Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά και από αυτό το θέμα!! Στους 11,4 η ελάχιστη εδώ στο δυτικό άκρος του κάμπου της Ημαθίας στα 30 μέτρα υψόμετρο....η χαμηλότερη τιμή ως τώρα...κρύο όχι απλά ψύχρα....ενώ είχαμε στο κέντρο του κάμπου και τις πρώτες μονοψήφιες ελάχιστες έστω και οριακά....9,9 στο Σκυλίτσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει μετριαστει η ζεστη...Ωραια μερα σημερα θερμοκρασιακα..Αλλα και μονο που βλεπω γαλανο ουρανο και ηλιο,ειμαι ετοιμος ν αρχισω τα "γαλλικα"...

Kill the sun!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, billipiros12 είπε:

9 βαθμοί στο χωριό νωρίς το πρωί... Η πρώτη μονοψήφια.... 

theodoriana3 (10).jpg

theodoriana1 (4).jpg

Παρασκευη ετοιμασου Μπιλαρε...Θα δεις τρομερο φωτογραφικο υλικο...Ελατα,βουνα,καταρρακτες,και δυο μουσουδες μεθυσμενες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερή πτώση της θερμοκρασίας ... μέχρι το καταμεσήμερο ένα 26άρι ευκολάκι. Μπορεί και 27άρι. Εγώ ακόμα μόνο με το σορτσάκι βγαίνω στη βεράντα.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άνοιξε λίγο ο καιρός σήμερα Κυριακή στη Χόχλια και ευρύτερα....έχει και ήλιο, έχει και σύννεφα, αλλά και ψυχρούλα (10-15οC)....76,5mm το χθεσινό ύψος βροχής....ξανά από τη νύχτα νέα φαινόμενα βροχών και καταιγίδων!!

Καλή Κυριακή σε όλους με υγεία....

FB_IMG_1601199925218.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Τρομερή πτώση της θερμοκρασίας ... μέχρι το κατασήμερο ένα 26άρι ευκολάκι. Μπορεί και 27άρι. Εγώ ακόμα μόνο με το σορτσάκι βγαίνω στη βεράντα.

Ετσι ακριβως αγορινα μου...Αντε να πουμε οτι δροσισε..Αλλα μεχρι εκει. Ουτε καν λογος για φθινοπωρινες θερμοκρασιες..Και επειδη καποιοι επαγγελματιες και μη,αναφερουν μονοψηφιες ελαχιστες,ταχα μου οτι βαδιζουμε στο φθινοπωρο..Να τους θυμισω ενημερωτικα και μονο οτι τα ορεινα μας βαρανε μονοψηφιες μεχρι μεσα Ιουνιου...Δεν λεει τιποτα αυτο...Καλοκαιρακι εχουμε που απο αρχες Οκτωβρη θα θυμιζει περισσοτερο τελη Ιουνιου...Υπομονη με την ελπιδα οταν γυρισει να μην αφησει τιποτα ορθιο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Τρομερή πτώση της θερμοκρασίας ... μέχρι το καταμεσήμερο ένα 26άρι ευκολάκι. Μπορεί και 27άρι. Εγώ ακόμα μόνο με το σορτσάκι βγαίνω στη βεράντα.

Οντως,μονο η μπιχλα εφυγε.Υπομονη για αρκετα ακομα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οντως,μονο η μπιχλα εφυγε.Υπομονη για αρκετα ακομα!

άσε και βλέπω τα πρωινά τρεξίματα για αρχές Οκτώβρη και ανακατεύομαι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Τρομερή πτώση της θερμοκρασίας ... μέχρι το καταμεσήμερο ένα 26άρι ευκολάκι. Μπορεί και 27άρι. Εγώ ακόμα μόνο με το σορτσάκι βγαίνω στη βεράντα.

