Jump to content
billipiros12

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σήμερα... 

Ελαχιστη υγρασία 62%

Μεγιστη 98%

Ομορφα πράγματα συμβαίνουν στο νησί.... Μέγιστη θερμοκρασία 32.8... Ελαχιστη 17.1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα αστράφτει με μικρή συχνότητα νότια. Φαίνεται όμως πως βρίσκεται υπό διάλυση η καταιγίδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην πόλη του Καρπενησίου έγινε βροχοπανικός σήμερα το απόγευμα....ήταν και η πρώτη της προετοιμασίας του Παναιτωλικού πάνω και έγινε κάτω από άσχημες συνθήκες....στις 4.30 το απόγευμα είχε 25,5οC και στις 6 λίγο μετά έφτασε τους 16,8οC!!! Εφτασε 19mm η πόλη.....

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, στέκεται, ουρανός, γρασίδι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα ! Με αρκετή συννεφιά ξεκίνησε η μέρα σήμερα στην Βοιωτία, ιδιαίτερα στα Δυτικά όπου νεφώσεις Βορείου ρεύματος έκαναν την εμφάνισή τους.  Με την μέγιστη να φτάνει μόλις στους 26,5 βαθμούς δεν  χρειάζεται να γράψω πολλά για την περιγραφή των συνθηκών . 

Από το μεσημέρι αρχικά πίσω από τον  Παρνασσό, στην συνέχεια στην Πελοπόννησο και στο τέλος ΒΔ φάνηκαν πολύ καλές αναπτύξεις  .

Κλείσιμο ημέρας με την καταιγίδα στη Καρδίτσα όπως φαινόταν από τα ψηλά του χωριού . 

20200817_203516.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 - 28.1 (η ελ. σημειώνεται τώρα)  σήμερα στην Θεσσαλονικη

21.1 - 26.9 στο Ωραιοκαστρο 

24.9 η ελαχιστη στο Κορδελιο ενώ ο σταθμός βγήκε off στις 13:00

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Για σήμερα... 

Ελαχιστη υγρασία 62%

Μεγιστη 98%

Ομορφα πράγματα συμβαίνουν στο νησί.... Μέγιστη θερμοκρασία 32.8... Ελαχιστη 17.1

Για αυτό και εγώ αύριο το πρωί την κάνω για Χαλκιδική,  καλή χρυσή η Κέρκυρα την αγαπάω,  για αυτό και την τιμώ εδώ και 25 χρόνια αλλά φέτος, δεν αντέχω η υγρασία είναι άθλια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καρπενησι κ Ευρυτανια μεχρι Δυτικη Φθιωτιδα εγινε χαμος.....βροχοπανικος καλες καταιγιδουλες με ραγδαιοτητα....

Βεβαια εφθασαν ως και Πτελεα - Αγιο.Γεωργιο απο κει και περα στεγνα ολα προς Μακρακωμη Σπερχειαδα....

16.5 βαθμους γραφει το αμαξι λιγο πριν την πλατεια Καρπενησιου και σιχτιριζω που δεν πηρα μπουφανακι.....απεριγραπτη βουνισια δροσια κ μυρωδιες λαμπει ολη η πολη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι καταιγιδες που καλυψαν το απογευμα ολο το Κοσοβο πλεον βρισκονται στα Σκοπια και καποιες εξ αυτων εχουν ηδη φτασει στα συνορα μας..Ισως καταφερουν να περασουν και να δωσουν φαινομενα τις επομενες ωρες στην Μακεδονια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτε δεν μπορεί να νικήσει, την ομορφιά της φύσης....
Χόχλια σήμερα το απόγευμα, μετά την καταιγίδα....ένα ουράνιο τόξο, πάνω από το ελατόδασος του χωριού μας!!!

FB_IMG_1597695265339.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πευκόφυτο Καστοριάς, σήμερα το απόγευμα, στα 980μ. υψόμετρο....πανικός!!!

https://www.facebook.com/groups/toukairoukamomata/permalink/2798215223756915/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, maria30 είπε:

Για αυτό και εγώ αύριο το πρωί την κάνω για Χαλκιδική,  καλή χρυσή η Κέρκυρα την αγαπάω,  για αυτό και την τιμώ εδώ και 25 χρόνια αλλά φέτος, δεν αντέχω η υγρασία είναι άθλια 

Αστα Μαρία.... Αισχρή η κατάσταση.... Είναι φοβερό 10 το πρωί  να είσαι στη θάλασσα μέχρι τη μέση στο νερό και από τη μέση και πάνω να σταζεις υδρωτα.... 10 μέρες που είμαι εδώ ελαχιστη υγρασία έχω καταγράψει 51% και μ.ο. 78%.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλά εκτός των βροχών και των καταιγίδων, υπάρχει και αυτή η εικόνα....βεβαίως βεβαίως....
Ελαφονήσι Χανίων....παράδεισος!!!

