Jump to content
weatherforattica

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μείωσε πολύ το Cape Ο τζίφος γμτ!!! τελευταία στιγμή το Cape χάνεται ο καλοκαίρι, όπως ο χιονουετός τον χειμώνα... ελπίζω να το επαναφέρει δυναμικά αύριο.. Παρόλα αυτά δίνει τα ίδια φαινόμενα..

τουλάχιστον θα έχει καλύτερη πορεία στην συνέχεια. Το αικον ειδικά βγάζει ισχυρή μέρα και την τετάρτη

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλασανε και τα υπολοιπα μοντελα..Λιγο εως πολυ..Στα βορεια οτι κανει αυριο και στα κεντρικα...Θα βγαινουν βεβαια ασταθειες και μετεπειτα αλλα λιγα πραγματα. Για τα ανατολικα και τα νοτια game over..Χανεται δυστυχως τεραστια ευκαιρια για πολλα νερα και καταιγιδες και για μεγαλο διαστημα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χαλασανε και τα υπολοιπα μοντελα..Λιγο εως πολυ..Στα βορεια οτι κανει αυριο και στα κεντρικα...Θα βγαινουν βεβαια ασταθειες και μετεπειτα αλλα λιγα πραγματα. Για τα ανατολικα και τα νοτια game over..Χανεται δυστυχως τεραστια ευκαιρια για πολλα νερα και καταιγιδες και για μεγαλο διαστημα..

Για αυτό φοβόμουν την κ..λολιμνη της Ισπανίας Σάκη. Αν δεν ερχόταν το είχαμε σίγουρα κι. Τώρα απλά θα έχουμε περισσότερες ασταθειες κυρίως στα βορειοανατολικά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για αυτό φοβόμουν την κ..λολιμνη της Ισπανίας Σάκη. Αν δεν ερχόταν το είχαμε σίγουρα κι. Τώρα απλά θα έχουμε περισσότερες ασταθειες κυρίως στα βορειοανατολικά..

Δυτικό στριμ θα έχει την Τετάρτη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Εγώ γιατί βλέπω ζεστες όσο πάει το μάτι κ η δυτική Ευρώπη από Ισπανία ως Αγγλία να απολαμβάνει φθινοπωρινές συνθήκες...

Στά φυσιολογικά θά είμαστε, όσο παει το μάτι. Με χαμηλότερες θερμοκρασίες στα δυτικά! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Δυτικό στριμ θα έχει την Τετάρτη;

Νοτιοδυτικό και την τεταρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Στά φυσιολογικά θά είμαστε, όσο παει το μάτι. Με χαμηλότερες θερμοκρασίες στα δυτικά! 

Όταν έχουμε συνηθίσει κουβέρτα την νύχτα... τα 30+ θα μας φαίνεται καύσωνας! 😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Όταν έχουμε συνηθίσει κουβέρτα την νύχτα... τα 30+ θα μας φαίνεται καύσωνας! 😢

Ετσι ακριβως φιλαρακι..Εγω ηδη εχθες ιδρωσα το βραδυ..Χωρις κλιματισμο..Επαιξαν ρολο και τα κοντοσουβλια απο το χωριο βεβαια αλλα πιανει ζεστουλα πλεον..Τουλαχιστον δεν ανεβαινει υπερβολικα..Χασαμε και τις ασταθειες..Υπομονη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα το ιδιαίτερο μπροστα μας εδω... σε καλύτερη τύχη τα κεντροβόρεια τις επόμενες ημέρες.... η Τ σε φυσιολογικά για την εποχη επίπεδα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μου αρεσει σαν λογική το 6αρι του τζιφου για τα τέλη της εβδομάδας. Για αύριο το cape αυξήθηκε, ενώ μας δίνει και πρωινή καταιγίδα. χμμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μου αρεσει σαν λογική το 6αρι του τζιφου για τα τέλη της εβδομάδας. Για αύριο το cape αυξήθηκε, ενώ μας δίνει και πρωινή καταιγίδα. χμμ

Αύριο τελικά θα έρθουν οι καταιγίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Αύριο τελικά θα έρθουν οι καταιγίδες

ναι εννοείται. και όχι μόνο. η Τετάρτη για εκεί ίσως είναι ακόμα πιο επικίνδυνη  

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύξηση και cape και φαινομένων από τζίφο για αύριο. Μου κάνει εντύπωση η πρωινή καταιγίδα, αλλά ήδη δίνει 1000αρι πρωινιάτικα. Ο μόος λόγος που δεν αυξάνεται δραματικά το Cape της ημέρας είναι επειδή καταναλ΄νεται από καταιγίδες. Αλλά συνεχίζει μέχρι το βράδυ. Μάλλον θα δούμε πάνω από μία δυνατή καταιγίδα αύριο.

