Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάμε για μονοψήφια εδώ απόψε λογικά.... Απίστευτη αστροφεγγια.... Λατρεύω να κοιτάζω τον ουρανό μέσα στο σκοτάδι... Χάνεσαι κυριολεκτικά.... 

Κυριαρχουν απόλυτες συνθήκες αναστροφης με τη θερμοκρασία τώρα στους 14.9 και πέφτει σχεδόν 1 βαθμό ανά ώρα.... Υπολογίζω περίπου 9.5-10 την ελαχιστη τα ξημερωματα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στιγμές Χόχλιας (ΒΑ Ευρυτανία στα 940μ. υψόμετρο)....Πέμπτη 9/7/20....
13,9-23,4οC η κύμανση της θερμοκρασίας....δροσιά όλη μέρα!!

Κρύο απόψε και μακρυμάνικα έξω....14,7οC τώρα και άπνοια, με 75% υγρασία.....πάμε για καλή ελάχιστη ως το πρωί!!

IMG_20200709_233016.jpg

IMG_20200709_185957.jpg

IMG_20200709_185945.jpg

IMG_20200709_182735.jpg

IMG_20200709_182711.jpg

IMG_20200709_182658.jpg

IMG_20200709_182648.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταπληκτική μέρα σήμερα εδώ στο Γέρακα με διακύμανση 27.5-22.3 με μελτέμι που έκανε την αίσθηση 2-3 βαθμούς κάτω....τώρα 22.3 με ασταμάτητο αέρα άνοιξα σήμερα παράθυρα και έπεσε εσωτερική στους 25.5-26 τέλειες συνθήκες για ύπνο....καλό βραδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ώρα 6 πάρα 10 το πρωί και η θερμοκρασία εδώ στο Παος Καλαβρύτων στα 630μ είναι 9.9 με 94%  υγρασία... Στην καρδιά του καλοκαιριου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες...Στους 24.2 η ελαχιστη στην Καλλιθεα..Εχει δροσισει εξω αλλα εγω το βραδυ τον κλιματισμο μου τον θελω..Το σπιτι εχει ζεστανει αρκετα...Μονοτονια,βαρετοκαιρια...

Θα το παιξω και γω καλοκαιρακιας..Θα παμε για μπανακια το σκ μιας και θα ειμαστε βοιωτια...Αν και μενα ο κ ...λος μου με ψηνει ν ανεβω Παρνασσο αλλα ποιος την ακουει την γυναικα...🙉50 και σημερα...Πολλες ειναι ρε π...η μου..Καλημερες!

Μητσακο εισαι η ελπιδα μου..Θα πω οτι κερδισα μια εκδρομη-αναβαση στον Παρνασσο,στην Οιτη,στη Γκιωνα..Οπουδηποτε..Αφηνουμε τους λοιπους συγγενεις στο χωριο και φευγουμε..Θελω βουνα..Κρυα,ελατα συννεφα και αλητεια ορειβατικη..😂

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Καλημερες...Στους 24.2 η ελαχιστη στην Καλλιθεα..Εχει δροσισει εξω αλλα εγω το βραδυ τον κλιματισμο μου τον θελω..Το σπιτι εχει ζεστανει αρκετα...Μονοτονια,βαρετοκαιρια...

Θα το παιξω και γω καλοκαιρακιας..Θα παμε για μπανακια το σκ μιας και θα ειμαστε βοιωτια...Αν και μενα ο κ ...λος μου με ψηνει ν ανεβω Παρνασσο αλλα ποιος την ακουει την γυναικα...🙉50 και σημερα...Πολλες ειναι ρε π...η μου..Καλημερες!

Μητσακο εισαι η ελπιδα μου..Θα πω οτι κερδισα μια εκδρομη-αναβαση στον Παρνασσο,στην Οιτη,στη Γκιωνα..Οπουδηποτε..Αφηνουμε τους λοιπους συγγενεις στο χωριο και φευγουμε..Θελω βουνα..Κρυα,ελατα συννεφα και αλητεια ορειβατικη..😂

😂😂😂😂. Καλημέρα φίλε και σε όλα τα παιδιά! Δεν την γλιτώνουμε με τίποτα, θα μας στήσουν ενέδρα... Ωραίο θα ήταν πάντως αντί να τρέχουμε σε παραλίες, να πιάναμε τα βουνά και αργά το βράδυ επιστροφή και ξεδίψασμα στην πλατεία 😉

Τουλάχιστον δεν προβλέπεται ζεστή ούτε για σήμερα, ο αέρας εδώ στο Κρυονέρι δεν σταμάτησε όλο το βράδυ ενώ ήδη έχει ένα 5αρακι σίγουρα κατά διαστήματα  .Στους 21 βαθμούς η Θερμοκρασία αυτή την ώρα και εδώ και στο χωριό . 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

😂😂😂😂. Καλημέρα φίλε και σε όλα τα παιδιά! Δεν την γλιτώνουμε με τίποτα, θα μας στήσουν ενέδρα... Ωραίο θα ήταν πάντως αντί να τρέχουμε σε παραλίες, να πιάναμε τα βουνά και αργά το βράδυ επιστροφή και ξεδίψασμα στην πλατεία 😉

Τουλάχιστον δεν προβλέπεται ζεστή ούτε για σήμερα, ο αέρας εδώ στο Κρυονέρι δεν σταμάτησε όλο το βράδυ ενώ ήδη έχει ένα 5αρακι σίγουρα κατά διαστήματα  .

