Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

http://www.stravon.gr/map/?reg=&type=rain

Μιχαήλ ο χάρτης είναι αυτός αλλά δεν ξέρω πώς μπορείς και εάν μπορείς να επιλέξεις την χθεσινή ημερομηνία 

έχω μπει στο σαιτ φίλε, ξέρω, δεν εννοώ  αυτό, είναι ένας χάρτης που συνήθως βάζει ένα παιδί από την Κοζάνη αν θυμάμαι καλά, και έχει την χώρας μας και η οποία έχει βαφτεί στα χρώματα του υετου, παρόλα αυτα σε ευχαριστώ για την προσπάθεια😀

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, oasis είπε:

Και 7 βαθμοί 

7 βαθμοι??Στο τρομσο μπορει στο κορωπι λιγο δυσκολο..Εκτος εαν εχει κορωπι η Νορβηγια και δεν το ξερω...🤣🤔..

Κατα αλλα μας πηρε και μας σηκωσε ο αερας ολο το βραδυ..Απο βροχη..??Πιο πολλα χιλιστα εριξα εγω στην τουαλετα απο την βοτκα που επινα με τον πεθερο μου χθες...😫

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είπαμε να δροσίσει αλλά το ξεφτιλισε!!!! 

15.3  αυτήν την ώρα ελαχιστη με ριπες βορια στα 40χλμ/ωρα, συννεφια και αίσθηση σχεδόν μονοψήφια.... 

Στους 7.6 η Πάρνηθα στα 1230μ με αίσθηση 1.7!!!!!!!! 

Ξυριζειι έξω και η διαφορά με τις προηγούμενες μέρες είναι απλά χαώδης... 

Ευλογημένος βοριας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα .... 102,4mm χθες σε μια μέρα με πολλά προβλήματα σε σπίτια στην περιοχή μας ....(Ταγαράδες Θερμης) και 0,8mm έπεσαν τα ξημερώματα σήμερα .... Τώρα συννεφιά και κρυουλακι .... 14,3C

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Έριξε λίγη βροχούλα ακόμη όποτε φτάσαμε τα 9 mm συνολικά στο Κρυονέρι .Στους 12,2  βαθμούς η θερμοκρασία αυτή την ώρα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

A.Μελισσια....12,9 ελάχιστη....κάνα μισό βαθμό παραπάνω εδώ....θα κοιτάξω σε λίγο.....υπέροχη νύχτα, φοβερή ημέρα!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0.2 χιλιοστά εδώ αντί για 30-40 που έδινε το GFS χθες το απόγευμα! Στο nowcast δηλαδή! Εγώ δεν καταλαβαίνω πραγματικά ποιο το νόημα των μοντέλων. Και αυτό έχει γίνει πολλές φορές. Η ερμηνεία τελικά των διαγραμμάτων ποια είναι; Να βλέπουμε απλά μία γενική εικόνα αν θα έχει παγωνιά ή ζέστη ή κάτι ενδιάμεσο; Τα φαινόμενα που δείχνουν είναι πιθανότητες ή βασίζονται και σε πραγματικά δεδομένα; ή είναι με βάση παρόμοιες διατάξεις στο παρελθόν;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακή νύχτα, εντυπωσιακό πρωινό....φθινόπωρο....μακρυμάνικα, μπουφανάκια κλπ....1,5mm μέσα στη νύχτα, με ΒΒΑ άνεμο να σφυρίζει και 0,8mm από αργά χθες το βράδυ....γλυκός ύπνος, με ξυπνήματα, λόγω των ήχων από την ηδονιστική βροχούλα....κι ένα σκηνικό, ακόμη και τώρα γκρίζο και μαύρο, με βορίσιες νεφώσεις.....
12,9-13,3οC οι ελάχιστες θερμοκρασίες στα Μελίσσια....καλημέρες και Χριστός Ανέστη....ή να πω και καλά Χριστούγεννα;;;!!!

IMG_20200522_085333.jpg

IMG_20200522_085320.jpg

IMG_20200522_085309.jpg

IMG_20200522_085345.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

7 βαθμοι??Στο τρομσο μπορει στο κορωπι λιγο δυσκολο..Εκτος εαν εχει κορωπι η Νορβηγια και δεν το ξερω...🤣🤔..

Κατα αλλα μας πηρε και μας σηκωσε ο αερας ολο το βραδυ..Απο βροχη..??Πιο πολλα χιλιστα εριξα εγω στην τουαλετα απο την βοτκα που επινα με τον πεθερο μου χθες...😫

Ναι τώρα το είδα 17° ήθελα να γράψω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Σεττα πήρε το αίμα της πίσω μετά τα πρωτοφανή για την εποχή αλλά και το μέρος 35c+...

85 χιλιοστά από χθες αργά το απόγευμα και 8c ελάχιστη!

