Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία τα βραδινά τρεξιματα.Αφηνουν παρυθαρακι και για μεγαλύτερη διάρκεια τις ασταθιοκαταστασης αλλά και τα περιθώρια για κατάβαση Αυλώνα δεν στενεψαν..Μιχαήλ μη με πεις τελείωσε ο Αυλώνας...οκ?😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Ωραία τα βραδινά τρεξιματα.Αφηνουν παρυθαρακι και για μεγαλύτερη διάρκεια τις ασταθιοκαταστασης αλλά και τα περιθώρια για κατάβαση Αυλώνα δεν στενεψαν..Μιχαήλ μη με πεις τελείωσε ο Αυλώνας...οκ?😀

Άλλος αυτός ο αυλώνας, αλλά οκ. Δεν είναι ο ίδιος που φαινόταν πριν. Αυτός που φαινόταν πριν ήταν να κατέβει Δευτέρα προς τριτηηη. Καληνύχτα τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαι πεπεισμενος οτι απο αυριο εως και την τριτη θα υπαρξουν περιοχες στα κεντροβορεια κυριως που θα βγαλουν storm total ανω των 100mm!!!Στο παιχνιδι μπαινει γερα και ο Μοριας κυριως απο Κυριακη και μετα. Μαλιστα βγαινουν αξιολογα φαινομενα στη βορειανοτολικη Πελοποννησο...Εαν το stream ειναι επαρκως ευνοικο ισως και η Αττικη να μπει στο παιχνιδι.. Θα δουμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ειμαι πεπεισμενος οτι απο αυριο εως και την τριτη θα υπαρξουν περιοχες στα κεντροβορεια κυριως που θα βγαλουν storm total ανω των 100mm!!!Στο παιχνιδι μπαινει γερα και ο Μοριας κυριως απο Κυριακη και μετα. Μαλιστα βγαινουν αξιολογα φαινομενα στη βορειανοτολικη Πελοποννησο...Εαν το stream ειναι επαρκως ευνοικο ισως και η Αττικη να μπει στο παιχνιδι.. Θα δουμε..

Δεν νομίζω να βγάλει κανα χαλάζι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Δεν νομίζω να βγάλει κανα χαλάζι....

Δυστυχως Θαναση μου τοπικα παντα υπαρχει ενδεχομενο..Αλλα αυτο θα φανει μονο στο nowcast..Ειναι καθαρα θεμα μικροκλιματος και τοπικοτητας!!🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερο ως προς την διάρκεια το 6αρι και κινδυνεύει η τρίτη. Όπως και δηποτε να τουμπιασουν όλοι στον Ευρωπαίο για μέγιστη διάρκεια .

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τη βδομάδα 13-19 τρέμω και ρίχνω κατάρες. Γιατί εκείνη στατιστικά είναι η πιο επικίνδυνη. Ο Αύγουστος διστυχώς δεν έχει τη δυναμική του Ιουλίου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Ειμαι πεπεισμενος οτι απο αυριο εως και την τριτη θα υπαρξουν περιοχες στα κεντροβορεια κυριως που θα βγαλουν storm total ανω των 100mm!!!Στο παιχνιδι μπαινει γερα και ο Μοριας κυριως απο Κυριακη και μετα. Μαλιστα βγαινουν αξιολογα φαινομενα στη βορειανοτολικη Πελοποννησο...Εαν το stream ειναι επαρκως ευνοικο ισως και η Αττικη να μπει στο παιχνιδι.. Θα δουμε..

Μου μαμησες την ψυχολογία.... 7 μέρες θα κάτσω από Δευτέρα στο χωριό μου και θα μου τις χαλάσει ο καιρός????? 

Ασε που τρέμω το χαλάζι που εκεί πέφτει για πλάκα σαν καρύδι..... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μου μαμησες την ψυχολογία.... 7 μέρες θα κάτσω από Δευτέρα στο χωριό μου και θα μου τις χαλάσει ο καιρός????? 

Ασε που τρέμω το χαλάζι που εκεί πέφτει για πλάκα σαν καρύδι..... 

 

Στα καλάβρυτα θα πάς?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Στα καλάβρυτα θα πάς?

Παος Καλαβρυτων

Για δώσε μου καμιά πληροφορα

Υπ όψιν είναι στα 640μ υψόμετρο και από τα μέρη με την μεγαλύτερη ηπειρωτηκοτητα πανελλαδικά 

 

Screenshot_20200702-162838.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Παος Καλαβρυτων

Για δώσε μου καμιά πληροφορα

Υπ όψιν είναι στα 640μ υψόμετρο και από τα μέρη με την μεγαλύτερη ηπειρωτηκοτητα πανελλαδικά 

 

Screenshot_20200702-162838.jpg

Τουλάχιστον γλυτώνεις την σίγουρα δύσκολη μέρα που είναι Η κυριακή. Δευτέρα θα υπάρξει αστάθεια και όντως σε κάθε αστάθεια το χαλάζι δεν αποκλείεται, ωστόσο στην περιοχή δεν φαίνεται ιδιαίτερα ισχυρή. Για την Τρίτη Γιώργο θα δούμε, δεν έχει φύγει το ενδεχόμενο το να μην κάνει  πολλά πράγματα. Όμως προς το παρόν η πλειοψηφία των μοντέλων δείχνει έντονα φαινόμενα και μεγάλο χαλάζι να είναι σημαντική πιθανότητα σε καταιγίδες. Πιο μετά δεν έχει νόημα να μιλήσουμε, αν η Τρίτη φύγει χωρίς ιδιαίτερα φαινόμενα και δεν κατέβει τίποτε άλλο, για το αυτοκίνητο δεν θα έχεις να φοβηθείς τπτ

