Jump to content
WEATHER-FUN

Αναφορές Ιουνίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επικ

3 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Αυτά εδώ είχαν στροβιλισμό..

Td1vJca.jpg

cCYvStE.jpg

2EedZ4v.jpg

Επικές όλες οι φώτο Θάνο, βρέθηκες στο καλύτερο κομμάτι της καταιγίδας!!! Πάντα τέτοια! Γενικά έχω παρατηρήσει πως τέτοια wall clouds συνέχεια περνάνε από την περιοχή σου κοντά. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει, αλλά όντως συμβαίνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Επικ

Επικές όλες οι φώτο Θάνο, βρέθηκες στο καλύτερο κομμάτι της καταιγίδας!!! Πάντα τέτοια! Γενικά έχω παρατηρήσει πως τέτοια wall clouds συνέχεια περνάνε από την περιοχή σου κοντά. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει, αλλά όντως συμβαίνει

Δεν ξέρω, ίσως βοηθάει λίγο και η μορφολογία των βουνών γύρω γύρω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποτίζει ακόμη στη Χόχλια….34mm έφτασε σήμερα....συνεχόμενες ημέρες (πλην της χθεσινής ημέρας), με υετό καταιγίδας!!!

Σχεδόν 10οC αυτή την ώρα στο χωριό και κρύο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μουντη μερα σημερα σαν αρχη φθινοπωρου με ομιχλες κατά διαστήματα.βροχη δυνατη ειχε πρωι-πρωι αλλα κοιμομουν και ακουγα μονο.δεν πρεπει να κρατησε πολύ.μετα μουνταδα και ομιχλες στα ορια της πολης και κατά 11 περιπου αρχισε παλι να βρεχει σε ποτιστικο ρυθμο που μετα δυναμωσε πολύ κατά τις 12 .ψιλοεβρεχε και το απόγευμα αλλα δεν ημουν στην πολη την ειχα κοπανησει προς το βουνο οπου εβρεχε σχεδόν συνεχως με ομιχλες και χαμηλες θερμοκρασίες.

15.5c-18.7c σημερα και  15.6c τωρα

εδώ κατά τις 12

esO6PJN.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επική φόλα φάγαμε εδώ στην δυτική Ημαθία από την κακοκαιρία.....μόλις 3,4 χιλιοστά εδώ στο Μακροχώρι και αυτά σε διάσπαρτες ώρες μεσα στην ημέρα...και μόλις 1,2 χιλιοστά προς το κέντρο του κάμπου στο Σκυλίτσι.......γενικά καμία σχέση με όσα έδιναν τόσες μέρες τα μοντέλα....και περίμενε ο κόσμος να βρέξει στον κάμπο για να ποτιστούν τα χωράφια.....κρίμα....18,3 η θερμοκρασία τώρα..ενώ η μέγιστη με διαστήματα ανοίγματος άγγιξε τους 24,4......

τελικά πάντα για εμάς ισχύει το όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το χωριο κερασια 680-700 υψ με τις σομπες και τους ξυλολεβητες να μην εχουν σβησει ακομα φετος.τα χωρια πανω από την πολη κάθε μερα  το απόγευμα και τα βραδυα αναβουν θερμανση.και στην πολη καποιοι τα μπουμπουνανε  για λιγο καποιες βραδυες😎

iRrry5u.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, bill snow είπε:

το χωριο κερασια 680-700 υψ με τις σομπες και τους ξυλολεβητες να μην εχουν σβησει ακομα φετος.τα χωρια πανω από την πολη κάθε μερα  το απόγευμα και τα βραδυα αναβουν θερμανση.και στην πολη καποιοι τα μπουμπουνανε  για λιγο καποιες βραδυες😎

iRrry5u.jpg

 

Βασίλη θέλω την καμερά σουυυυυ είναι υπέροχη όπως και τα σκηνικά που μας βγάζεις!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παλια είναι(8 χρονια την εχω)αλλα προσπαθω να τραβάω με χειροκίνητες ρυθμισεις(όχι παντα).ετσι εισαι πιο κοντα σε αυτό που βλεπουν τα ματια σου,εε τα σκηνικα απλα υπαρχουν και εγω απλα τα εντοπίζω!!😋

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... λοιπόν..... έχω να αναφέρω ότι είναι μια υπέροχη βραδιά με θερμοκρασία 20.2 C και υγρασία 66 % .....

...... τέλος αναφοράς ...... 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... λοιπόν..... έχω να αναφέρω ότι είναι μια υπέροχη βραδιά με θερμοκρασία 20.2 C και υγρασία 66 % .....

...... τέλος αναφοράς ...... 😋

Ωραία δροσιά σήμερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

18.8 mm βαλαμε χθες στον Ευοσμο

επιτέλους έβαλε αρκετό νερό και ο Εύοσμος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρες και χρόνια πολλά κ καλά σε όλους....Πεντηκοστής σήμερα....με υγεία σε όλους μας!!

Ήλιος με σύννεφα σήμερα και δροσούλα (κρυφτούλι παίζει ο ήλιος)....ασταθειο-πυργάκια αναπτύσσονται πέριξ των ορεινών όγκων, κρατώντας ασταθή κομμάτια, από το χθεσινό καταιγιδοπερασμα!!

Στο Αγρίνιο χθες, είχαμε 4,7mm βροχής κι  άλλα 0,8mm σήμερα, μέσα στη νύχτα κι ως το ξημέρωμα....

IMG_20200607_094747.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εικόνες και βίντεο, από την χθεσινό βραδινή νεροποντή, στη Θεσσαλονίκη!!!

https://www.voria.gr/article/sfodri-vrochoptosi-se-oli-ti-thessaloniki-potamia-i-dromi-vid

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καλημέρα.... 18 ελαχιστη στην ταράτσα σήμερα.... Μανιταρακια τώρα πάνω απ τον Υμηττο.... 

 

IMG_20200607_090319.jpg

IMG_20200607_091351.jpg

Και απο πισω...βλεπεις οτι δεν.....http://penteli.meteo.gr/stations/markopoulo/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...