Αντι για ξεδιψασμα στην πλατεια..Μαλλον βλεπω να μας στηναν στα 10 μετρα στην πλατεια..Η Βιβη θα φοραγε την κουκουλα και θα μας κατεδιδε..Αυτος και αυτος...Sakis13 και oldboy 332 δυο βηματα μπροστα..Εκτελεστικο αποσπασμα και τελος...Τουλαχιστον να μας κανει το χωριο ενα ηρωο ρε φιλε..Πεσαμε για την αγαπη μας για τα βουνα..

Και χει σαν σταμπα την ζωη μου σημαδεψει δεν θα περασει ο συζυγικος ο φασισμος..Λευτερια στους καιροφιλους!!!🤣

Τι γραφω πρωι πρωι...Και που να κλεισουμε 2-3 μηνες χωρις βροχη..🤔

Αντε φιλαρακι θα τα πουμε πανω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες απολαύστε το όπως και να χει, είμαι σε νοσοκομείο για πολύ δικό μου άνθρωπο και σκέφτομαι «ας μην ήμουν εδώ και ας είχε έξω 50 βαθμούς»

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, oasis είπε:

Παιδες απολαύστε το όπως και να χει, είμαι σε νοσοκομείο για πολύ δικό μου άνθρωπο και σκέφτομαι «ας μην ήμουν εδώ και ας είχε έξω 50 βαθμούς»

Περαστικά.... Ότι καλύτερο.... Έχεις απόλυτο δίκιο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, oasis είπε:

Παιδες απολαύστε το όπως και να χει, είμαι σε νοσοκομείο για πολύ δικό μου άνθρωπο και σκέφτομαι «ας μην ήμουν εδώ και ας είχε έξω 50 βαθμούς»

φιλε μου κουραγιο!!!και εγω για εκει παω  μαλλον  για την μητερα μου(επεσε και χτυπησε)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, oasis είπε:

Παιδες απολαύστε το όπως και να χει, είμαι σε νοσοκομείο για πολύ δικό μου άνθρωπο και σκέφτομαι «ας μην ήμουν εδώ και ας είχε έξω 50 βαθμούς»

Μακαρι το μοναδικο μας προβλημα να ηταν μονο ο καιρος..Να γινει καλα ο ανθρωπος κι ας μην ξεναβρεξει...Μπροστα στην ανθρωπινη ζωη και την υγεια ο καιρος απλα μενει στην ακρη...Ουτε καν θεμα συζητησης τιθεται..Οτι καλυτερο ρε φιλε...Ο θεος να σας φυλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13,6οC η ελάχιστη Τ εδώ στη Χόχλια, σήμερα το πρωί....ύπνος υπέροχος, δροσιά ατελείωτη.....ετοιμαζόμαστε για πίσω, δυστυχώς!!

Οι φωτό είναι από Βελούχι, Χόχλια μέσα και Χόχλια από ψηλά και το δρόμο προς Βράχα, όπου πήγαμε μια βόλτα πριν (5η φωτό)....

IMG_20200710_131258.jpg

IMG_20200710_131216.jpg

IMG_20200710_130202.jpg

IMG_20200710_130149.jpg

IMG_20200710_131205.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ώρα 6 πάρα 10 το πρωί και η θερμοκρασία εδώ στο Παος Καλαβρύτων στα 630μ είναι 9.9 με 94%  υγρασία... Στην καρδιά του καλοκαιριου

Η καρδιά του καλοκαιριού είναι ο Αύγουστος περί τις 6-10 Αυγούστου! Τώρα είμαστε αρχές καλοκαιριού ακόμη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 20 η ελάχιστη στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης και στους 34 τώρα η Τ. Ήλιος όλη μέρα φυσικά χωρίς ίχνος σύννεφου και ζέστη, ζέστη και πάλι ζέστη! Ζέστη όμως ευχάριστη όχι εκείνο το τεράστιο σίχαμα της περασμένης εβδομάδας που πιάσαμε και 37αρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Η καρδιά του καλοκαιριού είναι ο Αύγουστος περί τις 6-10 Αυγούστου! Τώρα είμαστε αρχές καλοκαιριού ακόμη!

Εδώ στο χωριό μετά τις 10 Αυγούστου δεν υφίσταται καλοκαίρι.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγιστη 28.3 στον μετεοθες και ελαχιστη 22.1...Τριτη σερι ημερα χωρις 30αρι

Στους 27.9 τωρα...

Στον -0.1 βαθμο ειναι η αποκλιση του Ιουλιου μεχρι τωρα απο τα κλιματικα βασει δεδομενων του σταθμου απο το 2005...Η μεση θερμοκρασια του Ιουλιου απο το 2005 ειναι στους 27.5 βαθμους

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μολις και μετα βιας περασε τους 30 η μεγιστη στη γειτονια μας.σε.μια υπεροχη ανεμωδη Παρασκευη...γκαζωνει κ γαζωνει ο μελτεμαρος 50-55 ριπες νον στοπ...

22 ελαχιστη....

27.5 ηδη ....μαγεια..μακαρι να ηταν ετσι ολο το καλοκαιρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Η καρδιά του καλοκαιριού είναι ο Αύγουστος περί τις 6-10 Αυγούστου! Τώρα είμαστε αρχές καλοκαιριού ακόμη!

..... τώρα είμαστε στον σπλήνα ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 28.4 τωρα...Ελεος

Μολις ειδα οτι πριν λιγο πηγε στους 28.7....Οτι ναναι

 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...