Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 3-7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, EVIA 1987!! είπε:

"Καθε πραγμα στον καιρο του....".

Χιλιαδες νεκρα χελιδονια κι αλλα ειδη μεταναστευτικων  εντομοφαγων ειδικα στις περιοχες που χτυπηθηκαν περισοτερο απο την κακοκαιρια! Και μην μου πει καποιος οτι τα πουλια "βιαστηκαν" να ερθουν. Εχω δει χελιδονια με βροχες κι ανεμους ή ακομα και χιονοπτωσεις να αντεχουν και να επιβιωνουν! Αυτο ομως που εγινε, με την ενταση, τη διαρκεια και την εμμονη που εδειξε σε καποιες περιοχες, ηταν περαν του αρκετου ωστε να χαθουν χιλιαδες πουλακια......

Στη Χαλκιδα συνεχιζεται το σαπισμα.

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/gemise-o-dromos-nekra-xelidonia-stin-argolida-giati-arage-pics-video/3008453/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, oasis είπε:

Κακα τα ψέμματα: Κάθε πράγμα στον καιρό του. Δεν είναι και ότι καλύτερο να βγαίνει ο Απρίλιος πιο ψυχρός και από το Γενάρη, όπως έγινε φέτος σέ κάποιες περιοχές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Kostas. είπε:

Βασικα δεν μπορω να καταλαβω καν αμα ειναι το καταφυγιο...πριν απο τοσες ωρες??ειχε βγαλει ηλιο τοτε?? Δεν ξερω

.... δεν είναι η ποσότητα του χιονιού κάτι απίστευτο , για το συγκεκριμένο μέρος  (λόγω θέσης και υψόμετρου) , με τόσες ημέρες κακοκαιρίας .... όταν η Βασιλίτσα στο Καταφύγιο στα 1850 m έβαλε τουλάχιστον 1 m .... το καταφύγιο Αποστολίδης στα 2700 m και ''δίπλα στη θάλασσα'' τι θα πρέπει να'χει βάλει ....??????.....🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... δεν είναι η ποσότητα του χιονιού κάτι απίστευτο , για το συγκεκριμένο μέρος  (λόγω θέσης και υψόμετρου) , με τόσες ημέρες κακοκαιρίας .... όταν η Βασιλίτσα στο Καταφύγιο στα 1850 m έβαλε τουλάχιστον 1 m .... το καταφύγιο Αποστολίδης στα 2700 m και ''δίπλα στη θάλασσα'' τι θα πρέπει να'χει βάλει ....??????.....🤔

Το λεω διοτι σε αντιθεση με το καταφυγιο Χριστακη που πιανει 2-3 μετρα χιονι στον Αποστολιδη γεωγραφικα ειναι πολυ πιο δυσκολο..ειναι εκτεθειμενο σχεδον σε ακρη και λογω αερα δεν νομιζω να βαζει τοσο πολυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Kostas. είπε:

Το λεω διοτι σε αντιθεση με το καταφυγιο Χριστακη που πιανει 2-3 μετρα χιονι στον Αποστολιδη γεωγραφικα ειναι πολυ πιο δυσκολο..ειναι εκτεθειμενο σχεδον σε ακρη και λογω αερα δεν νομιζω να βαζει τοσο πολυ.

.... λογικά το ευνοούσε αυτός ο καιρός μέγιστα .... και πιθανόν να το στοίβαξε εκεί περισσότερο λόγω κατεύθυνσης αέρα .... σαν ανεμοσούρι ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ομορφιες. Και Αβδελλα εριξε το κατιτις τις τελευταιες ημερες , δυστυχως βιντεακι μονο fb απο αναρτηση κατοικου που ειναι πανω μονιμα . Μακαρι να ειχα τη δυνατοτητα να περναγα πανω 2 μηνες σερι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... οι όμορφοι τόποι δεν περιμένουν το χιόνι για να ομορφύνουν ....

