Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, thanasismtrk είπε:

Καλημέρα πλέον θα πάμε μάλλον σε μία περίοδο βαρετό καλοκαίριας ούτε καταιγίδες ή κάτι το ενδιαφέρον υπομονή 2 -3-4 μήνες όσο θέλει ο καθένας 

Ε οχι και 4 μηνες ρε θανασακο μου..Θες να με ριξεις στα σκληρα πρωι πρωι??😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δραματικά και τα πρωινά ρανς.... Δυστυχώς το CFS αποτυγχάνει και φέτος για τον Ιούλιο..

 Κρίμα .... Μετά από τόσες μουφές να έρθει και η βαρετοκαιρια?? Στα τσακιδια!! Δεν φαίνεται τίποτα όσο πάει το μάτι...

 

 

Τι 2 και πάνω μήνες θαναση αν ήταν έτσι καλύτερα να πάω να κάνω χαρακίρι.δεν έχω λόγο ύπαρξης εγώ...

 

Πέρσι τέτοια μέρα είχαμε ιστορική κακοκαιρις με supercells... Και τον. Πανικό στην Χαλκιδική..

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον μας κατέστρεψε οριστικά για την Κυριακή.. Ας ελπίσουμε να βγει η συνέχεια του, μόνο έτσι μπορεί να δημιουργηθεί κακοκαιρία..

 

καμία κίνηση τζίφου προς αικον για το μετά! Αλλά για την Κυριακή μειώνει και άλλο τα φαινόμενα. Το χειρότερο δυνατό σενάριο!!🤬

 

ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΣΩΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ CAPE ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ, ΠΟΣΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΡΠΕΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!

Και μετά θα έρθει παλι ένας μουφοχειμωνας για τα γιαννενα με βορειοανατολικους και π@π@ριες πάλι συνέχεια! Ε όχι δεν το δέχομαι αυτό!! ΆΝτε δηλαδή!🤬

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το αικον μας κατέστρεψε οριστικά για την Κυριακή.. Ας ελπίσουμε να βγει η συνέχεια του, μόνο έτσι μπορεί να δημιουργηθεί κακοκαιρία..

 

καμία κίνηση τζίφου προς αικον για το μετά! Αλλά για την Κυριακή μειώνει και άλλο τα φαινόμενα. Το χειρότερο δυνατό σενάριο!!🤬

Φιλαρακι μου καλο..Τα παμε και στο τηλ..Μεσα Ιουλη παει..Μην το ψαχνουμε πολυ..Απο δω και περα οτι ερθει θα ναι θαυμα η σχεδον θαυμα..

Χαριτολογωντας οταν δε μπορεις να αποφυγεις εναν βιασμο κατσε και απολαυσε τον!!!Αρα..Πηγαινε για μπανακια,κανε τις βολτουλες σου με το ποδηλατο..Πιες τα ποτακια σου με φιλους.Ευκαιρια να γνωρισεις μια γκομενιτσα σκετο wall cloud😍...Εχει και τα καλα της αυτη η εποχη..Seize the day my friend!!!!Αδραξε τη μερα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Φιλαρακι μου καλο..Τα παμε και στο τηλ..Μεσα Ιουλη παει..Μην το ψαχνουμε πολυ..Απο δω και περα οτι ερθει θα ναι θαυμα η σχεδον θαυμα..

Χαριτολογωντας οταν δε μπορεις να αποφυγεις εναν βιασμο κατσε και απολαυσε τον!!!Αρα..Πηγαινε για μπανακια,κανε τις βολτουλες σου με το ποδηλατο..Πιες τα ποτακια σου με φιλους.Ευκαιρια να γνωρισεις μια γκομενιτσα σκετο wall cloud😍...Εχει και τα καλα της αυτη η εποχη..Seize the day my friend!!!!Αδραξε τη μερα...

