Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές ισχυρής ασταθειολίμνης 3-7/7/2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βροχοθύελλα στον Τύρναβο, ο πραγματικός χαμός είναι λίγο έξω από την πόλη 2-3 χιλιόμετρα πιο νότια, σίγουρα έχει χαλάζι αυτό το πράγμα..

hT6ka0x.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τέλειωσαν τα φαινόμενα, τρελή εμμονή με πολλές ανατροφοδοτήσεις, δεν ξεκολλούσε από το βουνό, είχε και πάρα πολύ αέρα, θύελλα πραγματικά.. Και μια εικόνα πως φαίνονταν από την κάμερα της Λάρισας

5kTy5Uu.jpg

Ο σταθμός στα Πλατανούλια βγήκε off γιατί έκανε μικροδιακοπές ηλεκτρικού ρεύματους από τους κεραυνούς που έπεφταν.. Μέχρι να σταματήσει είχε γράψει 10,8 χιλιοστά με 100mm/hr ραγδαιότητα http://penteli.meteo.gr/stations/platanoulia/... Στους 19 έπεσε εδώ την ώρα φαινομένων στους 23,5oC τώρα με ήλιο...

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εδώ μια τρύπα στο νερό. 2 πυρήνες ο ένας έφυγε νότια, ο άλλος βόρεια, έβρεξε λίγο μόνο και μόνο για να ανέβει η δυσφορία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Παιδιά δεν το έχω ξαναδεί, το κάτω ουράνιο τόξο είναι διπλό!! Δηλαδή εχοε τριπλό ουράνιο τόξο, φαίνεται ξεκάθαρα στο μάτι αλλά δυσκολεύομαι να το αποτυπώσω στον φακό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Έκανα ότι μπορούσα. Δεν φαίνεται. Αλλά μπορειτε να καταλάβετε ότι το μικρό τόξο ειναι διπλό λόγω πάχους.

Κρατάει ακόμα.

IMG_20200703_190905.jpg

IMG_20200703_191156.jpg

IMG_20200703_192302.jpg

IMG_20200703_190856.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, freeze είπε:

Καλώς μας ήρθες γίδα μου.....

Ψιχαλες τώρα στον Σταυρό Θεσσαλονίκης και μπουμπουναει ενώ η Ασπροβάλτα έχει χαθεί 

PANO_20200703_200719.thumb.jpg.eb20dd0f09049f52f25ade2b01504fd8.jpg

Με προλαβες..Τις καμερες της Ασπροβαλτας βλεπω..Δυνατη καταιγιδα σε πληρη εξελιξη...Αντε τυχερουλη..Ετοιμασου...Καλη απολαυση..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω κατω χαμπαρι δεν εχουμε παρει..

38.5 μεγιστη προχθες,37.8 εχθες και σημερα 37.6.Αυτη την ωρα 29.4 βαθμους...Ελπιζω εστω και ως αουτσαιντερ κατι να δουμε και μεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εδω κατω χαμπαρι δεν εχουμε παρει..

38.5 μεγιστη προχθες,37.8 εχθες και σημερα 37.6.Αυτη την ωρα 29.4 βαθμους...Ελπιζω εστω και ως αουτσαιντερ κατι να δουμε και μεις...

Εδώ παγωνιά έχει,βγήκα έξω γυμνός από πάνω να δω τα φασολάκια και τις πατάτες και πάγωσα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζιφος τελικά ... Πηρε την Εγνατία και φεύγει προς Κερδύλια ,Τούζλα ...

H Ασπροβάλτα έβαλε 5,4mm 

Σε εμάς έβρεξε τον δρόμο και τώρα χαζοριχνει 

IMG_20200703_205339.thumb.jpg.6e1f83ad1f35f47f90a6699d8811d61a.jpg

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

 Παιδιά δεν το έχω ξαναδεί, το κάτω ουράνιο τόξο είναι διπλό!! Δηλαδή εχοε τριπλό ουράνιο τόξο, φαίνεται ξεκάθαρα στο μάτι αλλά δυσκολεύομαι να το αποτυπώσω στον φακό!

Μιχαηλ ειχα ανεβασει κι εγω μια τον ιουνιο εδω που ηταν ακριβως το ιδιο..αλλα στο κατω διπλο ουρανιο τοξο φαινοταν μονο τα τρια τελευταια χρωματα γιατι τα αλλλα ηταν πισω απο το αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Η καμερα της Βλαστης ολα τα λεφτα.Καταιγιδα σε πληρη εξελιξη..

Βάλε λίγο το λινκ Σάκαρε

Ιδέα μου ή όντως έχουμε σκόνη??

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...