Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές ισχυρής ασταθειολίμνης ''Θάλεια'' 5-9/8/2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν το μεταξύ καταιγίδες έχει στα σύνορα οι οποίες κινούνται προς το εσωτερικό των Σκοπίων και το αεροπλάνο της αντιχαλαζικής μας έχει ζαλίσει μισή ώρα τώρα δεν μας αφήνει να κοιμηθούμε πετάει άσκοπα από πάνω μας χωρίς να έχει καν σύννεφο ικανό να δώσει βροχή σε όλη την Ημαθία όχι να δώσει υποψία χαλαζιού που υποτίθεται πετάνε .... ένας από τους λόγους που κλείσανε βεβαίως και την πρόσβαση στο ραντάρ της αντιχαλαζικής  για τον κόσμο είναι και αυτός ...........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτη νεροποντή την τελευταία μισή ώρα που μας πέτυχε σε μαγαζί στην Πρέβεζα...γυρίσαμε άρον άρον...δεν υπάρχει

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διπλό ουράνιο τόξο πάνω από τον Υμηττό και μετά την απογευματινή νεροποντή (από twiter)!!  

117237667_10224528157610746_4607708174519952548_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=OTHs1GYxB48AX9OGIyU&_nc_oc=AQn4imKVx3f4O2dStTl_HfLdKQgIUTHRqiLGsbgyFn0Wdtm45eYDTTL0d3Qj38LJSOwTv0ZBYCkf05kk-e_7N_Tu&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&_nc_tp=7&oh=4f625b934650139a9b8842cd9c639f06&oe=5F55550D

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μετεωρολογικός σταθμός του ΕΑΑ στην Πρέβεζα που βρίσκεται πιο κοντά στο χωριό απ' ότι στην Πρέβεζα έχει καταγράψει 0.0mm...ο μετεωρολογικος της ΕΜΥ στο Άκτιο στις 1:50 επίσης...απίστευτη τοπικότητα...τώρα κόπασε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Επιστροφή στον Μύτικα όπου ο δρόμος είναι παραδόξως στεγνός.... απίστευτο!!!

Στη λεοφωρο ειρήνης παραλιγο να μείνουμε με το αμάξι...πλυμηρες..... Τρελό νερό

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα τίποτα χθες το βράδυ ......Για σήμερα εγώ περίμενω ισχυρά φαινόμενα... θα δείξει 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, kilkis1989 είπε:

Κάτι έρχεται μάγκες...από βόρεια και ανατολικά..αστράφτει καλά...

Μούφα τελικά δεν έκανε τίποτα..πάντως έβλεπα τις αστραπές και την μαυρίλα στα σύνορα και από πάνω ένα τιτανοτέραστιο άσπρο πράγμα..φαινόταν πολύ καλά λόγω της πανσέληνου.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε καμία περίπτωση τελικά η συγκεκριμένη κακοκαιρία δεν δίνει αυτά που φαινόταν ότι θα έδινε αυτά που προβλεπόντουσαν μια τυπική κάθοδο αδύναμης λίμνης θυμίζει που απλά λόγο καλοκαιριού δίνει τοπικά κάποια έντονα φαινόμενα και κυρίως την πρώτη μέρα και αυτό με το μέτωπο που προηγήθηκε .... λογικά έτσι θα συνεχίσει τουλάχιστον για εμάς πολύ χαμηλότερα του αναμενόμενου... στα νότια από σήμερα άλλος θεός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Καλησπερα κι απο μενα....μια καταπληκτικη φθινοπωρινη Παρασκευη στην Αττικη κι ομως στην καρδια του Αυγουστου συννεφιαζει βρεχει και κανει τοπικα οσχυρες καταιγιδες !!!!

Αρκετο ως πολυ νερο ειδικα στα Δυτικα Φυλη 41 μμ !!! Χαιδαρι χαμος και γενικα οσο δυτικοτερα τοσο καλυτερα....

Εμεις Ζωγραφου μειναμε στα 5-6 μμ (γιωργη επειδη ξερω οτι λειπεις αποκλειεται αδερφε να εριξε 0.8 μμ .... 8 μμ ισως ειναι πιο λογικο)...

