Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32.1 στον Ποταμό Κέρκυρας με αίσθηση 39....τι να πουν και αυτοί εκεί πάνω???? Τύφλα να χει το Κουβέιτ 3 μήνες το χρόνο.... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εδώ κάτω από τους 30 μέγιστη μάλλον.... Στους 29.5 μέγιστη προς το παρων.... 29.2 τωρα με το βορια να γκαζώνει δυνατά.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

κοντεύουμε τους 32 στα Γιάννενα και τίποτα στον ορίζοντα. τραγικό.

Όλα καλά , όλα ανθηρά 🌅🌅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά, όπως φαίνεται, γλιτώσαμε το 30αρι, 29,1 μέγιστη και σε πτώση τώρα.

image.thumb.png.db70c74d8f1cbe712e7e44d2c454e9cc.png

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

33.1 αυτη την ωρα στην Καλλιθεα...Τι κι αν φυσαει..??Εδω κατω εχουμε αλλο θεο...Αιθιοπας πρεπει να ναι...🤔

Φιλαρακι δεν μετακομίζεις σιγά-σιγά σε μια πιο νορμαλ καιρικά περιοχή...

Πέρα από την πλάκα πολύ υψηλή η μέγιστη για τα δεδομένα της ημέρας (βοριάς) αλλά βλέπω και άλλες περιοχες του λεκανοπεδίου έχουν παρόμοιες θερμοκρασίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Φιλαρακι δεν μετακομίζεις σιγά-σιγά σε μια πιο νορμαλ καιρικά περιοχή...

Πέρα από την πλάκα πολύ υψηλή η μέγιστη για τα δεδομένα της ημέρας (βοριάς) αλλά βλέπω και άλλες περιοχες του λεκανοπεδίου έχουν παρόμοιες θερμοκρασίες.

Αστο μητσο...Πονεμενη ιστορια αδερφε μου..Κατι φιλαρακια μου καλα απο δω μεσα μου χουν βαλει το μικροβιο να φυγω για κρυονερι...Ισως στο μελλον πρωτα ο θεος...Η δουλεια τοσο η δικη μου οσο και της γυναικας μου ειναι ανατρεπτικος παραγοντας(δυτικα και νοτια)..Αλλα ελπιζω οταν η οικογενεια αυξηθει αμεσα να ανηφορισω...

Αλλα ως προεδρος των κεντρονοτιων δεν μου παει να πουλησω τον σαρωνικο για την Παρνηθα...Εαν ημουν χιονοφιλος ισως αλλα ως καταιγιδακιας θα το εκλαβω ως εσχατη προδοσια..😂

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η καιρικη φρικη συνεχιζετα με 30+ 32+ βαθμους στα 500 μετρα της ηπειρου και της δυτικης μακεδονιας..

Η πρεβεζα παλι σε συνθηκες καυσωνα με το high heat index να φτανει τους 40,6 βαθμους...μεγιστη θερμοκρασια στους 34,8

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Η καιρικη φρικη συνεχιζετα με 30+ 32+ βαθμους στα 500 μετρα της ηπειρου και της δυτικης μακεδονιας..

Η πρεβεζα παλι σε συνθηκες καυσωνα με το high heat index να φτανει τους 40,6 βαθμους...μεγιστη θερμοκρασια στους 34,8

 

Τα ίδια χάλια και στην Κέρκυρα... Αφύσικη ανομβρία και ζεστη.... Σχεδον κάθε καλοκαίρι μετά τις 20-25 Αυγούστου άλλαζε εντελώς ο καιρός στο νησί... Φέτος Ιούλιος Αύγουστος και ο μισός προς το οαρων Σεπτέμβρης είναι ολόιδιοι.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά απίθανος καιρός.....καταπληκτικές ημέρες, μελτεμάτες, τέλεια....κι ευχαριστημένοι να είμαστε, με όσα έκανε σε ολόκληρο καλοκαίρι και το διαμόρφωσε από τα πιο δροσερά των τελευταίων 25-30 ετών.....επόμενο ήταν λίγες ημέρες Σεπτέμβρη καλοκαιρινές.....και μπαίνοντας στο τελευταίο του κομμάτι, θα δούμε αλλαγές....

