Jump to content
weatherforattica

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης κάθε φορά που χαλάει στα μοντέλα η προοπτική για κάτι ξαφνικά μπαίνεις Δημήτρη και όσοι άλλοι καλοκαιρακηδες και γράφετε τα ανάλογα. Ε λοιπόν πλέον δεν υπάρχει η δικαιολογία  ότι είναι φόρουμ χιονιού λόγω ονόματος. Το όνομα πλέον είναι weather club, και όποιος θέλει ήλιο καλοκαίρια κτλ το καλοκαίρι πολύ απλά να πάει αλλού για εκείνο το διάστημα ( αν υπήρχε παραλία κλαμπ ξέρω εγώ) Για εμάς που γουστάρουμε καταιγίδες, πόσο μάλλον όταν αποτελεί το αγαπημένο μας καιρικό φαινόμενο τέτοια ποστ αποτελούν επιπλέον σπάσιμο νεύρων. Θα μου πεις υπάρχει και το ignore list, αλλά εγώ έχω θεματακι με την επιλογή αυτή. 

 

Σορυ για το ύφος του γραπτού μου, αλλά όταν πάνε όλα στραβά, αυτό αποτελεί ακόμα μια πηγή νεύρων...

Καμία κακία Δημήτρη προς εσένα ειδικά, γιατί ξέρεις πόσο σε συμπαθώ...

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Επίσης κάθε φορά που χαλάει στα μοντέλα η προοπτική για κάτι ξαφνικά μπαίνεις Δημήτρη και όσοι άλλοι καλοκαιρακηδες και γράφετε τα ανάλογα. Ε λοιπόν πλέον δεν υπάρχει η δικαιολογία  ότι είναι φόρουμ χιονιού λόγω ονόματος. Το όνομα πλέον είναι weather club, και όποιος θέλει ήλιο καλοκαίρια κτλ το καλοκαίρι πολύ απλά να πάει αλλού για εκείνο το διάστημα ( αν υπήρχε παραλία κλαμπ ξέρω εγώ) Για εμάς που γουστάρουμε καταιγίδες, πόσο μάλλον όταν αποτελεί το αγαπημένο μας καιρικό φαινόμενο τέτοια ποστ αποτελούν επιπλέον σπάσιμο νεύρων. Θα μου πεις υπάρχει και το ignore list, αλλά εγώ έχω θεματακι με την επιλογή αυτή. 

 

Σορυ για το ύφος του γραπτού μου, αλλά όταν πάνε όλα στραβά, αυτό αποτελεί ακόμα μια πηγή νεύρων...

Καμία κακία Δημήτρη προς εσένα ειδικά, γιατί ξέρεις πόσο σε συμπαθώ...

 

Και τα παραλιακα  κλαμπάκια ωραία είναι Μιχαήλ 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Και τα παραλιακα  κλαμπάκια ωραία είναι Μιχαήλ 😄

(Χαχα) Δεν είμαι τέτοιος τύπος εγώ φίλε Βασίλη. Δεν γουστάρω την πολυκοσμία. Για αυτό λίγο πριν κλείσουν όλα απολάμβανα το ποδήλατο τελείως μόνος μου σε μια έρημη πολη

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Μη δω κανένα σας να διαμαρτύρεται για την ζέστη όταν θα έχουμε καθημερινά 35-37άρια, σας έφαγα..

Πεστα ρε αρχοντα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Μη δω κανένα σας να διαμαρτύρεται για την ζέστη όταν θα έχουμε καθημερινά 35-37άρια, σας έφαγα..

Αυτός ο σιχαμένος ο Ιούλιος έτσι είναι!!! Εννοείται ότι θα γκρινιάζω κάθε μέρα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κάπως καλύτερα τα 18αρια.  Εγώ δεν ζητάω καθημερινά αστάθειες, ζητάω να είναι δυνατές, σαν αυτές που έβγαλε ο τζίφος τώρα. Για εμένα πάντα, χίλιες φορές 2 μέρες ισχυρής αστάθειας, παρά 5 κατώτερης. . Αύριο πρέπει να υποχωρήσει ο ευρωπαίος. Ευτυχώς για σχετικά αρκετό καιρό δεν είναι αυτός που βγάζει κάποιο κυριάρχο σενάριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Επίσης κάθε φορά που χαλάει στα μοντέλα η προοπτική για κάτι ξαφνικά μπαίνεις Δημήτρη και όσοι άλλοι καλοκαιρακηδες και γράφετε τα ανάλογα. Ε λοιπόν πλέον δεν υπάρχει η δικαιολογία  ότι είναι φόρουμ χιονιού λόγω ονόματος. Το όνομα πλέον είναι weather club, και όποιος θέλει ήλιο καλοκαίρια κτλ το καλοκαίρι πολύ απλά να πάει αλλού για εκείνο το διάστημα ( αν υπήρχε παραλία κλαμπ ξέρω εγώ) Για εμάς που γουστάρουμε καταιγίδες, πόσο μάλλον όταν αποτελεί το αγαπημένο μας καιρικό φαινόμενο τέτοια ποστ αποτελούν επιπλέον σπάσιμο νεύρων. Θα μου πεις υπάρχει και το ignore list, αλλά εγώ έχω θεματακι με την επιλογή αυτή. 

