Jump to content
billipiros12

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εκπληξη ειναι αυτο νομιζω

Έδινε ότι μπορεί να βγάλει κατι αλλά τόσο νωρίς δεν το περίμενα . Πάντως δεν έδινε σε καμια περιπτωση ότι μπορεί να επιβιώσουν  αυτές οι μπόρες ΝΑ όποτε δεν υπάρχουν προσδοκίες . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φάληρο ΣΕΦ 31οC και Ν.Φιλαδέλφεια και Αχαρνές 39οC.....ίδια ώρα και 8οC διαφορά μέσα στο λεκανοπέδιο!!

Συννεφάκια κι εδώ από πάνω μας, κρύβουν κατά διαστήματα τον ήλιο....αυξήθηκε τα τελαυταία λεπτά η ένταση του μελτεμιού!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμη καταιγίδες δεν έχει ο κάμπος.... είναι περιορισμένες στα βουνά δύσκολα να έρθει κάτι πρέπει να διαλύονται νομίζω 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απορώ ρε παιδιά πως μπορείτε με τέτοια ζέστη και πάτε στις παραλίες!!!!!! 

Πραγματικά δε λυπάστε τους εαυτούς σας??? 

Θα δικαιολογήσω μόνο όσους δεν έχουν κλιματιστικό στο σπίτι τους αν και θα προτιμούσα να μη φάω για 10 μέρες για να μαζέψω λεφτά για a/c.... 

Έξω από το σπίτι μετά τους 33-34 βαθμους ρητα  μονο σε κλιματιζομενο χώρο πάω αλλιως πουθενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Κύριε Χελμέ πρόσεξε τα λόγια σου....2 μέρες καυτές έχουμε μες το καλοκαίρι....ηρέμησε....Μελίσσια 36οC….

Κρανίδι 39οC….σταμάτησαν τα ψησίματα κι αντί για 46οC αρχισε να πέφτει....χαχαχα…...

Μακαρι να είναι και οι τελευταίες Κώστα... Αλλά αυτες τις μέρες πραγματικά κάνει πολύ ζέστη για τα δικά μου δεδομένα... Οχι τίποτα ιδιαίτερο όμως για τα ελληνικά δεδομένα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 Θησείο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 minutes ago, kouvanos said:

Αν βοηθησει ο φοεν καυτος ΒΒΔ Μενιδι κ γυρω περιοχες πανε για 43-44...

Δε νομίζω να φτάσει παραπάνω, ίσως μόνο πολύ τοπικά γιατί έχουν αρχίσει να εμφανίζονται σύννεφα στον ουρανό της Αττικής. Λογικά δε θα αφήσουν να ανέβει παραπάνω η θερμοκρασία!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περίεργο....με ΒΒΑ άνεμο πήγαμε 36,5οC σχεδόν, ενώ τώρα με ΝΔ και ΔΝΔ άνεμο και λίγη συννεφιά πέσαμε στους 34οC.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ μόλις γύρισε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σε ΒΑ και επο τους 38.1 έπεσα στους 36.9

Μας γονάτισε το δυτικο ρεύμα από το πρωι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

33,5οC η Σαλαμινα.....

Ναι με 51% υγρασία.. Νομίζω  καλύτερα θα ένιωθε ο κόσμος εκεί με 40.3 που έφτασε νωρίτερα και πολύ χαμηλή υγρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Φάληρο ΣΕΦ 31οC και Ν.Φιλαδέλφεια και Αχαρνές 39οC.....ίδια ώρα και 8οC διαφορά μέσα στο λεκανοπέδιο!!

Συννεφάκια κι εδώ από πάνω μας, κρύβουν κατά διαστήματα τον ήλιο....αυξήθηκε τα τελαυταία λεπτά η ένταση του μελτεμιού!!! 

Δε θα μου γράφεις μόνο θερμοκρασίες με τέτοιες συνθήκες.... Το 31 από μόνο του δε λέει τίποτα απολύτως... Χθες βράδυ ήμουν στο Μικρολίμανο στο Δελφινάριο μέχρι τη μία τα ξημερωματα και ένιωθα λες και με ψεκαζες με σπρευ νερού... Ανεβαίνω Ζωγράφου με υψηλότερη θερμοκρασια και έκατσα να φάω σουβλάκια στο μπαλκόνι μου χωρίς να σταξει σταγόνα υδρωτας.... 

Είναι σαν να δεις τώρα στον Ποταμό Κέρκυρας τη θερμοκρασία που είναι 33 βαθμοί και να πεις καλά είναι εκεί πάνω χωρίς να δεις το 61% υγρασία που αυτομάτως κάνει ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ και ΑΦΟΡΗΤΗ την ατμόσφαιρα με heat index πάνω από 40

Έχω βιώσει εκεί πάνω μεσημερι  31 βαθμους με 80+ υγρασία να μην κουνιέται φυλλο και δεν μπορείς να βγάλεις ανάσα και στο σπίτι μου με 31 βαθμους 20% υγρασία  και δυνατό μελτεμι έχω ανοιχτές πόρτες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ναι με 51% υγρασία.. Νομίζω  καλύτερα θα ένιωθε ο κόσμος εκεί με 40.3 που έφτασε νωρίτερα και πολύ χαμηλή υγρασια

http://meteoclima.hua.gr/stations/salamina/

34οC μέγιστη είχε η Σαλαμίνα.....χθες αναφέρθηκαν οι 40οC....

ΥΓ Γιώργο μου Χελμέ, απλά ανέφερα θερμοκρασίες, για να φανεί η απίστευτη διαφορά εντός μια περιοχής....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...