Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και για την συνέχεια παραμένει χάλια ο τζίφος.. ξερόκρυο για την εποχή...

παρόλο που προσπάθησε να κάνει βελτιώσεις

Ο μ.ο. ευρωπαιου εχεις παντως αλλη αποψη 

Επισης ο τζιφος αυξησε σηναντικα τον υετο για εδω

Το ιδιο και τα ενς

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Μια χαρα κακοκαιρια θα εχουμε την Πεμπτη μεχρι την Παρασκευη το πρωι..Παραδεισος θα ειναι σε σχεση με την ζεστη που βιωσαμε...Η εμυ εξεδωσε εκτακτο ηδη απο σημερα και ουσιαστικα ολα τα ηπειρωτικα ειναι στο παιχνιδι για εντονα φαινομενα...

Λογω της περιοδου και της υφεσης που διανυουμε λογω πανδημιας δεν θα ηθελα να κανει χαλαζοπτωσεις..Μην επιβαρυνθουν περεταιρω ορισμενοι κλαδοι της οικονομιας..Ας το ριξει ολο στο τετραγωνο που μενω..😋

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Ευτυχώς έρχονται ανάσες δροσιάς από Πέμπτη!!! ας ελπίσουμε αυτός ο καύσωνας να ήταν ο πρώτος και ο τελευταίος για την φετινή σεζόν...πράγμα φυσικά απίστευτα δύσκολο να γίνει...αλλά όσο ζούμε ελπίζουμε...

Δεν ήταν καύσωνας. Για να είναι καύσωνας πρέπει να έχουμε:

 

1. Μόνιμη ηλιοφάνεια

2. 36+ μέγιστες

3. 23+ ελάχιστες

4. 3+ ημέρες

5. Να είναι 1 Ιουνίου - 15 Σεπτεμβρίου

 

1/5 να παραβιάζεται δε θεωρείται καύσωνας.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Μια χαρα κακοκαιρια θα εχουμε την Πεμπτη μεχρι την Παρασκευη το πρωι..Παραδεισος θα ειναι σε σχεση με την ζεστη που βιωσαμε...Η εμυ εξεδωσε εκτακτο ηδη απο σημερα και ουσιαστικα ολα τα ηπειρωτικα ειναι στο παιχνιδι για εντονα φαινομενα...

Λογω της περιοδου και της υφεσης που διανυουμε λογω πανδημιας δεν θα ηθελα να κανει χαλαζοπτωσεις..Μην επιβαρυνθουν περεταιρω ορισμενοι κλαδοι της οικονομιας..Ας το ριξει ολο στο τετραγωνο που μενω..😋

..... κάτι τέτοιο είναι καλό .....?????? .....😋 ..... να τ'αφήσω .......😂🤣

Ο καιρός τρελάθηκε στο Μεξικό: Χαλάζι «έθαψε» την Γουαδαλαχάρα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

αυξήθηκε ο υετός από το αικον, αλλά συνεχίζει να είναι ο μισός από τον τζίφο...  Όμως η διάταξη παραέιναι ίδια πλέον για τόσο μεγάλες διαφορές σε υετό.. Τώρα αύριο αυτός ο ελάχιστος υετός που δίνει κανονικά φαίνεται με υψισυννεφιές και όχι cumulus [εκτός από πολύβόρεια]

 

δείτε τέρατα στα Βαλκάνια τώρα

https://en.sat24.com/en/se/visual

 

 

καλή η συνέχεια του αικον.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι εντυπωσιακό το χαοτικό του καιρού. Δεν είμαι σίγουρος πως θα πάει το ραν για την κοντινή λίμνη στον τζίφο, αλλά ξέρω ήδη βάση Αμερικής ότι θα βγει καλύτερο στην συνέχεια [160+ ώρες] Για να δούμε θα βγω αληθινός?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Θεικος ο τζιφος!!! Περιπου 45-50 mm για Θεσσαλονικη εκ των οποιων τα 20+ μεσα σε ενα 3ωρο...Εν τω μεταξυ βγαζει υετο αυριο το πρωι λιγο νοτιοτερα μας

Διορθωση...Μας δινει παραπανω απο 50 mm...55 mm

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Θεικος ο τζιφος!!! Περιπου 45-50 mm για Θεσσαλονικη εκ των οποιων τα 20+ μεσα σε ενα 3ωρο...Εν τω μεταξυ βγαζει υετο αυριο το πρωι λιγο νοτιοτερα μας

όντως για εμένα είναι θετικό τρέξιμο καθώς ναι μεν μείωσε τα φαινόμενα εδώ, αλλά τα αύξησε προς τα βόρεια που δείχνει να αποφεύγουμε τον κίνδυνο μάλλον, το να μείνουν εκτός τα βορειοδυτικά και οι υπόλοιποι να πάρουμε σχετικά λίγα.  βέβαια θέλω να δω και το ούκμο, καθώς κάτι δνε μου κολλάει στις 72 που έχει ανανεώσει.

