Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τρίτη ακόμα παίζεται, αλλά όλο και περισσότερα μοντελα έχουν κακό σενάριο... Τουλάχιστον η προοπτική μονο κακη δεν φαινεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το βρωμοαικον συνεχίζει να χειροτερεύει, παρά τα σενάρια ούκμο και ευρωπαίου.. όταν θέλει κάποιο μοντέλο να σε στείλει στον καιροψυχίατρο αυτό είναι το βρωμοαικον.. μακάρι να μην υπήρχε!! Δεν θέλει να αφήσει κανένα περιθώριο για την Τρίτη...🤬

χειρότερος και ο τζίφος....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Τι φοβασαι?χαχα

Να μην γίνει το αυτοκίνητο του σαν μπάλα του γκολφ σε ανάγλυφο από το χαλάζι στο Πάος Καλαβρύτων😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με εκκωφαντικό τρόπο τα 12αρια στέλνουν στον κάδο τον αχρήστων την καλύτερη μέρα αστάθειας την Τρίτη.. Έρχεται [αν και πολύ μικρότερο κομμάτι του] ο αυλώνας από πάνω και τα διαλύει όλα.. Μπορεί να βγει νέα λίμνη έτσι, αλλά να την βράσω, με τέτοια θέση δεν θα έχει ούτε 200αρι cape.. άρα το όνειρο μετατίθεται σε άγνωστη ημερομηνία...

 

επίσης αύριο εξαφάνισε τον υετό εδώ το απόγευμα... tragic

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, Gary είπε:

Καλησπέρα στην αγαπημένη μου παρέα. Αύριο θα έχω μπόρα με βροχή? Και αν ναι τι ώρα θα περίπου θα σκάσει μύτη?

Τα ματάκια μου Γκάρυ!! Υπάρχει μήπως μπόρα χωρίς βροχή?🤣

Καταρχάς να σου πω, πιστεύω πως σε λίγες ώρες θα επηρεαστείς από καταιγίδα. Μέσα στα ξημερώματα όταν θα κοιμάσαι φαίνεται άστατος καιρός. Όμως αύριο νωρίς το μεσημέρι τα φαινόμενα (όπου υπάρξουν κατά τόπους) φαίνεται να σταματούν και να βρίσκονται κυρίως ορεινά αν και θα έχεις και συννεφιές από κάποιες διαλυμένες καταιγίδες στην Βουλγαρία. Το βράδυ αυξάνονται οι πιθανότητες για καταιγίδα, αλλά γενικά είσαι στο όριο του υετού του θερμαικού. Βράδυ εννοώ μετά τις 20.00 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κυκλοφορία που φαίνεται να παγιώνεται θα οδηγήσει με μαθηματική ακρίβεια σε κάποια ακραία καταιγιδα-μπουρινι-κατι τέτοιο τέλος πάντων.Οποτε Μιχαήλ μην σκας ο Ιούλιος φαίνεται ότι θα νε πολύ ενεργός καιρικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Η κυκλοφορία που φαίνεται να παγιώνεται θα οδηγήσει με μαθηματική ακρίβεια σε κάποια ακραία καταιγιδα-μπουρινι-κατι τέτοιο τέλος πάντων.Οποτε Μιχαήλ μην σκας ο Ιούλιος φαίνεται ότι θα νε πολύ ενεργός καιρικα

Έτσι είναι φίλε. Αν και δεν έχουμε ξεκάθαρη λίμνη η κυκλοφορία είναι εξαιρετική

Για την Τρίτη το θέμα έχει καταντήσει γελοίο, φτάσαμε στο άλλο άκρο τώρα που κοντεύει να κατέβει νέα λίμνη την Τετάρτη, ας κατέβει να μην χαθεί τζάμπα η Τρίτη τουλάχιστον/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρε ας βγει δροσερός ο Ιούλιος και ας έχει οποια διάταξη  θέλει.....γιατί με μια βδομάδα έκανε φουλ ζέστη και μας κούρασε υπερβολικά..που να αντέξουμε ακόμα δυο μήνες;;...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Τι φοβασαι?χαχα

2 πράγματα μου έχουν δημιουργήσει ψυχολογικά στη ζωή μου..... 

