Jump to content
billipiros12

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30οC και ήλιος στην Πολίχνη με την αίσθηση όμως για πολύ παραπάνω. Γι'αυτό και σκάω από τη ζέστη.

 

Το καλοκαίρι είναι η πιο σιχαμένη εποχή μακράν γιατί η καύσωνα θα έχει η καταιγίδες. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Κάτι ενδιάμεσο δε μπορεί να κάνει.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Mελίσσια 20,5οC η ελάχιστη Τ νωρίς το πρωί....πολύ πιο δροσερή βραδιά!!

Εδώ η ελάχιστη χθες ανέβηκε σε σχέση με προχθές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Καλημερα! Δροσερά τα πρωινα στη Πρέβεζα, 22 βαθμοί νωρίς το πρωί.. 

Πες μας και για τη σάουνα όμως από το ξημέρωμα μέχρι τη δύση του ηλιου... 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ ζεστη στα Γιαννενα τωρα με την θερμοκρασια στους 30,2 

Δροσερο πρωινο με την ελαχιστη θερμοκρασια στους 14 - 15 βαθμους στους σταθμους του Ε.Α.Α 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

30.5 τώρα στον Ποταμό Κέρκυρας με 71%...καλυτερα πρέπει να είναι στα καζάνια της κολασεως

Φανταζομαι πως θα ειναι η αισθηση σε αυτο το μερος με τετοιες υγρασιες αν εχει 40 βαθμους.....αισθηση πνιγμου και βρασιματος ταυτοχρονα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πες μας και για τη σάουνα όμως από το ξημέρωμα μέχρι τη δύση του ηλιου... 😅

Πήγα στη παργα σήμερα....... Έφυγα από τη πολυ ζέστη...... Δεν κάθεσαι έξω..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Πήγα στη παργα σήμερα....... Έφυγα από τη πολυ ζέστη...... Δεν κάθεσαι έξω..... 

Αυτό ακριβώς εννοώ... Κατάρα το καλοκαίρι στη δυτική Ελλάδα... 

34.8 εδώ και 51% υγρασια.... Λιωσιμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, heavy snow είπε:

Φανταζομαι πως θα ειναι η αισθηση σε αυτο το μερος με τετοιες υγρασιες αν εχει 40 βαθμους.....αισθηση πνιγμου και βρασιματος ταυτοχρονα...

Ιούλιος 2012 στον πολυημερο υπερκαυσωνα των δυτικών έγραψα σε 11 σερί μέρες αίσθηση ζέστης από 43 έως 52 βαθμους.... Δεν έχω ξαναζήσει τέτοιο πράγμα και μάλιστα όταν η μέγιστη θερμοκρασία αέρα δεν ανέβηκε ποτέ πάνω από 39 βαθμους.... 

Τα νοσοκομεία είχαν γεμίσει με τουρίστες που έπεφταν σαν τα κοτόπουλα.... Έβγαινα από το κλιματιστικό στην αυλή και σε 30 δευτερόλεπτα έσταζες σαν να σε ψεκαζανε με σπρευ.... 

Το λέω και το ξαναλέω εδώ και 20 χρόνια πως καλοκαίρι διακοπές για ξεκούραση μόνο Κυκλάδες.... Στο Ιόνιο απλά δεν ξεκουράζεται όταν ο οργανισμός υποφερει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θερμοκρασιες μεγιστες και υγρασιες σε διαφορες πολεις της ελλαδας τωρα.

Γρεβενα 31,4 με 42% υγρασια

Γιαννενα 32,6 40%     -

Πρεβεζα 34,6 64%      -

Λαρισα 34,4 37%       -

Αγρινιο 35,4 33%       -

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Θερμοκρασιες μεγιστες και υγρασιες σε διαφορες πολεις της ελλαδας τωρα.

