Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Καλημέρα από αμμόλοφους Καβάλας ! Ιδανική ημέρα για μπανιο η καλύτερη ως τώρα στη δεύτερη φωτό διακρίνεται στο βάθος ο Αθως !!!

7796F426-92FF-4BBF-A9D0-25F7258B9CCA.jpeg

511EC3F8-CF41-4638-AC04-3D2D0F22494D.jpeg

Superb

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άλλη μία βαρετή μέρα σήμερα, η οποία μέχρι το βράδυ της Πέμπτης είχε πολύ καλές προϋποθέσεις για καλές καταιγίδες... Σήμερα μόνο λίγη αστάθεια στα βουνά

Θα ήθελα να κάνω ένα μπανάκι αύριο που θα έχει πολύ αέρα και στον Θερμαϊκό, αλλά δυστυχώς είναι αδύνατον. Οπότε έχω το διάβασμα για να περνάει ο χρόνος. Έχουμε και μία εξεταστική άλλωστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πράσινη Χόχλια Ευρυτανίας....12-13οC οι ελάχιστες θερμοκρασίες, χθες και σήμερα το πρωί.....ατελείωτες δροσιές!!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: φυτό, δέντρο, ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλός καιρός με ζέστη και η Τ στους 33 τώρα στην Πολίχνη ενώ είναι μόλις 1:42μμ. Ελάχιστη είχαμε 20 το πρωί ενώ το μεσημέρι θα έχουμε 34.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Α ρε Κωστη παραδεισος πραγματικα....εκει απο προχωρημενη Ανοιξη πανε κατευθειαν σε φθινοπωρο...με τετοιες ελαχιστες...και το Παος δεν παει πισω...(καμια σχεση γεωμορφολογικα)

Εγω δυστυχως λογω ανειλημμενων υποχρεωσεων δεν εχω φυγει διακοπες ακομα.κ εχω κανει σχετικα.λιγες βουτιες στη θαλασσα....

Αλλα πραγματικα δεν θυμαμαι αλλο τετοιο.ηπιο μελτεματο Ιουλιο με τη μεγιστη να ζοριζεται να φτασει 31-32 που με το μελτεμι και ελαχιστη υγρασια δεν το καταλαβαινεις καν....

22αρια οι ελαχιστες ολες τις προηγουμενες ημερες και σημερα υψηλοτερη μεγιστη τωρα 31.8 αλλα με.βοριαδακι σταθερα στα 30-40 χλμ και υγρασια 32%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, mademjim είπε:

Να παραθέσω λέγοντας ότι μάλλον είναι τσακάλια ή κατι παραπλήσιο. Και στο Αγ. Όρος από τη βορεινή πλευρά έχει πολλά τέτοια όπου με τη δύση του ήλιου ξεκινούν ουρλιάζουν και έρχονται πολύ κοντά στα μοναστήρια. 

Οτι και να ναι δεν πάω να δω... 😅😅😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τους 9 βαθμούς το πρωί στο Παος στους 37(θερμοκρασία αυτοκινήτου) από τη Νεμέα μέχρι και τον Ασπρόπυργο και στους 31 τώρα εδώ Ζωγράφου με μέγιστη 32 και κοντά στα 50χλμ/ωρα ριπες.... 

Πάμε γι αλλα τώρα σε 3-4 εβδομάδες στον Ποταμό Κερκυρας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31,7 η μέγιστη και 18,8 ελάχιστη εδώ στη Νέα Περαμο Καβάλας ενώ βλέπω το Μακροχωρι έπιασε 35,3 με 19,1 ελάχιστη με την αίσθηση ζέστης- heat index να πιάνει πάλι λόγο υγρασιας εκεί τους 40,6... το γλίτωσα !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... καλησπέρα και από Χαλάνδρι ..... με θερμοκρασία τώρα 28.7 C και υγρασία 38 % .....

.... διακύμανση ημέρας 22.2 - 31.2 C ......

..... και επειδή έκανα σήμερα ένα express ταξιδάκι στην νότιο Εύβοια ..... να και μερικές photos από ......

.....το  νησιωτικό σύμπλεγμα Πεταλιών .... στον πηγεμό για το Μαρμάρι .....

DSCN9754.thumb.JPG.d42486b4a3ebbce61df8ca7d5b5df0a6.JPG

DSCN9756.thumb.JPG.28679542da77adc9f31cdcc637585fb7.JPG

..... στο βάθος διακρίνεται το  Λευκό αρχοντικό των Εμπειρίκων ....

DSCN9759.thumb.JPG.17133599385c76610832b3fb56e71b5f.JPG

..... και η Λεμπερούσα στην είσοδο του κόλπου του Μαρμαρίου .....

DSCN9763.thumb.JPG.c0ed4cb5f84fc357141c2efbb4793733.JPG

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... ο κόλπος του Μαρμαρίου με τους Πεταλιούς φεύγοντας για Νέα Στύρα .....