Το ένα είναι ο 10μερος καύσωνας των δυτικών τον Ιούλιο του 2012 που είχα στην Κέρκυρα αίσθηση ζέστης 50+ για 11 μέρες και δεύτερον το χαλάζι γιατί μέσα σε λίγα λεπτά τον Οκτώβρη του 2019 είδα μπροστά στα μάτια μου να δυαλυεται το καινούριο μου αμάξι αξίας 30Κ ευρώ.... 

Οποτε καταλαβαίνεις.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έτσι είναι φίλε. Αν και δεν έχουμε ξεκάθαρη λίμνη η κυκλοφορία είναι εξαιρετική

Για την Τρίτη το θέμα έχει καταντήσει γελοίο, φτάσαμε στο άλλο άκρο τώρα που κοντεύει να κατέβει νέα λίμνη την Τετάρτη, ας κατέβει να μην χαθεί τζάμπα η Τρίτη τουλάχιστον/

Μιχάλη διάβασε καλά τους χάρτες και πες μου τι περιμένω στο χωριό μου από Δευτέρα πρωί και για 7 μέρες.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μιχάλη διάβασε καλά τους χάρτες και πες μου τι περιμένω στο χωριό μου από Δευτέρα πρωί και για 7 μέρες.... 

προσπαθώ. Αν και είναι έτοιμα να με στείλουν για εγκεφαλικό τα μοντέλα φέτος...🤣 Όσο μεγαλύτερη εμπειρία αποκτάω τόσο δυσκολότερα γίνονται τα μοντέλα, και ειδικά φέτος με την έλλειψη μετρήσεων, έχουμε διαφορές στις αρχικές συνθήκες, οπότε κλάφτα Χαράλαμπε 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

προσπαθώ. Αν και είναι έτοιμα να με στείλουν για εγκεφαλικό τα μοντέλα φέτος...🤣 Όσο μεγαλύτερη εμπειρία αποκτάω τόσο δυσκολότερα γίνονται τα μοντέλα, και ειδικά φέτος με την έλλειψη μετρήσεων, έχουμε διαφορές στις αρχικές συνθήκες, οπότε κλάφτα Χαράλαμπε 

Βάλε τα δυνατά σου μέχρι αύριο το απόγευμα να ξέρω τι να περιμένω... Να λάβω τα μέτρα μου και να κανονίσω τις εξορμήσεις μου.... Στηρίζομαι πάνω σου 👍👍👍😁😁😁😊😊😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Βάλε τα δυνατά σου μέχρι αύριο το απόγευμα να ξέρω τι να περιμένω... Να λάβω τα μέτρα μου και να κανονίσω τις εξορμήσεις μου.... Στηρίζομαι πάνω σου 👍👍👍😁😁😁😊😊😊

Μέχρι αύριο το απόγευμα εε? Εγκεφαλικό θα πάθω χαχαχα😂😱

Θα προσπαθήσω να καταλάβω αν έρθει αυτή η σφήνα λίμνη και έχουμε μια επιπλέον μέρα κακοκαιρίας την Τετάρτη. Είμαι σίγουρος πως θα διαφωνούν τα μοντέλα, οπότε καλή μου επιτυχία😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα που είδα ότι βολεύει η αποκοπή, τώρα το ένα πίσω από το άλλο τα μοντέλα την εξαφανίζουν (τρίτη). έλεος. Θέλουν να βρίσκομαι σε μόνιμη γκρίνια.

Πάντως η Δευτέρα σαν να αποκτάει το Cape Της Τρίτης,Οπότε ίσως βγει καλή μέρα. Και μάλλον θα βγει, γιατί έχω 3 ώρες μάθημα το πρωί, φυσιοθεραπεία το μεσημέρι και το βράδυ πανοραμική στόματος. Δηλαδή διάφορα πράγματα καθόλη την διάρκεια της ημέρας ώστε να χάσω 100% κάποια καταιγίδα. Το καλό που του θέλω να κάνει χαμούς σήμερα.

