Jump to content
WEATHER-FUN

Αναφορές Ιουνίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπερες..32.8 στην καλλιθεα τωρα με μεγιστη στους 35.1..Απο το πρωι μεχρι και πριν λιγο ιδρωσα και στεγνωσα πανω απο 5-6 φορες.Βεβαια ευθυνεται και η δουλεια..Κλιματισμος στους 20 βαθμους..

Στους 26 η εσωτερικη στο σπιτι..Η εποχη της βρωμιας και της λιγδας ηρθε...Την αφιερωνω στα γουρουνακια και στους μαζοχες..😘Γ...ω το ελληνικο καλοκαιρι!!!!!!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ssalonikios είπε:

32.6 oC τωρα και εσωτερικη 27 oC... αναψα κλιματιστικο δεν αντεξα

Καλως ηρθες στο club...😂Εγω σκεφτομαι να παω να παρω και τεχνητο χιονι..Να το αμολησω σε ολο το σπιτι και να πατιναρω...Αλλα με βλεπω μετα να κοιμαμαι στον δρομο..🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τοπικά 36+ στην Αττική σε Ελευσίνα (φοένιασε λογικά) και Νέα Φιλαδέλφεια όπως τα είδα στα γρήγορα. Πολύ ζέστη 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαλησπερα στο team.

Οι 35.2c που επιασα σημερα το μεσημερι στο βουνο ειναι η μεγιστη καλοκαιριου εως τωρα. Στον Μαγιατικο καυσωνα εφτασα μεχρι 34.2c.Aυριο και μεθαυριο εαν βγει το ΒΑ ανεμολογιο,θα ειναι ακομα 2 πολυ ζεστες μερες ειδικα εδω στα ΔΝΔ του νομου.

Η ραδιοβοληση σημερα στο Ελληνικο μετρησε 17c στα 850hpa.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολεμική καταιγίδα νωρίτερα στη Χόχλια και πέριξ ως Αγία Τριάδα....για μισή ώρα γινόταν πανικός....κοντά στα 30mm στο χωριό μου....13-27οCσήμερα….

Το βίντεο που ακολουθεί είναι από την Αγία Τριάδα.....για 20' συνεχόμενα έπεφταν καρεκλοπόδαρα!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια 19,2 - 31,8οC σήμερα.....5-6 μποφόρ στην περιοχή μας και ως Πεντέλη, με οριακό 7άρι.....κλιματιστικά δεν πρόκειται ν' ανοίξουν εδώ για πολλές ημέρες ακόμη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καρπενήσι, πρωινό Τρίτης 23/6/2020....Η πόλη και η κοιλάδα του Καρπενησιώτη, κάτω από τα σύννεφα!! 

... Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, σύννεφο, βουνό, δέντρο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φρίκη σκέτη!!! Ανυπόφορη ζέστη και σήμερα με την Τ από 21 έως 36!!! Ιδρωτίλα, μπίχλα και σαπίλα!!! Υπομονή 2 μήνες είναι θα περάσουν!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Από εδώ και πέρα αρχίζουν τα δύσκολα....η πρώτη σχεδόν  μινι καυσωνάτη ημέρα του καλοκαιριού αφού όλα ζεματάν έξω με τον ηλιο να καίει και τη θερμοκρασία στους 35 βαθμούς ακόμη προς το παρόν αλλά την αίσθηση ζέστης λόγο υγρασίας να αγγίζει τους 38..!!! εδώ στο Μακροχώρι.... Τα βρασιματα άργησαν αλλά ήρθαν δυνατά....

Στην ώρα τους ήρθαν τα βρασίματα! Ποιος είπε ότι άργησαν;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Σπερες..32.8 στην καλλιθεα τωρα με μεγιστη στους 35.1..Απο το πρωι μεχρι και πριν λιγο ιδρωσα και στεγνωσα πανω απο 5-6 φορες.Βεβαια ευθυνεται και η δουλεια..Κλιματισμος στους 20 βαθμους..

Στους 26 η εσωτερικη στο σπιτι..Η εποχη της βρωμιας και της λιγδας ηρθε...Την αφιερωνω στα γουρουνακια και στους μαζοχες..😘Γ...ω το ελληνικο καλοκαιρι!!!!!!!!

 

Έτσι μαζί σου! Καλοκαίρι και χειμώνας δεν αξίζουν ούτε το σάλιο μου! Ζήτω οι 2 μεταβατικές εποχές!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 28/6/2020 at 6:30 ΜΜ, sakis13 είπε:

32.9 αυτη την ωρα..Στους 35.2 η μεγιστη στην Καλλιθεα..Στους 22.2 η ελαχιστη..Δυσκολη μερα..Η πιο ζεστη του Ιουνη...Δυο φορες εκανα μπανιο και με το που βγηκα στο λεπτο εσταζα...