 

ο υετός αύριο το πρωί λογικά θα είναι από νέφη μεσαίας διαστρωμάτωσης και όχι από καταιγίδες

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

όντως για εμένα είναι θετικό τρέξιμο καθώς ναι μεν μείωσε τα φαινόμενα εδώ, αλλά τα αύξησε προς τα βόρεια που δείχνει να αποφεύγουμε τον κίνδυνο μάλλον, το να μείνουν εκτός τα βορειοδυτικά και οι υπόλοιποι να πάρουμε σχετικά λίγα.  βέβαια θέλω να δω και το ούκμο, καθώς κάτι δνε μου κολλάει στις 72 που έχει ανανεώσει.

72 ωρες

GFSOPIT12_72_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

72 ωρες

GFSOPIT12_72_1.png

χαχα όχι βρε, αφού έγραψα ότι έχει ανανεώσει στις 72, και με βάση αυτό θα ήθελα να δω την εικόνα στις 48 ώρες όταν ανανεώσει για να μου φύγει το άγχος. Και φυσικά το Meteologic για υετό. Το ούκμο στην συνέχεια εντωμεταξύ πολύ καλό. Ο τζίφος ακόμα δεν καταφέρνει σημαντικές θετικές αλλαγές, παρόλο που στην ΑΜερική έκανε βήμα προς τους άλλους,.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

χαχα όχι βρε, αφού έγραψα ότι έχει ανανεώσει στις 72, και με βάση αυτό θα ήθελα να δω την εικόνα στις 48 ώρες όταν ανανεώσει για να μου φύγει το άγχος. Και φυσικά το Meteologic για υετό. Το ούκμο στην συνέχεια εντωμεταξύ πολύ καλό. Ο τζίφος ακόμα δεν καταφέρνει σημαντικές θετικές αλλαγές, παρόλο που στην ΑΜερική έκανε βήμα προς τους άλλους,.

Α εγω καταλαβα οτι δεν σου εχει ανανεωσει τις 72 ωρες και δεν σου κολλαει κατι😂 (ο τζιφος)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Δύσκολη η κατάσταση στην κεντρική Μακεδονία, για Πέμπτη απόγευμα αν βγει όπως είναι!

26BA9E03-6A4C-4E55-950C-1DD2B3D48E09.gif

τι εννοείς δύσκολη..... θα έχουμε βίαιο πέρασμα καταιγίδας??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

τι εννοείς δύσκολη..... θα έχουμε βίαιο πέρασμα καταιγίδας??

Πολυ πιθανον... Αλλα οι χαλαζοπτωσεις θα ειναι τοπικες

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Δύσκολη η κατάσταση στην κεντρική Μακεδονία, για Πέμπτη απόγευμα αν βγει όπως είναι!

26BA9E03-6A4C-4E55-950C-1DD2B3D48E09.gif

Τι εννοείς;ΧΑΛΑΖΙ;;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Τι εννοείς;ΧΑΛΑΖΙ;;;;;

Εσείς ξέρετε καλύτερα τον τόπο σας! Εγώ αν έβλεπα αυτά τα χρώματα πάνω από την Εύβοια θα περίμενα, πολύ ισχυρές καταιγίδες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Εσείς ξέρετε καλύτερα τον τόπο σας! Εγώ αν έβλεπα αυτά τα χρώματα πάνω από την Εύβοια θα περίμενα, πολύ ισχυρές καταιγίδες!

Πρωτη φορα βλεπω τα 20 mm (μεσα σε ενα 3ωρο) πανω απο την Θεσσαλονικη για τα τοσο κοντινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Πρωτη φορα βλεπω τα 20 mm (μεσα σε ενα 3ωρο) πανω απο την Θεσσαλονικη για τα τοσο κοντινα

Εκρηκτικό κοκτέιλ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...