Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, mademjim είπε:

Σήμερα έχουμε σύννεφα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Εμένα θα μου επιτρέψετε να σας πω τις καιρικές συνθήκες στην καρδιά μου. Σήμερα λοιπόν έγινα για τρίτη φορά μπαμπάς και λάμπει το σύμπαν. Ολα πήγαν καλά και έχω τώρα τρία αγόρια. Εύχομαι στον καθένα σας, για τους μικρούς κυρίως, να ζήσει ανάλογες στιγμές με υγεία και πάντα με το θέλημα του Θεού. Συγνώμη για το off. Τη καλησπέρα μου 

.... φίλε Δημήτρη να σας ζήσει ο μικρούλης σας , να τον χαίρεστε , να είναι υγιής και καλότυχος .... !!!!😘

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, mademjim είπε:

Σήμερα έχουμε σύννεφα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Εμένα θα μου επιτρέψετε να σας πω τις καιρικές συνθήκες στην καρδιά μου. Σήμερα λοιπόν έγινα για τρίτη φορά μπαμπάς και λάμπει το σύμπαν. Ολα πήγαν καλά και έχω τώρα τρία αγόρια. Εύχομαι στον καθένα σας, για τους μικρούς κυρίως, να ζήσει ανάλογες στιγμές με υγεία και πάντα με το θέλημα του Θεού. Συγνώμη για το off. Τη καλησπέρα μου 

Να σας ζήσουν και τα τρία αγόρια σας πάντα χαρές στο σπίτι σας!!!

 

Στα δικά μας τώρα 27° αυτή την ώρα Κορωπί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν μια ώρα ήμουν έξω να πάω μπιφτέκια και ο βορειοανατολικός μόνο που δεν με έριξε.. Πραγματικά βουίζουν οι πολυκατοικίες χτυπάνε οι τέντες.. χαμός πραγματικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πριν μια ώρα ήμουν έξω να πάω μπιφτέκια και ο βορειοανατολικός μόνο που δεν με έριξε.. Πραγματικά βουίζουν οι πολυκατοικίες χτυπάνε οι τέντες.. χαμός πραγματικά...

Αυτό το ζω εδώ όλο το καλοκαίρι αλλά ειδικά τις τελευταίες 12 μέρες έχω ριπες πάνω από 50-60χλμ/ωρα και άρχισα να κουράζομαι.... Καλη η δροσιά του αλλά φτάνει 3 τα ξημερωματα για να κοιμηθώ από τη φασαρία.   

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αυτό το ζω εδώ όλο το καλοκαίρι αλλά ειδικά τις τελευταίες 12 μέρες έχω ριπες πάνω από 50-60χλμ/ωρα και άρχισα να κουράζομαι.... Καλη η δροσιά του αλλά φτάνει 3 τα ξημερωματα για να κοιμηθώ από τη φασαρία.   

Και εδώ είναι το αστείο, εδώ δίνει και ζέστη από πάνω ως τρομερός καταβάτης😱 Στην κυριολεξία δεν υπάρχει χειρότερος άνεμος από αυτόν για εδώ!

Όταν άλλαξα σπίτι στο 4ο έτος ήρθα σε αυτό το παλιό. Οι από πάνω έχουν μια μεταλική τέντα. Την πρώτη φορά με ισχυρό βορειοανατολικό σε αυτό το σπίτι έφτασε 6 ώρα για να κοιμηθώ, ενώ τριγυρνούσα στους διαδρόμους μέχρι και την ταράτσα αυτής της τρομαχτικής πολυκατοικίας μέσα στα ξημερώματα σαν άδικη κατάρα για να βρω την αιτία.. Τελικά το έχω συνηθίσει πλέον και δεν με ενοχλεί καθόλου ο ήχος. Έτσι και αλλιως δεν μπορώ να πάω πάνω να πω στους γείτονες τίποτα γιατί οι άνθρωποι είναι θεοπάλαβοι και επικίνδυνοι δυνητικά😱 Οπότε ευτυχώς που τον συνήθισα τον ήχο😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρελά γκάζια έξω ο βοριάς με 7άρια και 8άρια πέριξ, ως 10 στην Πεντέλη....21,9-27,6οC σήμερα στα Μελίσσια....δροσιά ατελείωτη....23,7οC τώρα και με πεσμένη την υγρασία απόψε (37%)....

Χόχλια 15-22,5....

ΥΓ Χρόνια πολλά και καλά Σταύρε ορεσίβιε αλλα κλπ εορτζοντες!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, δέντρο, βουνό, φυτό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, mademjim είπε:

Σήμερα έχουμε σύννεφα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Εμένα θα μου επιτρέψετε να σας πω τις καιρικές συνθήκες στην καρδιά μου. Σήμερα λοιπόν έγινα για τρίτη φορά μπαμπάς και λάμπει το σύμπαν. Ολα πήγαν καλά και έχω τώρα τρία αγόρια. Εύχομαι στον καθένα σας, για τους μικρούς κυρίως, να ζήσει ανάλογες στιγμές με υγεία και πάντα με το θέλημα του Θεού. Συγνώμη για το off. Τη καλησπέρα μου 

Να σας ζήσει φίλε μου, κάθε καλό.....πάντα χαρές να έχετε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 Στην κυριολεξία δεν υπάρχει χειρότερος άνεμος από αυτόν για εδώ!

