Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ssalonikios είπε:

7.8 - 22.6 η σημερινη διακυμανση , στη προβλεψη μου οτι θα φτασει 25 επεσα εξω. Να σημειωθει οτι η θερμοκρασια στο σπιτι επεσε κατω απο 20 και το πετρελαιο αναψε 2 φορες ,στις 03:00 και στις 10:00 το πρωι.

19.9?? 19.8??  και αναψες?? τι? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Ναι ανάβει αυτόματα όταν πέφτει κάτω απο 20 βαθμούς και σβήνει όταν πιάσει 21. Πέρυσι τελευταία φορά άναψε 3 Ιουνίου.

Και γιατί ανάβεί;;; Θέλω να πω, πως νιώθετε κρύο και χρειάζεται;;; Γιατί το να ακούς θέρμανση Μάιο και ποσό μάλλον Ιούνιο είναι αφύσικο για μένα. 

Κι αν πέσει κάτω από τους 20 βάζω κάτι πιο χοντρό κ όλα καλά ή ανοίγω το παράθυρο κ μπαίνει ζέστη! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Εντάξει τώρα να ανάψει Ιούνιο είναι σπάνιο... Απλά έτυχε εκείνη τη μέρα να έχουμε χαμηλή νέφωση (ομίχλη) και η Τ ήταν κάτω απο 14 βαθμούς για πολλές ώρες γι αυτό άναψε , όμως γενικά το καλοριφέρ καίει κατα μέσο όρο από 5 Οκτωβρίου μέχρι 20 Μαιου.

Και μένετε μέσα στην πόλη της Θεσσαλονίκης; Γιατί θα έπαιρνα στοίχημα ότι βρίσκεσαι στην Σαμαρίνα ή στο Μέτσοβο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Χαχαχα όχι φίλε μου στη Λητή μένω 15 km βορειοδυτικα της πολης (δες το στους χάρτες). Εχω φιλο στη Φλωρινα που αναβει θερμανση απο 20 Σεπτεμβριου μεχρι αρχες Ιουνιου ΚΑΘΕ χρονο... Εμενα περυσι που αναψε τον Ιουνιο ειχε να συμβει πολλα χρονια.

Οκ... ηπειρωτικό κλίμα απ ότι βλέπω, όποτε αναστροφες και κρύο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ssalonikios είπε:

7.8 - 22.6 η σημερινη διακυμανση , στη προβλεψη μου οτι θα φτασει 25 επεσα εξω. Να σημειωθει οτι η θερμοκρασια στο σπιτι επεσε κατω απο 20 και το πετρελαιο αναψε 2 φορες ,στις 03:00 και στις 10:00 το πρωι.

Εδώ φτάσαμε τους 25.6 στρογγυλά 26 δηλαδή. Εμείς αντίθετα καλοριφέρ δεν ανάψαμε μετά τις 23 Απριλίου. Αν πάμε μέχρι 15 Μαΐου χωρίς κλιματιστικό θα είναι θαύμα! Έστω και 22 μέρες μεταβατικότητας με 20/22 με καλό καιρό και ήπιες Τ χωρίς μεγάλες διαφορές στη μέγιστη και την ελάχιστη τις πιο πολλές μέρες (το μοναδικό αρνητικό της άνοιξης κατ'εμέ). Το διάστημα 23 Απριλίου - 15 Μαΐου φέτος ήταν το καλύτερο καιρικά και θερμοκρασιακά εδώ στην Πολίχνη (και γενικά στη Θεσσαλονίκη). Μακάρι να έχουμε και ένα αντίστοιχο τέτοιο διάστημα το φθινόπωρο από 20 Σεπτεμβρίου μέχρι αρχές Νοέμβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Χαχαχα όχι φίλε μου στη Λητή μένω 15 km βορειοδυτικα της πολης (δες το στους χάρτες). Εχω φιλο στη Φλωρινα που αναβει θερμανση απο 20 Σεπτεμβριου μεχρι αρχες Ιουνιου ΚΑΘΕ χρονο... Εμενα περυσι που αναψε τον Ιουνιο ειχε να συμβει πολλα χρονια.

Φαντάζομαι θα ανάβει τα ξημερώματα με τις αναστροφές. Εγώ στο σπίτι μου μέχρι τον Αη - Γιώργη άναψα φέτος. Ελπίζω δε να μετριαστεί η θερμή εισβολή της άλλης βδομάδας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14.6 ελαχιστη.... 25.9 βαθμούς μέγιστη έγγραψε ο σταθμός μου σήμερα..

