Jump to content
thanossnow

Χειμώνας 2020-2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς πιστεύετε μπορεί να είναι ο ερχομενος χειμώνας καιρικά.....Και πως θα θέλατε να είναι 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 7/8/2020 at 12:28 ΜΜ, thanasismtrk είπε:

Πώς πιστεύετε μπορεί να είναι ο ερχομενος χειμώνας καιρικά.....Και πως θα θέλατε να είναι 

Το πολλ που είναι;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, kilkis1989 είπε:

Το πολλ που είναι;;;

δεν νομίζω να χρειάζεται...πιο πολύ για να συζητήσουμε έκανα το θέμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 ώρες πριν, thanasismtrk είπε:

δεν νομίζω να χρειάζεται...πιο πολύ για να συζητήσουμε έκανα το θέμα 

Εγώ θα ήθελα πολλές μέρες χιονοπτώσεων,όχι πολύ ισχυρές,ίσα ίσα ένα μουντό λευκό τοπίο με ομίχλες,σαν να είμαστε στο silent hill...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ήθελα 50 εκ στο Ίλιον. 

1 μετρο στην πολη της Άρτας. 

2 μέτρα στα Θεοδωριανα. 

10 μέτρα  στίς κορυφές των Τζουμέρκων. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, billipiros12 είπε:

Θα ήθελα 50 εκ στο Ίλιον. 

1 μετρο στην πολη της Άρτας. 

2 μέτρα στα Θεοδωριανα. 

10 μέτρα  στίς κορυφές των Τζουμέρκων. 

 

..... σωστόςςςςς....!!!!.... βέβαια αν βάλει 1 m στην Άρτα ,τα Θεοδώριανα δεν θα τα βρίσκουμε ούτε με gps ..... αλλά φυσικά αυτό δεν μας χαλάει καθόλου ....!!!!!!!.....😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... εγώ πάλι θέλω αυτό που γράφω από κάτω ..... δηλ. ένα 2002 , ένα 2004 και ένα 1987 όλα σε ένα χειμώνα και γιατί όχι τον φετινό ......!!!!!!....... περαστικά μου ......😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Θα ήθελα 50 εκ στο Ίλιον. 

1 μετρο στην πολη της Άρτας. 

2 μέτρα στα Θεοδωριανα. 

10 μέτρα  στίς κορυφές των Τζουμέρκων. 

 

Πιο πιθανο θα ηταν παντως ετσι οπως το παει ο καιρος  5 χιλιοστα χιονιου στο ιλιον...1 ποντο στην αρτα 2 ποντους στα θεοδωριανα και 10 ποντους στη κορυφη στα τζουμερκα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Galanto είπε:

Πιο πιθανο θα ηταν παντως ετσι οπως το παει ο καιρος  5 χιλιοστα χιονιου στο ιλιον...1 ποντο στην αρτα 2 ποντους στα θεοδωριανα και 10 ποντους στη κορυφη στα τζουμερκα

Θα κάνει δυνατό χειμώνα  στην Ήπειρο φέτος. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... σωστόςςςςς....!!!!.... βέβαια αν βάλει 1 m στην Άρτα ,τα Θεοδώριανα δεν θα τα βρίσκουμε ούτε με gps ..... αλλά φυσικά αυτό δεν μας χαλάει καθόλου ....!!!!!!!.....😉

Ισχύει, το 1 μετρό στήν Αρτα ίσως είναι 4-5 στο χωριό επάνω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ήθελα ένα από τα παρακάτω:

Α. 2014-15 ή μια Αριάδνη Νο2 και θα 'μαι ευχαριστημένος

Β. 2002 ή 2004 ή 2008 και θα 'μαι πολύ ευχαριστημένος

Γ. ένα νέο 1911 ή 1987 και θα 'μαι πάρα πολύ ευχαριστημένος

Εάν ήμουν χειμώνας, θα επέλεγα φυσικά το Γ..🤪... βλέπετε έχει και υπο-επιλογές.. αρκετές πια οι επιλογές χαχα!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά από 2 πολύ ενδιαφέροντες-ζωηρούς χειμώνες φοβάμαι για ήπιο χειμώνα (με βάση τις πιθανότητες)...επίσης ο μεγάλος καύσωνας του Μαΐου δεν το έχω ψάξει στατιστικά αλλά φοβάμαι ότι συνήθως είναι κακό σημάδι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, geornik είπε:

Μετά από 2 πολύ ενδιαφέροντες-ζωηρούς χειμώνες φοβάμαι για ήπιο χειμώνα (με βάση τις πιθανότητες)...επίσης ο μεγάλος καύσωνας του Μαΐου δεν το έχω ψάξει στατιστικά αλλά φοβάμαι ότι συνήθως είναι κακό σημάδι...

