Jump to content
WEATHER-FUN

Αναφορές Ιουνίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

38.2 μεγιστη εδω...

Ο Ιουνιος ειναι μισο βαθμο κατω απο τα κλιματικα του μετεοθες που λειτουργει απο το 2005....Τριτος σερι μηνας κατω απο τα κλιματικα του...

ΥΓ Βασει δεδομενων του σταθμου απο το 2005 μεχρι και σημερα

Screenshot_2020-06-30-18-49-37-718.jpeg

Screenshot_2020-06-30-18-50-07-998.jpeg

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.3oC η μέγιστη εδώ η οποία βέβαια σημειώθηκε πολύ νωρίς 14:31 καθώς μετά ενισχύθηκε ο ανατολικός άνεμος περιορίζοντας εκεί την θερμοκρασία στους 37-38.. Γενικά σε Θεσσαλία και Μακεδονία είχαμε τις υψηλότερες θερμοκρασίες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, sakis13 said:

35.1 η μεγιστη στην καλλιθεα..Αυτη την ωρα 34.8...Δυσκολες συνθηκες..Μπανακι στην μπανιερα να ξεβρωμισω και μετα κλιματισμος φραπεδια και βιντεακια με χιονοθυελλες...

Γ...ω το καλοκαιρι...!!!!!!

Και σημαιοστολισμο για την λιμνούλα που αχνοφαίνεται στον οριζοντα? 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγική ζέστη η σημερινή στην Αττική. Χειρότερα από χθές όπου τελικά 37 μέγιστη η Ν.Φιλαδέλφεια ενώ σήμερα πάλι φτάσαμε 37 τοπικά στην Αττική 

40.3 στο Δίον!!

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Και σημαιοστολισμο για την λιμνούλα που αχνοφαίνεται στον οριζοντα? 😂

Εχουμε δρομο ακομα αγορινα μου..Αλλα την καταλληλη στιγμη θα δωσω το εναυσμα...😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εχουμε δρομο ακομα αγορινα μου..Αλλα την καταλληλη στιγμη θα δωσω το εναυσμα...😂

Αναμενω να υπεισελθεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγαινω στο μπαλκονι για τσιγαρο και σταζω..Φταιει και η διαφορα θερμοκρασιας καθως μεσα εχω το κλιματιστικο σταθερα στους 22 βαθμους...

Δυο επιλογες εχω λοιπον:Η κοβω το τσιγαρο η πηδαω απ το μπαλκονι..🙈

Δεκα το βραδυ και χω 29.6..Ζητω η μπιχλα...kill the f...ing summer!!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Ιούνιος μας αποχαιρέτησε με 36,9  βαθμούς μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι και 40,6 μέγιστο heat index-αίσθηση δυσφορίας/ζέστης.....λόγο αυξημένης υγρασίας..ακόμα και τώρα 10:30 το βραδυ η θεερμοκρασία ακόμα δεν έχει πέσει κάτω από τους 30 με την αίσθηση στους 33 κανονικός καύσωνας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Στους 22 τωρα...στους 32 η μεγιστη!

2 μηνες ειναι,θα περασουν...

Εδω περασαν 11 χρονια χωρις χιονοστρωση στο κεντρο..τι ειναι δυο μηνακια...Καταραααααααα....☠️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πήγα να κάνω ένα 10αρι χλμ τρέξιμο κατά τις 9μιση το βράδυ και στα 5χλμ νόμιζα ότι είχα κάνει μαραθώνιο.... 

Μισώ οτιδήποτε δεν έχει να κάνει με χειμώνα ειδικά όταν η θερμοκρασία ξεπερνάει τους 25 βαθμους.... 

Φυσικα τα a/c δουλεύουν 24 ωρα non stop.... 

Για την ιστορία λίγα λεπτά πριν μπει ο Ιούλιος έχω 26.9 βαθμους και 51% υγρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μολις περασε λοιπόν και  η τελευταία μέρα  του Ιουνίου. Η μεγιστη θερμοκρασία για τον μήνα σημειώθηκε σήμερα στο χωριό με 32,8 βαθμούς. Όταν σε μήνα του καλοκαιριού, χωρις βοριάδες,στα 280μ έχεις την παραπάνω μέγιστη καλό είναι να ανάβεις ένα κεράκι .🙂

Μέχρι τις 3 περίπου είχε ζεστή στο Κρυονέρι ( δεν νομίζω να πιάσαμε 33 βαθμούς) αλλά μετά σήκωσε αεράκι και έστρωσε . 

Καλό βράδυ  και καλο μήνα σε όλους! 

 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα σε όλους και ας οπλιστουμε με υπομονή. Μόνο και μόνο το ότι η ημέρα μικραίνει πλέον κάτι είναι κι αυτό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, tendcol είπε:

Δηλαδη κωστα ποσο εχεις μεσα στο σπιτι και ποσο εξω και ανοιξες παραθυρα?

Iσως δεν το κατάλαβες καλά....άνοιξα παράθυρα, εννοώ τα ρολό απ έξω....τα παραθυρα από μεσα πάντα ανοιχτα είναι....απλά τα ρολό κρατάω κλεισμένα για να μην μπαίνει πολλή ζέστη μέσα....έτσι το απόγευμα που ανεβάζει ρυθμούς το μελτέμι, ανοίγουν όλα και δροσιζόμαστε.....θερμοκρασίες ανέφερα.....τώρα έχω 25,3οC έξω.....

Καλό μήνα σε όλους, με υγεία!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλό μήνα και καλά μπάνια .....!!!!!!...... καλοκαιράκι είναι ..... μη μιζεριάζουμε ..... έχουμε περάσει και πολύ χειρότερα ..... ......

..... χθές 30 /06 τελευταία ημέρα του αντικειμενικά δροσερού Ιουνίου είχαμε διακύμανση Τ 23.2 - 32.8 C ..... τώρα Ιούλιος πλέον έχουμε 27.6 C με υγρασία 43 % ...... Καλό βράδυ ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενας καταπληκτικος Ιουνιος 2020 περασε στο παρελθον....ζεστη ακριβως 4 ημερες αντε και αλλες 2 ξεμπαρκες...εντυπωσιακρς βροχες καταιγιδες χαλαζια κ πτωση θερμοκρασιας στα 2/3 του μηνα....

Τωρα καλο καλοκαιρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά χθές η Αττική έδωσε μέγιστη 38.6 στον Σχοινιά και ήταν η μέγιστη από τους σταθμούς της ΕΜΥ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...