Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα...Το 18αρι ηταν επος!!!Ειμαι περιεργος τι αλλο θα δουμε σημερα απο τα μοντελακια...Παντως το μεταμεσονυχτιο τρεξιμο εγινε την καταλληλη ωρα..Ηταν πραγματικα τσοντα...18αρι ονομα και πραγμα..Για 18 και πανω ηλικιακα ηταν μονο καταλληλο!!!!🤩🙈🙊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Νομίζω πως για την λίμνη για τα κεντροβορεια κλειδώνει η φάση. Τώρα θέλουμε να αποφύγουμε την πιθανή λίμνη της Ισπανίας ώστε να έχουμε μεγαλύτερη διάρκεια των ασταθειων και να αποφύγουμε δεύτερο κύμα καύσωνα. Άρα δεν θέλουμε πχ το ουκμο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Νομίζω πως για την λίμνη για τα κεντροβορεια κλειδώνει η φάση. Τώρα θέλουμε να αποφύγουμε την πιθανή λίμνη της Ισπανίας ώστε να έχουμε μεγαλύτερη διάρκεια των ασταθειων και να αποφύγουμε δεύτερο κύμα καύσωνα. Άρα δεν θέλουμε πχ το ουκμο

Τελικά τι θα γίνει ???θα έχουμε καμία καταιγίδα μπερδεύτηκα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Νομίζω πως για την λίμνη για τα κεντροβορεια κλειδώνει η φάση. Τώρα θέλουμε να αποφύγουμε την πιθανή λίμνη της Ισπανίας ώστε να έχουμε μεγαλύτερη διάρκεια των ασταθειων και να αποφύγουμε δεύτερο κύμα καύσωνα. Άρα δεν θέλουμε πχ το ουκμο

Και γω αυτο πιστευω..Για τα κεντροβορεια δυσκολα χανεται..Θα εχουμε ασταθειες..Για την υπολοιπη χωρα ολα ειναι ακομα ρευστα..Ολα θα εξαρτηθουν απο την λιμνη στην Ισπανια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanasismtrk είπε:

Τελικά τι θα γίνει ???θα έχουμε καμία καταιγίδα μπερδεύτηκα...

Ναι ρε ή Τετάρτη, ή την Πέμπτη. Τώρα βλέπω μειώθηκε το cin Που έγραψα εχθές το τι είναι, και άρχισε να εμφανίζει τον τοπικό υετό στα βουνά και νωρίτερα

 

 

χάρμα οφθαλμών

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι ρε ή Τετάρτη, ή την Πέμπτη. Τώρα βλέπω μειώθηκε το cin Που έγραψα εχθές το τι είναι, και άρχισε να εμφανίζει τον τοπικό υετό στα βουνά και νωρίτερα

Τα capes της Τετάρτης ωραία αλλά τις πέμπτης δεν γεμίζουν το μάτι 

132-505GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

Τα capes της Τετάρτης ωραία αλλά τις πέμπτης δεν γεμίζουν το μάτι 

132-505GR.gif

το ξέρω φίλε και εμένα με πειράζει αυτό.. Αλλά μάλλον κάπως έτσι θα πάμε. Ας ελπίσουμε να βγει κάτι την Τετάρτη.!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πέρυσι ή πρόπερσι δεν θυμάμαι ακριβώς, την καλύτερη καταιγίδα την είχαμε με κάτι γαλάζια CAPE..

λες για εκει στον Βόλο ή εκείνη την καταιγιδα που σάρωσε παντού στην κεντρική Μακεδονία και ειδικά στην Χαλκιδική?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

λες για εκει στον Βόλο ή εκείνη την καταιγιδα που σάρωσε παντού στην κεντρική Μακεδονία και ειδικά στην Χαλκιδική?

