Jump to content
weatherforattica

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να δούμε τι θα δείξει ο ευρωπαίος για την επόμενη εβδομάδα. Αν και δεν μου φαίνεται καλός προς το παρόν, λογικά θα χαλάσει [έχω μια σημαντική μεταβλητή στο μυαλό μου, να μην χωθεί ο επόμενος αυλώνας μέσα όπως στο ούκμο, αλλά θα το κάνει] Πρέπει να μην χαθεί η επόμενη εβδομάδα, γιατί εκεί είναι όλη η ουσία. Όλο το ν χρόνο εκείνες τις μέρες περιμένω, μαζί με τις ημέρες που όλα έξω θα είναι λευκά.

 

δεν την χάλασε την μεταβλητή. μια χαρά. να δούμε συνέχεια.

 

😍😍

ECM1-168.GIF?04-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το προβληματάκι είναι τα συντρίμια, πρέπει να φοράω κράνος

...... σου'χω τη λύση Μιχάλη ......

Impend Φωτογραφίες Αρχείου, Royalty Free Impend Εικόνες ...

..... και για κάτι πιο extreme ......

2110542027_04062020.jpg.dd2f0e0abb2c3488a329b038789e4a74.jpg

..... σιγουράκι ......😂

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θελει και πολυ για να βγουν φοβερα πραγματα την αλλη βδομαδα..Αυτο που κλειδωνει σε πρωτη φαση ειναι οτι δεν προκειται για την επομενη βδομαδα τουλαχιστον να εχουμε καποια θερμη εισβολη..

Ισως βρεξει και στην Αθηνα τα μεσανυχτα της Παρασκευης προς το ξημερωμα του σαββατου..Προσκαιρα..Αλλα κατι ειναι και αυτο..Καλο βραδυ..Οπως δεν ηρθε φετος χειμωνας,μη σωσει να ρθει και καλοκαιρι.!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δεν θελει και πολυ για να βγουν φοβερα πραγματα την αλλη βδομαδα..Αυτο που κλειδωνει σε πρωτη φαση ειναι οτι δεν προκειται για την επομενη βδομαδα τουλαχιστον να εχουμε καποια θερμη εισβολη..

Ισως βρεξει και στην Αθηνα τα μεσανυχτα της Παρασκευης προς το ξημερωμα του σαββατου..Προσκαιρα..Αλλα κατι ειναι και αυτο..Καλο βρ

αδυ..Οπως δεν ηρθε φετος χειμωνας,μη σωσει να ρθει και καλοκαιρι.!!!

..... το 'στριψα στο παραπέντε ..... ουφφφφφφ.......😂

1636835338_10042020MEMES.jpg.7bce65c2886882a6a8e1ebcce1b78bd0.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...... σου'χω τη λύση Μιχάλη ......

Impend Φωτογραφίες Αρχείου, Royalty Free Impend Εικόνες ...

..... και για κάτι πιο extreme ......

2110542027_04062020.jpg.dd2f0e0abb2c3488a329b038789e4a74.jpg

..... σιγουράκι ......😂

 

 

χαχαχα άρε Άγγελε! Μακάρι να τα χρειαστώ!

 

Τι να πει κανείς για όλο το τρέξιμο του ευρωπαίου. Ότι και να πω είναι λίγο. Επικό? Φοβερό? Αν έβγαινε αυτό, θα άντεχα 15ημερο με ζέστη χωρίς σύννεφο, χωρίς να πω κουβέντα. Ειλικρινά μιλάω. Αλλά φέτος ας μην έρθει ούτε αυτό το 15ημερο [συνεχόμενο]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εγω ειμαι ηδη στο τελος της στροφης και σε περιμενω..😜

..... είσαι πολύ μπροστά ρε φίλε .... δεν σε προλαβαίνω ......!!!!!!!.......😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... είσαι πολύ μπροστά ρε φίλε .... δεν σε προλαβαίνω ......!!!!!!!.......😁