 

Αν υπάρχει ένα καλό (λέμε τώρα) από το χαλάζι στα αυτοκίνητα είναι ότι τα κάνει να μοιάζουν με μπάλες του γκόλφ που έχουν καλύτερη αεροδυναμική και άρα οικονομία στα καύσιμα🤣

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τουλάχιστον γλυτώνεις την σίγουρα δύσκολη μέρα που είναι Η κυριακή. Δευτέρα θα υπάρξει αστάθεια και όντως σε κάθε αστάθεια το χαλάζι δεν αποκλείεται, ωστόσο στην περιοχή δεν φαίνεται ιδιαίτερα ισχυρή. Για την Τρίτη Γιώργο θα δούμε, δεν έχει φύγει το ενδεχόμενο το να μην κάνει τίποτα πολλά πράγματα. Όμως προς το παρόν η πλειοψηφία των μοντέλων δείχνει έντονα φαινόμενα και μεγάλο χαλάζι να είναι σημαντική πιθανότητα σε καταιγίδες. Πιο μετά δεν έχει νόημα να μιλήσουμε, αν η Τρίτη φύγει χωρίς ιδιαίτερα φαινόμενα και δεν κατέβει τίποτε άλλο, για το αυτοκίνητο δεν θα έχεις να φοβηθείς τπτ

 

Αν υπάρχει ένα καλό (λέμε τώρα) από το χαλάζι στα αυτοκίνητα είναι ότι τα κάνει να μοιάζουν με μπάλες του γκόλφ που έχουν καλύτερη αεροδυναμική και άρα οικονομία στα καύσιμα🤣

Κυριακή θα ειμαι ακόμη Αθήνα... 

Σ ευχαριστώ προς το παρών!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν υπάρχει ένα καλό (λέμε τώρα) από το χαλάζι στα αυτοκίνητα είναι ότι τα κάνει να μοιάζουν με μπάλες του γκόλφ που έχουν καλύτερη αεροδυναμική και άρα οικονομία στα καύσιμα🤣

..... εάν δε το χαλάζι ανοίγει και τρύπες ..... η οικονομία διπλή ..... αφού έχεις συνεχώς φρέσκο αέρα και επομένως δεν χρειάζεται κλιματισμός ..... ...... μου αρέσει ........😋 ........ 😂🤣 .......!!!!!!!!

1664054068_02072020......jpg.96331b21a023d733a037087b657f015e.jpg

..... ο συγκεκριμένος κύριος είδε οικονομία έως και 100 % από τα έξοδα του αυτοκινήτου ...... μαντέψτε  γιατί .....??????!!!!!!.....

..... ...... ...........                                                ...... .......    ........                                                               ....... ..........

Απάντηση ......(...... διαβάστε ανάποδα ....... )........... ιξάμα άιπ ιεχέ νεδ ίταιγ άλπα ....... 🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μου μαμησες την ψυχολογία.... 7 μέρες θα κάτσω από Δευτέρα στο χωριό μου και θα μου τις χαλάσει ο καιρός????? 

Ασε που τρέμω το χαλάζι που εκεί πέφτει για πλάκα σαν καρύδι..... 

 

Ελα ρε αδερφε..Μεχρι δευτερα θα δουμε..Κοιτα το σκ θα βγαλει φαινομενα..Δεν το συζητω..Αντε να σου χαλασει και το δευτεροτριτο...Υπαρχει ομως πιθανοτητα η ασταθεια να παραταθει κυριως για ορεινες περιοχες...Εσυ ξερεις να περνας καλα παντως καιρου...Τωρα για το χαλαζι εχεις δικιο..Αλλα τα ξερεις πως ειναι.Θεμα συγκυριων καθαρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... εάν δε το χαλάζι ανοίγει και τρύπες ..... η οικονομία διπλή ..... αφού έχεις συνεχώς φρέσκο αέρα και επομένως δεν χρειάζεται κλιματισμός ..... ...... μου αρέσει ........😋 ........ 😂🤣 .......!!!!!!!!

1664054068_02072020......jpg.96331b21a023d733a037087b657f015e.jpg

..... ο συγκεκριμένος κύριος είδε οικονομία έως και 100 % από τα έξοδα του αυτοκινήτου ...... μαντέψτε  γιατί .....??????!!!!!!.....

..... ...... ...........                                                ...... .......    ........                                                               ....... ..........

Απάντηση ......(...... διαβάστε ανάποδα ....... )........... ιξάμα άιπ ιεχέ νεδ ίταιγ άλπα ....... 🤪

Τετοιο μπορει να πεσει μονο στο τετραγωνο που μενω?🙏...Και μετα ας αφησω τα εγκωσμια...Αφου πρωτα παρω ενα νεο αμαξακι για την συζυγο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχώς τα μέχρι στιγμής 12αρια έχουν την τάση να μειώσου την έκταση της κακοκαιρίας και είναι κακό αυτό γιατί η Τρίτη είναι κρίμα να χαθεί με τόσο cape Παντού....

πάντως για Κυριακή το cape έχει αυξηθεί τόσο που να είναι ικανοποιητικότατο

Modele GFS - Carte prévisions

το ούκμο πάντως που το πρωί ήταν κακό τώρα βελτιώθηκε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αν θα έρθει κακοκαιρία ή όχι δεν έχει σχέση με τη δημιουργία του thread. Καλύτερα να είναι ξεχωριστά για να έχουμε ένα για κάθε μήνα. Και παράκληση, αν γίνεται όχι greeklish (είναι αντίθετο και με τους κανόνες του forum); Θα μας βγουν τα μάτια 😛 Φιλικά εννοείται..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...