Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Στις 108 ώρες αν ήταν χειμώνας τώρα φαντάζομαι ότι θα ανοίγαμε σαμπάνιες οι κεντροβόρειοι.......🤣

Πολυ δυτικα, στα ΧΚ ισωs ανοιγαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kilkis1989 είπε:

Στις 108 ώρες αν ήταν χειμώνας τώρα φαντάζομαι ότι θα ανοίγαμε σαμπάνιες οι κεντροβόρειοι.......🤣

βασικά εγώ θα άνοιγα σαμπάνιες παρόλο που δεν πίνω αλκοολ. χεχε. Αυτή την διάταξη θέλω έστω και μία φορά να βγει τον χειμώνα. ναι δεν είναι η ιστορική διάταξη που παραλίγο να βγει το 2019, αλλά ένα 20ποπντο θα το είχαμε στο πιτσ φυτίλι εδώ στα Γιάννενα και θάψιμο στα μεγάλα υψόμετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τι πατάτες εχω γράψει εδώ μέσα φίλε Οδυσσέα δεν λέγεται. Εσύ ειδικά και πολλά άτομα εδώ πρέπει νσ γράφετε γιατί είστε δάσκαλοι και για μας τους πιο αρχάριους. Πολλές φορές με τον γραπτό λόγο υπάρχουν παρερμηνείες. Αυτα από εμένα. Άντε να αρχίσουμε τα ντέρμπυ αυλώνων. χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω δε ξανασχολιαζω χαρτες μεχρι να βραχω αξιοπρεπως..Ετσι κι αλλιως ειτε μου δινουν 50mm ειτε μου δινουν 200mm, 3 πεφτουν στο τελος,κυριολεκτικα και μεταφορικα..😂Παντως για τα δυτικα το φθινοπωρο ειναι προ των πυλων...

Υ.γ Μιχαηλ παιδι μου,λιγο φαρμακο πρεπει να μαθεις να πινεις...Οχι σαμπανιες και ξενοφερτα...ΤΣΙΠΟΥΡΟ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έρχεται Φθινόπωρο σιγά σιγά αλλα ακόμη και χάρτες κάποιος να μην δει ,απλά  τον υετο στους σταθμούς στην Ήπειρο καταλαβαίνει ότι έχει έρθει η ώρα μετά από 12 σχεδόν μήνες να πάρουν τα αίμα τους πίσω.

Το προηγούμενο Φθινόπωρο είχε ριξει τόσο νερό που εν μέρει είναι λογικό αυτό που συμβαίνει .Ελπίζω ο Οκτώβρης δώσει μια καλή κακοκαιρία με αρκετά νερά και στους υπόλοιπους καθώς υπάρχουν περιοχές που έχουν μήνες να δουν καλά φαινόμενα . Προς το παρόν χαλαρά εμείς στα Ανατολικά περιμένουμε να περάσουν οι μέρες ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στασιμότητα στην προοπτική για μια καλή κακοκαιρία που θα δώσει τέλος και στα τελευταία ψήγματα του καλοκαιριού.σναμονη λοιπόν μέχρι να φανεί κάτι ξεκάθαρο και κάτι δυνατό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Ας μπει μια φορά φυσιολογικά το φθινόπωρο από τα δυτικά, γιατί έχουμε ξεχάσει πως είναι..

Ανεξαρτήτως της σύγκλισης που προκάλεσε δυστυχώς τις καταστροφές και τους θανάτους στη Θεσσαλία, τυπικά το πρωτογενές αίτιο (medicane) από τα δυτικά (έστω νοτιοδυτικά) μας ήρθε! Επομένως θα μπορούσαμε να πούμε πως η πρώτη σημαντική φθινοπωρινή μεταβολή ότι ήρθε από τα δυτικά και φέτος, όπως και τις περισσότερες φορές (που είναι και το φυσιλογικό εξάλλου)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, notios_polos είπε:

Στασιμότητα στην προοπτική για μια καλή κακοκαιρία που θα δώσει τέλος και στα τελευταία ψήγματα του καλοκαιριού.σναμονη λοιπόν μέχρι να φανεί κάτι ξεκάθαρο και κάτι δυνατό.