Εδώ Θεσσαλονίκη δεν ήταν καθόλου ενδιαφέρον ο φετινός...Στο διάστημα από 23/12/2019 έως και 3/3/2020 βάλαμε μόνο 16 mm 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, geornik είπε:

Μετά από 2 πολύ ενδιαφέροντες-ζωηρούς χειμώνες φοβάμαι για ήπιο χειμώνα (με βάση τις πιθανότητες)...επίσης ο μεγάλος καύσωνας του Μαΐου δεν το έχω ψάξει στατιστικά αλλά φοβάμαι ότι συνήθως είναι κακό σημάδι...

Ο φετινός ήταν ήπιος χειμώνας.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, geornik είπε:

Μετά από 2 πολύ ενδιαφέροντες-ζωηρούς χειμώνες φοβάμαι για ήπιο χειμώνα (με βάση τις πιθανότητες)...επίσης ο μεγάλος καύσωνας του Μαΐου δεν το έχω ψάξει στατιστικά αλλά φοβάμαι ότι συνήθως είναι κακό σημάδι...

Ο φετινός χειμώνας λόγω κορονοϊού δε με νοιάζει οπότε καλύτερα να είναι βαρύς. Θα κλειστούμε μέσα που θα κλειστούμε οπότε; Κανένα μεγάλο καύσωνα δεν είχαμε το Μάιο μέχρι 32 είχα εγώ εδώ στις 15 & 16 του μήνα εκείνου. Ναι είναι +7 από τα κλιματικά (25 έχει το Μάιο εδώ μέση μέγιστη Τ) αλλά μεγάλο καύσωνα δεν τον λες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Ο φετινός χειμώνας λόγω κορονοϊού δε με νοιάζει οπότε καλύτερα να είναι βαρύς. Θα κλειστούμε μέσα που θα κλειστούμε οπότε; Κανένα μεγάλο καύσωνα δεν είχαμε το Μάιο μέχρι 32 είχα εγώ εδώ στις 15 & 16 του μήνα εκείνου. Ναι είναι +7 από τα κλιματικά (25 έχει το Μάιο εδώ μέση μέγιστη Τ) αλλά μεγάλο καύσωνα δεν τον λες.

Στην Νότια Ελλάδα χτύπησαν αρκετά 40αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν χρειάζεται να πω πολλά. Θέλωέναν χειμώνα με πολλά χαμηλά είτε είναι με βροχή είτε είναι με χιόνι. χειρότερος εχθρός το ξερόκρυο. Το ξερόκρυο για εμένα είναι χειρότερο από την ξεροζέστη. Γιατί δεν έχεις πουθενά καιρικό ενδιαφέρον, αλλά στο κρύο δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις εύκολα, τουρτουρίζεις...

ο περσινός χειμώνας, επειδή δεν θυμάμαι πολύ παλιά, είναι ότι χειρότερο έχω βιώσει καιρικά. Στα 2300 μέτρα της Ηπείρου είχαμε 2 πόντους χιόνι. ..

 

πρόπερσι ήμασταν τυχεροί που είχαμε χιόνια στα Γιάννενα, σε έναν όμως κακό χειμώνα, γιατί είχαμε πάλι έλλειψη χαμηλών.

