Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Αλλάζει η διεύθυνση των ανέμων;

Απο το πρωι φιλαρακι εχω δυτικο,νοτιοδυτικο ρευμα συνεχεια..Δεν ξερω για αλλες περιοχες του νομου αλλα εδω στα κεντρονοτια το stream αυτο ειναι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια 17,4 - 30,3οC…..Χόχλια 13-29οC….Αγρίνιο 17,3 - 33,3οC….το ανεμολογικό θα συνεχίσει να κάνει κολπάκια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, tendcol είπε:

χαχαχαχα τοσο κοντα και τοσο μακρια(ηλιουπολη-βολος)

Ηλιούπολη Θεσσαλονίκης; Άνω η Κάτω; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ν.Φάληρο 24,8οC….Πειραιάς 26,7οC….Αθήνα 29,3οC….

Κι από την άλλη....Ιπποκράτειος 30,3οC….Διόνυσος 32οC….Τατόϊ 33οC….Πάρνηθα 28,6οC….

Οσο πιο ψηλά τόσο πιο καυτά σήμερα στο λεκανοπέδιο.....8οC σχεδόν η διαφορά θερμοκρασίας, από θάλασσα προς τα βόρεια....απίστευτο!!

  Αύριο θα δούμε τα εναλασσόμενα παιγνίδια του δυτικού ανέμου (ΔΒΔ, ΔΝΔ, ΝΔ και ΒΔ), με υγρασίες που θα πιάσουν ναδίρ....ίσως και μονοψήφιο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, tendcol είπε:

 αθηνα κατσε να το φτιαξω στο προφιλ

Αμπελόκηποι, Ηλιούπολη, Νεάπολη κ.α. συνοικίες που έχει και στη Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27,2 βαθμοί στο Κρυονέρι αυτή την ώρα με ΝΔ άνεμο. Δεν νομίζω να πιάσαμε το 30αρι ούτε σήμερα.Λογικά αύριο θα ζεστάνει και εδώ αρκετά  

30,9 στο χωριό με αρκετό αέρα πλέον, έφτασε τους 32,5 κάποια στιγμή το μεσημερι που γύρισε σε ΝΔ .

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, South Athens είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Επειδή έχω προσέξει οτι τα Καλάβρυτα ζεσταίνουν πολύ κάποιες φορές. Για αυτό το υψόμετρο είναι εντυπωσιακές οι Τ. Γιατί συμβαίνει; Καταβάτες;

Ακριβώς.... με ΒΑ ρεύμα και τον τεράστιο όγκο από τα Αροανεια Ορη(Χελμός) αυτό συμβαίνει... 

Εξίσου εντυπωσιακή (λόγω ανάγλυφου) είναι και η θερμοκρασιακη διαφορα μέγιστης και ελάχιστης τιμής που πολλές φορές φτάνει κοντά στους 30 βαθμους..... 

Ο σταθμος του ΕΑΑ δεν αποτυπώνει την πραγματικότητα στις ελάχιστες τιμές όταν επικρατούν συνθήκες αναστροφης διότι το ξενοδοχείο που είναι τοποθετημένος είναι σε πλαγια....

Ο σταθμος μου που είναι στο οροπέδιο των Καλαβρύτων καταγραφει στις αναστροφες από 2-5 βαθμους κάτω από του ΕΑΑ ανάλογα με τις συνθηκες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30.5 μέγιστη εδω στα 200μ

Στους 27.6 τωρα και 32% υγρασια. 

 

34.8 μέγιστη στα καλαβρυτα στα 730μ 

31.0 τώρα και 26% υγρασια

 

33.1 μέγιστη στον Ποταμό Κέρκυρας... 

26.8 τώρα και 58% υγρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Αμπελόκηποι, Ηλιούπολη, Νεάπολη κ.α. συνοικίες που έχει και στη Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα.

Και πετραλωνα φιλε!!!!😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Και πετραλωνα φιλε!!!!😜

Τα Πετραλωνα ειναι στην Χαλκιδικη😂😂

Στους 23.8 ο Ευοσμος τωρα με ελαχιστη 18.2 και μεγιστη 27.6

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Τα Πετραλωνα ειναι στην Χαλκιδικη😂😂

Στους 23.8 ο Ευοσμος τωρα με ελαχιστη 18.2 και μεγιστη 27.6

 

Και Ζωγράφου Αθήνα και Χαλκιδικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Τα Πετραλωνα ειναι στην Χαλκιδικη😂😂

Στους 23.8 ο Ευοσμος τωρα με ελαχιστη 18.2 και μεγιστη 27.6

 

Ελα μωρε ενα τσιγαρο δρομο..😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32.2 . Ηδη εχω εκνευριστεί απο την 1η μερα🤬 Και επειδή είναι αρχή και προέρχεται από χαμηλότερες θερμοκρασίες μήνες τωρα σου φαίνεται ακόμα πιο χάλια η αίσθηση. Αλλιώς τα 32 το Μάιο και αλλιώς τον Αυγουστο

Αύριο μάλλον θα σπάσει ένα στοιχειωμένο ρεκόρ   Ο Μάιος είναι ο μόνος μήνας της περιόδου Απριλιου-Οκτωβριου που το ρεκόρ του δεν είναι από τα 2000ς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ελα μωρε ενα τσιγαρο δρομο..😜

Κανε αυτην την διαδρομη πρωι Σαββατου η Απογευμα-βραδυ Κυριακης καλοκαιριου και θα δεις τι τσιγαρο δρομος ειναι😂😂 Μια διαδρομη περιπου 30-45 λεπτων την κανεις σε 2+ ωρες😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο την άμμο δεν έφαγα απ τα νεύρα μου σήμερα.  Συννεφιασε στις 5.  Δεν είχα πάρει μαζί μου φούτερ μακρυμάνικο και ξυλιασα.  Έφυγα άρον άρον. Κι εγώ κι άλλοι. 

 Παγωνιά.

Τι κι αν έχει πάνω 20c στα 850, αν έχει από κάτω σύννεφα δώρο αδωρον. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tα Καλάβρυτα γενικά τσιμπάνε στις μέγιστες θερμοκρασίες του καλοκαιριού και μερικές φορές δείχνουν ό,τι νάναι (διαπιστωμένο τα προηγούμενα χρόνια)…..γι αυτό λέμε ότι αρκετοί σταθμοί είναι αναξιόπιστοι, ή απλά δείχνουν λανθάνουσες θερμοκρασίες στις θερμές περιόδους!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα παραλίγο να 30αρησουμε και εδώ μέγιστη στις 3:15 29.5 και ελάχιστη στις 6:20 19...πρωινή ραδιοβοληση στις 9 το πρωί στο ελληνικό έδειξε 22.2 στα 850😮οπότε προς το παρών στο ναουκαστ τα μοντέλα δεν υπερεκτιμούν τις Τ...να δούμε και τις επόμενες μέρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστη σήμερα στην Λάρισα 34.5 ενώ η πυκνή μπιχλα έφτασε.. σχεδόν δεν φαίνεται ο Όλυμπος! 

 

IMG_20200514_190537.jpg

IMG_20200514_190453.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...