Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές ισχυρής ασταθειολίμνης 3-7/7/2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλησίασε στα νοτιοανατολικά της πολης ... Άντε και με 0,8μμ που έπεσαν δεν κάνουμε ταμείο .... Ελπίζω να πέσει πάνω μας και να μην εκφυλιστεί η προσπεράσει ...

7e224596bcc7c59f_1593962917162.jpg.588bafed3371e0754b73fd414d38cb51.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε οχι ρε με ξεριζωσε 2 πιπεριες το νερο εχει γινει λιμνη και βγηκαν οι ριζες πανω και οι πιπεριες εγυραν στο χωμα

Δυστυχως χθες νερο κι αερας εκαναν ζημια...εντωμεταξυ εσπασαν και δυο μικρα δεντρακια στο κεντρικο δρομο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, freeze είπε:

Πλησίασε στα νοτιοανατολικά της πολης ... Άντε και με 0,8μμ που έπεσαν δεν κάνουμε ταμείο .... Ελπίζω να πέσει πάνω μας και να μην εκφυλιστεί η προσπεράσει ...

7e224596bcc7c59f_1593962917162.jpg.588bafed3371e0754b73fd414d38cb51.jpg

 

Πρεπει να εκφυλιζεται..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ε οχι ρε με ξεριζωσε 2 πιπεριες το νερο εχει γινει λιμνη και βγηκαν οι ριζες πανω και οι πιπεριες εγυραν στο χωμα

Δυστυχως χθες νερο κι αερας εκαναν ζημια...εντωμεταξυ εσπασαν και δυο μικρα δεντρακια στο κεντρικο δρομο

Πρέπει να ανοίγεις αυλάκια στον κήπο σου για να φεύγει το νερό....Φέρε και λίγο νερό κατά δω..😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Πρέπει να ανοίγεις αυλάκια στον κήπο σου για να φεύγει το νερό....Φέρε και λίγο νερό κατά δω..😄

Χαχχααχ ρε εχω ανοιξει πραγμα ...αλλα εδω οι εργατικες που μενω ει αι απιστευτα φτιαγμενες το πισω μερος του κηπου δεν επικοινωνει με το μπροστα και ειναι γυρω γυρω κλειστο,,,,χαχαχ τι εκαναν οι ανθρωποι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5-10mm χοντρικα εριξε μεσα σε 25-30' (16.50-17.20) στη βορεια Σαλαμινα,μεσα στον κολπο της Ελευσινας,και στην Ελευσινα.Οι υπολοιποι κοντινοι τη βγαλανε με ψιχαλισματα και μαυριλες. Η προγνωσιμοτητα του stream ψηλα ακομα και στο nowcast ειναι για τα πανηγυρια...Απο ΒΒΑ που δινοταν ειχαμε Δ εκεινη την ωρα.

image.png.36fee2ba590e833aa3eb6f703d943649.png

Καμια φορα οταν δεν υπαρχει αερας ψηλα μια ασταθεια μπορει στο φουντωμα της να επεκταθει τοπικα για λιγες εκατονταδες μετρα.η χιλιομετρα (αναλογως το μεγεθος της) προς ολες τις κατευθυνσεις. Στη συγκεκριμενη περιπτωση σημερα,η ασταθεια ξεκινησε απ τα Γερανεια και εφτασε μεχρι Ασπροπυργο.

image.thumb.png.9a25e25550f2f538e9a1468d45dbbe24.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαηλ θα με το στειλεις κι αυτο πως φαινεται η δορυφορικη;;;

Αρχισαν παλι να ακουγονται απο νοτιοανατολικα μου μπουμπουνητα βαθια μακρια

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Έσβησα κατά λάθος το καυτερό βίντεο που έβγαλα με διάφορα.. τσαταλια τα νεύρα μου.. αυτό είναι το δεύτερο καλύτερο, το άλλο είχε καλύτερο κεραυνό μπροστά μου.

 

Α δεν με αφήνει να ανεβάσω ούτε εικόνα τώρα...

Screenshot_2020-07-05-19-31-58-580_com.miui.videoplayer.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ και 6 ώρες η υετοκουρτινα μένει στο ίδιο μέρος...εκεί που χτυπάει ο κεραυνός..100 άρα θα χτυπάνε εκεί σήμερα.. πάντως σαν Θεσσαλία τα πήγαμε εξαιρετικά.

Screenshot_2020-07-05-19-45-28-419_com.miui.videoplayer.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Εδώ και 6 ώρες η υετοκουρτινα μένει στο ίδιο μέρος...εκεί που χτυπάει ο κεραυνός..100 άρα θα χτυπάνε εκεί σήμερα.. πάντως σαν Θεσσαλία τα πήγαμε εξαιρετικά.

*Λάρισα, Καρδίτσα, Τρίκαλα..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

*Λάρισα, Καρδίτσα, Τρίκαλα..

Ναι δεν αντιλέγω, αν και βέβαια πήρα ψίχουλα, αλλά λέω ότι τα πήγε εξαιρετικά η Θεσσαλία γιατί στο 80% του διαμερίσματος είχε κεραυνούς σήμερα. Και έχει και μεταμεσονύχτια συνέχεια που θα αφορά και τον Βόλο ελπίζω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ναι δεν αντιλέγω, αν και βέβαια πήρα ψίχουλα, αλλά λέω ότι τα πήγε εξαιρετικά η Θεσσαλία γιατί στο 80% του διαμερίσματος είχε κεραυνούς σήμερα. Και έχει και μεταμεσονύχτια συνέχεια που θα αφορά και τον Βόλο ελπίζω.

Δεν μπορώ να σκεφτώ πως μπορεί να παίξει κάτι δυνατό εδώ (καλή ραγδαιότητα και ηλεκτρικά) με ανατολικό ρεύμα. Μακάρι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Δεν μπορώ να σκεφτώ πως μπορεί να παίξει κάτι δυνατό εδώ (καλή ραγδαιότητα και ηλεκτρικά) με ανατολικό ρεύμα. Μακάρι..

Μόνο με μπουρίνια από την θάλασσα φίλε. Ξέρω ότι υπάρχει το Πήλιο, αλλά ελπίζω να μην αποτελέσει και τώρα σοβαρό εμπόδιο. Όλα τα μοντέλα δίνουν δυνατή κατάσταση μετά. Αλλά θα είναι αργά την νύχτα και επειδή δεν θέλω να τα χάσω θα ξενυχτήσω εκτός αν δω ότι μουφιάσει η φάση. Και εγώ θα προτιμούσα δυτικό ρεύμα και να είχαμε τις απογευματινές καταιγίδες. Αλλά τι να κάνουμε με αυτό έχουμε με αυτό κάνουμε. Μόλις ήρεμης ο καιρός εδώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1000 φορές να χα την καταιγίδα της Λιβαδειάς με 35mm και 21 βαθμούς τώρα, παρά τους 30 της Καρύστου (που στην καλύτερη θα γίνουν 25-56 πριν το ξημέρωμα) και 6-7 μποφόρ μελτέμι να σου τρυπάει τ αυτιά. Α, και να χω και τα μάτια μου 104 για τυχόν πυρκαγιά.  Ευεργετικό το μελτέμι ως ένα βαθμό σε κάποιες περιοχές, αλλά σαν τις αστάθειες δεν έχει,

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...