Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, το ουκμο δεν λέει να τουμπιασει, αυτός είναι ο εχθρός μας... τα υπόλοιπα έχουν καλή λογική.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερες...Γεια σου ομορφουλα Λορα να ερχοσουν καλλιθεα για μια ωρα...

ο νους σου στα top model εσυ!δηλαδη τα βαλκανικα μωρα δεν σου κανουν?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, bill snow είπε:

ο νους σου στα top model εσυ!δηλαδη τα βαλκανικα μωρα δεν σου κανουν?

Ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει μπιλαρε...Αλλα παντα ο original εραστης των καταιγιδων ψαχνει το απολυτο οργιο...🙈

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μόνο εγώ τα βλέπω θετικά τα πράγματα?? πως γίνεται αυτό??😅

 

 

βέβαια θα είμαι σίγουρος το Σάββατο/Κυριακή που θα έχει κλειδώσει η μεταβλητή της Αμερικής. και μετά είναι σχεδόν βέβαιο πως είτε με πολυήμερες ζέστες ή όχι, θα ακολουθήσει λίμνη.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μόνο εγώ τα βλέπω θετικά τα πράγματα?? πως γίνεται αυτό??😅

 

 

βέβαια θα είμαι σίγουρος το Σάββατο/Κυριακή που θα έχει κλειδώσει η μεταβλητή της Αμερικής. και μετά είναι σχεδόν βέβαιο πως είτε με πολυήμερες ζέστες ή όχι, θα ακολουθήσει λίμνη.

Φιλαράκι το ότι εσύ είσαι αισιόδοξος είναι καλό και εύχομαι απο καρδίας να έρθει αυτή η λίμνη γιατι δεν θέλω να πάμε πάλι σε Σεπτέμβρη με θερμοκρασίες Ιουλίου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Φιλαράκι το ότι εσύ είσαι αισιόδοξος είναι καλό και εύχομαι απο καρδίας να έρθει αυτή η λίμνη γιατι δεν θέλω να πάμε πάλι σε Σεπτέμβρη με θερμοκρασίες Ιουλίου...

Δημήτρη ένα μοντέλο να αλλάξει το ούκμο και όλα καλά. Ωστόσο επειδή επιμένει είμαι λίγο ανήσυχος αλλά μέχρι εκεί. Ε τι στο καλό να τουμπιάσουν όλα σε αυτό? Θα δούμε. Πάντως ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη😀

Αλήθεια πως και άλλαξες "στρατόπεδο" Μήπως φταίει πως τελικά οι ζέστες δεν βοηθάνε στην ελάττωση της μετάδοσης του κορωνοϊού ή απλά να πέσουν οι θερμοκρασίες ακριβώς επειδή ταιριάζει στην εποχή καλύτερα? 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να χα χιλια ματια εσενα να κοιταζω...Γεια σου Λορα,πηρες φορα....Μουρλια το κοριτσι μου στο Αμερικα....Πραγμστικα δεος τα διαγραμματα σε τοπικο επιπεδο απ οπου περασει ο κοριτσαρος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αίσχος!

... αν και με πολύ τύχη μπορεί να μας απασχολήσει κάτι αρχές Σεπτέμβρη εντός του 1ου δεκαημέρου.. δεν μου φαίνεται εύκολο όμως...

Τελευταία φορά που θυμάμαι καλή κακοκαιρία, χωρις όμως τίποτε το ιδιαίτερο εδώ από χιλιοστα.. είχε όμως συννεφιά, βροχούλα και ήταν κλειστός ο καιρός με πτώση της θερμοκρασίας σε καθαρά φθινοπωρινά επίπεδα.. ήταν πριν 8 χρόνια και γύρω στο άνοιγμα των σχολείων... διήμερη τη θυμάμαι εδώ..

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Winterlove είπε:

Αίσχος!

... αν και με πολύ τύχη μπορεί να μας απασχολήσει κάτι αρχές Σεπτέμβρη εντός του 1ου δεκαημέρου.. δεν μου φαίνεται εύκολο όμως...

Τελευταία φορά που θυμάμαι καλή κακοκαιρία, χωρις όμως τίποτε το ιδιαίτερο εδώ από χιλιοστα.. είχε όμως συννεφιά και ήταν κλειστός ο καιρός με πτώση της θερμοκρασίας σε καθαρά φθινοπωρινά επίπεδα.. ήταν πριν 8 χρόνια και γύρω στο άνοιγμα των σχολείων...