 

Αικον για την συνέχεια εξαιρετικό, ελπίζουμε να αλλάξει το ούκμο, το οποίο τα έχει πάει εξαιρετικά το τελευταίο 15ήμερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αύξηση και cape και φαινομένων από τζίφο για αύριο. Μου κάνει εντύπωση η πρωινή καταιγίδα, αλλά ήδη δίνει 1000αρι πρωινιάτικα. Ο μόος λόγος που δεν αυξάνεται δραματικά το Cape της ημέρας είναι επειδή καταναλ΄νεται από καταιγίδες. Αλλά συνεχίζει μέχρι το βράδυ. Μάλλον θα δούμε πάνω από μία δυνατή καταιγίδα αύριο.

 

Αικον για την συνέχεια εξαιρετικό, ελπίζουμε να αλλάξει το ούκμο, το οποίο τα έχει πάει εξαιρετικά το τελευταίο 15ήμερο

Εχουμε καποιο νεοτερο για εδω αυριο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Εχουμε καποιο νεοτερο για εδω αυριο?

όχι Χρήστο, στην ουσία δεν έχει αλλάξει κάτι ε σχέση με την προηγούμενη φορά που έγραψα για το τι περιμένω για Θεσσαλονίκη αύριο

 

ούκμο στην ίδια λογική με αικον διαταξιακά, αλλά οι πράσινες λίμνες είναι ανατολικότερα που το κάνει χειρότερο από το αικον [θέλουμε να είναι δυτικά για να κλείσει η δίοδος και να έχουμε την  μπεζ λίμνη μόνο για εμάς και την Ιταλία.

 

τώρα δεν μου αρέσει ο τζίφος για την συνέχεια.🤣

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα αντιχαλαζικα θα κάνουν δουλειά ή οι καταιγίδες θα είναι τόσο ισχυρές που θα μας καταστρέψουν.....? και επίσης επειδή έχω μια δουλειά το πρωί....οι καταιγίδες θα βγούμε και πρωί η μόνο από μεσημέρι και μετά 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Τα αντιχαλαζικα θα κάνουν δουλειά ή οι καταιγίδες θα είναι τόσο ισχυρές που θα μας καταστρέψουν.....? και επίσης επειδή έχω μια δουλειά το πρωί....οι καταιγίδες θα βγούμε και πρωί η μόνο από μεσημέρι και μετά 

ανάλογα με το πότε θα πετάξουν. ΑΝ μια καταιγίδα έχει αναπτυχθεί πολύ δεν γίνεται να κάνουν τίποτα γιατί θα κινδυνέψουν τα ίδια τα αεροπλάνα. Πρέπει να το κάνουν όταν είναι σε στάδιο αρχικό. 

Τώρα αύριο σαν Μιχαήλ δεν πίστευα ότι μπορούν να βγούνε καταιγίδες χωρίς τον ήλιο να εχει κάνει την δουλειά, αλλά ο τζίφος έχει άλλη γνώμη. Ωστόσο οι απόψεις διίστανται μεταξύ των μοντέλων. Τα άλλα μοντέλα δεν δίνουν κάτι το πρωί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια χαρά το ευρωπαικό σαν τάση. υπάρχουν διάφορα σενάρια, αλλά ο τζίφος έχει τελείως διαφορετικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις προηγουμενες μέρες τα αντιχαλαζικα νομίζω έκαναν δουλίτσα ..εκτός απο μία μέρα που έπεσε καταστροφικό χαλάζι..για θεσσαλια..αύριο βλέπω μεγάλες πιθανότητες να με πιάσουν καταιγίδες στον δρόμο από θεσσαλονίκη προς καρδίτσα..μεσημεράκι..μεγαλύτερες πιθανότητες για κάτι καλό βλέπω θεσσαλονίκη σε σχεση με δυτικη θεσσαλία οπότε σκέφτομαι να τρενάρω λίγο την επιστροφή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...