Πανω απο 2 ωρες υετου ποτε ψιλοβροχο ποτε κανονικη ποτιστικη....πηγα για βολτα στο δασος στον Υμηττο κατα τις 21.00....το βουνο ελαμπε κ ευωδιαζε ξεπλυθηκε ολη η φυση τα παντα ολα....

10-15 μμ λοιπον.ενας μεσος ορος πολυ πολυ πολυ ικανοποιητικα για 1η ημερα.....αυριο κ Κυριακη το κυριως πιατο παλι με.τοπικοτητες αλλα ποτε δεν ξερεις....

Θερμοκρασια σε πτωση απο τα.φαινομενα κ μετα οριστικα στους 22.1.τωρα και παρα τα 73% υγρασια ειναι δροσια φθινοπωρινη.....

Αντε πολυ τραβηξε το καλοκαιρι καλο φθινοπωρο παιδιααααα

Ρε φιλε βλέπω τι έγραψε ο σταθμος μου.... Τι να πω...... Ποτε ως τώρα δεν είχε γράψει λαθος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ρε φιλε βλέπω τι έγραψε ο σταθμος μου.... Τι να πω...... Ποτε ως τώρα δεν είχε γράψει λαθος

Χαχαχ...του Γιωργη δεν του φτανουν ρε,θελει παραπανω...χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη μούφα στο πρωτο μισό της ημέρας,  αναπτύξεις όμορφες στον Δυτικό ορίζοντα υπόσχονται ενδιαφέρουσα συνέχεια . Στους 24,8 τώρα με βοριαδάκι στο χωριό,δύσκολα θα βγάλει κάτι δυνατό εδώ . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Μεγάλη μούφα στο πρωτο μισό της ημέρας,  αναπτύξεις όμορφες στον Δυτικό ορίζοντα υπόσχονται ενδιαφέρουσα συνέχεια . Στους 24,8 τώρα με βοριαδάκι στο χωριό,δύσκολα θα βγάλει κάτι δυνατό εδώ . 

Το βραδυ εκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα σε ολους.βροχη κατα τη 1 και μιση την νυχτα που ξεκινησε αποτομα και πολυ δυνατα[τουλουμια]μας ξυπνησε για τα καλα.βροντες δε ακουσα αλλα ημουν κ ζαλισμενος απο τον υπνο χαχα.εκοβε σε  βροχη και μετα ξανα τουλουμια.τοκανε κανα 3 φορες σε 1 -1μιση ωρα αυτο .αλλα τοκανε με αποτομη δυνατη ενταση και δεν μας αφηνε να κοιμηθουμε.μετα βγηκε αερας.κατι απο τα βορεια θα ηταν γιατι οι σταθμοι νοτια απο εδω δεν εγραψαν κατι.τωρα συννεφια-αερακι και 23.2c.στους 17.5c η ελαχιστη με αερα.

μια φωτο πριν 40-45 λεπτα προς Δ

fhMTO0N.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιώργη (kouvanos) και το αναλογικό μου 1mm έγραψε.... Έστειλα τον αδερφό μου και το είδε.... Οπότε σωστά έγραψε ο σταθμος μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ πάντως έχει συννεφιά και είναι μια χαρά, καθόλου ζέστη. Φυσικά ποτέ δεν πίστεψα τα παραμύθια του τζίφου για τόσα πολλά mm καλοκαιριάτικα. Το ICON δίνει κάποια χιλιοστά το απόγευμα και το βράδυ εδώ, θα δούμε. Η ουσία είναι ότι πέρασε το πρώτο 10ήμερο αναίμακτα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παληκάρια!

ωραία μπορίτσα χτες, χωρίς να έχω δει πρέπει να πεσαν γύρω στα 4-6μμ. Προς Γλυφάδες Βούλες κλπ έριξε καλό νερό, προς τα εκεί κινήθηκε η καταιγίδα.

Πάντως σήμερα έχει ήδη πολύ ωραία βαμβάκια στον ουρανό, έχω την εντύπωση ότι θα είναι καλύτερη υετικά μέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...