Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές "βαθιάς λίμνης" 25/5 - 1/6/2020.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έτσι ακριβώς Σάκη.... 

Παμε για αλλα ρε Γιωργο..Μονο στο λαυριο εχει βγαλει καλα φαινομενα απο τις καταιγιδες τις νοτιας Ευβοιας..Οι υπολοιποι παρατηρητες σημερα..Παρακρυωσε ο καιρος..Ουτε αυτο το κρυο για την εποχη ειναι συμμαχος μας για καλη ασταθεια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, sakis13 said:

Η μερα τελειωσε πριν καν αρχισει...Δυστυχως οι καταγιδες απο το αιγαιο δεν μπηκαν ποτε στην Αττικη αλλα και η μουφοσυννεφια που εχουμε δεν αφηνει κανενα περιθωριο για αναπτυξεις...Επιπλεον εχουμε και αρκετο αερα που παιζει καθοριστικο ρολο...Και φυσικα δεν προκειται να μας επηρεασουν οι καταιγιδες απο τον μορια..Ακομα και να μπουν αργοτερα στον αργολικο κολπο θα τις ξεσκιζει επι τοπου ο βοριας..Τιποτα δεν θα μας προσεγγισει...

Η μονη μας ελπιδα ειναι εαν ερθει κατι απο Ευβοια με την κλασικη μπουκα και βρεξει προσκαιρα αρχικα στα υπερβορεια του νομου και ισως αργοτερα και στο λεκανοπεδιο..

Γενικως για σημερα μην περιμενετε τιποτα..Για μενα θα ναι εκπληξη ακομα και αν καταγραφει εδω κατω μετρησιμος υετος..Με ψιλοβροχα του μισου λεπτου θα παλεψουμε..😜

Καλη συνεχεια παιδες..Εαν αλλαξει κατι εδω θα μαστε..

Ετσι είναι Σάκη. Τα πες ωραία και απλά ώστε να μη δημιουργούνται άδικα προσδοκίες για σήμερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Προσπαθεί να βγει ο ήλιος εδώ, μήπως γίνει κάτι. Αλλά νομίζω το stream πρέπει να είναι λάθος..

Είπαμε Γιάννη τέλος για εμάς σήμερα. δυτική Θεσσαλία μόνο φαινόμενα καταιγίδας. ότι αναπτύσσεται θα αναπτύσσεται από το δικό μου γεωγραφικό μήκος [χωρίς να κάνει κάτι εδώ] και ανατολικότερα. Εκτός αν είμαστε τυχεροί και η τεράστια θερμοβαθμίδα βοηθήσει σε γρήγορη ανάπτυξη καταιγίδων, αλά έχουμε μόνο 18 βαθμούς ακόμα επιφανειακή. Και δεν νομίζω να ξεπεράσει τους 22 εδώ.

Αν κάνει κάτι προς το βράδυ που η θάλασσα θα αρχίζει να παίρνει τα ηνία

14 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Πολυ μαυριλα βορεια και βορειοανατολικα μας

Εσύ ετοιμάσου σήμερα, όλα σωστά τα έχετε το βορειοανατολικό ρεύμα για εσάς είναι ότι καλύτερο σε αστάθειες. Όπως και στην Ήπειρο που έχει αντίθετη επίδραση [εφόσον είναι ασθενές] σε σχέση με τον χειμώνα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είπαμε Γιάννη τέλος για εμάς σήμερα. δυτική Θεσσαλία μόνο φαινόμενα καταιγίδας. ότι αναπτύσσεται θα αναπτύσσεται από το δικό μου γεωγραφικό μήκος [χωρίς να κάνει κάτι εδώ] και ανατολικότερα. Εκτός αν είμαστε τυχεροί και η τεράστια θερμοβαθμίδα βοηθήσει σε γρήγορη ανάπτυξη καταιγίδων, αλά έχουμε μόνο 18 βαθμούς ακόμα επιφανειακή. Και δεν νομίζω να ξεπεράσει τους 22 εδώ.

Αν κάνει κάτι προς το βράδυ που η θάλασσα θα αρχίζει να παίρνει τα ηνία

Εσύ ετοιμάσου σήμερα, όλα σωστά τα έχετε το βορειοανατολικό ρεύμα για εσάς είναι ότι καλύτερο σε αστάθειες. Όπως και στην Ήπειρο που έχει αντίθετη επίδραση [εφόσον είναι ασθενές] σε σχέση με τον χειμώνα

Πολυ ισχυρη βροχη τωρα!! Αλλα με φοβιζει ενα ανοιγμα λιγο βορειοτερα μας...Μηπως ερθει σε εμας

Δυναμωνει συνεχως...(Χωρις αστραποβροντα)

(14:03) Μολις βροντηξε

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Πολυ ισχυρη βροχη τωρα!! Αλλα με φοβιζει ενα ανοιγμα λιγο βορειοτερα μας...Μηπως ερθει σε εμας