Ε ναι...Αν γινει μονιμος αυτος ο ενισχημενος ανεμος στην περιοχη των ιωαννινων για 2-3 χρονια η περιοχη των ιωαννινων θα γινει σαν την σαχαρα...θα εξατμιστει μεχρι και η λιμνη...οι κορυφες των γυρω βουνων εννοειται θα ειναι παντα αχιονες και θα υπαρχει αυξηση στην μεση θερμοκρασια μιας και ο ενισχυμενος Β.Α θα κραταει σε υψηλοτερα επιπεδα τις πρωινες θερμοκρασιες καλοκαιρι - χειμωνα...Το καλοκαιρι οπως και τον σεπτεμβρη βλεπουμε τι γινεται με αυτον τον ανεμο οσον αφορα τις θερμοκρασιες.

Επειδη φυσαει ακομη αυτος ο ανεμος εξω αν δεν σταματησει παμε για την υψηλοτερη ελαχιστη του ετους...παλι καλα που απο την αρχη του καλοκαιριου μεχρι χθες δεν ειχαμε τετοιες εντασεις το βραδυ.

Στους 24,7 τωρα...δεν θα μου φανει παραξενο αν τις πρωινες ωρες ανεβει περισσοτερο και παει στους 28-29...Β.Α ειναι αυτος.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

φαινεται οτι ξεκινησε πολυ δυνατα η διαταραχη. μενει να δουμε. κατι μου λεει οτι το ικον δεν ειχε τοσο λαθος.

 

 

st.png

li.png

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, mademjim είπε:

Σήμερα έχουμε σύννεφα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Εμένα θα μου επιτρέψετε να σας πω τις καιρικές συνθήκες στην καρδιά μου. Σήμερα λοιπόν έγινα για τρίτη φορά μπαμπάς και λάμπει το σύμπαν. Ολα πήγαν καλά και έχω τώρα τρία αγόρια. Εύχομαι στον καθένα σας, για τους μικρούς κυρίως, να ζήσει ανάλογες στιγμές με υγεία και πάντα με το θέλημα του Θεού. Συγνώμη για το off. Τη καλησπέρα μου 

Να σας ζήσει φίλε!! Υγεία, τύχη και χαρά!!!! Κι ότι άλλο καλό στην οικογένεια!!!

Έχω να γράψω κάτι μέρες..... στα καιρικά έχω να πω πως έχει βελτιωθεί αισθητά η κατάσταση με τη ζέστη τις τελευταίες μέρες... 30άρια μέγιστες.. τα βράδια υποφέρονται σε σχέση με πριν, αν και θέλουν δουλίτσα ακόμη.. η μέρα παράλληλα έχει μικρίνει αρκετά!! Αλλάζει επιτέλους η αίσθηση!! Κοιμόμαστε και σαφώς πιο άνετα πλεον.. η εσωτερική για πρώτη φορά εδώ και πολύ καιρό το παλεύει να διατηρηθεί κάτω απ' τους 30 και τις θερμότερες ώρες τις τελευταίες μέρες... έστω και κάτι δεκατάκια!! Ακόμη πιο σημαντικό η περαίτερω πτώση της θερμοκρασίας φαίνεται προς το ΣΚ και ύστερα... ανεξάρτητα απ' τις βροχές.. εάν κι όπου έχουμε φαινόμενα.. ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ!!!!!..... μας το εύχομαι τώρα, ήρθε η ώρα να το πω και είναι μεγάλη μου χαρά!!! .. ε κάπως θα απαλύνω πλεόν εκείνη τη λιγούρα μου..

Χρυσούπολη Περιστέρι τώρα στους 25.7°C...... τα τελευταία βράδια εδώ πιάνουμε ελάχιστες μεταξύ 24-25°C.... αλλά η όλη αισθηση μέσα έξω ξαναλέω δεν είναι η ιδια με πριν..

..... επίσης φίλε Γιώργο για λυσσασμένο βοριά και χαμούλη διάβασα εκεί στου Ζωγράφου.. εδώ μου φαίνεται είναι κάπως πιο χαλαρά, αφού 40.2 km/h ήταν εχθές η μέγιστη ριπή και για τις τελευταίες 5 ημέρες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Hlioupolitis98 είπε:

φαινεται οτι ξεκινησε πολυ δυνατα η διαταραχη. μενει να δουμε. κατι μου λεει οτι το ικον δεν ειχε τοσο λαθος.

 

 

st.png

li.png

well done φίλε!! άλλαξαν τελείως οι αρχικές συνθήκες σε τζίφο!