FB_IMG_1597696439632.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Αλλά εκτός των βροχών και των καταιγίδων, υπάρχει και αυτή η εικόνα....βεβαίως βεβαίως....
Ελαφονήσι Χανίων....παράδεισος!!!

FB_IMG_1597696439632.jpg

Του χρόνου 20 Ιουλιου θα είμαι εκεί.... Από τώρα το έχω δρολογησει... Έχω να πάω Κρητη 15 χρόνια και έχω πάθει στέρηση.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτω από τους 30 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι!! 29,6 βαθμοί ..εξαιρετικά σπάνιο για την περιοχή και την  περίοδο που διανύουμε τα τελευταία 15-20 χρόνια μετρημένες φορές να το έκανε τις 4 φορές από αυτές φέτος!!! στους 22,5 τώρα...φοβερή δροσιά....και λίγα κάνει....όταν κάθε χρόνο βιώνουμε 20-25άρια και βάλε μέσα στο καταχείμωνο και για πολλές ημέρες αυτά που κάνει τώρα δεν είναι τίποτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19.7 και 93% υγρασία τωρα εδώ....

Εσωτερικη 27.3 και 79%..... 

Αυτό μόνο..... Τίποτε αλλο

Κάποτε όταν γνώρισα τη γυναίκα μου την είχα πάει Γλυφάδα για φαγητό και ήταν τέλη καλοκαιριού και της λέω έχει πολύ υγρασία απόψε εδώ κάτω.... Και μου λέει μια χαρά είναι, Υ κιγρασία ένα μέρος έχει όταν πισω από τα καδρα στους τοίχους έχει βγει βλάστηση.... Εγώ γέλαγα νομίζοντας ότι μου κάνει πλάκα.... Φυσικά μέχρι τότε ελληνικό καλοκαιρι για μένα ήταν μόνο το Αιγαίο και οι Κυκλάδες... Όλα τα άλλα δεν τα εβλεπα καν.... 

Και να λοιπόν που είχε δίκιο.... 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

19.7 και 93% υγρασία τωρα εδώ....

Εσωτερικη 27.3 και 79%..... 

Αυτό μόνο..... Τίποτε αλλο

Κάποτε όταν γνώρισα τη γυναίκα μου την είχα πάει Γλυφάδα για φαγητό και ήταν τέλη καλοκαιριού και της λέω έχει πολύ υγρασία απόψε εδώ κάτω.... Και μου λέει μια χαρά είναι.... Υγρασία ένα μέρος έχει όταν πισω από τα καδρα στους τοίχους έχει βγει βλάστηση.... Εγώ γέλαγα νομίζοντας ότι μου κάνει πλάκα.... Φυσικά μέχρι τότε ελληνικό καλοκαιρι για μένα ήταν μόνο το Αιγαίο και οι Κυκλάδες... Όλα τα άλλα δεν τα εβλεπα καν.... 

Και να λοιπόν που είχε δίκιο.... 

 

 

Απόλαυσε ρε τις διακοπές κι άσε τη γκρίνια.....

22,4οC εδώ στα Μελίσσια και 39% υγρασία.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να απολαυσω ρε???? 

Πονάει όλο το σώμα μου απ την υγρασία.... Ότι τραυματισμό είχα λόγω αθλητισμού όλα τα χρόνια και τα έχω ξεχάσει μου τους θυμίζει κάθε χρόνο η Κέρκυρα.... Ξυπνάω με κεφάλι καζάνι κάθε πρωί.... Και λογικό είναι όταν η εξωτερική υγρασία τη νύχτα είναι πάντα στο 100 και η εσωτερική δεν πέφτει κάτω από το 80%.....

27. 7 τώρα εξωτερική και 83% υγρασία 

27.3 εσωτερική και 76 % υγρασία.... Α και δουλεύω και για κάποιες ώρες αφυγραντηρα στο δωμάτιο μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τι να απολαυσω ρε???? 

Πονάει όλο το σώμα μου απ την υγρασία.... Ότι τραυματισμό είχα λόγω αθλητισμού όλα τα χρόνια και τα έχω ξεχάσει μου τους θυμίζει κάθε χρόνο η Κέρκυρα.... Ξυπνάω με κεφάλι καζάνι κάθε πρωί.... Και λογικό είναι όταν η εξωτερική υγρασία τη νύχτα είναι πάντα στο 100 και η εσωτερική δεν πέφτει κάτω από το 80%.....

27. 7 τώρα εξωτερική και 83% υγρασία 

27.3 εσωτερική και 76 % υγρασία.... Α και δουλεύω και για κάποιες ώρες αφυγραντηρα στο δωμάτιο μου

Μήπως το κεφάλι είναι καζάνι λόγω της πεθεράς 😂😂😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...