Πολυ νερό κ στο χωριό μου (Παππαδες) στα ΒΑ της Εύβοιας με 50+ χιλιοστά!

Λιγότερα στην Στενή με 14mm, ενώ δυστυχώς στην Χαλκίδα το απόλυτο τίποτα! Δεν μας επηρέασε ούτε η καταιγίδα της Κωπαιδας που κινήθηκε νοτιοτερα, αλλα ούτε κ η βροχή που θα μπορούσε να φέρει ο βοριάς! 
Μόλις 2 χιλιοστά...τουλάχιστον δρόσισε, ενώ θυελλώδεις ήταν κ οι βοριάδες. 
 

Μερικές εικόνες, από Εύβοια και Ανατολικό Πηλιο που μαγεύουν!

82B2EFA5-1895-4776-A9F2-A4FD672F3C17.jpeg

25C5BF8E-9B66-461A-B10C-D7AC962755C6.jpeg

32A52A7B-D864-4CDF-9496-6FAC41C21BF6.jpeg

2B74C83E-7303-4357-8447-A8287217E82C.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Η Σεττα πήρε το αίμα της πίσω μετά τα πρωτοφανή για την εποχή αλλά και το μέρος 35c+...

85 χιλιοστά από χθες αργά το απόγευμα και 8c ελάχιστη!

Πολυ νερό κ στο χωριό μου (Παππαδες) στα ΒΑ της Εύβοιας με 50+ χιλιοστά!

Λιγότερα στην Στενή με 14mm, ενώ δυστυχώς στην Χαλκίδα το απόλυτο τίποτα! Δεν μας επηρέασε ούτε η καταιγίδα της Κωπαιδας που κινήθηκε νοτιοτερα, αλλα ούτε κ η βροχή που θα μπορούσε να φέρει ο βοριάς! 
Μόλις 2 χιλιοστά...τουλάχιστον δρόσισε, ενώ θυελλώδεις ήταν κ οι βοριάδες. 
 

Μερικές εικόνες, από Εύβοια και Ανατολικό Πηλιο που μαγεύουν!

82B2EFA5-1895-4776-A9F2-A4FD672F3C17.jpeg

25C5BF8E-9B66-461A-B10C-D7AC962755C6.jpeg

32A52A7B-D864-4CDF-9496-6FAC41C21BF6.jpeg

2B74C83E-7303-4357-8447-A8287217E82C.jpeg

Που τα βρισκει αυτα τα χιλιοστα ρε παιδι μου..??Με τι ευκολια πεφτουν...Αν ειναι δυνατον....Και να ταν μονο η Σεττα...

Α ρε Αγγελε φτωχοι συγγενεις εμεις...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επεσε κι αλλη βροχουλα μεσα στη νυχτα με αποτελεσμα να φτασουμε συνολικα τα 13μμ εδω...8,8 και 15,8μμ οι δυο σταθμοι στην Ιπποκρατειο

Η Τ τωρα στους 13 βαθμους!!!Απλα ΜΑΓΙΚΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Που τα βρισκει αυτα τα χιλιοστα ρε παιδι μου..??Με τι ευκολια πεφτουν...Αν ειναι δυνατον....Και να τα μονο η Σεττα...

Α ρε Αγγελε φτωχοι συγγενεις εμεις...

85 χιλιοστά... που αν πέσουν στην Χαλκίδα ειδικά τέτοια εποχή, θα μιλάμε γι αυτό ένα χρόνο! 
Αστα να πάνε φίλε... η Αθήνα ήταν outsider από την αρχή, εμάς που μας έταζαν 30+... 😩

Τελος πάντων, κρατάω την δροσούλα κ το μπλε του ουρανού & την ζήλια μου γιατί θα μπορούσα να ήμουν στο χωριό μου που έχει 12c... 46 χιλιοστά μόνο για σήμερα! 🤬

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

0.2 χιλιοστά εδώ αντί για 30-40 που έδινε το GFS χθες το απόγευμα! Στο nowcast δηλαδή! Εγώ δεν καταλαβαίνω πραγματικά ποιο το νόημα των μοντέλων. Και αυτό έχει γίνει πολλές φορές. Η ερμηνεία τελικά των διαγραμμάτων ποια είναι; Να βλέπουμε απλά μία γενική εικόνα αν θα έχει παγωνιά ή ζέστη ή κάτι ενδιάμεσο; Τα φαινόμενα που δείχνουν είναι πιθανότητες ή βασίζονται και σε πραγματικά δεδομένα; ή είναι με βάση παρόμοιες διατάξεις στο παρελθόν;

Το προβλημα ειναι οτι βασιζ3σαι μονο στον τζιφο.Ο ευρωπαιος δεν εδινε ποτε αυτα τα μμ για τον Βολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...