Με διαφορά ο 17-18 ο καλύτερος χειμώνας που έχω ζήεσει στα Γιάννενα και ας μην έκανε μεγάλο χιόνι. Είχαμε θαμμένα βουνά. Και έπεσε χιονόνερο στα Γιάννενα από Medicane τέλη Φεβρουαρίου!!! ΦΟοβερό πραγματικά

 

φυσικά ο απόλυτος στόχος

gfs-0-168.png?6

 

 

για 72 ώρες χάσαμε όχι απλά ιστορικό χιονιά, αλλά ιστορικό ιστορικών χιονιάδων, με διψήφια νούμερα μέτρων χιονιού στα ψηλά της Πίνδου.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν χρειάζεται να πω πολλά. Θέλωέναν χειμώνα με πολλά χαμηλά είτε είναι με βροχή είτε είναι με χιόνι. χειρότερος εχθρός το ξερόκρυο. Το ξερόκρυο για εμένα είναι χειρότερο από την ξεροζέστη. Γιατί δεν έχεις πουθενά καιρικό ενδιαφέρον, αλλά στο κρύο δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις εύκολα, τουρτουρίζεις...

ο περσινός χειμώνας, επειδή δεν θυμάμαι πολύ παλιά, είναι ότι χειρότερο έχω βιώσει καιρικά. Στα 2300 μέτρα της Ηπείρου είχαμε 2 πόντους χιόνι. ..

 

πρόπερσι ήμασταν τυχεροί που είχαμε χιόνια στα Γιάννενα, σε έναν όμως κακό χειμώνα, γιατί είχαμε πάλι έλλειψη χαμηλών.

Με διαφορά ο 17-18 ο καλύτερος χειμώνας που έχω ζήεσει στα Γιάννενα και ας μην έκανε μεγάλο χιόνι. Είχαμε θαμμένα βουνά. Και έπεσε χιονόνερο στα Γιάννενα από Medicane τέλη Φεβρουαρίου!!! ΦΟοβερό πραγματικά

 

φυσικά ο απόλυτος στόχος

gfs-0-168.png?6

 

 

για 72 ώρες χάσαμε όχι απλά ιστορικό χιονιά, αλλά ιστορικό ιστορικών χιονιάδων, με διψήφια νούμερα μέτρων χιονιού στα ψηλά της Πίνδου.

 

😢😢😢😢😢😥😭😓😪😴😓😭😥😢😰😦😧

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, billipiros12 είπε:

😢😢😢😢😢😥😭😓😪😴😓😭😥😢😰😦😧

Το μεγαλύτερο χαρτικό σοκ που έχω πάθει ποτέ Βασίλη. μου κόστισε ένα μάθημα και παραλίγο να πήγαινα 1 εξάμηνο αργότερα το πτυχίο, μόνο και μόνο επειδή έγινε αυτό το πράγμα. Κοίτα πως βγήκα τελικά εκείνος ο χιονιάς, το χαμηλό πάλι πέρασε νότια.... κοίτα εδώ... 

gfs-0-30.png?6

 

 

σκέψου όι με αυτό είχε βάλει αρκετό πράγμα η Πίνδος.. Φαντάσου τι θα γινόταν αν έβγαινε το originall.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Το μεγαλύτερο χαρτικό σοκ που έχω πάθει ποτέ Βασίλη. μου κόστισε ένα μάθημα και παραλίγο να πήγαινα 1 εξάμηνο αργότερα το πτυχίο, μόνο και μόνο επειδή έγινε αυτό το πράγμα. Κοίτα πως βγήκα τελικά εκείνος ο χιονιάς, το χαμηλό πάλι πέρασε νότια.... κοίτα εδώ... 

gfs-0-30.png?6

 

 

σκέψου όι με αυτό είχε βάλει αρκετό πράγμα η Πίνδος.. Φαντάσου τι θα γινόταν αν έβγαινε το originall.. 

Φέτος είναι η στιγμή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Φέτος είναι η στιγμή. 

μακάρι φίλε. τελευταίος μου χειμώνας κατά 99% στα Γιάννενα φέτος😭

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μακάρι φίλε. τελευταίος μου χειμώνας κατά 99% στα Γιάννενα φέτος😭

Έτσι θά είναι τα Τζουμέρκα 20 Δεκεμβρίου. 

Αθαμάνιο Άρτας 800μ. Άγνωστο έτος. 

dr2.jpg

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ θέλω να βγει τουλάχιστον ένα από τα παρακάτω για έναν ονειρικο χειμωνα

Α) 250 mm 

Β) Να το στρώσει 60 εκ. μέχρι τις βαρκες

Β) Εναν χειμώνα σαν του 2018/2019 (λίγο καλυτερο) 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...