Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 3-7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρέχει στον Αλμυρό από χθες μου λένε οι συγγενείς μου. Για άλλη μια κακοκαιρία δεν υπάρχουν καθόλου δεδομένα για το πόσο νερό έπεσε στην περιοχή. Φαντάζομαι υετικά θα βρίσκεται στο ίδιο επίπεδο με την Λαμιά, γύρω στα 30-40mm. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασταμάτητη η βροχή εδώ και 30 ώρες στην Καρδίτσα έχουν πέσει πολλά χιλιοστά βροχής η θερμοκρασία όλη τη μέρα δεν πέρασε τους 7..

Πάνω από τα 600-700μ έχουμε πυκνές χιονοπτώσεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 85μμ στον Αυλώνα με ψιλοπροβληματίζει είναι η αλήθεια δεδομένων των μμ των γύρω περιοχών και δεν είναι η 1η φορά που μου κάνει εντύπωση.

Βίλια 45μμ, Ιπποκράτειος 35μμ, Ωρωπός 57μμ, Οινόφυτα 48μμ. Μαλακάσα 25μμ. Κι αν αφαιρέσουμε τον Ωρωπό ο οποίος δεν βρίσκεται καν στην Πάρνηθα, το 85μμ απέχει πολύ από τις λοιπές πεδινές και ημιορεινές περιοχές των συνόρων ΑττικοΒοιωτίας. Στη Βοιωτία πχ, οι σταθμοί που είναι βόρεια του Ελικώνα, έχουν όλοι 65-80μμ.

Βέβαια του Αυλώνα είναι και vantage vue. Απ όσο έχω ακούσει οι vantage vue υπερεκτιμάνε ως ένα βαθμό τις ραγδαιότητες, συνεπώς τα ύψη βροχής. Όχι ότι οι fan-aspirated είναι όλοι τέλειοι (πχ σταθμος εαα αγ παρασκευής)

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασταμάτητη ποτιστική βροχή εδώ στο Μακροχώρι με 9 βαθμούς.....στα 22,6 ο ημερήσιος υετός πέρασε τα 100 ο μήνας στα 102 χιλιοστά μια ανάσα από τα 200 το έτος....!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

DEN ΧΙΟΝΊΖΕΙ ΠΑΝΤΟΎ στην ορεινή  θεσσαλία, χιονίζει στην ανατολική Καρδίτσα και στην ανατολική ορεινή ζώνη των Τρικάλνω πέριξ Ελάτης και Περτουλίου ...

 

elaticam.jpg

koziakascam.jpg

χιονιζει σιγουρα στον Ολυμπο από περιπου τα 1000 και αρκετο χιόνι. και με 2000 μέτρα ακόμα από πανω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και λεω πολύ τα 1000 μέτρα γιατί ο Αγ. Δημητριος Πιερίας έχει 1,7 βαθμούς στα 881μέτρα. μην ξεχναμε παιδιά τον Ολυμπο δεν υπάρχει αλλο βουνο σαν αυτό σε όλη σχεδον τη Βαλκανικη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν το κόβω να βρέχει παιδια στην Αττική.  12 βαθμοί στο Ίλιον. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Koumoustas είπε:

και λεω πολύ τα 1000 μέτρα γιατί ο Αγ. Δημητριος Πιερίας έχει 1,7 βαθμούς στα 881μέτρα. μην ξεχναμε παιδιά τον Ολυμπο δεν υπάρχει αλλο βουνο σαν αυτό σε όλη σχεδον τη Βαλκανικη 

δε νομίζω.... από τα 1,100μ και αν .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... η θεση του χαμηλού στις 21.00 .... στα 1000 mb ....

343737673_040421_00.thumb.gif.68c9d7d576e2148bf75712340e9076d1.gif

.... και η προηγούμενη θέση του στις 20.00 ...

373487683_040420_00.thumb.gif.98e84d4e68ac71907acfdea54792247c.gif

.... σίγουρα ... μη αναμενόμενη .... κατά τα μοντέλα ....(??????)..... να δούμε κατά που θα το πάει το πράμα .....🙄......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Jimmys-snow said:

http://avlonas.meteoclub.gr/

Εδω φια τους δύσπιστους! !παιδια εχει απαυτωθει να βρεχει!

Ωχ πρεπει να σταματησει οποσδηποτε, δεν ξερω γιατι τοσο πολυ!! 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Το gfs εκεί το δείχνει πάντως..
6-515GR.GIF?04-12

.... ναι αλλά δεν έχει σχηματιστεί το δεύτερο ανατολικά του καβομαλιά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...