Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το διάγραμμα από το 00Ζ του τζίφου θέλει να μας πει ότι υπάρχει ύποπτο διάστημα για κακοκαιρία στις 5 & 6/5.

Να δούμε και το ευρωπαικό σε λίγο τι θα δείξει αλλά είναι αρκετά πιθανό να έχουμε μεταβολή του καιρού το εν λόγω διαστημα.

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, σαν να αρχίζει να κερδίζει κάποιους πόντους το σενάριο του Ευρωπαίου που το συνεχίζει και τώρα. Βέβαια αν υπάρξει κακοκαιρία τα ανατολικά θα φάνε την μερίδα του λέοντος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με η χωρίς αστάθεια πέντε έξι μετά θα έρθει αρκετή ζέστη για την εποχή 

Σκοπετο με ζεστή πολύ κακο ... φανταστείτε τώρα κάνω σκοπιά και έχω γίνει μούσκεμα με 20 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

144 ώρες Ευρωπαικού, εάν βγει αυτό θα έχουμε βροχούλες εδώ και πτώση της θερμοκρασίας, πρόσκαιρη όμως διότι φαίνεται να ανεβαίνει ξανά μετά.

ECE1-144.GIF?28-12

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερό το ευρωπαϊκό για την συνέχεια με συνεχόμενες ασταθειες ! Ενώ δεν φέρνει πότε τον καύσωνα του τζιφου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τρομερό το ευρωπαϊκό για την συνέχεια με συνεχόμενες ασταθειες ! Ενώ δεν φέρνει πότε τον καύσωνα του τζιφου

ασταθειες και πεδινων???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δώσε Ευρωπαιε...!!!!! 
Κανε τα υπόλοιπα μοντέλα σκυλάκια σου...να σε ακολουθήσουν! 

87A34B2A-3FE1-42EF-8B42-7B53053BF307.gif

67C1A67D-FB03-486F-B616-5D3E10B776B6.gif

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, DIMITRIS είπε:

Καλημέρα,

Ανοίγω το θέμα για το σχολιασμό χαρτών Μαϊου και προσωπικά θα ήθελα ένα ζεστό μήνα αλλά με καμιά καταιγίδα όμως... 

Ειχα την εντύπωση πως σε συγκινούσαν οι καιρικές μεταβολές! 🙄 ακόμα κ τον Μάιο! 
Πάντως αν έχει να κάνει με τον ιό, παρόλο που είχαμε ένα βροχερό και ψυχρό Απρίλιο, δεν παρατηρήθηκε κάποια έξαρση στην χώρα μας, το αντίθετο. 

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Ειχα την εντύπωση πως σε συγκινούσαν οι καιρικές μεταβολές! 🙄 ακόμα κ τον Μάιο! 
Πάντως αν έχει να κάνει με τον ιό, παρόλο που είχαμε ένα βροχερό και ψυχρό Απρίλιο, δεν παρατηρήθηκε κάποια έξαρση στην χώρα μας, το αντίθετο. 

Ναι βρε λόγω ιού θέλω αυτά, μπορεί να κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι θα βοηθήσει η ζέστη, τον Απρίλιο ήμασταν κλεισμένοι λόγω μέτρων μέσα στο σπίτι τώρα όπως θα βγούμε γιατί χαλαρώσουν τα μέτρα οπότε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Ναι βρε λόγω ιού θέλω αυτά, μπορεί να κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι θα βοηθήσει η ζέστη, τον Απρίλιο ήμασταν κλεισμένοι λόγω μέτρων μέσα στο σπίτι τώρα όπως θα βγούμε γιατί χαλαρώσουν τα μέτρα οπότε...

Αν εχει καλο καιρο θα βγαινουν ολοι εξω...Αν εχει κακοκαιριες οι περισσοτεροι θα ειναι μεσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιο κοντά στα βήματα του ευρωπαίου το 6αρι αικον. Πάμε να δούμε τζίφο.

Σαφής βελτίωση του τζίφου αν και με φόβισε η αρχή του.

Υ.Γ το 6αρι 9mois επιτέλους έβγαλε ξανά τον χειμώνα τον ονείρων μου...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιο ψυχρός από τον ευρωπαίο ο τζίφος. ότι να ναι! και χειμωνιάτικα 500αρια! [σαν της Ωκεανίδας]

gfs-13-144.png?6

 

 

όμως το ζητούμενο είναι οι καταιγίδες πάντα από εδώ και πέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλές αστάθειες έβγαλε αύριο και μεθαύριο ο τζίφος για να δούμε 

βασικά για αύριο μετριο 

33-505GR.gif

57-505GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κύριο είναι από τα πιο ψυχρά σενάρια στο 06ζ.

Γενικά το διάγραμμα δείχνει προσκαιρη πτώση στις 4 & 5/5 και μετά πάλι πάνω από τις κλιματικές (πολλά σενάρια αρκετά πάνω από τις κλιματικές). 

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Το κύριο είναι από τα πιο ψυχρά σενάρια στο 06ζ.

Γενικά το διάγραμμα δείχνει προσκαιρη πτώση στις 4 & 5/5 και μετά πάλι πάνω από τις κλιματικές (πολλά σενάρια αρκετά πάνω από τις κλιματικές). 

Diagramme GEFS

Δεν ειναι μονο του το κυριο

Δες και τον μεσο ορο( και τα περισσοτερα σεναρια πια) υποστηριζουν αυτη την πτωση της θερμοκρασιας

Οσο αναφορα μακροπροθεσμα(καθολου αξιοπιστια για να κανεις ουδεμια εκτιμηση)

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Δεν ειναι μονο του το κυριο

Δες και τον μεσο ορο( και τα περισσοτερα σεναρια πια) υποστηριζουν αυτη την πτωση της θερμοκρασιας

Οσο αναφορα μακροπροθεσμα(καθολου αξιοπιστια για να κανεις ουδεμια εκτιμηση)

Δε λέω ότι είναι μόνο του το κύριο, γράφω είναι από τα πιο ψυχρα στο διάγραμμα 06ζ (δες καλύτερα το διάγραμμα είναι το πιο ψυχρο από όλα στα 850 & 500 στις 4/5) στο 12αρι μπορεί να είναι από τα πιο θερμά βέβαια...

Συμφωνώ η τάση είναι για πτώση της θερμοκρασίας εκείνο το διάστημα και το μετά το ξέρω ότι είναι απλά για να γίνεται συζήτηση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...