Κάτι πιο γενικευμένο πανελλαδικά σε φθινοπωρινό πλαίσιο διαφαίνεται προς την αλλαγή του μήνα, αλλά είναι ακόμα νωρίς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έρχονται πολλές βροχερές μέρες στην ήπειρο, και ειδικά το Σάββατο. Η πρώτη κακοκαιρία της σαιζόν που χάνω, να δούμε πόσες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανατολικότερα ο τζίφος σε σχέση με το προηγούμενο τρέξιμο βγάζει φαινόμενα πλέον νοτιότερα ,τουλάχιστον για την Δυτική Ελλάδα . Γενικά ήταν καλό τρέξιμο αφού οριακά κατεβαίνει και πιο νότια.

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εξαιρετικό τρέξιμο για Ήπειρο

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στους φίλους.  Μόνο επειδή αναφέρθηκε το nickname μου.  (Χρήστος παρεμπιπτόντως). 

Είμαι δυστυχώς της  σπάνιας αυτής ράτσας ανθρώπων που δε  δίνουν συνέχεια σε κάποια διαφωνία πρωτίστως διότι κανω πράξη το να σέβομαι κάθε άποψη,  και δεν μενω στα λόγια.  (το θετικό του γραπτού λόγου είναι ότι μένουν) 

Διαβάζω και βλεπω πως οι περισσότεροι ψάχνεστε για να πείτε κάτι για ναααα... Μετράτε αναφορές ισως;  μήπως υπάρχει πρωτάθλημα κ δεν το γνωρίζω;; 

(θέλω να πιστεύω πως αν δεν "πέφτανε"οι υποστηρικτές του Ηλιούπολη 98 να γράψουν ότι γράψαν,  όπως απο τη πλευρά μου δεν εδωσα συνέχεια (σε κατι που εσείς κάνατε σημαντικό) , νομίζω κ απο τη πλευρά του ο "98" δεν θα  έδινε συνέχεια πόσο μάλλον  με βάση το ήθος που εχει δείξει.) 

Anyway ο νοών.. 

Στα του καιρού,  η φύση είναι σαν τον άνθρωπο.. Το "κάθε τι"  μπορεί να μοιάζει ιδιο αλλά για ενα της χιλιης να είναι διαφορετικό.  

Πολυ μακριά για τα δικά μου μάτια τα ερχόμενα!  Ισως Πέμπτη να μπούμε στη κλίμακα του %  δλδ να μπούμε στο 1%

 Μία πολύ ταπεινή συμβουλή η πιο σωστα υπενθύμιση.. 

Να σέβεστε οχι μόνο στα λόγια αλλά κ στη πράξη! 

 Φιλικά Χρήστος 

(σέβομαι το φόρουμ,  για τον οποιοδήποτε λόγο που θελήσει κάποιος απάντηση,  μόνο π.μ....  Κ ακόμα καλύτερα τηλεφωνικά) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, oldboy332 είπε:

Ανατολικότερα ο τζίφος σε σχέση με το προηγούμενο τρέξιμο βγάζει φαινόμενα πλέον νοτιότερα ,τουλάχιστον για την Δυτική Ελλάδα . Γενικά ήταν καλό τρέξιμο αφού οριακά κατεβαίνει και πιο νότια.

Ετοιμασου το αλλο σκ στα τζουμερκα,ειναι και τα γενεθλεια μου..Ο καταιγιδακιας κερναει...Επρεπε να παμε χωρις γυναικες...Τσιπουρο,περπατημα και μπαμ και μπουμ...😂Δε ξαναγυριζω στη χαβουζα...Εκει θα μεινω μητσο!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

εξαιρετικό τρέξιμο για Ήπειρο

Modele GFS - Carte prévisions

Αντε να δουμε. Μην χαλάσει ομως... 

Εμεις είμαστε η παροιμια (οποίος καεί απ'τον χυλό φυσάει και το γιαουρτι) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, billipiros12 είπε:

Αντε να δουμε. Μην χαλάσει ομως... 