Ακριβώς όπως τα λες φίλε.....ακόμα κι εδώ στα βόρεια παρότι είχαμε και 11  βαθμούς ελάχιστη ήδη φτάσαμε τους 26 μέγιστη!!! η δυναμική του καλοκαιριού πλέον έχει περάσει βαθιά μέσα στις ρίζες του Σεπτέμβρη...που έχει αλλοιωθεί πλήρως ..είναι πλέον καθαρά καλοκαιρινός μήνας(ούτε καν μεταβατικός)....και βλέπω ότι στα ίδια χνάρια βαδίζει και ο Οκτώβρης.........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9,8 η ελαχιστη θερμοκρασια στα Γιαννενα και η μεγιστη εφτασε τους 20,6 βαθμους

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Ακριβώς όπως τα λες φίλε.....ακόμα κι εδώ στα βόρεια παρότι είχαμε και 11  βαθμούς ελάχιστη ήδη φτάσαμε τους 26 μέγιστη!!! η δυναμική του καλοκαιριού πλέον έχει περάσει βαθιά μέσα στις ρίζες του Σεπτέμβρη...που έχει αλλοιωθεί πλήρως ..είναι πλέον καθαρά καλοκαιρινός μήνας(ούτε καν μεταβατικός)....και βλέπω ότι στα ίδια χνάρια βαδίζει και ο Οκτώβρης.........

Έτσι .... δηλαδή αν δεν έπεφτε η θερμοκρασία πόσο θα πιάναμε σήμερα? 30φεύγα? Ο Σεπτέμβρης είναι καλοκαιρινός μήνας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Ακριβώς όπως τα λες φίλε.....ακόμα κι εδώ στα βόρεια παρότι είχαμε και 11  βαθμούς ελάχιστη ήδη φτάσαμε τους 26 μέγιστη!!! η δυναμική του καλοκαιριού πλέον έχει περάσει βαθιά μέσα στις ρίζες του Σεπτέμβρη...που έχει αλλοιωθεί πλήρως ..είναι πλέον καθαρά καλοκαιρινός μήνας(ούτε καν μεταβατικός)....και βλέπω ότι στα ίδια χνάρια βαδίζει και ο Οκτώβρης.........

Θεωρώ  ότι 25-27 βαθμοί για τέλη Σεπτέμβρη μια χαρά είναι. Εγω είμαι 43 και δεν θυμάμαι ακόμα και στη δεκαετία 80-90 να είχαμε Σεπτέμβρηδες με 20αρια και μακρυμανικα. Πάντα μετά τις 20  Οκτώβρη κατεβάζαμε τα μακρυμανικα. Τώρα αυτήν την περίοδο αντε να φορέσουμε καμία ζακετουλα το πρωί και το βράδυ ακόμα και αν βρέχει. Χαρακτηριστικό παράδειγμα εδώ στην Ηγουμενίτσα, σήμερα έχει 22 βαθμούς μέγιστη και αρκετοί φοράνε βερμούδα, δεν έχει ακόμα κρύο, και μη ξεχνάμε ότι το φθινόπωρο είναι πιο ζεστό από την άνοιξη ακόμα και αν βρέχει κάργα! Οπότε ας μην είμαστε υπερβολικοί και ζητάμε συνθήκες γερμανικού η βρετανικού φθινοπώρου! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

Τρομερή πτώση της θερμοκρασίας ... μέχρι το καταμεσήμερο ένα 26άρι ευκολάκι. Μπορεί και 27άρι. Εγώ ακόμα μόνο με το σορτσάκι βγαίνω στη βεράντα.

Εγώ ακόμα ζω με κλιματιστικό μέχρι τη δύση του ηλιου.... Εννοείται σορτσάκι και κοντομάνικο 24ωρες το 24ωρο..... 25.8 μέγιστη πριν λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Ακριβώς όπως τα λες φίλε.....ακόμα κι εδώ στα βόρεια παρότι είχαμε και 11  βαθμούς ελάχιστη ήδη φτάσαμε τους 26 μέγιστη!!! η δυναμική του καλοκαιριού πλέον έχει περάσει βαθιά μέσα στις ρίζες του Σεπτέμβρη...που έχει αλλοιωθεί πλήρως ..είναι πλέον καθαρά καλοκαιρινός μήνας(ούτε καν μεταβατικός)....και βλέπω ότι στα ίδια χνάρια βαδίζει και ο Οκτώβρης.........