Μια λέξη Σακαρα, τελειώνω εξεταστική 24 του μήνα, άρα μέχρι τότε δεν υπάρχουν μπάνια τουλάχιστον. Ποδήλατάκι θα κάνω όμως σίγουρα σχεδόν κάθε μέρα, αλλά θέλω να κάνω δίπλα στις αστραπές. Είδα και ωραίο καιρικό όνειρο σήμερα.. πράσινοι ουρανοί σκοτάδια  αστραπές κτλ. Τα υπόλοιπα τα βλέπουμε. Κορωνοιός is back εξάλλου και από μακριά με όλους και όλες😅

 

πάω για φυσιοθεραπεία τώρα μπας και γίνει καλύτερα ο κόκκινος από τις φάπες αυχένας.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

Πόσο ατυχία ☹😂🤣ευτυχώς φτιάχνεται εύκολα το φουιτ 

Έχω και προστατευτικές ταινίες για να μην τρυπάνε υποτίθεται ;! Παρά πολύ σπάνια γίνεται αυτό, να τρυπάνε, αλλά γίνεται στις πιο λάθος στιγμές. Σε όλον τον δρόμο έβριζα. Και τώρα περιμένω να μπω μέσα γιατί άφησα το ποδήλατο σε ποδήλαταδικο και πρέπει να το πάρω μέχρι τις 3 παρά 15

 

 Κείμενο πριν μπω. Ευτυχώς πρόλαβα και η α γυρίσω σε λίγο σπίτι. Αλλά για μια ακόμη φορά όταν έχω νεύρα συμβαίνουν και άλλα πράγματα για να γίνουν ρσαταλια απλά!!! Τα λέμε στα 12αρια που θα βρίζω χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά.. τουμπιασε η τελευταία μου ελπίδα... Γα Ω!!! Πάει το αικον πάνε οι λίμνες μέχρι 25 Ιουλίου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά.. τουμπιασε η τελευταία μου ελπίδα... Γα Ω!!! Πάει το αικον πάνε οι λίμνες μέχρι 25 Ιουλίου...

Φαινεται κανενας καυσωνας? Αν δεν φαινεται, ειναι μια χαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Φαινεται κανενας καυσωνας? Αν δεν φαινεται, ειναι μια χαρα

όχι μέχρι τις 20 τουλάχιστον. Γαι εμένα δεν είναι μια χαρά, ας είχε και 50 βαθμούς αν είναι να έκανε δυνατές καταιγίδες μετά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

όχι μέχρι τις 20 τουλάχιστον. Γαι εμένα δεν είναι μια χαρά, ας είχε και 50 βαθμούς αν είναι να έκανε δυνατές καταιγίδες μετά

Εγω δεν αλλαζω τους 50 βαθμους ουτε με 200 mm σε μια ημερα...Σκετη κολαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Εγω δεν αλλαζω τους 50 βαθμους ουτε με 200 mm σε μια ημερα...Σκετη κολαση

Αν μου έλεγες ότι σήμερα στους 50 βαθμούς περπάτα από το σπίτι σου μέχρι το κέντρο της πόλης [2 Km] το καταμεσημέρο ώστε αύριο να φας supercells θα έλεγα ΟΚ! Απλά θέλω ένα μπουκαλάκι νερό και όλα καλά!😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν μου έλεγες ότι σήμερα στους 50 βαθμούς περπάτα από το σπίτι σου μέχρι το κέντρο της πόλης [2 Km] το καταμεσημέρο ώστε αύριο να φας supercells θα έλεγα ΟΚ! Απλά θέλω ένα μπουκαλάκι νερό και όλα καλά!😃

Ποια ειναι η μεγιστη θερμοκρασια που εχεις βιωσει? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Ποια ειναι η μεγιστη θερμοκρασια που εχεις βιωσει? 

το καλοκαίρι του 2017 είναι η μέγιστη θερμοκρασία που έχω βιώσει και θυμάμαι. Καταγράφηκε στις 2/7/2017 αν θυμάμαι καλά τότε ήταν 45.5 και πήγα ταράτσα για να δω πως ήταν. Εντυπωσιακή αίσθηση. Δεν προλάβαινες να ιδρώσεις καν. Με το που ίδρωνες εξατμιζόταν ο ιδρώτας κατευθείαν.  Ε τώρα 5 βαθμοί παραπάνω τι είναι μωρέ🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

το καλοκαίρι του 2017 είναι η μέγιστη θερμοκρασία που έχω βιώσει και θυμάμαι. Καταγράφηκε στις 2/7/2017 αν θυμάμαι καλά τότε ήταν 45.5 και πήγα ταράτσα για να δω πως ήταν. Εντυπωσιακή αίσθηση. Δεν προλάβαινες να ιδρώσεις καν. Με το που ίδρωνες εξατμιζόταν ο ιδρώτας κατευθείαν.  Ε τώρα 5 βαθμοί παραπάνω τι είναι μωρέ🤣

Ενδιαφερον...

