Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές medicane Ιανός/Cassilda 16-19/09/2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

θα ηταν ατοφιο μονο για το πολυ μιση ωρα . μετα θα εξασθενουσε σημαντικα απο αποψη ανεμων αλλα απο αποψη βροχης θα ειχαμε οπου περνουσε πλημμυρες 

Αν έμπαινε Ναι αλλά θα υπήρχε και η υποψία να βγει και να βαθύνει εκ νέου προς Αιγαίο . Άρα θα μιλούσαμε ξανά για εκρηκτική κατάσταση . Πάνε αυτά τώρα βέβαια, ας χαρούμε με ότι έρθει . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Αν έμπαινε Ναι αλλά θα υπήρχε και η υποψία να βγει και να βαθύνει εκ νέου προς Αιγαίο . Άρα θα μιλούσαμε ξανά για εκρηκτική κατάσταση . Πάνε αυτά τώρα βέβαια, ας χαρούμε με ότι έρθει . 

δεν ξερουμε καν ουτε εμεις ουτε τα μοντελα τις ορεξεις του τοσο καλα.

ασ φτασει αρχικα οσο ανατολικα δειχνει ο τζιφος ( που δεν ξερω αν πρεπει να εμπιστευομαστε μονο αυτον) και θα δουμε ποτε θα στριψει και που

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, isnow είπε:

https://www.kefaloniapress.gr/live-cameras/article/69776/argostoli_live_camera/

 

Γίνεται χαμούλης εδώ πάντως..ήδη..

Κολασηηη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

δεν ξερουμε καν ουτε εμεις ουτε τα μοντελα τις ορεξεις του τοσο καλα.

ασ φτασει αρχικα οσο ανατολικα δειχνει ο τζιφος ( που δεν ξερω αν πρεπει να εμπιστευομαστε μονο αυτον) και θα δουμε ποτε θα στριψει και που

Το σύστημα δεν έχει καμία διάθεση να κινηθεί Ανατολικά οπότε ΒΔ Πελοπόννησος και ο κεντρικός ορεινός όγκος Βαρδούσια-Οιτη-Γκιώνα άντε και Παρνασσός ίσως δώσουν πολλά mm . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tο 18αρι του τζιφου δινει το ματι να μπαινει Πατραϊκό. Μιλάμε για πρωτόγνωρες καταστάσεις. Όλη η παράκτια ζώνη Αιτ/νίας, Αχαΐας, Φωκίδας και κεντρικό Ιόνιο θα βιώσουν επικίνδυνες καταστάσεις. Έχω ενημερώσει τον θείο στη Ναύπακτο να προσέχει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Το σύστημα δεν έχει καμία διάθεση να κινηθεί Ανατολικά οπότε ΒΔ Πελοπόννησος και ο κεντρικός ορεινός όγκος Βαρδούσια-Οιτη-Γκιώνα άντε και Παρνασσός ίσως δώσουν πολλά mm . 

η αληθεια ειναι οτι ειναι σχετικα αργοκινητο αυτη τη στιγμη σχεδον στασιμο. θα δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, LosAlimos said:

Αυτο σκεφτομουν και εγω, αγνοια κινδυνου 😂

Περα απο αυτο, ειναι και η ανοργανωσια των Αρχων. Σε οποιαδηποτε αλλη χωρα πριν χτυπησει τετοιο φαινομενο δεν θα επιτρεποταν το παρκινγκ εκει. Τωρα υπαρχει πιθανοτητα λογω surge αυτα τα αυτοκινητα να παρασυρθουν και να προκαλεσουν περισσοτερη ζημια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Ζερίκιος είπε:

Tο 18αρι του τζιφου δινει το ματι να μπαινει Πατραϊκό. Μιλάμε για πρωτόγνωρες καταστάσεις. Όλη η παράκτια ζώνη Αιτ/νίας, Αχαΐας, Φωκίδας και κεντρικό Ιόνιο θα βιώσουν επικίνδυνες καταστάσεις. Έχω ενημερώσει τον θείο στη Ναύπακτο να προσέχει.

μολις το ειδα. εντυπωσιακο και επικινδυνο. αμα καταφερει να περασει εστω και τοσο ανατολικα. με το τρεξιμο αυτο η αττικη ειναι σιγουρα εντος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Ζερίκιος said:

Tο 18αρι του τζιφου δινει το ματι να μπαινει Πατραϊκό. Μιλάμε για πρωτόγνωρες καταστάσεις. Όλη η παράκτια ζώνη Αιτ/νίας, Αχαΐας, Φωκίδας και κεντρικό Ιόνιο θα βιώσουν επικίνδυνες καταστάσεις. Έχω ενημερώσει τον θείο στη Ναύπακτο να προσέχει.

