Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές ισχυρής ασταθειολίμνης 3-7/7/2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, MeteoTirnavos είπε:

Έχω ανοίξει τα πάντα για να μπει η δροσιά, επιτέλους σήμερα θα κοιμηθούμε σαν άνθρωποι!!

Και εδώ το ίδιο.... Έχω ανοίξει τα πάντα.... Ότι έχω και δεν έχω δηλαδή σε κλιματιστικό για να κοιμηθούμε σαν άνθρωποι.... Γιατί με 27 βαθμους και 57% υγρασία στη μία τα ξημερωματα δεν κοιμάσαι όχι σαν άνθρωπος αλλά ούτε σαν ζωο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Και εδώ το ίδιο.... Έχω ανοίξει τα πάντα.... Ότι έχω και δεν έχω δηλαδή σε κλιματιστικό για να κοιμηθούμε σαν άνθρωποι.... Γιατί με 27 βαθμους και 57% υγρασία στη μία τα ξημερωματα δεν κοιμάσαι όχι σαν άνθρωπος αλλά ούτε σαν ζωο

Χωσεεεεεεε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, MeteoTirnavos είπε:

Μόλις τέλειωσαν τα φαινόμενα, τρελή εμμονή με πολλές ανατροφοδοτήσεις, δεν ξεκολλούσε από το βουνό, είχε και πάρα πολύ αέρα, θύελλα πραγματικά.. Και μια εικόνα πως φαίνονταν από την κάμερα της Λάρισας

5kTy5Uu.jpg

Ο σταθμός στα Πλατανούλια βγήκε off γιατί έκανε μικροδιακοπές ηλεκτρικού ρεύματους από τους κεραυνούς που έπεφταν.. Μέχρι να σταματήσει είχε γράψει 10,8 χιλιοστά με 100mm/hr ραγδαιότητα http://penteli.meteo.gr/stations/platanoulia/... Στους 19 έπεσε εδώ την ώρα φαινομένων στους 23,5oC τώρα με ήλιο...

Επανήλθε ο σταθμός http://penteli.meteo.gr/stations/platanoulia/ στο χωριό Πλατανούλια νότια του Τυρνάβου και κατέγραψε 39,2 χιλιοστά με μέγιστη ραγδαιότητα τα 200mm/hr και μέγιστη ριπή ανέμου τα 95km/h!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Επανήλθε ο σταθμός http://penteli.meteo.gr/stations/platanoulia/ στο χωριό Πλατανούλια νότια του Τυρνάβου και κατέγραψε 39,2 χιλιοστά με μέγιστη ραγδαιότητα τα 200mm/hr και μέγιστη ριπή ανέμου τα 95km/h!!!

Ξεκάθαρα τα αποτελέσματα ενός Microburst Θάνο (όπως και η εικόνα του σταθμού της Λάρισας)! Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες Στην Αγ.Τριάδα Ευρυτανίας.....σε λίγο φτάνω κι εγώ στον παράδεισο της Χόχλιας....αστάθεια σημαντική προς τα ψηλά και όπως ανεβαίνουμε από Μακρακώμη και Άγιο Γεώργιο!!

FB_IMG_1593859895909.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτο νεροοοοο.....πωπω....και ψυχρά....730μ και καταιγίδα ισχυρή στο τελευταίο χωριό της Φθιώτιδας πριν την Ευρυτανία!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Φορτώνει η πεδιάδα σιγά σιγά.

larissa 4-7-2020.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://en.sat24.com/en/gr/visual

Εχει αρχισει να φορτωνει καργα η πελλοπονησο

Με αυτο το στριμ,αν καταφερουν και αντεξουν οι καταιγιδες,δεν αποκλειετε τα πολυ δυτικα του νομου αττικης να εχουν και εκει φαινομενα τις επομενες ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγα τα ηλεκτρικά πάντως στις καταιγίδες που έχουν δημιουργηθεί. Και αυτή βόρεια της Λάρισας που φαίνεται τούμπανη στον δορυφορική λίγα ηλεκτρικά έχει.

Μπα, πάλι διαλύονται τα πράγματα, αύριο να δούμε..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Πριν 20 λεπτά οι εικόνες.

IMG_20200704_161240.jpg

IMG_20200704_161157.jpg

IMG_20200704_161155.jpg

 

Συνεχή μπουμπουνητα από αυτό τωρα

IMG_20200704_163238.jpg

IMG_20200704_163706.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Η πρώτη εικόνα έχει μια τόσο όμορφη συμμετρία χρωμάτων, κατά τα άλλα πέφτει γερή οργάνωση, δεν ξέρω όμως αν μας πετύχει! Έχει και microburst παλι

IMG_20200704_164220.jpg

IMG_20200704_164306.jpg

IMG_20200704_164314.jpg

IMG_20200704_164425.jpg

 

Χαμηλά νέφη στο κέντρο του ανοδικού ρεύματος !

IMG_20200704_164637.jpg

IMG_20200704_164700.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τις 2 τελευταιες μερες μας αποφευγουν με επιδεξιο τροπο οι βροχες.μπαμ-μπουμ ακουμε αλλα φως δεν βλεπουμε.ολο γυρω-γυρω βρεχει.χτες πριν νυχτωσει εβρεξε 5 λεπτα χαχα .τωρα εχει μαυριλα προς το καιμακτσαλαν και πρεπει να βρεχει.δεν πειραζει πηγα μεσημερι για καφε προς καταρρακτες να πνιξω τον καημο μου😀

0iGaXjD.jpg

τουλαχιστον πινεις καφε βλεποντας παντου νερα συν την δροσια που δημιουργειται απο αυτα.

60yGNwo.jpg

ακριβως  κατω απο το καφε απο παντου πεφτουν μικρα καταρρακτακια[εδω εχει κανα 3-4 τετοια]

GALTlXF.jpg

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντά σου είναι Μιχαήλ η καταιγίδα, η άλλη βόρεια άφησε στην Ελασσόνα 11 χιλιοστά και οδεύει προς τα παράλια της Πιερίας..

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, bill snow είπε:

τις 2 τελευταιες μερες μας αποφευγουν με επιδεξιο τροπο οι βροχες.μπαμ-μπουμ ακουμε αλλα φως δεν βλεπουμε.ολο γυρω-γυρω βρεχει.χτες πριν νυχτωσει εβρεξε 5 λεπτα χαχα .τωρα εχει μαυριλα προς το καιμακτσαλαν και πρεπει να βρεχει.δεν πειραζει πηγα μεσημερι για καφε προς καταρρακτες να πνιξω τον καημο μου😀

0iGaXjD.jpg

τουλαχιστον πινεις καφε βλεποντας παντου νερα συν την δροσια που δημιουργειται απο αυτα.

60yGNwo.jpg

ακριβως  κατω απο το καφε απο παντου πεφτουν μικρα καταρρακτακια[εδω εχει κανα 3-4 τετεια]

GALTlXF.jpg

..... άσχημα που είναι .....!!!!!!!....... νερά παντού ....... πράσινο παντού ...... δροσιά ουλούθε ...... αίσχος είναι το μέρος ......🤪........ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...