Μεχρι τα μεσα οκτωβριου σωτο ετσι θα μας παει

Ειναι τρομαχτικη ποια η δυναμικη του καλοκαιριου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εγώ ακόμα ζω με κλιματιστικό μέχρι τη δύση του ηλιου.... Εννοείται σορτσάκι και κοντομάνικο 24ωρες το 24ωρο..... 25.8 μέγιστη πριν λιγο

Καλά έχεις 26 βαθμούς και χρειάζεσαι ακομα κλιματιστικό? Το θεωρώ υπερβολή!! Είδες τελικά που η ζωή κάνει κύκλους? Πριν κάτι μέρες με τον βόρια ήσουν μια χαρά και έλεγες για την Κέρκυρα ότι  συνεχιζεται το μαρτύριο και δεν παλεύεται η κατάσταση εκεί πάνω. Τώρα οι ρολόι αντιστραφηκαν και εμείς οι δυτικοί περνάμε υπέροχα και δροσερά!! Δεν έρχεσαι λέω εγώ μια βολτίτσα στην Κέρκυρα? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δροσούλα σήμερα εδώ στα ηλιόλουστα Μελίσσια.....17,9 - 24,5οC.....το πρώτο καλοκαίρι μου χωρίς ούτε λεπτό κλιματιστικό, πλην των διακοπών.....βέβαια έλλειπα στο χωριό τις τελευταίες εκείνες ζεστές (καυτές) ημέρες του Αυγούστου!!

Χόχλια 10-17οC σήμερα....337,5mm ο μήνας....φοβερό!!! 1344mm το 2020.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γυρνάω Γιάννενα, πλησιάζοντας Τρίκαλα ήδη συννεφιαζει.

Υ.γ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έκλεισε το χθεσινό θέμα.. η κακοκαιρία είναι μια που χωρίζεται από 2 ψυχρά μέτωπα λόγω στροβιλισμού της ίδιας ψυχρής μάζας.. σαν την κακοκαιρία του μαϊου από; Λίγο πιο βόρεια δηλαδή. Για εμένα λάθος που έκλεισε το θέμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Γυρνάω Γιάννενα, πλησιάζοντας Τρίκαλα ήδη συννεφιαζει.

Υ.γ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έκλεισε το χθεσινό θέμα.. η κακοκαιρία είναι μια που χωρίζεται από 2 ψυχρά μέτωπα λόγω στροβιλισμού της ίδιας ψυχρής μάζας.. σαν την κακοκαιρία του μαϊου από; Λίγο πιο βόρεια δηλαδή. Για εμένα λάθος που έκλεισε το θέμα.

Καλή επιστροφή!! Εγώ είμαι Παραμυθια στο πατρικό μου και ήδη ψιλό βρέχει!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11-13oC οι ελάχιστες στον Θεσσαλικό κάμπο, εννοείται ότι το πρωί θες ζακέτα γιατί δεν παλεύεται με κοντομάνικο. Επίσης μπορεί τα μεσημέρια να φθάνει τους 26-27οC αλλά είναι για λίγες ώρες, η μέση θερμοκρασία έχει πλέον σταθεροποιηθεί στους 20oC. Το καλοκαίρι για εδώ is over.. 

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Καλή επιστροφή!! Εγώ είμαι Παραμυθια στο πατρικό μου και ήδη ψιλό βρέχει!! 

Σε ευχαριστώ φίλε και καλώς ήρθες!  Πλέον η δυτική χώρα έχει αρχίσει να αποκτάει όλο και περισσότερους καιροανταποκριτές  πράγμα που παλιά έλειπε. Τώρα όσο αφορά αυτό χαίρομαι, επιτέλους μπήκε στην το φθινόπωρο στην δυτική χώρα.

Αν και μετά τις βροχές των επόμενων 2 ημερων η θερμοκρασία δείχνει να ανεβαίνει, διαταξιακα λογικά οι επόμενες βροχές λογικά θα αφορούν και πάλι ένας. Πάντως είναι λογικό 10 μήνες  χωρίς ιδιαίτερα νερά να αρχίσει να βρέχει πάλι συνεχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντα στη μαντεψια επεσα χθες ..Τελικά δεν είχαμε 7 το πρωι αλλα 7,6 χαχαχ πολυ κρυο ..Δυστυχώς δουλεια και σημερα στη Κρανιά γρεβενων ..Όσοι έμεναν στο χωριό ειχαν Αν αψει τζάκια και ρόμπες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...