Jump to content
billipiros12

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! 28,8 βαθμοί  αυτή την στιγμή στο χωριό με 34% υγρασία και παρα πολυ καλή ορατότητα .Λογικά σήμερα θα φτάσει τους 31-32 το απόγευμα αφού ο βοριάς έχει εξασθενήσει . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη Κύπρο πάντως καίγονται αυτή τη στιγμή!

41.2 στη Λευκωσία σύμφωνα με το σταθμό του ΕΑΑ

http://penteli.meteo.gr/stations/nicosia/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3η σερι ημερα κατω απο τα προγνωστικα...με το ζορι 36αρι στην Αττικη Ζωγραγου 33.3 2 βαθμους κατω απο χθες...

Με ανησυχει το 25.5 στα 1900 του Βελουχιου κ το 20.0 στο Παρνασσο η ζεστη ειναι ακομα στα ανωτερα στρωματα της ατμοσφαιρας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, South Athens είπε:

Απίστευτο! Σχεδόν 37 τώρα η Λίνδος και δεν είναι καν 10! 

Δεν είναι καθόλου ασυνήθιστο στην περιοχή οι εξαιρετικα υψηλές ελάχιστες και πρωινές θερμοκρασίες, όταν έχει ΒΔ ή Δ ανεμο που φοενιαζει εκεί. Πολλές φορές μάλιστα το απόγευμα με τη μπουκαδουρα μπορεί να έχει περισσότερη δροσιά. Σημερα ή μέγιστη ήταν 38 τελικά  και κάτι ψιλά στη Λινδο, με ιδιο σχεδόν heat index λόγω χαμηλής υγρασίας. Πάντως γενικά από σήμερα και μέχρι την Πέμπτη βλέπω πολύ ζέστη στην περιοχή. Και στην πόλη της Ρόδου νιώσαμε σήμερα ζεστουλα με σχεδόν 33 αισθητή πριν λίγο (καμία σχέση με χθες)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλάχιστον απ' όσο βλέπω τις τελευταίες ημέρες, έχει αρχίσει να δροσίζει περισσότερο τα βράδια... κάτι είναι κι αυτό από το τιποτα, μπαίνοντας κι όλας μεθαύριο στο Σεπτέμβρη..

Χρυσούπολη Περιστερίου σήμερα ο σταθμός μου έγγραψε ελάχιστη 23.8°C και μέγιστη 34.3°C... χαμηλότερα σε σχεση με χθες..

Ο σταθμός της Πετρούπολης (ΕΑΑ) στα 223μ. πιο πάνω από εμένα έγγραψε 23.3°C και 33.3°C αντίστοιχα...

Απόψε έχω ανέβει ταρατσούλα.... κι έτσι μου 'ρχεται να μη κατέβω κάτω μες το σπίτι, και την αράξω εδώ όλη νύχτα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25.5 τώρα και 68% υγρασια... 

Αν δεν πέσουν οι ελάχιστες κάτω από 20 και οι μέγιστες κάτω από 27  τα κλιματιστικα δε σβήνουν ούτε ένα λεπτό όλο το 24ωρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θερμοκρασιες τωρα:

Ιπποκρατειος(αναστροφικος) 14,7

Ιπποκρατειος(μη αναστροφικος) 22.8

Ο άλλος δινει 17⁰C

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβήκαμε λίγο ακόμα σήμερα, 18.2 η ελάχιστη 36.4 μέγιστη στην Λάρισα, βαρετοκαιρία. Πάντως δροσίζει γρήγορα, από εδώ και πέρα, αν γυρίζω αργά τα βράδια θα παίρνω λεπτό μπουφανάκι. κάτω από 23 βαθμούς εγώ δεν την παλεύω με  κοντομάνικο, αλλιώς θα με βρει κάποιος στο αλκαζάρ με την ίδια μορφή που βρίσκουν παλαιολιθικά μαμουθ..  Μέσα σε ένα παγάκι δηλαδή...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, quarantine είπε:

Ο άλλος δινει 17⁰C

Ισχυει..κι αυτος αναστροφικος ειναι αλλα οχι τοσο οσο αυτος στα 568μ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 βαθμοί τώρα στο Ίλιον και έχει μία ωραία δροσούλα έξω. 

Αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να κάτσεις πολυ γιατί έχει κουνουπια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιστροφη στην Αθηνα...νταξει δεν ειναι τοσο χαλια οσο το περιμενα 25 βαθμοι και υψηλη υγρασια λογω απνοιας...Σεπτεμβριος μπαινει αυριο ψοφα βρωμοεποχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24.0 ελαχιστη έγραψε ο σταθμος μου και πριν ακόμα ξημερώσει τραβάει την ανηφόρα η θερμοκρασία.... Στους 27 τωρα. Πολύ δύσκολες μέρες έρχονται... Υπομονη πανελλαδικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, 26 βαθμούς αυτή τη στιγμή ο σταθμός μου με πολύ ελαφρύ βοριαδάκι. 

ήδη βλέπω πολλά 30αρια σε σταθμούς της Αττικής, θα είναι πολύ δύσκολη μέρα σήμερα, υπομονή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...