Μελίσσια 19,8 - 27,9C η σημερινή κύμανση......Χόχλια 14,5 - 25οC.....ευκαιρία για μια βόλτα παραλία το Σ/Κ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κουρασε η ζεστη κουρασε παιδια 11 Σεπτεμβρη πλεον παμε για 12 και μεσιασε ο Σεπτεμβριος χωρις καμια αλλαγη σκηνικου...μονο η μερα μικραινει συνεχεια...

30.0 νταν εδω με αερα μεν αλλα θα προτιμουσα τα φυσιολογικα για την εποχη πρωτοβροχια με μια διακυμανση 15...25...και βροχουλα....τεσπα...

28.5 τωρα κ ευτυχως ελαχιστη υγρασια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 με 30 χοντρικα εδω.....21.3 με 29.3 συμμετρια ο ΕΜΠ...

Στους 24.5 τωρα και ενα ομορφο βραδυ Παρασκευης....εχει πεσει ο αερας λετε να γινει το θαυμα κ να πεσουμε ελαχιστη κατω απο 20;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33,1 και σήμερα εδώ στο Μακροχώρι πολύ ζέστη....ευτυχώς όμως χωρίς πολύ υγρασία...κι έτσι η δυσφορία ήταν σχετικά μειωμένη..στους 18,8 η ελάχιστη..στους 22,6 τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 21,5 στο Κρυονέρι αυτή την ώρα .Τα τελευταία βραδιά δεν σταματάει ο αέρας οπότε δεν πέφτει η Θ . Αδιάφορα περνούν οι μέρες, κάτι σαν τέλη Αυγούστου. Αύριο ισως ξυπνήσουμε με συννεφιά, κάτι είναι και αυτό . 

20,7 τώρα  στο χωριό με μέγιστη στους 25,2 βαθμους και μέγιστη ριπή ανέμου στα 53km/h .

Το Ιουλιανό (παλιό ) ημερολόγιο με τις -13 ημέρες ταιριάζει τα τελευταία χρονια όλο και περισσότερο καιρικά στον τόπο μας . Συμφωνώ με τον Κώστα ( beach-snow ) ότι ήταν λογικό και επόμενο να κάνει κάποια στιγμή σχετική ζεστή μετά από ένα εξαιρετικό καλοκαίρι ,ενώ είχε προηγηθεί ο τραγικός Μάιος.  Ισορροπίες δηλαδή....Πάλι θα έρθει η σειρά μας .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικα το σκεφτομουν κι εγω αυτο με το παλιο ημερολογιο....

24.5 εδω Ζωγραφου σε μια ομορφη βραδια μοναδικη παραφωνια τα τζιτζικια που ουρλιαζουν.....ποσο καιρο ακομα....υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι εγω ετσι νιωθω αλλα δεν ειναι Ιουλιος παιδες ειναι 12 Σεπτεμβρη και οι Τ παραμενουν αρκετα υψηλα....δεν δροσιζουν.με τιποτα τα μπετα φτανει μεχρι 21-22 και φρεναρει....και μετα ξαναμανα ηλιος.ηλιος.ηλιος...

Αν δεν κανει ενα 3ημερο συννεφια και να ριξει εστω αυτα τα ψιχουλα που φαινονται για μεσοβδομαδα δεν θα δουμε προκοπη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες..Στους 24 η ελαχιστη..Καθεσαι μπαλκονατος χωρις να ιδρωνεις...Εχω την αισθηση παντως οτι το Χαροκοπειο τσιμπαει προς τα πανω...Και σε ελαχιστες και σε μεγιστες...Εστω και λιγο αλλα αυτη την αισθηση εχω...Αντε καλο σκ να εχουμε παιδες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...