Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές ισχυρής ασταθειολίμνης ''Θάλεια'' 5-9/8/2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κάποιος περίπου τι ώρα θα τελειώσουν οι καταιγίδες για να πάω να βάλω τις βεντουζες στο χωράφι????? 

Τώρα κάτι ψιχάλες αλλά βλέπω την δορυφορικη γεμάτη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με αρκετές αυξομειώσεις βραχηκε σχέδον όλη η Αττική.. τώρα έχουμε ύφεση με τα μάτια μας στην Κυριακή που θα σημάνει και το τέλος διότι μετά μπαίνει μελτέμι!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα μάγκες από Σταυρο.... Εδώ στα ανατολικά του νομού μια μπόρα μερικών δευτερολέπτων είχαμε με πολύ αέρα και αυτό ήταν ... Τώρα συννεφιά και αστραπές δυτικά προς λίμνες ....

Στον σταθμό μου στους Ταγαράδες Θερμης έγραψε 7,6mm με ολιγόλεπτη αλλά δυνατή βροχή και ετοιμάζεται για δεύτερο γύρω αν κρίνω από την εικόνα της καμερας .... Λίγα πράγματα γενικά αλλά έχουμε 6 στις 8 μέρες με μετρισιμο υετό... Εικόνα τώρα που άρχισε να βρέχει 

7e224596bcc7c59f_1596904899562.jpg.cda1de2e4cf47f7d5fb438685f90dfc7.jpg

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό δεν γίνεται ..... Οί υετοτρυπες πάντα πάνω μου χαχαχαχαχα ....φτάνει μάλλον που εδώ σχεδόν πάντα έχουμε άνεμο είτε νοτιο είτε βαρδαρη η δυτικό κτλ

20200808_194246.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά τα πήγαμε και σήμερα!!!! Άλλο πράγμα είσαι ρε Θάλεια, τέτοια Αυγουστιάτικη κακοκαιρία ξαναλέω και γω δε ξέρω από πότε.. και μαλιστα τις μέρες των Μερομηνίων.. οπότε και θα 'χει αρκετό ενδιαφέρον φετος να δούμε τι θα γράφουν....

όπως και χει.. δες τώρα κάτι αριθμούς...

44.4 mm η Πετρούπολη πιο πάνω από εμένα κανα χιλιόμετρο+, ο σταθμός του ΕΑΑ, όπως είπε παραπάνω και ο Κώστας.. στους top από χιλιοστά στο νομό σήμερα, αφού κοντέυει να 50αρισει η Παλαιοκούνδουρα Μάνδρας..

22.4 mm ακριβώς σε εμένα, Χρυσούπολη στα ψηλά του Περιστερίου.......

11.4 mm ο σταθμός του ΕΑΑ στο Περιστέρι χαμηλά στο ποτάμι...

εύκολο να τους μάθεις τέτοιους αριθμούς χαχα.. πάντα τέτοια.......

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ και το βιντεάκι από πριν στην έξαρση των φαινομένων...τώρα παροτι η ένταση έπεσε δεν έχει σταματήσει πλήρως η βροχή ρίχνει σε ήπιους ρυθμους...θερμοκρασία στους 19.8...απολαυση 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμούλης Μηχανιώνα για κανα μισάωρο συνοδεία τρελού βαρδάρη πριν καμιά ώρα.. Καμιά 5-8μμ.  Λίγο πιο βόρεια πρέπει να γινόταν χαμός..

ΥΓ. Δεν πρόλαβα να τελειώσω, βρόχα τώρα πάλι με πιο πολύ βαρδάρη, βροντές και νεφώσεις φθινοπωρινού τυπου παντού ολόγυρα.. Τέλειος καιρός

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά έκανε μια μπόρα ειλικρινά απ το πουθενά, μέσα σε λίγα λεπτά εμφανίστηκε ένα μαύρο σύννεφο, άστραψε βρόντηξε και άφησε 2mm, για την Ιστιαία μιλάω πάντα. 

Σε ακτίνα πχ 3 χλμ δεν έριξε σταγόνα, τοπικότητες φοβερές! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχολάσαμε και δεν ξέρω αν συμβεί αυτά που δείχνουν τα μοντέλα ως τα ξημερώματα.....μάλλον όχι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Σχολάσαμε και δεν ξέρω αν συμβεί αυτά που δείχνουν τα μοντέλα ως τα ξημερώματα.....μάλλον όχι!!!

Τα μοντέλα τι δείχνουν ως τα ξημερώματα...;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε όλα πηγαίνουν παντού εκτως από εδώ... Ο Θερμαϊκός φορτωνει αλλο μπουμπουνιζει και φυσάει. Τερατακι στον κισσαβο

IMG_20200808_203121.jpg

IMG_20200808_195308.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...