Γρεβενα 31,4 με 42% υγρασια

Γιαννενα 32,6 40%     -

Πρεβεζα 34,6 64%      -

Λαρισα 34,4 37%       -

Αγρινιο 35,4 33%       -

Οποτε η Πρέβεζα απολαμβάνει 46-47 βαθμους heat index... Φρίκη.....καλυτερα να μην πάω ποτέ διακοπές υπό αυτές τις συνθηκες και να κάτσω σπίτι μου στο κλιματιστικό... Θα μου μείνουν και τα λεφτά στην τσεπη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Οποτε η Πρέβεζα απολαμβάνει 46-47 βαθμους heat index... Φρίκη.....καλυτερα να μην πάω ποτέ διακοπές υπό αυτές τις συνθηκες και να κάτσω σπίτι μου στο κλιματιστικό... Θα μου μείνουν και τα λεφτά στην τσεπη

Ξεκινάει το ψήσιμο για τα δυτικά από δω και περα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλό μεσημέρι από Μαρμάρι με μελτεμάκι δροσιστικό 5 Bf βορείων κυρίως διευθύνσεων , θερμοκρασία 29.5 C , υγρασία 40 % και heat index 29 C ......

450733301_11082020(5).thumb.JPG.2c4f8e8f077c809f47719cd70fdeda50.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Ξεκινάει το ψήσιμο για τα δυτικά από δω και περα.... 

Ισχύει... Οσο κρατάει  το μελτεμι που τον Αύγουστο είναι και ο επικρατεστερος άνεμος τόσο τα δυτικά θα φλεγονται... Ευχή και κατάρα η Πίνδος για το κλίμα της Ελλαδας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3,2 mm στα Γιαννενα (στον σταθμο του Ε.Α.Α) απο τις βροχες/καταιγιδες που επεσαν πριν στο λεκανοπεδιο.

http://penteli.meteo.gr/stations/ioannina/

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασπροβάλτα 32-33 και Πολίχνη που μιλάω με εκεί 35. Αυτή η καταραμένη η υγρασία κάνει την αίσθηση της ζέστης πολύ έντονη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

20200811_170633.thumb.jpg.042dda20b2c6fdc6166724e008bf9a59.jpgΒροχοκουρτινα απο Ανω Κλειδωνια προς Γραμο

Τώρα Γιώργη άμα πω ότι δε σε ζηλεύω θα πω ψεμματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενας πυρηνας στα ΒΑ του νομου με μεγαλο υψος[εδω φαινεται μονο το μισο] πριν 1 μιση ωρα στο βορειο παικο οπου εβρεξε προς τα χωρια αρχαγγελος-περικλεια-λαγκαδια αριδαιας

qmnsYDy.jpg

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τώρα Γιώργη άμα πω ότι δε σε ζηλεύω θα πω ψεμματα

Γιώργη και εγω με ζηλεύω ρε φίλε και συγνωμη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... και μια καιρική βόλτα στην Ήπειρο .....

Ολο βολτες μου εισαι...Τοσο εσυ οσο και οι ομορφες φωτογραφιες σου..Απλα αδερφε μου,μην ξεχνιεσαι..Ανεβαζε τες στο αναλογο θεμα...Εδω μπορουμε να ανεβαζουμε φωτο μονο που σχετιζονται με καποια κακοκαιρια που ειναι σε εξελιξη...Φωτο με τοπια και απο ταξιδια μας στο αναλογο θεμα...Και γω συνεχεια εδω ανεβαζα...Αλλα ουσιαστικα ειμαστε εκτος θεματος...Με το καλο να επιστρεψεις στην βαση σου..Και μεις γυρισαμε απο Τηνο και τωρα φευγουμε για κοκκινο βοιωτιας...Τι να το κανω τωρα ομως..Το βραδυ του σαββατου επρεπε να ημουν εκει με την υπερκαταιγιδα...Παλι καλα που ο μητσακος μου εστειλε βιντεακια την ωρα της κολασεως..Ακομα δεν το χωραει το μυαλο μου τι εχασα...

Τελος παντων..Καλλιθεα 34.8 η μεγιστη..Παρα το μελτεμακι η ζεστη ειναι παρουσα ακομα αλλα αντεχεται...Σπανιος Αυγουστος απο πολλες αποψεις..Καλη συνεχεια παιδια..Ωρα αναχωρησης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...