Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! 27.0 ελάχιστη........ τώρα αρχίζουν τα δύσκολα.. έφυγα και γλίτωσα!

Να δούμε πόσο θα φτάσει σήμερα εκει...

Εδώ πέρα με δυο λεπτες κουβερτούλες απόψε.. θερμοκρασία περιβάλλοντος το πρωί... 22.2 ελάχιστη στον Πύργο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.3 μολις τωρα...Λιγο καλυτερα σε σχεση με χθες αλλα και παλι εδω κατω δεν παλευεται...Θα περασει που θα παει....

Και για να μην ξεχνιομαστε..Γ...ω το ελληνικο καλοκαιρι...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κακό με το ελληνικό καλοκαίρι είναι ότι στις πόλεις δεν πέφτουν οι ελάχιστες. Δεν απολαμβάνεις τον ύπνο με αποτέλεσμα το πρωί να ξυπνάς κουρασμένος... Μετά τις 9-10 το πρωί έχεις και την κάψα του ήλιου..Τέλος πάντων 35.5oC εδώ στον Τύρναβο, λίγο καλύτερα από χθες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 1/7/2020 at 1:41 ΜΜ, sakis13 είπε:

Μεχρι να βγει το καλοκαιρι ετσι με βλεπω..

IMG-f53d55c76f03a0f56102d913d3953df7-V.jpg

Μέχρι τέλος Σεπτέμβρη εννοείς. Κι εγώ σιχαίνομαι το καλοκαίρι! Αλλά και ο συνδυασμός κρύου - βροχής με εκνευρίζει αφάνταστα! Το χιόνι δε με πειράζει τόσο! Ούτε το χιονόνερο! Ούτε το ξεροβόρι και γενικά το ξηρό κρύο. Αυτό το σπαστικό βροχή και κρύο μαζί με την αίσθηση του κρύου πιο έντονη είναι μεγάλο σπάσιμο!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Το κακό με το ελληνικό καλοκαίρι είναι ότι στις πόλεις δεν πέφτουν οι ελάχιστες. Δεν απολαμβάνεις τον ύπνο με αποτέλεσμα το πρωί να ξυπνάς κουρασμένος... Μετά τις 9-10 το πρωί έχεις και την κάψα του ήλιου..Τέλος πάντων 35.5oC εδώ στον Τύρναβο, λίγο καλύτερα από χθες..

Αυτό ακριβώς!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21-36 η Τ για 2η σερί μέρα. Στους 36 τώρα η Τ στην Πολίχνη και σφοδρή αιθρία! Ζέστη μέχρι λιποθυμίας αυτό είναι το σιχαμένο ελληνικό καλοκαίρι αλλά και ο καιρικός και θερμοκρασιακός συνδυασμός φθινοπώρου και χειμώνα είναι άλλη κόλαση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 1/7/2020 at 8:32 ΠΜ, ssalonikios είπε:

Φυσουσε βαρδαρης ολη νυχτα και σαν καταβατης δεν αφησε τη θερμοκρασια να πεσει πολυ... Μολις 22.6 oC η ελαχιστη ΠΟΛΥ ψηλα για τα δεδομενα της περιοχης. Τελευταια φορα που ειχαμε τετοια ελαχιστη ηταν νομιζω Αυγουστος 2012 τοτε που εκανε 40 βαθμους

Εμείς στην Πολίχνη 21 είχαμε το πρωί. Με την αίσθηση βέβαια για ψηλότερα. Γ...μώ την υγρασία μου μέσα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37.4 μεγιστη στην Καλλιθεα.Τωρα στους 37.1.Δε νομιζω να ξεπερασουμε τους 38.5 απο χθες..Οπως και να χει ψηνομαστε εδω κατω..Καταραααααααααααααααααααααααα..☠️☠️🙈..Δεν τη παλευω καστανο...Στον αγυριστο....

Α δε σας το πα...Γ...ω το ελληνικο καλοκαιρι...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33.7 μέγιστη σήμερα ως τώρα.... 

1.3 λιγότερο από χθες....

Όταν η μέση θερμοκρασία 24ωρου  είναι πάνω απ τους 30 βαθμους μιλάμε για φρίκη.... Χθες είχα 30.5 μέση θερμοκρασία.... Σήμερα λογικά θα πάει κάπου στους 29-30

 

32.8 τώρα στον Ποταμό Κέρκυρας με 66% υγρασία και αίσθηση 41 βαθμους... Και μαλιστα μιλώντας με την πεθερά μου μου λέει πως είναι καλός ο καιρός ακόμα και δεν έχουν μπει ζέστες.... Το εχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ αλλά δεν ξέρω πως καταφέρνουν εκεί και επιβιώνουν άνθρωποι όλο το χρόνο... Η Κέρκυρα παίζει να έχει το χειρότερο κλίμα πανελλαδικά.. Η υγρασία σήμερα εκεί κυμαίνεται από 66% που έχει τώρα ως 100% τη νύχτα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βράζει ο τόπος έξω παίδες εδώ ...στους 35 η θερμοκρασία στον σταθμό αλλά με την υγρασία στο 42% η αίσθηση πλησιάζει τους 39 ενώ νωρίτερα  είχαμε φτάσει και τους 40,6 heat index...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω η χειρότερη μέρα του θερμού κύματος ως τώρα. Τελικά χθές ο Σχοινιάς έδωσε 39.2 παρακαλώ από ΕΜΥ και μέγιστη Ελλάδας ενώ σήμερα οι μέγιστες Αττικής όπως βλέπω πάλι Χαροκόπειο και Σαλαμίνα ΕΑΑ με 38

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35,1 μεγιστη σημερα 36 χθες!! γιωργαρα δεν μας επιασε ουτε σημερα ο ΒΑ  στα ψηλα της παιανιας  31 μεγιστη με εναν κλοβο που εχω εκει χωρις ανεμιστηρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... για να σοβαρευτούμε λίγο ..... εδώ είμαστε για μιά αποστολή ......😋 ....... διακύμανση ημέρας 26.5 - 32.5 C ..... τώρα δρόσισε  αρκετά   😜..... 32.1 C ..... με υγρασία 37 % ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...