 

Σορυ για το ύφος του γραπτού μου, αλλά όταν πάνε όλα στραβά, αυτό αποτελεί ακόμα μια πηγή νεύρων...

Καμία κακία Δημήτρη προς εσένα ειδικά, γιατί ξέρεις πόσο σε συμπαθώ...

 

Καλημέρα κανένα πρόβλημα Μιχάλη και ειδικά μεταξύ μας δεν νομίζω ότι θα υπάρξει ποτέ...αλλά να ξέρεις ότι τελευταία μπαίνω σπάνια γιατί τρέχω από το πρωί μέχρι το βράδυ με τη δουλειά, διαφορετικά θα έμπαινα συχνότερα και θα σχολίαζα και άλλα, οπότε μάλλον είσαι λίγο υπερβολικός στο σχόλιο σου.  

Τέλος πάντων δεν ξανασχολιάζω κάτι όταν φαίνονται ζέστες και καλοκαιρία αφού πειράζει αρκετούς από ότι κατάλαβα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Αυτός ο σιχαμένος ο Ιούλιος έτσι είναι!!! Εννοείται ότι θα γκρινιάζω κάθε μέρα!!!

Άρα τελικά θέλετε ζέστες ή όχι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν πρεπει να υπαρχουν παρεξηγησεις παιδια.Με ηρεμια και.κατανοηση ολα θα γινουν.

Γ..ΜΩ ΤΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που μου κάνει αρνητική εντύπωση φέτος είναι ότι ακόμα δεν έχουν βγει καταιγίδες στα ανατολικά του Πηλίου, ανοιχτά της Ζαγοράς. Αυτό γενικά είναι αρκετά χαρακτηριστικό τα βράδια και τα πρωινά άλλες χρονιές, φέτος τίποτα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, DIMITRIS είπε:

Καλημέρα κανένα πρόβλημα Μιχάλη και ειδικά μεταξύ μας δεν νομίζω ότι θα υπάρξει ποτέ...αλλά να ξέρεις ότι τελευταία μπαίνω σπάνια γιατί τρέχω από το πρωί μέχρι το βράδυ με τη δουλειά, διαφορετικά θα έμπαινα συχνότερα και θα σχολίαζα και άλλα, οπότε μάλλον είσαι λίγο υπερβολικός στο σχόλιο σου.  

Τέλος πάντων δεν ξανασχολιάζω κάτι όταν φαίνονται ζέστες και καλοκαιρία αφού πειράζει αρκετούς από ότι κατάλαβα...

Σόρυ αν φάνηκα ή όντως ήμουν υπερβολικός Δημήτρη.. Απλά μάλλον επειδή τύχαινε  αυτό που ανέφερα πριν, φαινόταν έτσι. Τέλος πάντων όλα καλά.

 

Τα 00αρια λοιπόν δεν μου πολυάρεσαν και πάλι, καθώς δεν έχουμε κάτι συγκεκριμένο. Εντύπωση μου κάνει ο μ.ο του τζίφου που φτάνει στο +24 στα 850 από το πουθενά, με σενάριο έως το +28 [πχ κοντρόλ] ωστόσο μετά δείχνει έντονη πτώση. Δεν ξέρω θα δείξει. Το 6αρι του αικον λίγο πολύ για εμάς τους καταιγιδοφιλους πιστεύω πως έχει τις καλύτερες προοπτικές

 

για σήμερα

showforecast.cgi?lightningmap=yes&fcstfile=2020062606_202006250100_1_stormforecast.xml

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Άρα τελικά θέλετε ζέστες ή όχι;

Βασικά δε θέλω πρώιμες ζέστες και πρώιμα κρύα δηλαδή καλοκαιρινό Σεπτέμβρη, ανοιξιάτικο Ιούνη, χειμερινό Μάρτη και φθινοπωρινό Δεκέμβρη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, oasis είπε:

Ζέστες το καλοκαίρι και κρύο το χειμώνα.

Εγώ το αντίθετο θέλω! Βασικά θέλω ζέστες το φθινόπωρο και κρύα την άνοιξη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λίγο βόρειά μου, επαναφορά υετού στα μεσοπρόθεσμα.. εντωμεταξύ τρομακτικό το σενάριο 8, μακριά από εμάς

Diagramme GEFSgens-8-0-372.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν πρεπει να υπαρχουν παρεξηγησεις παιδια.Με ηρεμια και.κατανοηση ολα θα γινουν.