Ο κλιματισμος λειτουργει συνεχως απο χθες το βραδυ και δεν βλεπω να κλεινει...Ειμαι και ευαισθητος στην ζεστη...Οποτε...

Καθομαι και βλεπω βιντεακια απο Ισλανδια,Αλασκα,Καναδα κτλ..Ετσι να δροσιστω λιγο εστω και εικονικα..Υπομονη παιδες..Θα μπορουσε να ηταν πολυ χειροτερα και ευτυχως τα γλυτωνουμε..Καλο απογευματοβραδο..

Εγώ είμαι ευαίσθητος και στη ζέστη αλλά και στο κρύο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Έτσι μαζί σου! Καλοκαίρι και χειμώνας δεν αξίζουν ούτε το σάλιο μου! Ζήτω οι 2 μεταβατικές εποχές!!!

Μια χαρα ειναι ο Χειμωνας αδερφε,αρκει να μας επισκεπτεται...Μονο το καλοκαιρι απεχθανομαι...Καλες οι παραλιες,τα μπανακια,τα πιπινια αλλα η ζεστη δεν παλευεται.Και να κλ...σω ιδρωνω...Ελεος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μποριτσες και τοπικες καταιγιδες ειχαμε σημερα και σε περιοχες της Αρκαδιας...Εστω και αν ο υετος δεν ηταν αξιολογος..Η Τριπολη για παραδειγμα κατεγραψε 1.6mm..Αλλα στην ευρυτερη περιοχη βγηκαν καλες ραγδαιοτητες και καποια ηλεκτρικα..

Στον πειρασμο να το ψαξω μ' εβαλε ο πατερας μου..Τον επιασε δυνατη μπορα κοντα στη Νεστανη πηγαινοντας για Μανη..Αλλη μια δυνατη μπορα συναντησε κοντα στο Αλεποχωρι..Για οσους δε γνωριζουν ειναι το τελευταιο χωριο της Αρκαδιας πριν μπεις στο νομο Λακωνιας σε υψομετρο 925 μετρων περιπου..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερα τα εδωσε ολα δεν αντεξε πια κ.η συνεχεια δυσκολη....

Καλα πηγαμε ως τωρα αλλα πλεον μπηκαμε στην καρδια του καλοκαιριου λιγες ωρες πλεον πριν μπει (για μενα) ο βρωμοΙουλιος ο χειροτερος μηνας του ετους...

22.5.σημερα.η ελαχιστη αλλα εφθασε.33.8.η μεγιστη....34.1 Γκαζι και πολλα πολλα 35αρια και 35.5 αρια στα Δυτικα κ κεντρικα του Νομου....

Ζεστη με τα ολα της...ειναι κ θηριο η ημερα 6 παρα εχει φως εξω και 21.30 ακομα δεν εχει δυσει ο ηλιος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Θέλω ένα εκατομμύριο ευρώ και ένα σπίτι στα φιόρδ της Νορβηγίας να γλυτώσω τη μπιχλα

Παρατα το επαγγελμα που κανεις..Σταματα να υπερασπιζεσαι τον νομο και ελα μαζι μου Κολομβια-Μεξικο...Για ενα χρονο..Οταν γυρισουμε θα χεις αγορασει ολη την Νορβηγια..😂

Μετα αλλαζουμε και τα name:

Χελμος-Εσκομπαρ

Sakis13-Ελ Τσαπο..🤠

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Παρατα το επαγγελμα που κανεις..Σταματα να υπερασπιζεσαι τον νομο και ελα μαζι μου Κολομβια-Μεξικο...Για ενα χρονο..Οταν γυρισουμε θα χεις αγορασει ολη την Νορβηγια..😂

Μετα αλλαζουμε και τα name:

Χελμος-Εσκομπαρ

Sakis13-Ελ Τσαπο..🤠

Αγριεμενο σε βλέπω φιλαράκι... 😅😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπεσε ο βοριάς όποτε και 30αρισαμε όπως ήταν λογικο και επόμενο . 30,8 μέγιστη στο χωριό ,πάνω από τους  31  λογικά πρέπει να έφτασε στο Κρυονέρι ενώ τώρα είμαστε στους 21 βαθμούς . Καλά πάει το πράγμα μέχρι τώρα  ( με εξαίρεση τις καταιγίδες που δεν ήρθαν ποτέ) .Λογικά έτσι και καλύτερα θα μπει και ο Ιούλιος...Ε, κάποια στιγμή αργότερα θα ξεχρεώσει! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...