος Σχολή ....

DSCN5109.JPG

http://criticeduc.blogspot.com/2017/04/blog-post.html

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζουμε ακαθεκτα χειμωνιάτικα ποτιστικά με 9.2 βαθμους αίσθηση 6.5 και 18.8mm συνολικά... 

147mm το έτος σύμφωνα με το σταθμο μου έως τώρα 

Πόσο υπέροχος μπορεί να γίνει ο καιρός άμα θέλει.....!!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πούμε ότι η Πάρνηθα στα πολύ ψηλά της βάζει αβέρτα χιόνι για πολλοστή φορά φέτος.... Πάμε αισίως για 4 μήνες χιονοκαλυψης.... Απίστευτα πράγματα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χιονιζει στην Παρνηθα πανω απο τα 1200μ για πολλοστη φορα φετος.Να σημειωθει οτι υπαρχουν ακομα χιονουρες ορατες απο κατω οι οποιες εχουν επιβιωσει για 3,5 μηνες!!!

Δεν ξέρω οι παλαιότερα ασχολούμενοι με τον καιρό, ξέρετε αν αυτό είναι κάτι που συμβαίνει συχνά στην Πάρνηθα?Να έχουμε χιονόστρωση (με χιονούρες) για 3,5 μήνες?

 

9,4c αυτή την στιγμή στο Δάσος Χαιδαρίου , στα 110μ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Andrew1988 είπε:

Δεν ξέρω οι παλαιότερα ασχολούμενοι με τον καιρό, ξέρετε αν αυτό είναι κάτι που συμβαίνει συχνά στην Πάρνηθα?Να έχουμε χιονόστρωση (με χιονούρες) για 3,5 μήνες?

 

9,4c αυτή την στιγμή στο Δάσος Χαιδαρίου , στα 110μ.

Και περισσότερο παλαιότερα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Andrew1988 είπε:

Δεν ξέρω οι παλαιότερα ασχολούμενοι με τον καιρό, ξέρετε αν αυτό είναι κάτι που συμβαίνει συχνά στην Πάρνηθα?Να έχουμε χιονόστρωση (με χιονούρες) για 3,5 μήνες?

 

9,4c αυτή την στιγμή στο Δάσος Χαιδαρίου , στα 110μ.

Οχι,ειναι σπανιο φιλε.Η Παρνηθα φετος ειχε τρομερο χειμωνα και αφθονο χιονι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Andrew1988 said:

Δεν ξέρω οι παλαιότερα ασχολούμενοι με τον καιρό, ξέρετε αν αυτό είναι κάτι που συμβαίνει συχνά στην Πάρνηθα?Να έχουμε χιονόστρωση (με χιονούρες) για 3,5 μήνες?

 

9,4c αυτή την στιγμή στο Δάσος Χαιδαρίου , στα 110μ.

Αν και δεν ειμαι παλαιοτερος, φετος η Παρνηθα ακολουθησε τα βηματα της Διρφυς η οποια συνηθως μας τρωει ολο το χιονι και συνηθως εχει για πολλους μηνες χιονια απο ενα υψομετρο και πανω. Για την Παρνηθα σχετικα σπανιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Nέο Ηράκλειο συνεχίζει με αυξομειώσεις η βροχή, από αργά το πρωί σχεδόν, πολύ νερό έχει πέσει στην Αττική το φετινό χειμώνα, υετικά είμαστε κορυφή.... 

Θερμοκρασία περίπου στους 10 τώρα ..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Xionizei στο ΑΚ Ζήρειας, στα 1,520μ με χιονόστρωση ηδη από το πρωί, +1,8 τωρα η Τ σε μεγάλη πτωση στα Τρίκαλα Κορινθίας, στα 1,077μ, λογικά χιονίζει και στην Καρυά ..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακα χειμωνιατικο βραδυ ο καιρος δειχνει τα.δοντια του κ στην Αττικη....

Ασταματητη ποτιστικη απαλη με.ηδη 1.5.μμ για τη νεα ημερα...

Δυνατος ΒΒΑ.με.ριπες 60αρες....

8.8 στο.βορειο μπαλκονι με.αισθηση χαλαρα.2.βαθμους πιο κατω....

Με.τετοια.Τ εδω λογικα.χιονιζει ΤΟΥ ΣΚΟΤΩΜΟΥ σε.Παρνηθα πανω απο.τα.1200 

Καθηστε μη δουμε. Και καμια Πεντελη η Υμηττο αχνισμενους το πρωι κ.λωλαθουμε τελειως !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα .... Άλλα 3,6mm σήμερα τα ξημερώματα κατέγραψε ο σταθμός μου  και ο Απρίλιος έχει κάνει το απόλυτο μέχρι στιγμής με 6 μέρες υετού .... Στους 7,8 C τώρα με συννεφιά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...