Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές ισχυρής ασταθειολίμνης ''Θάλεια'' 5-9/8/2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει τίποτα σήμερα άδειος τέλειος ο Θερμαϊκος ή γενικά καμία καταιγίδα ή μέτωπο είναι κοντά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Δεν έχει τίποτα σήμερα άδειος τέλειος ο Θερμαϊκος ή γενικά καμία καταιγίδα ή μέτωπο είναι κοντά 

Τα ίδια με χτες θα έχει και απόψε λογικά......καταιγίδες μετά τις 12-1 τα μεσάνυχτα από Θερμαικό βόρειοδυτικό Αιγαίο προς εσωτερικό Χαλκιδικής Θεσ/νίκης και Κιλκίς άντε βαριά Πέλλας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Δεν έχει τίποτα σήμερα άδειος τέλειος ο Θερμαϊκος ή γενικά καμία καταιγίδα ή μέτωπο είναι κοντά 

Mη βιαζεσαι ρε καρντασι μου...Ξαποστασε και ανεμενε...Ακου τον χαβουζαιο..😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ηλεκτρικα πληθαινουν στα βορεια...Αντε μαγκες μου..Καλη απολαυση..Ωρα για νανι..Αυριο 4:30 εχει εγερτηριο και αναχωρηση για Τηνο...Καλα φαινομενα σε ολους...Καλο βραδυ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29,2 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με ηλιοφάνεια και φουλ υγρασία όμως πάνω από 60% και αίσθηση στους 32....τελικά δεν ήταν καθόλου φθινοπωρινή η αίσθηση σήμερα εδώ.....ενώ το πρωί ξυπνήσαμε με 19 βαθμούς και πήγαμε στην δουλειά με ζακέτα..!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Πανελλαδικη μούφα σήμερα, δορυφορικά μιλώντας. Αύριο γενικά στην Ελλάδα με την αύξηση του cape θα έχουμε πολύ καλύτερα πράγματα.ωγια εδώ το ανατολικό ρεύμα είναι προβληματικό..

Μιχαήλ άυριο θα κάνει τίποτα δυνατό εδώ στην Ήπειρο. Γιατί ο τζιφος τελευταία στιγμή χάλασε . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αεροπλάνα της αντιχαλαζικής πετάνε αυτη τη στιγμή πάνω από την περιοχή χωρίς να έχει καν συννεφιά.....χρόνια είχα να το παρατηρήσω αυτό....α πετάνε πριν καν συννεφιάσει....πριν από την οικονομική κρίση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα κι απο μενα....μια καταπληκτικη φθινοπωρινη Παρασκευη στην Αττικη κι ομως στην καρδια του Αυγουστου συννεφιαζει βρεχει και κανει τοπικα οσχυρες καταιγιδες !!!!

Αρκετο ως πολυ νερο ειδικα στα Δυτικα Φυλη 41 μμ !!! Χαιδαρι χαμος και γενικα οσο δυτικοτερα τοσο καλυτερα....

Εμεις Ζωγραφου μειναμε στα 5-6 μμ (γιωργη επειδη ξερω οτι λειπεις αποκλειεται αδερφε να εριξε 0.8 μμ .... 8 μμ ισως ειναι πιο λογικο)...

Πανω απο 2 ωρες υετου ποτε ψιλοβροχο ποτε κανονικη ποτιστικη....πηγα για βολτα στο δασος στον Υμηττο κατα τις 21.00....το βουνο ελαμπε κ ευωδιαζε ξεπλυθηκε ολη η φυση τα παντα ολα....

10-15 μμ λοιπον.ενας μεσος ορος πολυ πολυ πολυ ικανοποιητικα για 1η ημερα.....αυριο κ Κυριακη το κυριως πιατο παλι με.τοπικοτητες αλλα ποτε δεν ξερεις....

Θερμοκρασια σε πτωση απο τα.φαινομενα κ μετα οριστικα στους 22.1.τωρα και παρα τα 73% υγρασια ειναι δροσια φθινοπωρινη.....

Αντε πολυ τραβηξε το καλοκαιρι καλο φθινοπωρο παιδιααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, billipiros12 είπε:

Μιχαήλ άυριο θα κάνει τίποτα δυνατό εδώ στην Ήπειρο. Γιατί ο τζιφος τελευταία στιγμή χάλασε . 

Η συνεχής ανατολικευση της λίμνης αυτό έχει ως αποτέλεσμα.. σίγουρα θα βγάλει καταιγίδες και καλύτερης ποιότητας σε σχέση με σήμερα, αλλά δεν θα είναι όπως φαινόταν, και η διάκριση ειδικά θα μικρύνει. 

Αν και το εστοφεξ έφαγε πατάτα σήμερα, αξίζει να σημειωθεί πως αύριο μπήκαμε και πάλι στο λεβελ 2 όλη η ηπειρωτική χώρα μάλιστα. Αύριο ναι πιο λογικό μου φαίνεται 

 

 

Αύριο θα. Εμπιστευτώ το cape του ευρωπαϊκό επειδή έτσι μου αρέσει.βδινει 1000 Άρι στις 10 το βράδυ !

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Η συνεχής ανατολικευση της λίμνης αυτό έχει ως αποτέλεσμα.. σίγουρα θα βγάλει καταιγίδες και καλύτερης ποιότητας σε σχέση με σήμερα, αλλά δεν θα είναι όπως φαινόταν, και η διάκριση ειδικά θα μικρύνει. 

Αν και το εστοφεξ έφαγε πατάτα σήμερα, αξίζει να σημειωθεί πως αύριο μπήκαμε και πάλι στο λεβελ 2 όλη η ηπειρωτική χώρα μάλιστα. Αύριο ναι πιο λογικό μου φαίνεται 

showforecast.cgi?lightningmap=yes&fcstfi

Δεν είναι και πολύ εμπιστοσύνης το συγκεκριμένο....σήμερα πήγε άπατο όπως όλα τα μοντέλα...από τη στιγμή που στηρίζεται στις προγνώσεις των μοντέλων θα πηγαίνει με τα αποτελέσματά τους..αν είναι σωστά θα πέφτει μέσα αν είναι λάθος θα αποτυγχάνει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Δεν είναι και πολύ εμπιστοσύνης το συγκεκριμένο....σήμερα πήγε άπατο όπως όλα τα μοντέλα...από τη στιγμή που στηρίζεται στις προγνώσεις των μοντέλων θα πηγαίνει με τα αποτελέσματά τους..αν είναι σωστά θα πέφτει μέσα αν είναι λάθος θα αποτυγχάνει....

Είναι προγνωστες όμως Σωτήρη με μεγάλη εξειδίκευση πάνω στο θέμα της καταιγίδας. Ξέρουν πράγματα που ούτε στα όνειρα μας δεν έχουμε δει. Και ελπίζω να μπω στο πεδίο των γνώσεών τους κάποτε. Έχουν κάνει λάθη κατά καιρούς , αλλά γενικότερα για εμένα είναι αξιόπιστοι.

 

Να σημειώσω πως άλλος πρόγνωσης κάνει την αυριανή εκτίμηση στο estofex

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν αντιλέγω για τους επιστήμονες πίσω από το συγκεκριμένο Μιχάηλ εγώ αναφέρομαι στο ότι βασίζονται στα μοντέλα που δεν είναι θεοί και πέφτουν ενίοτε κι έξω ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...