Ολοι οι καλοι χωρανε..Αρκει να ειναι καταιγιδακηδες...Ασε που ειχα ξεκινησει 2 ωρες νωριτερα απο σενα..😉..Το ραντεβου ειναι μετα την στροφη..Στη σταση που λεει..Κηδευουμε το καλοκαιρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επικοί μέσοι όροι ευρωπαίου και τζιφου. Χαμηλά το κεφάλι όμως, μέχρι να κλειδώσουν οι μεταβλητές που θέλουμε για τα καλύτερα. Όπως είπε και ο έτερος καταιγιδάκιας, αυτό που έχουμε κλειδώσει είναι η μη ύπαρξη κάποιου θερμού επεισοδίου την επόμενη εβδομάδα. Θα ανέβει η θερμοκρασία σε φυσιολογικά για την εποχή επίπεδα ή λίγο πάνω στην αρχή της εβδομάδας, και όλα καλά. 

anim_znj3.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

επικοί μέσοι όροι ευρωπαίου και τζιφου. Χαμηλά το κεφάλι όμως, μέχρι να κλειδώσουν οι μεταβλητές που θέλουμε για τα καλύτερα. Όπως είπε και ο έτερος καταιγιδάκιας, αυτό που έχουμε κλειδώσει είναι η μη ύπαρξη κάποιου θερμού επεισοδίου την επόμενη εβδομάδα. Θα ανέβει η θερμοκρασία σε φυσιολογικά για την εποχή επίπεδα ή λίγο πάνω στην αρχή της εβδομάδας, και όλα καλά. 

anim_znj3.gif

Συμμαχος μας ειναι η ζεστουλα..Θελουμε ν ανεβουν οι θερμοκρασιες...Ο κιτρινιαρης εκει πανω ειναι μεγαλο κοροιδο..Για μας δουλευει..😂..Καταιγιδες για οσο παει...Φετος δεν δειχνουμε οικτο...Αντε να χαρισουμε τον Αυγουστο...Καλο βραδυ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Σάββατο έχει τις προδιαγραφές να θυμίζει φθινόπωρο!!!...σύμφωνα με τον ευρωπαίο που ξανανέβασε τα χιλιοστά για εδώ στα 20 σχεδόν αλλά δεν είναι αυτό το θέμα που άνετα μπορεί να μην συμβεί αλλά το ενδεχόμενο να έχει όλη μέρα συννεφιά και έσω και ψιλόβροχο και μπόρες με μέγιστες δύσκολα πάνω από τους 20..!!!! 

https://www.yr.no/sted/Hellas/Sentral-Makedonia/Makrochórion/

Πολλά χιλιοστά και όλη μέρα δίνει και ο τζίφος για την περιοχή...

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιο βόρεια το αικον για τα κοντινά,λογικά θα ακολουθήσει και ο τζίφος μετά που έχει το καλύτερο σενάριο. ολα καλά, αρκεί να μην βγει το ούκμο.

 

καλό για την συνέχεια, πάμε να δούμε τζίφο.

στην ίδια θέση με πριν ο τζίφος🤯

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

ARPOPIT12_42_1.png

βαθύ χαμηλό Σωτήρη! Να δούμε αν όντως επαληθευτεί! Μάλιστα έχει χαρακτηριστικά Medicane εξαιρετικά σπάνιο για την εποχή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βελτιώνεται ο τζίφος για την συνέχεια διαταξιακά. Χαρακτηριστικά βόμβας αρχίζει να παίρνει η Τρίτη

Modele GFS - Carte prévisions

 

μετά χάλασε το Cape ένας τζίφος ξέρει γιατί

 

Καλό τρέξιμο συνολικά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... το 'στριψα στο παραπέντε ..... ουφφφφφφ.......😂

