Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές ισχυρής ασταθειολίμνης 3-7/7/2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγά σιγά εξασθενεί η καταιγίδα, δεν έβρεξε πολύ, αλλά αρκετά ώστε α πέσει η θερμοκρασία 11 βαθμούς, στους 25 τώρα. Λίγο πιο νότια επειδή το κέντρο του υετού έμεινε στάσιμο σίγουρα θα υπήρχαν θέματα, αλλά δεν υπάρχουν σταθμοί εκεί!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Ευαγγελος είπε:

Παισει τιποτα για Κηφισια οπου ειμαι τωρα?

Εχω βγαλει το δερμα μου και κανω σαν τον Μαμρα....

.....παίζει ήλιος και ζέστη ..... ξαναβάλε το δέρμα σου ..... θα το χρειαστείς ......!!!!!!.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Τιποτα (και) σημερα εδω...

Από το βράδυ παίζουμε μπάλα Χρήστο .... θα την βγάλει την αστάθεια πιστεύω πριν αλλάξει η μέρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπαμ μπουμ συνεχεια απο το μεσημερι.εδω τιποτα τωρα μια δευτερη φουσκωνει Δ-ΒΔ.απλωνει αρκετα προς Β αλλα δεν φαινεται στην φωτο.σκοτεινισε τωρα.αλλα απο εκει που πρεπει δηλαδη νοτιο νομο φλωρινας και περιοχη πτολεμαιδας δεν βλεπω φουσκωματα.

2uQzQ4x.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οργανώνεται το δεύτερο κύμα σιγά σιγά από τα δυτικά, να δούμε τι θα γίνει. Η θερμοκρασία από τους 23.3 που ήταν και η ελάχιστη της ημέρας ήδη πήγε εκ νέου στους 29,4 με 60% υγρασία παρακαλώ! Οπότε άνετα βγάζει και άλλες καταιγίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χόχλια ετοιμάζεται σαν σκηνικό αλλά δεν το βλέπω....μπουμπουναει το τελευταίο διάστημα...μαυρίλα παντού.....κάτι ξεμπαρκες σταγόνες!!!

IMG_20200704_175601.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

Τιποτα (και) σημερα εδω...

Το βραδυ θα μπει στο κολπο η κεντρικη Μακεδονια..Ηδη στα βδ εχει βγαλει καταιγιδες...Δεν αργειτε..Καλη απολαυση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εικόνες ανεβαίνοντας προς Ράχη και μετά προς Αγία Τριάδα.....απίθανη φύση....όλα στο φουλ πράσινο, πολλά κουκουνάρια φέτος τα έλατα και όλο το σκηνικό αστάθειας ήρθε κι έδενε!!

IMG_20200704_165956.jpg

IMG_20200704_165816.jpg

IMG_20200704_165804.jpg

IMG_20200704_165753.jpg

IMG_20200704_165546.jpg

IMG_20200704_165537.jpg

IMG_20200704_165526.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Της κολασεως στην δυτικη Μακεδονια...Ανεβαστε φωτο και βιντεο απο το νυχτερινο show...Θα ειμαι εκτος σπιτιου..Οποτε οταν γυρισω να παρω ματι..😎Καλη απολαυση σε θεσσαλους και Μακεδονες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Της κολασεως στην δυτικη Μακεδονια...Ανεβαστε φωτο και βιντεο απο το νυχτερινο show...Θα ειμαι εκτος σπιτιου..Οποτε οταν γυρισω να παρω ματι..😎Καλη απολαυση σε θεσσαλους και Μακεδονες...

Ελπίζω να μην έρθει προς τα εδώ ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Ελπίζω να μην έρθει προς τα εδώ ....

Καταλαβαινω...😉Αλλα μην φοβασαι..Για χαλαζι δεν το κοβω να ριχνει..Οχι σημερα τουλαχιστον..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Καταλαβαινω...😉Αλλα μην φοβασαι..Για χαλαζι δεν το κοβω να ριχνει..Οχι σημερα τουλαχιστον..

Χαχαχαχα αυτήν την φορά δεν είναι μόνο για το χαλάζι αλλά και για τοπικές εκδηλώσεις που άμα βρέξει..... πόσο μάλλον αν έχει καταιγίδα δεν θα πραγματοποιηθούν αλλά τώρα ότι θέλει ας κάνει ο καιρός.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Χαχαχαχα αυτήν την φορά δεν είναι μόνο για το χαλάζι αλλά και για τοπικές εκδηλώσεις που άμα βρέξει..... πόσο μάλλον αν έχει καταιγίδα δεν θα πραγματοποιηθούν αλλά τώρα ότι θέλει ας κάνει ο καιρός.....

Ετσι ειναι φιλαρακι..Καλως η κακως δεν μας ακουει ο μπαγασας.Οτι θελει κανει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικά όντως θα κάνει πράγματα στην κεντρική Μακεδονία σήμερα. Καθώς δορυφορική και ηλεκτρικά δείχνουν στην ουσία κάτι σαν μέτωπο από τα δυτικά. Που όντως έτσι είναι και ς μιλάμε για ψυχρό μέτωπο, οπότε.ανετα βγαίνουν περισσότερα φαινόμενα σε σχέση με αυτά που έβγαζε ο Τζιφός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bill snow είπε:

κατι περιεργα συννεφα ακριβως πανω μας πριν 10 λεπτα

DXc55c0.jpg

Κατα 99% πρεπει να ειναι mammatus!!! Αν ειναι mammatus, εχω διαβασει οτι ειναι οιωνος για πολυωρες καταιγιδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Κατα 99% πρεπει να ειναι mammatus!!! Αν ειναι mammatus, εχω διαβασει οτι ειναι οιωνος για πολυωρες καταιγιδες

..... πολύ σωστά .....!!!!! .... είναι mammatus 1000% .....

Η παρουσία των σύννεφων mammatus στον ουρανό προμηνύει την άφιξη καταιγίδων, χαλαζόπτωσης και ισχυρών ανέμων.

synnefa-mammatus-11.jpg

http://meteohellas-weathercams.gr/kairikes-fotografies/entyposiaka-nefi-mammatus/

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...