Αν το παμε ετσι, τι 55? Σιγα, 5 βαθμοι παραπανω, τι 60?😂😂

Η μεγιστη του κεντρου εδω (μετεοθες), ειναι στους 40.8 (Ιουλιο του 2007) απο το 2005 που κραταει δεδομενα (απο τον Σεπτεμβριο αν θυμαμαι καλα)...Λογικα εδω στον Ευοσμο θα ειναι 2-3 βαθμους παραπανω

ΥΓ αρκετες παρενθεσεις😂

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ενδιαφερον...

Αν το παμε ετσι, τι 55? Σιγα, 5 βαθμοι παραπανω, τι 60?😂😂

Η μεγιστη του κεντρου εδω (μετεοθες), ειναι στους 40.8 (Ιουλιο του 2007) απο το 2005 που κραταει δεδομενα (απο τον Σεπτεμβριο αν θυμαμαι καλα)...Λογικα εδω στον Ευοσμο θα ειναι 2-3 βαθμους παραπανω

ΥΓ αρκετες παρενθεσεις😂

 

χαχαχ σωστά. Ε καλά αν η θερμοκρασία είναι στο όριο που αντέχω θα πω άντε βάλε ακόμα λίγους βαθμούς, αλλά πιο πάνω όχι εντάξει μην φτάσουμε στα παγκόσμια ρεκόρ χαχαχα. Είμαι σίγουρος πάντως πως οι δικές σας υψηλές Τ θα ήταν πιο αποπνικτικές σίγουρα θα είχατε μεγαλύτερη σχετική υγρασία.

Μην ανησυχείς για τα εκτός θέματος τέτοια εποχή. Έτσι και αλλιώς μόνος μου τα λέω τα περι σχολιασμού μόνος μου τα ακούω, μόνος μου γκρινιάζω κτλ. Περισσότερο σαν να γράφω σε καιρικό προσωπικό ημερολόγιο είναι τέτοια εποχή χαχα

 

Ορίστε κάτι σχετικό ΣΚ@Τ2 ΤΑ 12ΑΡΙΑ.

πάμε πίσω στις παρενθέσεις. [χαχαχα]

4 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... ρε φίλε ..... μήπως ανήκεις στους ερπετόμορφους ......??????.......😂🤣

ανήκω στις κατηγορίες όπως ο γιατρός που θέλουν ζέστη για να επιβιώσουν, αλλά εγώ είμαι εχτρίμ καταιγιδόφιλος, οπότε καταιγίδες και καιρός πάνω από όλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

χαχαχ σωστά. Ε καλά αν η θερμοκρασία είναι στο όριο που αντέχω θα πω άντε βάλε ακόμα λίγους βαθμούς, αλλά πιο πάνω όχι εντάξει μην φτάσουμε στα παγκόσμια ρεκόρ χαχαχα. Είμαι σίγουρος πάντως πως οι δικές σας υψηλές Τ θα ήταν πιο αποπνικτικές σίγουρα θα είχατε μεγαλύτερη σχετική υγρασία.

Μην ανησυχείς για τα εκτός θέματος τέτοια εποχή. Έτσι και αλλιώς μόνος μου τα λέω τα περι σχολιασμού μόνος μου τα ακούω, μόνος μου γκρινιάζω κτλ. Περισσότερο σαν να γράφω σε καιρικό προσωπικό ημερολόγιο είναι τέτοια εποχή χαχα

 

Ορίστε κάτι σχετικό ΣΚ@Τ2 ΤΑ 12ΑΡΙΑ.