Δεν πειράζει και αν έρθει άνοιγμα θα ξανακλείσει μετά, όσο έχει ήλιο θα βγάζει μπόρες και καταιγίδες. Μην σου πω ότι με  μεγάλο πρόσκαιρο άνοιγμα θα έχεις και πιο μεγάλη καταιγίδα μετά, μιας και σήμερα το απόγευμα φτάνεις τα 600-700 j/kg cape Που με τέτοια τρελά 500αρια μπορεί να κάνει θαύματα! Οπότε απόλαυσε την σημερινή ωραία μέρα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν πειράζει και αν έρθει άνοιγμα θα ξανακλείσει μετά, όσο έχει ήλιο θα βγάζει μπόρες και καταιγίδες. Μην σου πω ότι με  μεγάλο πρόσκαιρο άνοιγμα θα έχεις και πιο μεγάλη καταιγίδα μετά, μιας και σήμερα το απόγευμα φτάνεις τα 600-700 j/kg cape Που με τέτοια τρελά 500αρια μπορεί να κάνει θαύματα! Οπότε απόλαυσε την σημερινή ωραία μέρα!

Εχει εξασθενησει η βροχη και εχει 2 ανοιγματα βορεια μας...Το ενα φαινεται απο την καμερα του Ωραιοκαστρου

Webcam (12).jpg

2.2 mm το κεντρο

1 mm εμεις

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολίχνη Θεσσαλονίκης η Τ στους 16οC με μέτριας έντασης βροχόπτωση. Αρκετή ψυχρά σήμερα εδώ με την Τ να έχει φτάσει μέχρι και τους 17 στις 12.45 περίπου. Ελάχιστη στους 11 στις 04:45 το πρωί. Άραγε αυτό το 17αρι θα είναι η χαμηλότερη μέγιστη για το φετινό Μάη; Κι άραγε θα δούμε μονοψήφια ελάχιστη στο Μάη; Έχω καταγράψει 10οC ελάχιστη στις 7/5.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πισσα μαυριλα όλη μέρα και βοριας... 

11.5 ελαχιστη

17 μέγιστη 

30+ χλμ/ωρα οι ριπες

Εδώ είχαμε και ανοίγματα με τα οποία φτάσαμε τους 17. Αλλιώς ούτε 15 δε θα είχαμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

μαυρίλα βόρεια μας αλλά δύσκολα να δώσει κάτι βασικά δύσκολα να έρθει...

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είπαμε Γιάννη τέλος για εμάς σήμερα. δυτική Θεσσαλία μόνο φαινόμενα καταιγίδας. ότι αναπτύσσεται θα αναπτύσσεται από το δικό μου γεωγραφικό μήκος [χωρίς να κάνει κάτι εδώ] και ανατολικότερα. Εκτός αν είμαστε τυχεροί και η τεράστια θερμοβαθμίδα βοηθήσει σε γρήγορη ανάπτυξη καταιγίδων, αλά έχουμε μόνο 18 βαθμούς ακόμα επιφανειακή. Και δεν νομίζω να ξεπεράσει τους 22 εδώ.

Αν κάνει κάτι προς το βράδυ που η θάλασσα θα αρχίζει να παίρνει τα ηνία

Εσύ ετοιμάσου σήμερα, όλα σωστά τα έχετε το βορειοανατολικό ρεύμα για εσάς είναι ότι καλύτερο σε αστάθειες. Όπως και στην Ήπειρο που έχει αντίθετη επίδραση [εφόσον είναι ασθενές] σε σχέση με τον χειμώνα

Ήπειρο άκουσα😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ατελείωτη βροχή που ξεκίνησε απο χτες τα μεσάνυχτα εδώ και συνεχίζεται με αυξομοιώσεις στην ένταση της εως και αυτή την ώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Ήπειρο άκουσα😁

xaxa Βασίλη τσίμπησες, για εσένα το έγραψα!😃 Επειδή το ασθενές βορειοανατολικό ρεύμα φέρνει τις καταιγίδες από την Πίνδο, αυτό είναι καλό ακόμα και για τις παραθαλάσσιες περιοχές της Ηπείρου🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

xaxa Βασίλη τσίμπησες, για εσένα το έγραψα!😃 Επειδή το ασθενές βορειοανατολικό ρεύμα φέρνει τις καταιγίδες από την Πίνδο, αυτό είναι καλό ακόμα και για τις παραθαλάσσιες περιοχές της Ηπείρου🙂

Πως την βλεπεις την δορυφορικη για εδω? Εγω καλη την βλεπω αλλα εσυ εχεις περισσοτερη εμπειρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Πως την βλεπεις την δορυφορικη για εδω? Εγω καλη την βλεπω αλλα εσυ εχεις περισσοτερη εμπειρια

Και εμένα καλή μου φαίνεται, παρατηρώ γενίκευση φαινομένων στα βορειοανατολικά σας, ενώ το κενό από πίσω μπορεί να λειτουργήσει θετικά για να ανατροφοδοτήσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπουμπουνητο ακούστηκε....?? δεν με γεμίζει το μάτι ο ουρανός...και η δορυφορικη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ έντονη βροχή πριν από λίγο στο Κιλκίς , η Τ πρέπει να είναι κάτω από 14 βαθμούς , άναμα κλιματισμού πρωί και απόγευμα σήμερα και χτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...