 

 

Η ελάχιστη λόγω του βορειοανατολικού έπεσε μετά βίας κάτω από τους 20 στα Γιάννενα, ενώ συνεχίζει ο αέρας ακάθεκτος...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζεται ο χαμός από τον αέρα που τη νύχτα χτύπαγε με ριπες στα 50χλμ/ωρα....

22.7 ελαχιστη και ωραία αίσθηση ψυχρας λόγω βοριά...... 

Στο ίδιο μοτίβο  όλος ο Σεπτέμβρης μετά τις 2 πρώτες μέρες του 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και πάλι σε όλα τα παιδιά! 15,2 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχώρι πολύ καλή δροσιά....στους 22,4 τώρα με ηλιοφάνεια φυσικά.....στους 32,7 η χτεσινή μέγιστη με συννεφιά όμως το απογευματάκι που έδωσε και ψιχάλες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 ώρες πριν, mademjim είπε:

Σήμερα έχουμε σύννεφα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Εμένα θα μου επιτρέψετε να σας πω τις καιρικές συνθήκες στην καρδιά μου. Σήμερα λοιπόν έγινα για τρίτη φορά μπαμπάς και λάμπει το σύμπαν. Ολα πήγαν καλά και έχω τώρα τρία αγόρια. Εύχομαι στον καθένα σας, για τους μικρούς κυρίως, να ζήσει ανάλογες στιγμές με υγεία και πάντα με το θέλημα του Θεού. Συγνώμη για το off. Τη καλησπέρα μου 

Να σας ζήσει φίλε Δημήτρη ! Δεν είναι καθόλου οφ τοπικ! Χαρά για όλους μας είναι αυτά ! Να είστε καλά να το χαίρεστε ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

well done φίλε!! άλλαξαν τελείως οι αρχικές συνθήκες σε τζίφο!

 

 

Η ελάχιστη λόγω του βορειοανατολικού έπεσε μετά βίας κάτω από τους 20 στα Γιάννενα, ενώ συνεχίζει ο αέρας ακάθεκτος...

Φαινοταν. Ολα κρινονταν οπως ειπες στο εαν θα δημιουργηθει. 

Οπως εγραψα στον σχολιασμο χαρτων, θα παιξουν ρολο οι ανεμοι στα 850-500 απο εδω και περα . Δεν θελουμε καθολου εαν γινεται για να βαθυνει. Οπως και το να κινηθει αργα αρκετα να τραβηξει θερμότητα στο νοτιο ιονιο. 

Οπως και να εχει πολυ ενδιαφέρουσα διαταραχή καθως χωρις ψυχρη εισβολη σπανιως βγαινουν εδω. Ειναι οντως τροπικη καθαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια καλοκαιρινή μέρα στην Ήπειρο... 23 βαθμοί τώρα... 18 νωρίς το πρωί......  Δεν ξέρω τι αμαρτίες πληρώνει η Ήπειρος φέτος..... 

 

theodoriana3.jpg

theodoriana1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Non stop 60αρες ριπες.... Πραγματικά 13 μέρες σερί χαλάει ο κόσμος.... Κουράστηκα όμως και μ αυτου του είδους τη δροσιά... Θέλω να κρυφτεί ο κιτρινιαρης και θέλω επιτέλους καμία βροχουλα.... 

Μεγιστη 28.1 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν εχει οργανωθει καλα ακομα η διαταραχή ωστοσο οι καταιγιδες πληθαίνουν στο βορειο τμημα και βγαινουν νεες στο βδ.

το βραδυ θα πρεπει να εχει τελειως διαφορετικη εικονα λογικα. πιο οργάνωση.

   

li2.png

sat.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η γνωστη κακοκαιρια σημερα στα Γιαννενα Β.Α τυπου με θυελλωδεις ανεμους...Ακριβως ο ιδιος καιρος εδω με τις πολυ δυνατες κακοκαιριες που χτυπανε την ελλαδα τον χειμωνα απο Β.Α

Σε αυτες τις κακοκαιριες το μονο που αλλαζει εδω σε σχεση με τον χειμωνα ειναι οι πιο υψηλες θερμοκρασιες.Στα υψηλοτερα επιπεδα που μπορουσε η ελαχιστη θερμοκρασια σημερα με 19,4 β. σημερα λογο Β.Α-Α ανεμου...28,8 η μεγιστη μεχρι στιγμης.

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 33. 2 στον Ποταμό Κέρκυρας η θερμοκρασία με αίσθηση 33.... Από τις σπανιοτατες μέρες που δεν έχει υγρασία πάρα μόνο 29%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να βαθαίνει η κακοκαιρία και πλέον δεν φαίνεται να κατευθύνεται στην Αφρική, αλλά να ξεκινά ο δρόμος προς εμάς. Αν όντως είναι έτσι τότε πάμε καλά

https://en.sat24.com/en/ly

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...