Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα αλλάξει η ορογραφία της Πελοποννήσου αν βγει ο τζιφος. Πάντως πάλι δεν το περνάει προς Αιγαίο . 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η Πελοπόννησος παντως συγκεντρωνει τις μεγαλυτερες πιθανοτητες να δεχθει τα πιο εντονα φαινομενα. αυριο ελπιζω να γνωριζουμε για να υπαρχει προετοιμασια αναλογη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα τα μοντελα ασχετως διαταξης βρεχουν την Αττικη..Και σε πρωτη φαση αυτο μετραει για μενα..Μην ξεχναμε αλλωστε οτι μεχρι πριν λιγες μερες ειχαμε αποκλεισει σχεδον το ενδεχομενο να κανει κατι πριν τις 20 του μηνα..

Ας βρεξει αξιολογα αλλα χωρις ακροτητες...

Τωρα να με πιστεψω..?🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ βλέπω ότι αν βγει από νότια θα δημιουργήσει μια σειρά καταιγίδων και θα χτυπά συνεχόμενα την Αθήνα καθώς ο Σαρωνικός θα ανατροφοδότειται συνέχεια 

Δεν θεωρώ απίθανο να έχουμε με αυτή τη πορεία κάτι σαν το 2013

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

τραγικό το ουκμο.. μόλις 1008 mb...

Modele UKMO - Carte prévisions

δεν βγαζει νοημα. δεν γινεται κατ εμε. ισως χανει στην αναλυση; ισως σε καποιες παραμετρους οπως Τ θαλασσας/ανεμοι και ετσι δεν ενισχυει την διαταραχη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουτε ο τζιφος,ουτε το icon το περνανε πλεον στο αιγαιο.Αυτο το καθοριζει ο αντικυκλωνας απο πανω μας και οχι το ποσο βαθυ ειναι.Καπως ετσι και το ukmo.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

δεν βγαζει νοημα. δεν γινεται κατ εμε. ισως χανει στην αναλυση; ισως σε καποιες παραμετρους οπως Τ θαλασσας/ανεμοι και ετσι δεν ενισχυει την διαταραχη;

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό με την ανάλυσή του. Να κοίτα ένα παλιό τρέξιμο για τον ζορμπά που ακόμα και για το ούκμο ήταν παλαβό

Modele UKMO - Carte prévisions  Archives

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Για Θεσσαλονίκη υπάρχουν ακόμα ελπίδες? 

Νομίζω πως για Θεσσαλονίκη τουλάχιστον δύσκολα να γίνει κάτι αξιόλογο. Δηλαδή άντε μια μέρα φθινοπωρινή με 5 χιλιοστά κι αυτό είναι όλο.  Μπορεί να μην βρέξει καν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Νομίζω πως για Θεσσαλονίκη τουλάχιστον δύσκολα να γίνει κάτι αξιόλογο. Δηλαδή άντε μια μέρα φθινοπωρινή με 5 χιλιοστά κι αυτό είναι όλο.  Μπορεί να μην βρέξει καν...

Μας βλέπω να βγάζουμε τον μήνα χωρίς ψιχαλα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαισθητικα μιλώντας και με βάση ότι βλέπουμε μέχρι τώρα από τα μοντέλα Σαρωνικός και Κορινθιακός και τριγύρω θα νε στο επίκεντρο ίσως και με εμμονή μιας και δεν το βλέπω τον κυκλώνα να κινειτε πολύ εύκολα ανατολικά.φυσικα Ιόνιο και δυτική στερεά και δυτική πελλοπονησος έχει κλείσει πλέον το ακραίο του πράγματος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

το Gem  βουλιάζει  Εύβοια πάλι. 

Φίλε Νικόλα δε νομίζω ,τα 12 άρια όλων των μοντελων δείχνουν μια στασιμότητα και δυσκολία στην κίνηση που σημαίνει ότι εκεί που θα επηρεαστούν θα είναι ακόμη πιο εξτριμ η κατάσταση και νομίζω αν παγιωθεί αυτή η τάση και αύριο οι περιοχές βόρεια της Αττικής θα νε εκτός η δεν θα νε σε κάποιο επίκεντρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

υπέροχο το jma!!! βγες...

 

Α ρε Μιχαήλ.. Δεν θα βγει... Πάλι στην απ εξω θα μαστε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δουμε ποσο πιο βόρεια μπορεί να παει άυριο το χαμηλό. 

Αικον και ζμα το έχουν τόσο βόρεια ώστε να επηρεάζεται η Ήπειρος. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Α ρε Μιχαήλ.. Δεν θα βγει... Πάλι στην απ εξω θα μαστε. 

το ξέρω ρε φίλε.. τι να κάνουμε.. Ας ελπίσουμε να βγαίνουν τα χιονοχαμηλά στις σωστές θέσεις τον χειμώνα για Ήπειρο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 6αρι του Ευρωπαιου για την Αθηνα δινει ακομα περισσοτερο νερο συγκεντρωτικα,απο το 0αρι του το πρωι ενω κατεβαζει κατα 3mb τη πιεση.Να δουμε εαν θα συνεχισει στην ιδια φιλοσοφια και το 12αρι.

image.png.32277641786367204b9e3fe939e05a9b.png

image.png.f84581475a021fab7589308494ee073e.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεγάλη υποχώρηση του αικον στο 15 ζ δυστυχώς.. Βέβαια ήταν αναμενόμενο.. Οπότε οριστικοποιούμε ότι αυτά τα τρελά του 980 mb δε θα βγούνε. Το χειρότερο τρέξιμο της ημέρας για το αικον με διαφορά. θα το καταλάβουμε και στο 18αρι του.😭

 

να δούμε ευρωπαικό που η βελτίωση είναι απαραίτητη.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...