 

ΦΥΣΙΚΆ ΚΑΙ Ο ΤΖΙΦΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΚΟΝ ΣΤΑ 6ΑΡΙΑ ΧΑΛΑΣΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΤΗ ΟΥΣΤ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Τα ματάκια μου Γκάρυ!! Υπάρχει μήπως μπόρα χωρίς βροχή?🤣

Καταρχάς να σου πω, πιστεύω πως σε λίγες ώρες θα επηρεαστείς από καταιγίδα. Μέσα στα ξημερώματα όταν θα κοιμάσαι φαίνεται άστατος καιρός. Όμως αύριο νωρίς το μεσημέρι τα φαινόμενα (όπου υπάρξουν κατά τόπους) φαίνεται να σταματούν και να βρίσκονται κυρίως ορεινά αν και θα έχεις και συννεφιές από κάποιες διαλυμένες καταιγίδες στην Βουλγαρία. Το βράδυ αυξάνονται οι πιθανότητες για καταιγίδα, αλλά γενικά είσαι στο όριο του υετού του θερμαικού. Βράδυ εννοώ μετά τις 20.00 

Αδερφε όπως τα είπες εγιναν. Όλο το βράδυ λυσσομανουσε χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Βρε ας βγει δροσερός ο Ιούλιος και ας έχει οποια διάταξη  θέλει.....γιατί με μια βδομάδα έκανε φουλ ζέστη και μας κούρασε υπερβολικά..που να αντέξουμε ακόμα δυο μήνες;;...

Ο Ιούλιος είναι ο μήνας που τρέμω κάθε χρόνο μη βγει ζεστός! Το θετικό είναι ότι το καλοκαίρι πάει πίσω τα τελευταία χρόνια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βαρετοκαιρία από τετάρτη και έπειτα και βλέπουμε...

 

Ανεβάζω 2 εικόνες με cape που είναι ελαφριές να δω τι θα γίνει..

08-33-49-47-505GR-1H.gif

02-37-27-23-505GR-1H.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι αύριο το πρωί ο τζίφος μας δίνει 20mm συνολικά για εδώ, γελάω. Ο Ευρωπαίος μέχρι 5 και το ICON μηδέν. Λογικά θα βγει το ICON, όχι επειδή δίνει μηδέν αλλά επειδή με ανατολικό ρεύμα αυτό είναι το λογικό και αναμενόμενο. Ο τζίφος τώρα που τα βλέπει τα 20 δεν μπορώ να καταλάβω. Παίζει να έχει πολύ σάπια ανάλυση πάντως..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μέχρι αύριο το πρωί ο τζίφος μας δίνει 20mm συνολικά για εδώ, γελάω. Ο Ευρωπαίος μέχρι 5 και το ICON μηδέν. Λογικά θα βγει το ICON, όχι επειδή δίνει μηδέν αλλά επειδή με ανατολικό ρεύμα αυτό είναι το λογικό και αναμενόμενο. Ο τζίφος τώρα που τα βλέπει τα 20 δεν μπορώ να καταλάβω. Παίζει να έχει πολύ σάπια ανάλυση πάντως..

...... δεν σκαμπάζει από ορεογραφία .....!!!!!..... την έδωσε 5 φορές και κόπηκε ...... '' αιώνιος '' loser .....😂🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος απο το πρωινο τρεξιμο βελτιωσε εντυπωσιακα τον μεσο ορο του για αυριο στην Αττικη..Ακομα καλυτερος ο μεσος ορος στο 06αρι και εξισου καλος τωρα στο 12αρι..Αντιθετα το κυριο και στα τρια αντιστοιχα τρεξιματα δινει ψιχουλα..Μαλιστα ο μεσος ορος δινει φαινομενα απο τις πρωτες μεταμεσονυχτιες ωρες..Για να δουμε ποιο θα πεσει μεσα..Αν και αντικειμενικα στο nowcast βαρυτητα εχει το κυριο και οχι τα ανσαμπλ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοιτώντας την προοπτική μόνο χαρούμενος μπορεί να είναι.Το μοτίβο που έχει κολησει είναι άκρως ευνοϊκό με αναδιπλώσεις του αζορικου στο ιδανικό σημείο όπου μόλις πάει να μας πλησιασει η κόκκινη λαίλαπα οπισθοχωρεί κι εμείς για όσο πάει το μάτι δεν θα βράζουμε σ ένα ενοχλητικό συνεχόμενο ζεστό καζάνι ούτε θα κάουμε σε κάποιον ακραίο καύσωνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...