Στους 19.1 τώρα η Τ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζεστη το μεσημερι αλλα το βραδυ ακομα δροσιζει αρκετα..Απο βδομαδα ομως το κλιματιστικο πρεπει να θεωρειται δεδομενο..Ειδικα για μενα που σκαω ευκολα...Απο αυριο σταδιακα η θερμοκρασιες θ αρχισουν να παιρνουν την ανιουσα τοσο οι μεγιστες οσο και οι ελαχιστες..Καλη μας τυχη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

μονοψήφιες ολη την βδομαδα σχεδόν. απο 7.2c εως 8.8c ενώ σημερα κατεβηκε λιγο ακομα στους 6.5c.δευτερα και πεμπτη η μεγιστη ηταν κατω απο 20(19 και 18.5)τις άλλες μερες οι μεγιστες 22-23.3.τωρα 11.5c και δυο εικονες σημερινες

λιγο εξω απο την πολη(υψ420) σε δασος βελανιδιας(ακομα δεν εχουν παρει καλο χρωμα τα δεντρα είναι νωρις-ειναι κιτρινιαρικο ακομα το πρασινο😁)στο βαθος οι κορυφες του καιμακτσαλαν που είναι πανω απο τα λουτρα του ποζαρ.υψ 2400 περιπου .η πιο ψηλη κορυφη είναι αριστερα και δεν φαινεται😎

YpQDnBO.jpg

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ζεστη το μεσημερι αλλα το βραδυ ακομα δροσιζει αρκετα..Απο βδομαδα ομως το κλιματιστικο πρεπει να θεωρειται δεδομενο..Ειδικα για μενα που σκαω ευκολα...Απο αυριο σταδιακα η θερμοκρασιες θ αρχισουν να παιρνουν την ανιουσα τοσο οι μεγιστες οσο και οι ελαχιστες..Καλη μας τυχη..

Έστω ανεμιστήρας! Βολεύει ακόμα! Φυσικά σήμερα με τη συννεφιά ίσως πέσει λιγότερο τη νύχτα. Τώρα έχει ξαστεριά με λίγα διάσπαρτα σύννεφα μόνο. Κι εγώ υποφέρω από τη ζέστη και τη σιχαίνομαι ακόμη περισσότερο ειδικά από τέτοια εποχή!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

26,1 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι η μέγιστη σήμερα με ηλιοφάνεια....στους 10,1 έπεσε η ελάχιστη....τώρα παραδρόσισε με 16,3....

Τώρα έχουμε 17 εδώ στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης. Σήμερα είχα 13-26. Αύριο περιμένω 14-25 με συννεφιά προς το απόγευμα κυρίως (το πρωί θα είναι βελτιωμένος ο καιρός).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και μια απο τον καμπο της αριδαιας.η αριστερη κορυφη(2400 υψ) κατεβαζει χιονι αρκετα χαμηλα στην πλαγια αλλα δεν φαινεται απο την μπροστινη της (την μυτερη).η δεξια κορυφη είναι στα 2200-2300 υψ.😎μπροστα παπαρούνες και κερασεωνες(καταμεσημερο όμως και ο φωτισμος εντονος =κακος για φωτο)

q2AV4aB.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8,5 χθες το πρωι,στους 12 τωρα.Ακομα κρυο στο σπιτι και παπλωμα φυσικα.Απο βδομαδα φαινεται να μπαινει στην ντουλαπα και να ξεκιναει το μακρυ καλοκαιρι εδω.4 μηνες ειναι,θα περασουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

8,5 χθες το πρωι,στους 12 τωρα.Ακομα κρυο στο σπιτι και παπλωμα φυσικα.Απο βδομαδα φαινεται να μπαινει στην ντουλαπα και να ξεκιναει το μακρυ καλοκαιρι εδω.4 μηνες ειναι,θα περασουν.

4,5 λέω εγώ αφού ξεκίνησε μέσα Μάη στην Ελλάδα!!! Τέλη Σεπτεμβρίου το νωρίτερο θα τελειώσει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα λουλούδια στο περιβόλι της αυλής μας εδώ στα Μελίσσια....το μικρό δωράκι στην αγαπημένη μας μητέρα (13,3οC η ελάχιστη Τ)!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: λουλούδι, φυτό, φύση και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: φυτό, λουλούδι, φύση και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: φυτό, λουλούδι, φύση και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: φυτό, λουλούδι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: φυτό, λουλούδι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: φυτό, λουλούδι, δέντρο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλός καιρός με λίγη ζέστη και λίγη συννεφιά εδώ στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης με την Τ να πέφτει τη νύχτα κάπου στους 13οC ενώ τώρα αυτή είναι στους 24. Περίπου 25 θα πιάσουμε σήμερα εδώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

24.4c χάρη σε ένα ευεργετικό νοτιαδακι! 
Οι παραλίες της πόλης μας γεμάτες, ενώ είδα κόσμο να κολυμπάει! 

Είναι όμως και παγωμένες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...