Βόλο. Είχε δημιουργηθεί μία από πάνω μας ακριβώς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χειρότερο το 6αρι ως προς την διάταξη, με αποτέλεσμα μείωση των φαινομένων.. Τουλάχιστον όλα καλά όσο αφορά την πιθανή λίμνη στην Ισπανία μιας και δεν υπήρξε κάποια τάση για εμφάνιση. Το ίδιο και στο αικον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετα καλα τα ανσαμπλ του τζιφου που δεν συμφωνουν με το τραγικο κυριο στο 00αρι. Το οποιο ευτυχως στο 6αρι βελτιωνεται περιοριζοντας τις βροχες. Μακαρι παρομοια λογικη να εχει και στα επομενα τρεξιματα και να τις εξαφανισει τελειως. Οπως συμβαινει δηλαδη αυτη τη στιγμη στον σκουπιδαιο,ο οποιος δινει καιρο βορειου ρευματος,οποτε εδω περα απλα θα επεφτε η θερμοκρασια κανα 2 βαθμους σε σχεση με τις μερες που διανυουμε παροτι στα 850 δειχνει πτωση καμια 15αρια βαθμους αφου η αυρα ετσι κι αλλιως δεν αφηνει τη θερμοκρασια να ανεβει πολυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισης αυριο βγαζει ασθενης βδ στη θεσσαλονικη. Πραγμα που σημαινει οτι η θερμοκρασια αναμενεται να εκτοξευτει αρκετα πανω απο το 30 σε σχεση με τα 26αρια χθες λογω θαλασσιας αυρας. Να δουμε αν θα επιβεβαιωθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Τα capes αυξήθηκαν αλλά δεν νομίζω να αυξήθηκαν και τα φαινόμενα 

81-505GR (3).gif

102-505GR (1).gif

Τετάρτη ή Πέμπτη φίλε τα οποια φαινόμενα με καλύτερες πιθανότητες την Πέμπτη, αλλά με χαμηλότερο Cape.. Βέβαια αν δεν κατέβει ο αυλώνας η κακοκαιρία μπορεί να επεκταθεί για 1-2 μέρες ακόμα, όπως στο αικον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

δεν μου αρέσει η λογική των 6αριών ενσέμπλς, αλλά ευτυχώς ξέρουμε πόσο άχρηστα είναι, και άρα προς το παρόν, δεν κινδυνεύουμε από δεύτερο κύμα ζέστης...

 

πάντως αυξήθηκε ο υετός της Πέμπτης

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στον σωστό δρόμο το αικον, χωρίς να φέρνει τον άχρηστο αυλώνα. Έτσι και η λίμνη διαρκεί περισσότερο, βάζοντας την κεντρική Μακεδονία την τετάρτη στις περιοχές με πολύ ισχυρές καταιγίδες, αλλά έχουμε και την Παρασκευή αστάθεια. Και μάλιστα έπειτα φέρνει νέα λίμνη στο καπάκι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

στον σωστό δρόμο το αικον, χωρίς να φέρνει τον άχρηστο αυλώνα. Έτσι και η λίμνη διαρκεί περισσότερο, βάζοντας την κεντρική Μακεδονία την τετάρτη στις περιοχές με πολύ ισχυρές καταιγίδες, αλλά έχουμε και την Παρασκευή αστάθεια. Και μάλιστα έπειτα φέρνει νέα λίμνη στο καπάκι.

Πολυ ωραιο!!! 50+ mm μεχρι το τελος του τρεξιματος για εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Πολυ ωραιο!!! 50+ mm μεχρι το τελος του τρεξιματος για εδω

me.... supercellati διάθεση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

me.... supercellati διάθεση!

Τωρα ειδα οτι τα δινει μεσα σε 12 ωρες!!Πολυ καλο για να ειναι αληθινο

Ο τζιφος πως ειναι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είμαι έξω... Βελτίωση. Και ο Τζιφός ένα βήμα πριν κάνει τις ασταθειες πολυήμερες 

Ειναι εφικτο το σεναριο του icon?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...