πάμε πίσω στις παρενθέσεις. [χαχαχα]

ανήκω στις κατηγορίες όπως ο γιατρός που θέλουν ζέστη για να επιβιώσουν, αλλά εγώ είμαι εχτρίμ καταιγιδόφιλος, οπότε καταιγίδες και καιρός πάνω από όλα.

Το μονο θετικο απο την βαρετοκαιρια ειναι οτι ξερεις πως δεν περιμενεις τιποτα ενω στις ασταθειες υπαρχουν καρδιοχτυπια πανω απο την δορυφορικη και στην συντριπτικη πλειοψηφια τρωμε μουφες...Απο τον Μαιο εχει κανει μονο 5 καταιγιδες εδω αλλα ισχυρες και λιγες χαζομπορες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Το μονο θετικο απο την βαρετοκαιρια ειναι οτι ξερεις πως δεν περιμενεις τιποτα ενω στις ασταθειες υπαρχουν καρδιοχτυπια πανω απο την δορυφορικη και στην συντριπτικη πλειοψηφια τρωμε μουφες...Απο τον Μαιο εχει κανει μονο 5 καταιγιδες εδω αλλα ισχυρες και λιγες χαζομπορες...

ΑΝ και συμφωνώ, προτιμώ ακόμα και έτσι να βλέπω τον χαμό από μακριά. Εδώ συμβαίνει το εξής παράδοξο. Κάθε ισχυρή καταιγίδα σχεδόν, περνάει ακριβώς από την ίδια θέση νότια μας. Θα δεις πως όλες οι φωτογραφίες από τις δυνατές καταιγίδες φέτος, κοιτάνε όλες νότια! Δεν ξέρω, εκεί πραγματικά περιμένω 200 χιλιοστά παραπάνω από την Λάρισα. Μόνο μια με πέτυχε σχετικά καλά και ήταν το Σάββατο 6/6. Και αυτή όχι τελείως αφού πήγε στον Τύρναβο τελικά. Οι υπόλοιπες δυνατές καταιγίδες στην ίδια θέση... και εδώ κυρίως ασθενείς βροχές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Ε οχι και 4 μηνες ρε θανασακο μου..Θες να με ριξεις στα σκληρα πρωι πρωι??😂

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

Ενδιαφερον...

Αν το παμε ετσι, τι 55? Σιγα, 5 βαθμοι παραπανω, τι 60?😂😂

Η μεγιστη του κεντρου εδω (μετεοθες), ειναι στους 40.8 (Ιουλιο του 2007) απο το 2005 που κραταει δεδομενα (απο τον Σεπτεμβριο αν θυμαμαι καλα)...Λογικα εδω στον Ευοσμο θα ειναι 2-3 βαθμους παραπανω

ΥΓ αρκετες παρενθεσεις😂

 

Ιούλιος 2007 είναι η μέγιστη ever για Θεσσαλονίκη κάπου 25/7 που είναι και πιο λογικό για μέγιστη από αρχές Ιουλίου. Αρχές Ιουλίου δεν έχει την ίδια δυναμική στις ζέστες που έχει τέλη Ιουλίου και Αύγουστο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλό αικον, καλό τζεμ μέτριο ούκμο και κουραδίτσες ο τζίφος. Να δούμε τι θα δείξει και ο ασταθής μέχρι στιγμής καινούργιος ευρωπαίος...

 

Καλύτερος γενικά ο ευρωπαίος, παλεύεται σαν σενάριο. Όμως μόνον το αικον θα μπορούσε να είχε cape. Αλλά είναι άκυρο έτσι και αλλιώς..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το βρωμοαικον τουμπάρει μόνο αν έχΕΙ το καλο σενάριο.. Το χειρότερο και πιο ενοχλητικό μοντέλο όλων των εποχών!!! από το καλύτερο  με διαφορά έγινε το δεύτερο χειρότερο σενάριο. ΒΡΕ ΟΥΣΤ!!!!!

 

 

αΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟς Ο ΒΡΩΜΟΤΖΙΦΟς ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΑΝΤΟΝ!!!🤬 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΑΠΛΑ ΌΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΒΓΑΙΝΕΙ<!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...