Γ..ΜΩ ΤΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!

 

Συμφωνω και επαυξανω..Γ..μω το ελληνικο καλοκαιρι αλλα εγω γ..μω και το φθινοπωρο και τον χειμωνα οταν δεν θυμιζουν που βρισκομαστε εποχιακα...😜

Τι να κανουμε??Καιροφιλοι ειμαστε..Ζουμε για τις καταιγιδες του φθινοπωρου,για τα χιονια του χειμωνα και για τις ασταθειες του καλοκαιριου και της ανοιξης..

Η λεξη καυσωνας θα επρεπε να ειναι απαγορευμενη λεξη...Ποσο μαλλον να τον θελουμε κιολας..Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...Αλλα ειναι σαν να μπαινω εγω σ ενα φορουμ ποδοσφαιροφιλων και να μιλαω για μπαλετο...🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

.. εντωμεταξύ τρομακτικό το σενάριο 8, μακριά από εμάς

gens-8-0-372.png

ΝΑ ΜΗ ΒΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ κάτι τέτοιο και ειδικά εκείνες τις ημέρες!

Στόχος μας ήτανε και θα παραμείνει μια νέα λίμνη μετά τις 200 με 240 ώρες......

Κι επειδή θα 'μαι Πύργο φυσικά, στο σημερινο 6αρι τζιφου το Ρ13😍❤....... ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ!!!!!!! !!!! !!!

GFSP13EU06_240_1.png

Ακολουθει γερό ξέσπασμα ΒΔ Πελοπόννησο λογικά, μολις το πορτοκαλάκι περνάει Πελοπόννησο....... χαμούλης και για τον Πύργο και τον ομορφούλη Ηλειακό καμπούλη........  μια δυνατή γιδούλα ώστε να απαλύνω τότε και το πόνο  μου.. και τη πείνα μου απ' αυτό το "μούφα".. ή όπως θα το έλεγες... τριήμερο εδω στην Αττική!

Έχει και συνέχεια.......😋 μιαμ μιαμ...

GFSP13EU06_258_1.png

GFSP13EU06_288_1.png

Φεύγω 1η του μήνα!! Ε λοιπόν για μένα αυτό θα 'ταν καλη περίπτωση!! Να αρχίσω τίποτα προσευχούλες? Χαχαχ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

ΝΑ ΜΗ ΒΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ κάτι τέτοιο και ειδικά εκείνες τις ημέρες!

Στόχος μας ήτανε και θα παραμείνει μια νέα λίμνη μετά τις 200 με 240 ώρες......

Κι επειδή θα 'μαι Πύργο φυσικά, στο σημερινο 6αρι τζιφου το Ρ13😍❤....... ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ!!!!!!! !!!! !!!

GFSP13EU06_240_1.png

Ακολουθει γερό ξέσπασμα ΒΔ Πελοπόννησο λογικά, μολις το πορτοκαλάκι περνάει Πελοπόννησο....... χαμούλης και για τον Πύργο και τον ομορφούλη Ηλειακό καμπούλη........  μια δυνατή γιδούλα ώστε να απαλύνω τότε και το πόνο  μου.. και τη πείνα μου απ' αυτό το "μούφα".. ή όπως θα το έλεγες... τριήμερο εδω στην Αττική!

Έχει και συνέχεια.......😋 μιαμ μιαμ...

 

Φεύγω 1η του μήνα!! Ε λοιπόν για μένα αυτό θα 'ταν καλη περίπτωση!! Να αρχίσω τίποτα προσευχούλες? Χαχαχ..

Και ο Πύργος είναι μανούλα στο αγαπημένο καιρικό μου φαινόμενο.. τους ανεμοστροβίλους!! Μακάρι να το κάνει φίλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρά τα καλά βήματα στην αρχή, η απόδειξη της ύπαρξης πολλών μεταβλητών της κατάστασης είναι πως στο αικον, τελικά η συνέχεια του είναι μια μπαρούφα.....

 

Γενικά σε κάποιες μεταβλητές, τα μοντέλα έκαναν την στροφη που ήθελα, και έτσι ακολούθησαν το ούκμο. Φυσικά δεν οδηγεί σε απαραίτητα καλό αποτέλεσμα, αλλά η γκάμα σεναρίων είναι σαφώς καλύτερη.

 

Η δευτέρα στον τζίφο μπήκε στο παιχνίδι της αστάθειας λόγω μιας υποτυπώδους λίμνης [σαν την σημερινή]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

supercellati λίμνη από τζίφο. Κάτι τέτοιο λίγο πιο νοτιοδυτικά θέλουμε. Δεν χρειάζονται λιμνάρες. Χλιαρά πράγματα μπορούν να δώσουν φοβερά αποτλέσματα.

gfs-0-222.png?12Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...