 

 

457698701_0704.thumb.jpg.fe24e3aa4205b6c134f1897e74ba2ac6.jpg

Να εισαι εκει στα τραπεζακια με.καλη παρεα,εξω στο πλακοστρωτο,με αυτο το ονειρεμενο τοπιο γυρω σου,να βγαινουν απο μεσα τα μεζεκλικια,το τσιπουρο να ρεει και να ακουγεται ο ηχος του κλαρινου σε πωγωνισιους ρυθμους.Αυτο ειναι ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Σκοταδιου συνεχεια στη Χαλκιδα, με ισχυρο βορια,αλλα απουσια βροχης επιτελους!

Στενή ξεσκίστηκε... δεν σταματάει!!! 425 χιλιοστά!

F0D10FC7-9C5A-43B7-9E0F-38888FE41D26.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2,8mm σημερινός βορίσιος υετός εδώ στα Μελίσσια και 50άρα ο συνολικός (49,8mm) της υπέροχης κακοκαιρίας που ολοκληρώνεται....6-7 συνεχόμενες ημέρες με υετό την προηγούμενη, 5 συνεχόμενες τώρα....τι άλλο να ζητήσεις πραγματικά, με τόσο επίσης χειμωνιάτικο σκηνικό αγκαλιά μας!!

5,5-9,5oC η σημερινή κύμανση, αλλά η αισθητική πραγματική θερμοκρασία έφτασε -0οC πριν λίγο κι ενώ ο λυσσασμένος ΒΒΑ συνεχίζει με 8άρια και 9άρια μποφόρ ξεσπάσματα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... οι όμορφοι τόποι δεν περιμένουν το χιόνι για να ομορφύνουν ....

1370027928_0704.thumb.jpg.28aa4b5af8d5bb1f0269ba12f6380375.jpg

What!!!!!!Η καμερα που ηθελα!!!!!!

Σ αυτη την καμερα βλεπουμε το Μιτσικελι και την κορυφη των 1810 μετρων απο την πισω πλευρα.Οτι πρεπει για να εχουμε μια πιο πληρες εικονα για τα χιονια στο Μιτσικελι τον χειμωνα.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταπληκτικές οι φωτό με τα χιονια! Επιτέλους οι Λαρισαίοι και Μακεδονες ανεβασατε και καμμία φωτό με τον Όλυμπο. Είναι λογικό λόγω ελλείψης δρόμων  αλλά και κρίμα να μην έχουμε φωτογραφίες σε τέτοιες κακοκαιριες

Επεξεργάστηκε από Koumoustas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.1μεγιστη στον Ποταμό Κέρκυρας

Έκανα βιντεοκλιση με τον πεθερό μου που ήταν αραχτός στη βεράντα με το φανελάκι και εγώ με μπουφάν και κουκούλα στο μπαλκόνι και δεν το πίστευε ότι κάνει τόσο  κρύο στην Αθηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από το σταθμό μου για σήμερα.... 

Η μέγιστη είναι 11.8 σύμφωνα με έναν ελεύθερο αισθητήρα που έχω.. Το 12.1 προέκυψε από το μικρό διάστημα που βγήκε ήλιος και χτύπαγε τον σταθμό... 

 

 

 

Screenshot_20200407-174631.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

21.1μεγιστη στον Ποταμό Κέρκυρας

Έκανα βιντεοκλιση με τον πεθερό μου που ήταν αραχτός στη βεράντα με το φανελάκι και εγώ με μπουφάν και κουκούλα στο μπαλκόνι και δεν το πίστευε ότι κάνει τόσο  κρύο στην Αθηνα

Σπάνιο κι όμως αληθινό. Στη νότια Ελλάδα ψυχρότερος καιρός από ότι στην κεντρική και βόρεια Ελλάδα. Βέβαια η Κέρκυρα ανήκει στα δυτικά. Και μιλάω για δυτική Θεσσαλονίκη που σήμερα έπιασε 19αρι (η ανατολικη είχε μέχρι 18). Συμβαίνει αυτό καμια φορά ειδικά την άνοιξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...