Ξέρουμε πότε προβλέπεται να γίνεται αυτό; Έχουμε εκτίμηση;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Tο 18αρι του τζιφου δινει το ματι να μπαινει Πατραϊκό. Μιλάμε για πρωτόγνωρες καταστάσεις. Όλη η παράκτια ζώνη Αιτ/νίας, Αχαΐας, Φωκίδας και κεντρικό Ιόνιο θα βιώσουν επικίνδυνες καταστάσεις. Έχω ενημερώσει τον θείο στη Ναύπακτο να προσέχει.

Δίνει 993 πριν περάσει ζακυνθο..οπότε αν αυτό μπει πατραικό δεν ξέρω τι μπορεί να προκαλέσει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Eismeer Luftchen είπε:

Ξέρουμε πότε προβλέπεται να γίνεται αυτό; Έχουμε εκτίμηση;

Τα έντονα φαινόμενα εκεί θα ξεκινήσουν από τις πρωινές-προμεσημβρινές ώρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

μολις το ειδα. εντυπωσιακο και επικινδυνο. αμα καταφερει να περασει εστω και τοσο ανατολικα. με το τρεξιμο αυτο η αττικη ειναι σιγουρα εντος

Τεραστια αλλαγη στην κινηση του κυκλωνα

Μεσα σε μονο λιγες ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην Πάτρα, εχθές το βράδυ είχαμε φωτιά. Σήμερα μας πλησιάζει ο τυφώνας, πριν λίγο έκανε σεισμό και αύριο είναι πολύ πιθανό να έχουμε πλημμύρες.

Ευτυχώς που δεν έχουμε και κανένα ηφαίστειο κοντά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Τεραστια αλλαγη στην κινηση του κυκλωνα

Μεσα σε μονο λιγες ωρες

εγω κλειδωνω τις πρωτες 12 ωρες του τρεξιματος για αρχη σαν το σχεδον βεβαιο σεναριο. μετα τπτ δν μπορουμε να ξερουμε δυστυχως οπως φαινεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας πουμε ότι το κέντρο φτανει Πάτρα και στην συνέχεια κινείται αργά ΝΔ ,τότε θα μιλάμε για απίστευτα νούμερα στη  κεντρική στερεά με επίκεντρο τα Βαρδούσια . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

εγω κλειδωνω τις πρωτες 12 ωρες του τρεξιματος για αρχη σαν το σχεδον βεβαιο σεναριο. μετα τπτ δν μπορουμε να ξερουμε δυστυχως οπως φαινεται

Ετσι ακριβως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην κεντρική Στερεά θα παίξει μεγάλο ρόλο ο επιφανειακός ΒΑ. Τρελή σύγκλιση για την προσήνεμη ζώνη της ορεινής Στερεάς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επειδη ηρθε η ωρα για υπνο, ελπζιζω να ξερουμε αυριο ποια ηταν τελικα η ενταση των ανεμων στο peak και η χαμηλοτερη πιεση.

πολυ προσοχη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Ζερίκιος είπε:

Στην κεντρική Στερεά θα παίξει μεγάλο ρόλο ο επιφανειακός ΒΑ. Τρελή σύγκλιση για την προσήνεμη ζώνη της ορεινής Στερεάς.

Το φραγμα του Μόρνου μάλλον θα το άνοιγα  από τώρα  αν ήμουν υπεύθυνος 😉.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβάζω μια φώτο της Cassilda / Ίονα όπως τέλος πάντων λέγεται..... είναι απ' το windy.. άλλαξα και λίγο το κοντραστ αλλά μικρή σημασία έχει.. εμένα μ' αρέσει θα έλεγα...

17:30 το απόγευμα της Πέμπτης 17-9-2020.....

MedicaneCassilda-1.thumb.png.fed17f59f59bf0338bd78507b9cc74b3.png

Για τους συγγενείς μου στον Πύργο, εύχομαι το καλύτερο.. τους πήραμε τηλέφωνο το πρωί, και τους είπαμε να προσέχουν πολύ και να λάβουνε μέτρα... μένει να δούμε τώρα το τι πραγματικά θα γίνει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...