DSCN9785.thumb.JPG.85734bc9472bde0a8c8e2c9930a23759.JPG

DSCN9784.thumb.JPG.0baed98b63433712e5947f97135cf2de.JPG

..... η παραλία των Νέων Στύρων ..... σφύζει από ζωή .....

DSCN9791.thumb.JPG.9a689f5f02cec01bd3c593d4f2e27dc7.JPG

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 11/7/2020 at 3:02 ΜΜ, WEATHER-FUN είπε:

Εγώ προτιμώ διακοπές Ιούλιο γιατί τον Ιούλιο κάνει τους μεγάλους καύσωνες. Ο Αύγουστος είναι σαν τον Ιούνιο. Επίσης στη βόρεια Ελλάδα οι εποχές είναι πιο πρώιμες από ότι στη νότια Ελλάδα.

Επίσης τον Ιούλιο θα κάνεις τις ίδιες διακοπές 30% πιο φθηνά απ ότι τον Αύγουστο και η εξυπηρέτηση θα είναι 50% επάνω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα μετά από 2-3 ημέρες... Η θερμοκρασία στον μετεοθες είναι τώρα στους 30 βαθμούς και η απόκλιση του Ιουλίου μέχρι τώρα είναι στους -0.3 βαθμούς και θα πέσει και άλλο τις επόμενες ημέρες (βάσει δεδομένων του σταθμού από το 2005)... Ελάχιστη στους 22.6 και μέγιστη 31.3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aπίστευτη Πεντελίσια απολαυστική δροσιά, στο μπαλκονάκι μου στα Μελίσσια....κι από αύριο πτώση....πάντα τέτοια καλοκαίρια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26οC τώρα στην Πολίχνη. Δροσιά και υπέροχο βράδυ! Ο Ιούλιος κυλάει αναίμακτα μέχρι στιγμής αυτό θέλουμε και για το υπόλοιπο 2μηνο του καλοκαιριού (το καλοκαίρι είναι και μέχρι περίπου τα τέλη του 1ου δεκαημέρου του Σεπτέμβρη). Για αύριο το πρωί τα στοιχεία μου δίνουν 18οC ελάχιστη και 30οC μέγιστη το μεσημέρι.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Aπίστευτη Πεντελίσια απολαυστική δροσιά, στο μπαλκονάκι μου στα Μελίσσια....κι από αύριο πτώση....πάντα τέτοια καλοκαίρια!!!

Έτσι ακριβώς!!! Μακάρι όλα τα καλοκαίρια να είναι δροσερά και οι χειμώνες ήπιοι.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν το προσέξατε κι εσείς η μόνο εγώ αλλά έχει λίγες μέρες που νιώθω τη μέρα να έχει μικρύνει. Ενώ στις 21 Ιουνίου νύχτωνε για τα καλά περί τις 22:30 αυτό τώρα συμβαίνει περί τις 22:10-22:15. Το δύσκολο βέβαια δεν είναι τώρα το καλοκαίρι αλλά το χειμώνα που στις 16:45 σε μια κρύα και θεοσκότεινη μέρα του Δεκέμβρη έξω είναι πίσσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17c η ελαχιστη και 31.3c η μεγιστη σημερα .το απόγευμα συννεφιασε και τωρα εχει βγαλει αερα που δεν αφηνει την θερμοκρασια να πεσει.στους 25.3c τωρα ενώ ολες τις προηγούμενες μερες τετεια ωρα ημασταν γυρω στους 20 και πιο κατω καποιες μερες.μια σημερινη εικονα λιγο μετα το μεσημερι και λιγο πριν φυγω βολτα στο βουνο για καφε!😎η παλια γεφυρα στο μικρο ποταμακι διπλα στο παρκο και το αναψυκτηριο στην τοποθεσια κιουπρι.

EyS9BF2.jpg

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καφες στη ψυχροβια δασικη ζωνη στο καιμακτσαλαν σε δασος δασικης πευκης στα 1800 και λιγο πριν τα δασορια του βουνου με ζακετα.ηρθε η εποχη της ανοιξης  η εποχη πριν το φθινοπωρο καθως  εδώ δεν υπαρχει καλοκαιρι😀

nU7MzGu.jpg

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν και είναι πολύ νωρις για εδώ εκανα και έναν ελεγχο στις φυτειες μου😀μυρτιλλα-σμεουρα-φραουλες!να μπει με το καλο ο αυγουστος και βλέπουμε!τα λουλουδιασμένα φυτα στην φωτο  δεν είναι τιποτα από αυτά.ολος ο υποροφος του δασους είναι χρωματισμένος με διαφορα χρωματα από τα λουλούδια που συνεχως βγαινουν κάθε μερα!ειπαμε ηρθε η ανοιξη😀

0uypYDo.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...