1636835338_10042020MEMES.jpg.7bce65c2886882a6a8e1ebcce1b78bd0.jpg

Στο παρά 5. Όπως το καλύτερο ελληνικό σήριαλ με μεγάλη διαφορά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σάββατο επικές βροχές και καταιγίδες αλλά επιτέλους ας κάνει και λίγο καλό καιρό. Έχω σιχαθεί τις απογευματινές καταιγιδομπόρες. Από την άλλη μεριά βέβαια καλύτερα τον Ιούνιο τα πολλά νερά, οι ψύχρες, οι πλημμύρες, οι καταιγίδες και οι έντονες βροχές παρά τον Αύγουστο, το Σεπτέμβριο και τον Οκτώβριο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διόρθωσε το ουκμο για αύριο. Ωστόσο αυτό και το Τζεμ . χαλάνε ως προς την πρασινη λίμνη που φέρνουν. Όχι ότι δεν θα έχει αστάθεια, ας κυνηγάμε τα μέγιστα για περισσότερες μέρες . Τώρα θα μου πεις ο Τζιφός σου μείωσε φαινόμενα για κάποιες μέρες. Ναι, αλλά το σενάριο του ανήκει σε μια καλύτερη για.α σεναρίων, όπως το αικον που είναι φοβερό .

 

καλός πάλι ο ευρωπαίος, αλλά ο μέσος όρος του κάνει βήματα που δεν μου αρέσουν, κρίμα να μην έχουμε 20 μέρες αστάθειας και ναέχουμε 15 χαχα [πλάκα κάνω]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Σάββατο επικές βροχές και καταιγίδες αλλά επιτέλους ας κάνει και λίγο καλό καιρό. Έχω σιχαθεί τις απογευματινές καταιγιδομπόρες. Από την άλλη μεριά βέβαια καλύτερα τον Ιούνιο τα πολλά νερά, οι ψύχρες, οι πλημμύρες, οι καταιγίδες και οι έντονες βροχές παρά τον Αύγουστο, το Σεπτέμβριο και τον Οκτώβριο. 

Σε λάθος φόρουμ είσαι Σταμάτη ..... χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Σε λάθος φόρουμ είσαι Σταμάτη ..... χαχαχα 

Γιατί είμαι σε λάθος φόρουμ; για εξήγησε λίγο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασίλη όπου και να είσαι όπως βλέπεις θα ρίξει πολύ καλό νερό στην Ήπειρο. εδώ μας τα μείωσε κάπως. Για την συνέχεια καλό το αικον, θέλω να αποφύγουμε σενάρια τύπου ούκμο

Modele GFS - Carte prévisions

Για μετά ο τζίφος κάνει βήματα προς την λάθος κατεύθυνση [μεταβλητή αυλωνίσκου Ισπανίας]

Μικρές συνολικά μετατοπίσεις εκεί. Προς ευρωπαικό όσο αφορα σχήμα λίμνης

 

ΩΧ εκ νέου βόμβες cape Για τετάρτη που το είχε εξαφανίσει πχ για εδώ, το ξαναξεπέρασε τα 1000

έβγαλε supercells! κράτα το ρεεεεεε

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Βασίλη όπου και να είσαι όπως βλέπεις θα ρίξει πολύ καλό νερό στην Ήπειρο. εδώ μας τα μείωσε κάπως. Για την συνέχεια καλό το αικον, θέλω να αποφύγουμε σενάρια τύπου ούκμοΓια μετά ο τζίφος κάνει βήματα προς την λάθος κατεύθυνση [μεταβλητή αυλωνίσκου Ισπανίας]Μικρές συνολικά μετατοπίσεις εκεί. Προς ευρωπαικό όσο αφορα σχήμα λίμνηςΩΧ εκ νέου βόμβες cape Για τετάρτη που το είχε εξαφανίσει πχ για εδώ, το ξαναξεπέρασε τα 1000έβγαλε supercells! κράτα το ρεεεεεε

Modele GFS - Carte prévisions

Υετότρυπα φυσικά εδώ στην περιοχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...