Εμεις είμαστε η παροιμια (οποίος καεί απ'τον χυλό φυσάει και το γιαουρτι) 

Τωρα και λογω εκδρομης στα Τζουμερκα..Μονο εκει με νοιαζει...Μαζι σου φιλαρακι..Να φερουμε την ομαλη μεταβαση στο φθινοπωρο απο εκει που πρεπει..Τα δυτικα!!!Βροχες και καταιγιδες και ξανα μανα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Τωρα και λογω εκδρομης στα Τζουμερκα..Μονο εκει με νοιαζει...Μαζι σου φιλαρακι..Να φερουμε την ομαλη μεταβαση στο φθινοπωρο απο εκει που πρεπει..Τα δυτικα!!!Βροχες και καταιγιδες και ξανα μανα...

Ανεβαίνεις Τζουμέρκα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Καλησπέρα στους φίλους.  Μόνο επειδή αναφέρθηκε το nickname μου.  (Χρήστος παρεμπιπτόντως). 

Είμαι δυστυχώς της  σπάνιας αυτής ράτσας ανθρώπων που δε  δίνουν συνέχεια σε κάποια διαφωνία πρωτίστως διότι κανω πράξη το να σέβομαι κάθε άποψη,  και δεν μενω στα λόγια.  (το θετικό του γραπτού λόγου είναι ότι μένουν) 

Διαβάζω και βλεπω πως οι περισσότεροι ψάχνεστε για να πείτε κάτι για ναααα... Μετράτε αναφορές ισως;  μήπως υπάρχει πρωτάθλημα κ δεν το γνωρίζω;; 

(θέλω να πιστεύω πως αν δεν "πέφτανε"οι υποστηρικτές του Ηλιούπολη 98 να γράψουν ότι γράψαν,  όπως απο τη πλευρά μου δεν εδωσα συνέχεια (σε κατι που εσείς κάνατε σημαντικό) , νομίζω κ απο τη πλευρά του ο "98" δεν θα  έδινε συνέχεια πόσο μάλλον  με βάση το ήθος που εχει δείξει.) 

Anyway ο νοών.. 

Στα του καιρού,  η φύση είναι σαν τον άνθρωπο.. Το "κάθε τι"  μπορεί να μοιάζει ιδιο αλλά για ενα της χιλιης να είναι διαφορετικό.  

Πολυ μακριά για τα δικά μου μάτια τα ερχόμενα!  Ισως Πέμπτη να μπούμε στη κλίμακα του %  δλδ να μπούμε στο 1%

 Μία πολύ ταπεινή συμβουλή η πιο σωστα υπενθύμιση.. 

Να σέβεστε οχι μόνο στα λόγια αλλά κ στη πράξη! 

 Φιλικά Χρήστος 

(σέβομαι το φόρουμ,  για τον οποιοδήποτε λόγο που θελήσει κάποιος απάντηση,  μόνο π.μ....  Κ ακόμα καλύτερα τηλεφωνικά) 

Χρηστακο το ηθος σου ειναι γνωστο...Εισαι μελος μιας παρεας και θα παραμεινεις...Υπηρξε μια διαφωνια...Αυτο αφορα εσενα και τον φιλο απο την Ηλιουπολη...Ειστε και οι δυο απαραιτητοι και σημαντικοι...Μας ενωνει ο καιρος φιλε...Αλιμονο αν σταθουμε σε μια διαφωνια...Παμε παρακατω αδερφε...Δεν ξεχωριζουμε κανεναν..Ειμαστε ολοι το ιδιο εδω μεσα...Και ελπιζω να μην εκφραζω μονο τον εαυτο μου...Το ποιος εισαι το εχεις αποδειξει εδω και χρονια...Δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο...Και ευχομαι γρηγορα να δινουμε μεταμεσονυχτιες αναφορες οπως παλια...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Αντε να δουμε. Μην χαλάσει ομως... 

Εμεις είμαστε η παροιμια (οποίος καεί απ'τον χυλό φυσάει και το γιαουρτι) 

Έχει κλειδώσει φίλε. Φυσικά έχει κλειδώσει αφού θα λείπω το ΣΚ🤬

Ας ελπίσουμε  να βγει κάτι ανάλογο τον χειμώνα και θα δούμε την Πίνδο νυφούλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...