Jump to content
billipiros12

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Απο τα πιο ομορφα απογευματοβραδα στην Αθηνα...Δροσια και αερακι...Και με την μερα να μικραινει αισθητα ολα συνηγορουν στο αυτονοητο...Παμε στο φθινοπωρο μαγκες μου...Σιγα αλλα σταθερα!!!!

Ωραίο το φθινόπωρο δε λέω αλλά γιατί σας αρέσει όλους το φθινόπωρο και δε σας αρέσει η άνοιξη; Αφού άνοιξη και φθινόπωρο εγώ ξέρω ένα και τω αυτώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Μπραβο ρε παιδες...Ωραιες αναφορες...Ο Αυγουστος συνεχιζει να δινει ρεστα ακομα και αν δεν επηρεαζει τους παντες..Η βορεια χωρα εδωσε ρεστα φετος και εξακολουθει να δινει...Καλο βραδυ παιδες..

Και η νότια χώρα έδωσε ρέστα. Τι όχι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είδα τις εικόνες του billsnow και μου άρεσαν τρελά! Φοβερές καταιγίδες! Τώρα μένει να δούμε κι εδώ τι θα κάνει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Και η νότια χώρα έδωσε ρέστα. Τι όχι;

Μια χαρά πήγε και η νότια.... Μελτεμια και δροσιες.... Και έκανε και τις κατσιγιδουλες του.... Μόνο η δυτική Ελλάδα πρέπει να είναι στο κλιματικο μ. ο. η και λίγο παραπάνω.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Και η νότια χώρα έδωσε ρέστα. Τι όχι;

Αλλο 20mm που εχω εγω και αλλο 100mm που εχουν αλλες περιοχες για τον Αυγουστο...Συνολικα απο μαιο γυρο στα 100mm εχω...Θα μπορουσε και καλυτερα,οπως π.χ το καλοκαιρι του 18 με 250 χιλιοστα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Ωραίο το φθινόπωρο δε λέω αλλά γιατί σας αρέσει όλους το φθινόπωρο και δε σας αρέσει η άνοιξη; Αφού άνοιξη και φθινόπωρο εγώ ξέρω ένα και τω αυτώ.

Οκτωβρης και νοεμβρης δινουν ακραιες καταιγιδες στην αθηνα..Ουτε ο μαρτης ουτε ο Απριλης..Γι αυτο φθινοπωρο και μονο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανοραμική φώτο με θέα την ασταθεια στα βουνά της Αλβανιας και της Ηπείρου 

Και μια ζουμαρισμενη από Αλβανια

IMG_20200819_130418.jpg

IMG_20200819_130805.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα και με την διάλυση της διάταξης κάποια φαινόμενα συνεχίζει να δίνει ο τζίφος, ενώ δίνει και νέφωση αστάθειας σε όλη την Θεσσαλία, απλά χωρίς φαινόμενα. Και όντως η δορυφορική αναπτύσσεται. Επιστροφή Μεσάγκαλα σήμερα, όπου θεωρητικά θα είναι πολύ καλύτερα από Λάρισα, έστω για πολλά ηλεκτρικά. Μακάρι, αν και τα τρελά τα χάσαμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Οκτωβρης και νοεμβρης δινουν ακραιες καταιγιδες στην αθηνα..Ουτε ο μαρτης ουτε ο Απριλης..Γι αυτο φθινοπωρο και μονο!!!

Ναι δεν είναι μόνο τα φαινόμενα. Είναι και οι θερμοκρασίες κι από όσο γνωρίζω η άνοιξη είναι περίπου κατά 2.5 μονάδες ψυχρότερη από το φθινόπωρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πηγα για μια δουλιτσα θηβα...Λιγες αναπτυξεις εδω αλλα οσο πιο κοντα στη λειβαδια τοσο πιο μαυριλα υπαρχει..Λογικα προς τα εκει θα βγαλει μπορα η καταιγιδα αργοτερα..Στην εθνικη,αρκετη μαυριλα προς Παρνηθα και καποιες χοντρες ψιχαλες λιγο πριν τον Αυλωνα πηγαινοντας για θηβα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31mm η Πάρνηθα .  "Τίμιος" ο καιρός μέχρι τώρα για σήμερα, έχει κάνει ότι αναμενόταν .Δεν υπάρχει καμία φοβερή δυναμική αλλά δίνει .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπραβο στην Παρνηθα που μας δινει ωραιες εικονες σημερα....μικρη πιθανοτητα να εχουμε και μεγαλυτερη επεκταση των φαινομενων σε ολα τα βορεια του νομου.......η υγρασια παντως κανει την ζεστη πολυ εντονη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλές συνθήκες σήμερα στο νησί με ελαφρυ άνεμο και τώρα θερμοκρασία 33.1 στον Ποταμό και μόλις 38% υγρασία...!!!!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απο τη σατ φαινεται πως η Στερεα βγαζει αρκετους πυρηνες...ενας απο αυτους εδωσε και τις μπορες στην Παρνηθα...να δουμε μηπως εχουμε και δευτερο γυρο αργοτερα......panorama.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω φουσκώνει ο ηπειρωτικός κορμός, αν και χωρίς ηλεκτρικά. Και εδώ Λάρισα κάτι πάει να γίνει, φεύγω όμως σε λίγο για Μεσάγκαλα που είναι θεωρητικά καλύτερη περιοχή το βράδυ  και μια νυχτοπεταλούδα νομίζω είναι, κόλλησε στο περίγραμμα του παραθύρου 

IMG_20200819_154509.jpg

IMG_20200819_154515.jpg

 

 

 

Δεν έχει σχέση με το φόρουμ.. όποιος ξέρει γιατί οι φωτογραφίες μου βγαίνουν ξαπλωμένες πλζ ας μου πει!

 

 

Απενεργοποίησαν και ενεργοποίησα το κινητό και έφτιαξε, παλι καλα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...