Πιο προσφατα φιλε και το 2016 ειχε βγαλει ασταθεια με καλες καταιγιδες στην Αθηνα...Αλλα ο κορυφαιος ηταν το 2009 με 70mm  στο θησειο και χιονια στα μεσα του μηνα στα ορεινα της βορειας και κεντρικης χωρας..Στα ψηλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δημήτρη ένα μοντέλο να αλλάξει το ούκμο και όλα καλά. Ωστόσο επειδή επιμένει είμαι λίγο ανήσυχος αλλά μέχρι εκεί. Ε τι στο καλό να τουμπιάσουν όλα σε αυτό? Θα δούμε. Πάντως ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη😀

Αλήθεια πως και άλλαξες "στρατόπεδο" Μήπως φταίει πως τελικά οι ζέστες δεν βοηθάνε στην ελάττωση της μετάδοσης του κορωνοϊού ή απλά να πέσουν οι θερμοκρασίες ακριβώς επειδή ταιριάζει στην εποχή καλύτερα? 

Προσωπικά εγώ θέλω το διμηνο περίπου από 15/6 μέχρι 15/8 με καλές θερμοκρασίες και καλό καιρό (με κανένα διάλλειμα καταιγίδων όμως) για μπανιο στη θαλασσα και βόλτες..

Μετά όμως (ειδικά από Σεπτέμβρη) θέλω φθινόπωρο και όχι λιακάδες καθημερινά και ανομβρία. Φέτος, βέβαια, ισχύει αυτο που λες στην αρχή ότι έπαιξε ρόλο ο κορωνοιος και για αυτο παρακαλούσα στην αρχη του καλοκαιριου για καυσωνες...

 

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει μπιλαρε...Αλλα παντα ο original εραστης των καταιγιδων ψαχνει το απολυτο οργιο...🙈

ΣΑΤΥΡΕΕΕΕΕΕ!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Εννοεί ότι ο Σεπτέμβρης σχεδόν πάντα βγαίνει πολύ θερμός σχεδόν ίδιος με τον Αύγουστο και αυτή είναι η αλήθεια τα τελευταία πολλά χρόνια ....

Ε για μένα αυτό είναι εξαιρετικό! Δεν έχω πρόβλημα με τη ζέστη είμαι και πολύ κρυουλιάρης και δεν μπορώ το κρύο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πτώση αρχές Σεπτέμβρη έγινε άνοδος τελικά... 

Τρομερά πράγματα.... Για άλλη μια χρόνια το καλοκαίρι μας βγάζει τη πίστη για να φύγει. 

Δεν φαίνεται ότι θα φύγει τουλάχιστον έως τις 15 του μήκος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Το οτι θα βγει πιο ζεστος ο Σεπτέμβρης απο Αυγούστο με ξεπερναει. Ολα ανωμαλα φετος ιδιως. Μάης και Σεπτέμβρης  εκτρωματα

Δεν  υφίσταται η κανονικότητα πλέον... 

Η καιρική ανωμαλία είναι εδώ καί πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτήν.. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ νωρίς κάψαμε ολόκληρο τον Σεπτέμβρη νομίζω....

 

πάμε στα 12αρια, στην Αμερική το αικον φαίνεται να χειροτερεύει.. Ας ελπίσουμε να μην είναι πολύ. Πρέπει να αποφύγουμε οπωσδήποτε σενάριατύπου ούκμου. Τέτοια σενάρια να βγαίνουν μόνο τον χειμώνα που όντως είναι υετοφόρα-χιονουετοφόρα..

 

η μεταβλητή που κοιτάω και στην οποία παίζονται πάρα πολλά.

δυστυχώς πηγαίνει νοτιοδυτικότερα το χαμηλό.. το οποίο σημαίνει μεγαλύτερη ενίσχυση, και άρα ο αυλώνας με τον οποίο πάει να ενωθεί, δεν θα ενωθεί, αντα αυτού θα σηκωθεί ο αντικυκλώνας ενδιάμεσα οδηγώντας σε κατάβαση αυλώνα στην δυτική Ευρώπη, και άρα το σενάριο του ούκμο στις 144 ώρες..

usa variable.JPG

 

γαλλικό και ούκμο διόρθωσαν ως ένα βαθμό ευτυχώς. Οπότε βλέπουμε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτιωση απο τζεμ και απο μεσο ορο τζιφου..Εχει δρομο..Και σιγουρα δεν ειναι φαβορι το ενδεχομενο μιας λιμνης στην περιοχη μας..Αλλα θα τα παιξουμε ολα για ολα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...